86 postów w tym temacie

Zakładam wątek w celu dyskusji o sprawdzonych przez nas/naszych znajomych ośrodkach leczenia uzależnień od narkotyków, alkoholu i dopalaczy. 

Nie wstydźmy się, jeśli mieliśmy okres słabości i wylądowaliśmy na terapii w takim miejscu - być może ktoś na forum ma problem i chciałby znaleźć pomoc.

Mój komentarz pod statusem Broda_Wikinga:

Centrum Psychiatrii w Katowicach oddział Szopienice ma b dobrą opinię, ze względu na rzetelne podejście terapeutów i cykliczne badanie na utrzymywanie trzeźwości pacjenta. Mają grupy tak zamknięte jak i otwarte. Czas trwania leczenia zamyka się w przedziale 8-12 tygodni, jeśli alkoholik uda się na zamkniętą terapię.

Pomogli tam ojcu mojego dobrego przyjaciela (byłego, jednak wtedy byliśmy blisko), ale trwało to 4 lata, ze względu na jego przerwy w uczęszczaniu na spotkania. Nie chciał się zapisać do zamkniętej grupy. Dopiero po problemach z wątrobą udał się na 3 miesiące i tak oto wyszedł z nałogu. Niemniej, alkoholikiem, jak i narkomanem, zostaje się do końca życia. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, poleci mi ktoś jakiś ośrodek zamknięty z jak najkrótszym czasem trwania terapii ? Mam nałożony sądownie nakaz podjęcia terapii przez kuratorkę, a nie mam zamiaru spędzić tam roku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo idziesz na calosc albo wcale niema terapii eksternistycznych ;)

:off:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No jo kumam, ale mam prace za granicą nakręconą i muszę to szybko odpękać. Myślałem o czymś do max 3 miechów. Z resztą jestem do listopada już tylko objęty nadzorem i zawiasami, a konsekwencje ponoszę za prowadzenie na podwójnym bez plastiku. Czekam od 3 lat na ten listopad żeby zrobić wreszcie prawko, więc nie mam zamiaru kolejnego roku czekać. W Szwecji nawet nie będę miał jak coś pobalować bo non stop robota i rodzinka u boku 24/7 więc międzynarodowy częściowo przymusowy detoksik będzie. To jak, poleci mi ktoś coś takiego na 2/3 miechy? W poniedziałek mam wizytę tej rury i muszę być zdecydowany i najlepiej zapisany do kolejki, ona ma się tam starać żeby to przyspieszać. Jeżeli się nie zdecyduję to odwieszą mi i pół roku nie moje. 

Albo idziesz na calosc albo wcale niema terapii eksternistycznych  ;)
:off:

Niby masz rację, ale jest podział terapii na krótkookresowe, średniookresowe i intensywne. Bynajmniej ta rura mi coś takiego przewijała. 

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a tak gwoli ścisłości skro mój status zainspirował autora do nowego tematu :) to nie mam problemu z alkoholem, ale służba zdrowia w tym kraju jest tak kiepska że aby mieć jakąkolwiek terapię na nfz (ja musze bo mam nerwice) to trzeba chodzić po takich przybytkach i zmyślać że ma sie problem aby przyjeli ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jak, zna ktoś jakieś ośrodku z krótkimi terapiami ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

6tyg czarny bor kolo walbrzycha jak sam alk. 8 tyg dragi

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

krakow, ul. zefirowa 10. Pokonaj uzależnienie!

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poważnie takie tematy powinny zaczynać się od udowodnienia iż ktoś odjebał wszystko od A do Z

Inaczej gadanie a byłem ale, nie dałem rady bo ćpanie itd, praca trzeźwość, normalne życie, to jak z wyrokami, masz 2 lata i tyle siedzisz ;)

A.K. napisz definicję odwyku a nie, że ktoś spierdalał przed rodzicami, kuratorem czy sądem, a i tak wymiękł już na początku (jak piszą od 6-8 tygodni to nie detoks;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam za soba 3 osrodki. I wszystko zalezy glownie od nas samych.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

emabezbanana detox to 10-14 dni czesto w szpit psych

terapia odwykowa 6tyg ~2lata zalezy tez czy stacjonarnie czy w zamknietym osrodku

jest dokladnie jak pisal payner

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

terapia odwykowa 6tyg ~2lata zalezy tez czy stacjonarnie czy w zamknietym osrodku

