Jump to content

Welcome to Dopalamy.com!

You are currently viewing the forum as a guest, you do not have access to the full forum manual and a lot of material that can only be viewed by the registered new forum. Create an account and use a powerful knowledge source! By registering an account, you have a no-logs policy. We do not store private user data.

See what you gain by staying on our forum:

• The ability to send private messages to other users
  • Participate in the full RC chat news
  • Access to partner subforum, contests, free samples

Don't wait, Sign Up today!

Manfred von Wąs

E-Papieroski

Recommended Posts

Siema. Chyba nie ma takiego tematu jeszcze to postanowiłem założyć, bo sobię e-pale już kilka lat. Obecnie na stanie mam 4 modele (2 Trendy V-ego, 1 Volimizer + E-mod i 1 noname). Nie rzuciłem palenia analogów (choć raz paliłem przez tydzień tylko e) ale pale mniej przez to. Obecnie palę Liqueen granat Trendy methol i Hangsen cole. Polecam.

Paliłem te e-p. Zanim w ogóle dobrałem smak (mega szybko mi się nudziły) to minęło 3 miesiące. Zostało mi po tym wszystkim z 25 różnych smaków, które poszły w kosz. Albo rzucać faje jak prawdziwy mężczyzna, albo jarać zwykłe. Te e-p to o dupę rozbić. Przynajmniej ja mam takie odczucia. Później skręcałem faje z gotowych smakowych tytoni - to polecam. 

Paliłem te e-p. Zanim w ogóle dobrałem smak (mega szybko mi się nudziły) to minęło 3 miesiące. Zostało mi po tym wszystkim z 25 różnych smaków, które poszły w kosz. Albo rzucać faje jak prawdziwy mężczyzna, albo jarać zwykłe. Te e-p to o dupę rozbić. Przynajmniej ja mam takie odczucia. Później skręcałem faje z gotowych smakowych tytoni - to polecam. 

Oj rozbawiłeś mnie mocno :D "jak prawdziwy mężczyzna" hehe, Mężczyzna umie poskromić swoje słabości i wytrwać w postanowieniu kosztem wcześniejszych przyzwyczajeń. Moim zdaniem teksty Twoje ww. to wygodnictwo, a "bo nie smakuje" a "to tamto sramto" więc nic "męskiego".

Ale mniejsza nie będę Cię tu uświadamiał bo po prostu nie zrozumiałeś mnie - ja nie chce rzucać palenia (skąd wogóle to Ci przyszło do głowy) tylko sobie najzwyczajniej w świecie wapuje dla smaku :)

A ja pomimo wszystko (oprócz samych e-papierosków jako urządzenia, lepiej zainwestować stówkę ;) polecam 

http://magic-blow.pl/

Nie zjedźcie mnie, nie kupowałem nic więcej niż produkty na owej stronie także w stacjonarce, nie jestem debilem by przepłacać za coś innego 4 krotnie :D

Aaa pale zerówki :D czyli nic nikotyny :D tak dla kultury dymka, jak kiedyś fajki vel cygara ;)

Ja dziś kupiłem na esmokingworld clearomizer dolnogrzałkowy provog za 9 zł + e-peta ze stacjonarki magic blow za 30 zł żeby mieć baterie i ładowarke. Liquid z chinskiego centrum handlowego "liqua" wanilia 18mg 30 ml (wielka butla) za 6 zł. 

Sprawuje sie przewykurwiście. Nic nie bulgocze nie siorbie chmury wielkie i smaczne. Polecam. I w taki sposób mam za około 40 zł e-palenia na spokojnie miesiąc. Na normalne szlugi wydał bym 10x tyle bo kopce jak lokomotywa.

Dodatkowo mam magicblowowego górnogrzałkowca w rezerwie jakby provog się zużył. 

A warto takie kombinacje i eksperymenty robić jak masz cały zajebisty clearomizer za 9 zł ? 

Tutaj taki zestawik znalazłem http://www.esmokingworld.com/pl/zespoly-grzewcze-e-papierosow/921-zestaw-do-wykonania-grzalek-rta-aspire-triton-5901986314073.html

"Dla osób, które lubią wziąć sprawy w swoje ręce"

Guest zawiodlemsie

Ja zaopatrywałem się w sklepie altercigar.XX jeśli chodzi o druty oporowe i sznurki. Gangia chodzi o to, że np. nawijając więcej drutu masz większe chmury :)

Ciekawe ciekawe :D 
Ja żeby było więcej dymu kiedyś zrobiłem taki patent - obciąłem wtyczke od ładowarki do telefonu i podłączałem bezczelnie kable do grzałki :D 5 V jak waliło w grzałe to aż syczała jeszcze 5 sekund po odłączeniu :D

Ale to już taki patent wariacki z którego korzystałem gdy mi się bateria zjebała i nudziło mi sie obrzydliwie. Fuszerka jakich mało haha

A właśnie próbował ktoś naprawiać takie baterie ? Bo mam volisha eleganckiego ale jakieś zwarcie się zrobiło i świeci sie cały czas.

Guest zawiodlemsie

Naprawiałem, nożem delikatnie oderwij denko i zobacz co się dzieje. Delikatnie bo są do niego przylutowane kable które możesz oderwać, "górę" też można wyjąć z obudowy, również delikatnie bo są do niej przylutowane kable, strzelam, że w górnej części nastąpiło zwarcie i naprawa będzie prosta.

Guest cropper

Ja polecam dobry sprzęt który daje dobre chmury. Nie pale analogów juz 3 miesiace i żyje mi się z tym dużo lepiej. Nawet ograniczyłem notoryczne wapowanie liquidów a ściągnięcie chmury z zwykłego papierosa sprawia że zbiera mnie na rzyganie. Jest to oczywiście nałóg i pierdolenie że zbiera sie woda w płucach i po miesiącu człowiek zaczyna kaszleć przez e- fajke jest spowodowane po prostu słabym sprzętem. Ja dymki puszczam z atomizera areo tank z dwoma 1,8Ohma grzałkami a moda mam Kboxa z regulacą 8-40W. Jest to bardzo tani zestaw bo jedynie 300zł jak znajdzie sie tani sklep. Oczywiście mowa o olejkach 6mg nikotyny. Bardzo polecam i nie wyobrażam sobie jarania papierosów do końca życia i e-dymki stopniowo same sprawiają że mniej mnie do tego ciągnie. Pozdrawiam e- dymiarzy. Elo 

to ja miałem milda fajnego w żabce możesz kupić za 80zł

http://www.esmokingworld.com/pl/e-papierosy/370-mild-light-5906190983084.html

nada się idealnie

bateria się szybko ładuje, jest krótka i poręczna

jest to mild-znana firma i grzałki ich też trochę trzymają

jest też wersja z długą baterią ale ta będzie IMO lepsza 

ja na pewno kupię go drugi raz jak bd miał kasę :D

a i oczywiście walory estetyczne-IMO jeden z ładniejszych e-papierosków 

Ja polecam kupić baterię i clearomizer oddzielnie, wychodzi taniej i mamy więcej opcji do wyboru. Parownik Kangertech Protank 3 mini jest bardzo dobrym wyborem, sam korzystam z niego od ponad pół roku. Jest wykonany ze szklanej tulejki oraz metalowej obudowy. Grzałka starcza na jakiś miesiąc vapowania. Z baterii to jak najbardziej MILD, PROVOG, JOYETECH, VOLISH, a z tańsazych to P1, VISION np. spinner 2 - dobra bateria, na alledrogo za 6 dyszek mozna dorwać.

Istnieje również ciekawe rozwiązanie do tanich liquidów. Można zakupić samemu bazę i aromat co wychodzi znacznie taniej.

Polecam kupowanie w sklepie e-dym mają bardzo ciekawą ofertę baterii, clearomizerów i liquidów.

Pozdrawiam,

Guest

Mam tego milda karol jest ok na poczatek :) nawet bardzo we freshu byly za 60zl teraz wale wielkie chmury z big tanka

Od ponad roku palę e-pap. Prawie od początku tylko i wyłącznie volimizer + ego3. Liquidy tylko i wyłącznie Liqueen - są gęste, aromatyczne, starczają na długo. Ale drogie.

