Skocz do zawartości
A.K.

Produkcja mieszanki ziołowej

Polecane posty

1) Po co taki temat?

Na pewno taki wątek przyda się nam wszystkim - tutaj będziemy dyskutować o tym, jak łatwo, szybko i przyjemnie zrobić upierdalac*a lub relaksujące zółko. Na początek wlepię wszystkie informacje o syntetycznych kannabinoidach z Podręcznika rc. Na pewno przyda się ta lista w jednym miejscu pod ręką.

AM-1220 [kannabinoid]

Działanie: euforyzujące, depresyjne

Czas działania: 2 godziny (palony)

Dawka i sposób przyjęcia: palony słabo 2mg, śrdnio 5mg, mocno 8mg+

Uwagi: Znacznie słabszy od AM-2201, działanie dla wielu użytkowników jest ledwie odczuwalne. Charakteryzuje się uczuciem odprężenia, słabej senności i euforii. Znacznie lepiej sprawdza się jak dodatek do mocniejszych kannabinoidów.

http://forum.dopalam...c/2912-am-1220/

AM-2201 [kannabinoid]

Działanie: euforyzujące, depresyjne, psychodeliczne

Czas działania: 3 godziny (waporyzowany)

Dawka i sposób przyjęcia: waporyzowany słabo 500µg, średnio 2mg, mocno 4mg+,

Uwagi: Bardzo mocny kannabinoid, którego działanie jest niezwykle interesujące. Od wyraźnej poprawy samopoczucia i silnej euforii, po chillout oraz występujące OEVy (poświata wokół przedmiotów, pulsowanie, falujące krawędzie). W przypadku przedawkowania (25mg+) bardzo mocno podnosi puls i tętno, pojawić się mogą zawroty głowy, problemy z koncetracją i zaburzenie koordynacji ruchowej. Jest wielce prawdopodobne, że przyjęcie dawki rzędu 50mg+ spowoduje bardzo niepokojące halucynacje, stany lękowe, paranoję, trudności z oddychaniem, wysławianiem się i stany skrajnie depresyjne.

http://forum.dopalam...z-watek-ogolny/

AM-694 [kannabinoid]

Czas działania: 1 godzina (oralnie)

Dawka i sposób przyjęcia: oralnie słabo 1mg, średnio 2mg, mocno 3mg+

Uwagi: Mimo, że to kannabinoid nie da się go palić! Ulega błyskawicznemu utlenieniu. Jak na razie nic więcej o nim nie wiadomo.

http://forum.dopalam...pic/805-am-694/

JWH-073 [kannabinoid]

Czas działania: 1 godzina (palone)

Dawka i sposób przyjęcia: palone słabo 5mg, średnio 10mg, mocno 15mg+

Uwagi: Najzwyklejszy syntetyczny kannabinoid, o nieco wyraźniejszym działaniu niż 081. Bardzo popularny w mieszankach ziołowych z okresu 2009-2010. Nielegalny w polsce.

http://forum.dopalam...ic/720-jwh-073/

JWH-081 [kannabinoid]

Dawka i sposób przyjęcia: palone słabo 3mg, średnio 6mg, mocno 10mg+

Uwagi: Najzwyklejszy syntetyczny kannabinoid. Działaniem specjalnie się nie wyróżnia, dlatego często jest dodatkiem do głównego kannabinoidu w mieszankach, aby spotęgować jego działanie. Nielegalny w polsce.

http://forum.dopalam...1-watek-ogolny/

JWH-122 [kannabinoid]

Czas działania: 2 godziny (palone)

Dawka i sposób przyjęcia: palone słabo 2mg, średnio 4mg, mocno 8mg+

Uwagi: Znacznie silniejszy od JWH-200, -081 czy -250, w działaniu zbliżony do JWH-210, choć jest bardziej aktywny i dlatego efekty są odczuwalne po mniejszych dawkach. Szczyt fazy trwa od 20 do 60 minut, po czym słabnie i pojawić się może ból głowy oraz przyspieszone bicie serca. Nielegalny w polsce.