A czy leczenie stacjonarne nie polega właśnie na terapii w ośrodku zamkniętym ? Chyba że ja coś źle zrozumiałem lub to po prostu zwykła pomyłka. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

leczenie stacjonarne, polega na tym, że w domu sobie mieszkasz i masz umowione terminy (nawet 5razy w tygodniu) i 'codziennie' jezdzisz do osrodka np. na zajecia indywidualne/grupowe.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Q zasadzie to o czym piszesz to tzw. leczenie ambulatoryjne. Leczenie stacjonarne to jest właśnie leczenie w ośrodku.

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ktoś ma jakieś przeżycia z N7 w Krakowie? Na październik mam wyrok półrocznego pobytu na oddziale. :E

Pomyliłam, chodzi mi o F7, oddział leczenia zaburzeń osobowości i nerwic

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dajcie mi cos zebym sobie poszedl na miesiac milo spedzil czas ?? co z prywatnymi ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

necro polecam szpital psych im sokołowskiego w wałbrzychu tylko plecak dobrze spakój. Akurat jesienny turnus zazwyczaj jest ciekawy. W tamtym roku na oddziale królowało 2fa i apvp niewspominając mj i tytoniu na bb22...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

widzę Karol niezle poleciałeś Dx, a jeszcze pamiętam jak zaczynałeś z infantylnymi pytaniami co do rc, w Łodzi jest Ośrodek krótkoterminowy 6 tygodni dokładnego adresu nie znam, może warto się dowiedzieć 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Łodzi na 6 tygodni to nie ośrodek a po prostu terapia na Aleksandrowskiej w szpitalu. Na Tuszynskiej w Łodzi monaru jest ale zjebany ;) zresztą jak krótkoterminowe to monar i tak odpada

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wszystkie krótkoterminowe terapie są gówno warte, jeśli naprawdę zależy komuś na wyjściu z tego polecam Zapowiednik w Opaleniu, znajomy był i wyszedł na prostą, no chyba, że chodzi tylko o krótki urlop w zabawie :E

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

o krótki urlop z zabawą z refundacją nfz (psychiatryk wałbrzych (zabierz kanabinola w proszku, z 5g apvp (hit na ubiegłorocznym turnusie jesiennym) oraz jakąś trypte/nbome dla pancer psycho junkies).

Polecam ten ośrodek wypoczynkowy.

Jak masz łeb na karku to miło spędzisz czas/poruchasz/wyłudzisz dobre prychotropy i opuścisz ten przybytek z garścią sałaty na powrót z urlopu.

Martwica mózgu shamana

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no poleciałem przyznaje :D szybko i bardzo się wkręciłem :D alfy miałem nie tykać a zdobyłem MDPV i Bogu dziękuje że się w to nie bawiłem za czasów stacjonarek bo wtedy to takie zabaweczki musiały być..

no ale do rzeczy-wymigałem się od ośrodka jak na razie :D

ale kto wie czy los kiedyś mnie tam nie zaprowadzi jeszcze :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam osrodki w Bielsku Biala Wapiennice , osrodek Katolicki czas terapi trwa 4 Etapy na kazdym etapie musisz byc ok 2/4 miesiace .

Czas trwania terapi najmniej to 14 miesiecy a najwiecej 24 . 

Warszawa Stare budy  bardzo dobry osrodek nie katolicki , czas trwania terapi troche szybciej 12 miesiecy max 14 . 

p s zwiedzilem je wszystkie :) 

MONAR NIE JEST KROTKO TERMINOWYM , ZRESZTA WSZEDZIE BEDA CI MOWIC ZE TO TERAPIA KROTKO TERMINOWA . 

A tak naprawde kazda trwa min 1 rok i to wszystko zalezy od ciebie w ile ja skonczysz :) 

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz