Skocz do zawartości
Gość vanilia

Hydroksyzyna

Polecane posty

Gość vanilia

Hydroksyzyna (łac. Hydroxyzinum) – organiczny związek chemiczny, wielofunkcyjna pochodna piperazyny, lek psychotropowy oraz przeciwuczuleniowy z grupy antyhistaminików I generacji, zsyntetyzowany i wprowadzony do lecznictwa pod nazwą handlową Atarax przez belgijską firmę UCB w roku 1956. Stosowany najczęściej w psychiatrii jako lek uspokajający i silnie hamujący aktywność układu nerwowego. Ze względu na swoje właściwości psychotropowe, w wielu krajach (w tym w Polsce) hydroksyzyna jest wydawana z aptek tylko na receptę, jednak w innych (głównie rozwijających się) można ją nabyć bez recepty.

hydroksyzyna_largew199.jpg

Polecam ten lek... jest genialny jeśli po różnych specyfikach swędzi Cie skóra, masz alergie lub po prostu nie możesz zasnąć.

A Ty co o tym sądzisz?

Gość Ko-Ko

Hydroxizine np. Male dzieci dostają w syropie jak lek anty wymiotny wiec cudów ona po dragach nie zdziała Ja kiedys po petendronie wypiłem pół butelki a i tak oni tam byli :E

byłem w stanie cięzkim naprawde omamy miałem jakieś, ledwo pisałem a bałem się że mogę pogorszyć swój stan. Takie pytanie ponawiam.

Dodam do tematu że z alkoholem hydroksyzyny NIE MIESZAJCIE. Jest naprawdę niefajnie - NAPRAWDĘ!

PS. Oczywiście jak zapytałem na czacie o ten mój syndrom to znalazło się frajerstwo które mój stan pogorszyło - mam nerwicę do tego a jakiś frajer mnie przekonywał że rano i tak będę sztywny... niestety nie było obecnego nikogo z normalnych...których pozdrawiam

Gość Ko-Ko

Glass napisał Ciekawy wątek nt. Czatu i tych co tam są może opowiesz tam o tym!

Dodam do tematu że z alkoholem hydroksyzyny NIE MIESZAJCIE. Jest naprawdę niefajnie - NAPRAWDĘ!

Bzdura... Lykam hydro odkąd pamiętam, dawki 25mg.. ilości rzędu 2-4sztuk zapijane kilkoma piwami.. ;)

Joe, to ja nie wiem, ja miałem awarie błędnika po takiej mieszance... tylko że inny schemat troche.

Wrociłem po imprezie (piwa nie pije - tylko wodka) i zjadlem po powrocie... moze to dla tego. 

Z wódka również mieszalem setki razy ;) hydro to tak na prawdę tabletki na wyciszenie wewnętrzne ;) nie obniżają ani ciśnienia ani pulsu, również na sen nie są zbyt dobre. Ile to razy mi się zdarzyło ze po 4sztukach mimo wszystko miałem "sufitowe" w nocy

Gość AdrianMMC

W zastrzyku jest jakas różnica?

Kiedyś z 5 dni chyba niespalem i wieczorem zaczolem miec jakies paranoję itp..... Sam tez sie nakrecalem i czolem drętwienie ciała. Udalem sie do szpitala.

Podali mi to w zastrzyku bolalo znacznie bardziej niz np zastrzyk sterydu. Okolo 2 w nocy bylem w domu juz. Spalem ponad 24h i wgl niewiedzialem jaki jest dzien.

Przyjmowany w syropie to sen max 8-10h ale pamiec mialem.

Zastrzyk, syrop czy tab inaczej dziala?

A na mnie hydro dziala bardzo w porzadku
po euforykach(zazwyczaj  niecały 1g przerobiony w kilka godzin) 1 tabletka 10mg i śpie jak dziecko 8-9h
na drugi dzien brak wkurwienia, zmeczenia i zwały
ja polecam, z tym że dla osób ktore nie maja tolerki na leki, ja prawie w ogóle tabletek nie łykam, wiec na mnie dziala

Na nie natomiast hdroksyzyna działała fatalnie. Powoduje rozdrażnienie i ból głowy. Dodam że próbowałem tego kilka lat temu tak po prostu na nerwy w sytuacjach stresowych.  Nie sądzę więc żeby mogła mi pomóc na zejścia po różnych rc-kach.

kydroksyzyna uzaleznia.

Nie mma pojecia czemu lekarze tego nie wiedza.

Tak samo nie wiedza ze kwetapiny uzalezniaja.

Jaki ten swiat piekny i dostosowany.

Przez tydzień na oddziale 2x dziennie po dwie tab. dostawałem, też jako "nasennik" kto chciał to na wieczór dawali po 3 sztuki. Nie odczułem jakiegoś wyraźnego działania wtedy. Kiedyś po ciągu znalazłem w domu to 3 tab. zadziałały lekko uspokajająco. Za słabe to na zejście po mocnych stymach.

hydroxyzyna to lajtowy  środek , na jakiś ciągach  ketonowych czy stimowych  , nawet sie nie bedzie wyczuwało  działania  albo lekko uspokoji . Wiem jedno na pewno shizy nie znikną :E od tego .

a i dla ludzi co  myślą że to nie działa bo zjedli tabletke 25 mg  czy 2 . Wcale nie  ja z tym nigdy nie miałem kontaktu i potrzebowałem ze 150 mg zeby mnie uśpiło .Odrazu dodam że  nie odpadłem  , urwało9 mi film czy coś . Po porostu pełni świadomy na lajcie połozyłem sie spać (coś jakbym sie przejarał) 

Naprawdę nie bujcie sie akurat tego nie prezedawkujecie jeśli nie usypia  dorzućcie  na lajcie .

Aha wazne to sie dotyczy hydroxyzyny nie  benzo czy jakiś opiatowców  z apteki :E

?Mówie tylko o hydroxyzynie !!!!!!!!!!!!! 

Hydroxyzyna to gówno nawet sam lekarz tak mi powiedział.

Nadaje się najwyżej na świąd jąder.

Jak coś potrzebne na uspokojenia dla ćpuna i nie uzależnia, polecam wybrać się do lekarza po Chlorprotiksen

Skuteczniejsza z niepsychotropów jest amitryptylina, ale jest to słaby SSRI (trzeba uważać , nie wolno łączyć z dopalaczami, innymi SSRI, MAOi - inhibitorami wychwytu zwrotnergo monoamin, nawet do dwuch tygodni po zakończeniu ich stosowania). Działa lepiej nasennie i uspokajająco, ale za dnia jest spoko, bez nadmiernej senności.

LEK WYDAWANY NA RECEPTĘ

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się