http://forum.dopalam...c/1735-jwh-122/

JWH-203 [kannabinoid]

Dawka i sposób przyjęcia: palone słabo 1mg, średnio 3mg, mocno 6mg+

Uwagi: Mało popularny kannabinoid, wykazuje znacznie słabsze oddziaływanie na receptory CB1 i CB2 od JWH-210 i JWH-018. Bardzo relaksacyjne działanie. Nielegalny w polsce.

http://forum.dopalam...c/2444-jwh-203/

JWH-210 [kannabinoid]

Czas działania: 90 minut (palone)

Dawka i sposób przyjęcia: palone słabo 4mg, średnio 8mg, mocno 10mg+

Uwagi: Zdecydowanie jeden z najciekawszych obecnie dostępnych kannabinoidów, peak trwa nawet godzinę! Dym jest łagodny dla gardła i płuc. Nielegalny w polsce.

http://forum.dopalam...c/1781-jwh-210/

JWH-251 [kannabinoid]

Czas działania: 120 minut+ (palone)

Dawka i sposób przyjęcia: palone słabo 8mg, średnio 11mg, mocno 15mg+

Uwagi: Niepopularny kannabioid, jego działanie jest wyraźnie intensywniejsze od popularnych 73 i 210. Jest także mniej aktywny, stąd wyższe dawki. Efekty występujące po jego spożyciu mogą się utrzytmywać nawet do 6 godzin!

http://forum.dopalam...c/1831-jwh-251/

JWH-307 [kannabinoid]

Czas działania: 90 minut (palone)

Dawka i sposób przyjęcia: palone słabo 5mg, średnio 10mg, mocno 13mg+

Uwagi: Ze względu na wyższe powinowactwo z receptorem CB2 względem CB1, słabiej odziaływuje psychicznie a mocniej fizycznie.

http://forum.dopalam...c/2474-jwh-307/

2) Co jest najważniejsze w mieszance ziołowej?

Oczywiście, podstawą naszej mieszanki jest główny kannabinoid. Najważniejsze to wybrać taki, ktorego działanie będzie nam odpowiadać. Jeśli zależy nam na mocnej mieszance (silnie euforyzującej oraz dającej nutę psychodeli) polecam JWH-122, JWH-210 lub AM-2201.

Dla zwiększenia atrakcyjności naszej mieszanki, możemy dodać także drugi kanna, należy jednak pamiętać aby jego działanie nie wpływało na działanie głównego. Na początku przygody najlepiej będzie zrobić prostą mieszankę jedno-kannabinoidową.

3) Na jakim suszu najlepiej zrobić mieszankę?

Podkład - rzecz równie ważna co aktywna substancja. Ziele na którym zrobimy naszą mieszankę musi spełniać kilka warunków:

- pulchna konsystencja

- wysoka wchłanialność rozpuszczonego kannabinoidu

- łagody dym oraz aromat

Najlepiej sprawdza się susz tych ziół:

- Althaea officinalis, prawoślaz lekarski, marshmallow

- Verbascum thapsus, mullein, dziewanna

Dodatkiem, mogą być poniższe zioła, ale ze względu na niespełnianie warunków podkładu, używamy ich jako wypełniacza i urozmaicenia:

- Heimia Salicifolia, sinicuichi - drobno mielimy susz liści, dzięki temu dobrze połączy się z podkładem. Dym sinicuichi jest bardzo gęsty i mleczny, co zwiększy atrakcyjność palenia.

- Scutellaria Lateriflor, skullcap - zazwyczaj zakupiony susz jest już bardzo drobno zmielony. Dym skullcapa ma ciekawy smak i może nieco złagodzić chemiczny aromat mieszanki.