Teraz właśnie leci 5 dzień jedenia Tabexu opartego na Cytyzynie, która działa na te same receptory co nikotyna, przez co FAKTYCZNIE jest łatwiej.

Wydaje mi się, że jednak nie byłoby to możliwe, gdyby nie to, że stopniowałem: analogi > e-pap > tabex. Przejście bezpośrednio z analogów by było dla mnie raczej  nie do wykonania.

Robię eksperyment. Bez e-papierosów jestem nieszczęśliwy, nawet, jeśli w danym momencie (a jest ich przeważająca większość), nie czuję głodu nikotynowego. Ale brakuje smaku i "rytuału". Jednak podczas wglądu podczas sesji psychodelicznej zobaczyłem bardzo wyraźnie w jaki sposób pociąg do nikotyny oddala od uczucia bezwarunkowej wolności i szczęścia. Przyjrzałem się tym procesom i chcę to sprawdzić na czysto poprzez odstawienie nikotyny. Wpływ na medytację powinien być dobrym wyznacznikiem po jakimś czasie. I przysięgam, że jeśli nie zobaczę jakichś szczególnych pozytywów nie przyjmowania nikotyny, to wrócę do e-palenia. Pieniądze to nie wszystko. A palić lubię. Wapowanie e-papierosów jest i tak dobrym kompromisem.

E-papierosy mają wielkie plusy, bo:

Już na drugi dzień wapowania ich (ponad rok temu), czułem bardzo dużą różnicę, kiedy biegłem na tramwaj. Wszystkim zawsze opowiadam, że było to śmieszne, bo biegłem i po iluś metrach zacząłem dyszeć, ale spojrzałem "na siebie z boku" ze zdziwieniem i pytaniem: "dlaczego dyszę ???" i zdałem sobie sprawę z tego, że zacząłem dyszeć z przyzwyczajenia, bo wiedziałem, że w tym momencie już bym był nieźle zmęczony. A tymczasem wcale nie byłem i biegłem zadowolony do samych drzwi tramwaju.

Także różnica zajebista. Jednak w moim przypadku nie jest tak, abym po kolejnych miesiącach czuł już w ogóle nie wiem jaki MAXXX. Już po tych paru dniach na początku czułem dużą różnicę i tak po prostu pozostało, a nie pogłębia się. Oczywiście plusem jest to, że nie śmierdzisz, nie śmierdzi w pokoju / w domu, ludzie nie cierpią w kontakcie z Tobą, szef też nie ma do Ciebie odrazy ;)

Ale mają też minusy:

Rzecz oczywista. E-palić można wszędzie. Nawet tam, gdzie niby nie wolno, albo nie powinieneś. Ale jeśli zapalisz, to zdecydowanie mniejszy będzie gnój, wyczuwalność itp. Przez to paliłem zawsze i wszędzie. W czyimś samochodzie, przed telewizorem etc. Nie musisz wstawać nawet. Możesz palić w pościeli. Czyli jesteś jak dziecko ze smoczkiem przyklejonym do ust.

Oczywiście plusy i minusy się bilansują na wielki plus. Każdemu kto jeszcze nie przerzucił się na e-papierosy, mam do powiedzenia, że jest ciołkiem. Bo naprawdę warto.

Ale do tego muszę dodać, że nie widzę nic złego w tym, żeby bardzo, ale to bardzo okazyjnie zapalić dobry, aromatyczny tytoń do skrętów lub fajkowy. Bo tu znów ma zastosowanie moja dewiza, że wszystko jest dla ludzi, póki nie zniewala Cię i nie niszczy.

@Hitaxa mi w protanku zbiła się ta szklana tulejka gdy pet wypadł mi z ręki.

Od siebie mogę polecić volimizera v3 z grzałką 1 om. Koszt to 34 zł a grzeje jak szalony i świetnie nadaje się do palenia kanna :)