- Turnera Aphrodisiaca, damiana - klasyczny dodatek w mieszankach starej generacji. Ma bardzo "smaczny" i łagodny dym, doskonale wzbogaci naszą kompozycję.

Jeśli chcecie skorzystać z gotowych pomysłów na bardziej wyszukane i skomplikowane podkłady zapraszam do tego wątku - http://forum.dopalam...lasna-maczanke/ . Znajdziecie w nim kilka gotowych miksów oraz odnośniki do innych mieszanek etnobotanicznych.

4) W czym rozpuścić kannabinoid?

Mamy do wyboru w sumie dwie opcje:

- Spirytus rektyfikowany - najczęściej wykorzystywany w mieszankach domowej roboty.

- Aceton (propanon) - jego sprzedaż jest kontrolowana przez państwo dlatego jest ciężko dostępny, jednak w sklepach typu Castorama możemy znaleźć produkty, zawierające tylko aceton (lub z nieistotnymi uzupełniaczami) - wystarczy poszukać

Ważne jest aby odpowiednio dobrac proporcje kannabinoidu oraz rozpuszczalnika. Musi być łatwo obliczalna proporcja np. 100ml spirytusu na 1g kanna.

5) Jakie powinienem wybrać proporcje?

Tutaj wszystko zależy od użytego kanna, należy przed przystąpieniem do pracy samemu obliczyć ile mg kannabinoidu to standardowa jednorazowa dawka, po czym wyliczyć (zachowując proporcję) ile potrzebujemy suszu na ile mg/g kannabinoidu. W przypadku JWH-210 proporcja wygląda tak:

Słaba mieszanka 1g JWH na 50g suszu

Średnia mieszanka 1g JWH na 40g suszu

Mocna mieszanka 1g JWH na 25g suszu

6) No to jak zrobić mieszankę?

Najpierw odlewamy potrzebną ilość rozpuszczalnika. Radzę zacząć od niewielkiej ilości (30-60ml), po czym wsypać naszą substancję i mieszając poczekać aż się rozpuści w 100% - nie może zostać ani odrobinka, pamiętajcie - im lepiej się w tym etapie rozpuści kannabinoid, tym lepsza wchłanialność będzie. Polecam użyć do tego celu butelki, słoika, szczelnego pojemnika. Teraz kiedy mamy już roztwór równo i starannie polewamy nim nasz susz, np. na tacce lub w misce. Ale równie dobrze, możemy go wrzucić do naszego słoika. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak dobrze wymieszać wszystko, mieszankę rozsypać równomiernie i w cienkiej warstwie na płaskiej powierzchni (taca etc.) i pozostawić do odparowania rozpuszczalnika (broń Boże nie próbować palić mieszanki w takiej formie!). Możemy ją postawić na parapecie w słońcu, na kaloryferze czy przy kominku - dobrze też, jeśli powietrze w pomieszczeniu będzie suche.

Pewien kolekcjoner z naszego forum zastosował ciekawą taktykę (jak będzie chciał to się ujawni http://forum.dopalamy.com/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/tongue.gif ) - otóż zamiast czekać na odparowanie, wstawił mieszankę do kuchenki mikrofalowej i stosując krótkie (2-5 sekundowe) serie (5-10 razy) w ciągu nispełna 2 minut miał gotową maczankę.

To ja mogę podać 3 przepisy z kuchni Gargamela:

1) 1g AM-2201 + 1g JWH-210 na 90 gram nośnika = 2-3 godzinna faza mocno upierdalająca z nutą psychodelii i halucynacji?

2) 1g JWH-251 + 1g JWH-210 na 80 gram nośnika = 5-6 godzin nie łatwej w ogarnięciu fazki, dzień po ciężki

3) 0.5g JWH-210 + 0.5g JWH-122 na 50 gram nośnika = 1,5h działania, typowa do pooglądania seriali i pośmiania się z nich - nie jest mocna.

Napisz czego potrzebujesz a Gargamel postara się Ci pomóc :tulimy:

Wskazówka od Klakiera:

Aceton / Spirytus w którym rozpuszczamy kanna najlepiej delikatnie podgrzać - szybciej i lepiej wszystko się rozpuszcza. AM-2201 ogólnie długo się rozpuszcza i ten sposób bardzo jest przydatny.

Metodę suszenia w mikrofalówce stosuję z powodzeniem od jakichś 10 lat. W zasadzie wszystko da się tak wysuszyć, ja stosowałem np. do mokrego tytexu lub MJ. Dobre rozwiązanie jak widać i w suszeniu mieszanek, gdy chcemy na szybko sprawdzić wynik naszej pracy.

Poprawka, w przypadku mieszanek ilość rozpuszczalnika nie jest ważna. Można lać totalnie na oko, biorąc pod uwagę jedynie to, by susz odpowiednio wchłonął roztwór (równomiernie) - przecież świadomość, że w 0,2 ml jest 5,33mg JWH-210 nic dla nas nie znaczy, rozpuszczalnik i tak zaraz odparuje.

Oczywiście, że się ujawnię - polecam odparowywanie w mikrofalówce dla osób, które chcą już jak najszybciej zapalić (oczywiście odparowujemy jedynie z potrzebnej ilości - resztę lepiej normalnie).

Co do rozpuszczalnika - polecam aceton, odparowuje baaaaaardzo szybko w porównaniu do spirytusu. Do tego kannabinoidy które testowałem o wiele lepiej <prawie natychmiastowo> rozpuszczały się właśnie w nim. No i jest tańszy :tulimy:

Można dodać że używanie rozpuszczalnika nie jest absolutnie niezbędnym. Można poprzestać na pomieszaniu składników mechanicznym, co ma oczywiście wady i zalety.

Jak się dokładniej przyjrzeć mieszankom ziołowym robionym >profesjonalnie< to można zauważyć że technikę stosuje wielu producentów.

Można dodać że używanie rozpuszczalnika nie jest absolutnie niezbędnym. Można poprzestać na pomieszaniu składników mechanicznym, co ma oczywiście wady i zalety.

Jak się dokładniej przyjrzeć mieszankom ziołowym robionym >profesjonalnie< to można zauważyć że technikę stosuje wielu producentów.

Joker od Upalaczy, ten pierwszy sort po ustawie, był przykładem takiej mieszanki. Na dnie pakietu zawsze zbierało się sporo nierozpuszczonego JWH - wystarczyło wsypać do fajki czy jak kto chciał i odpalić - najmocniejsza bania jokerowa %-)

Bobie - a tak zapytam jeszcze - próbowałeś obu metod odparowywania (mikrofala i naturalnie)? Chodzi mi potencjalną stratę na mocy, czy jest odczuwalna.

witam ostatnie czasy spedzam na konstrukcji wlasnej maczanki. interesuje mnie ciekawy miks 2 jodwuch napewno chce uzyc j210 zadziwil mnie moca co chlopaki polecacie 081,200? am 694 na mocne upalenie tak na 2 h pzdr.

Jeśli chodzi o robienie maczanki dostałem info że lepiej zrobić mocniejsza niż za słabą (szkoda płuc i nerwów). Również ważnym aspektem jest wybór nośnika na której robimy maczankę. Tak jak było opisywane czyli marshmallow. W przypadku kolegi było to (10g marshmallowa i 5g damiany) uzyskana mieszanka miała ciekawy smak i aromat :)

Co do rozpuszczalności samego jwh w tym przypadku 210, powiem że jest tragicznie. Buteleczka szklana 100ml była podgrzewana zapalniczką, po dość mocnym podgrzaniu jwh rozpuściło się prawie całe ;)Niestety z powodu iż spirytusu było około 40ml a podkładu nieco więcej zostało dodane około 20ml krupniku i teraz ważne (zaczęło się wytrącać jwh w postaci drobniutkiego proszku) jednak po podgrzaniu do dosyć wysokiej temp rozpuściło się wszystko ładnie.(W przypadku kolegi zostało użyte 0,71g jwh210)

Samo suszenie wstępne było przeprowadzane za pomocą dużego wentylatora komputerowego 12x12cm, wszystko bardzo szybko odparowuje, a jak zaczyna nam uciekać z talerza to znaczy że czas na kartkę na grzejnik :) I w taki sposób mamy 15 g mocnej maczanki, o pięknym wyglądzie i smaku. Przygotowanie mieszanki zajęło około 3 godzin łącznie z wysuszeniem !! O 16 zaczęto o 19 skończono. Jeśli wszystko ok może niedługo wrzucę zdjęcia step by step ;)

Pozdrawiam i życzę miłego dnia :tulimy:

Szkiełko z rana jak śmietana ]:->

Jutro dostanę czysty Aceton do analiz oraz 50g Marshmallow Premium oraz 50g Damiany eSpecial. Jutro dam zdjęcia podkładu, aby rozwiać wątpliwości co niektórych co do struktury i właściwości tych ziół. We wtorek dostanę 1g J210. Mam wątpliwości co do rozlewania roztworu po suszu. Lepiej wrzucić susz do słoika z 50/100 ml roztworu i energicznie wymieszać czy bardziej polecacie rozlać roztwór - w miarę możliwości równomiernie - po cienko rozłożonym podkładzie? To moja pierwsza maczanka, więc proszę o wyrozumiałość.

Panowie co do suszenia w mikrofalówce to chyba tylko na spirycie można suszyć czy na acetonie też?

Nie chciał bym dzwonić po straż pożarną :DDD

Ja osobicie polewam aceton z rozpuszczoną JWUszką do miseczki z suszem :P

Aceton paruje błyskawicznie, raczej nie ma potrzeby pchać go do mikrofali. Zresztą czegokolwiek się nie suszy w kuchence mikrofalowej, trzeba często wietrzyć metodą usto-płucną. Czyli włączać mikrofalę na 10-15 sekund, stop i dmuchamy do wnętrza kuchenki (przy okazji można przemieszać ziółka). I tak kilka razy do momentu gdy uznamy, że mieszanka uzyskała odpowiednią suchość.

Zdjęcia suszu:

img8755s.th.jpg img8756o.th.jpg img8757x.th.jpg img8758z.th.jpg

Jutro dostanę J210, więc dam lepsze zdjęcia podkładu. Wykorzystam tylko Marshmallow, ponieważ Damiana jest zbyt aromatyczna, przez co zapewne nieciekawa w paleniu.

Peace!

Dobrze planujesz. Raz zrobiłem maczankę tylko na samej damianie i od tamtej pory jestem wyczulony na te ziółko. Jest mocno aromatyczna i nie każdemu podejdzie, a po co sobie psuć przyjemności ;)

Damianę można więc dawać jako dodatek, nigdy jako samodzielny podkład.

Dziś dostałem również Aceton do analiz. Jak tylko dostanę JWH, to od razu zabieram się za maczankę. Chyba wrzucę 25 gram Marshmallow do dużego słoika z 50/70/100 ml roztworu. Będzie ok, roztwór pokryje cały susz? Pewnie za bardzo panikuję, ale proszę o wyrozumiałość ;)

Maczanka już gotowa. Teraz czekam na odparowanie Acetonu. Może pod wieczór będzie już gotowa, więc dam smoke raport.

Pochwalić muszę Kosmonautę, od którego dostałem J210 wraz z dwoma gratisami - 100 mg Bufedronu oraz 25 ml GBL! Zamówienia dokonałem w niedzielę a dziś rano miałem już paczuszkę u siebie. Stwierdzam, że jest to najlepszy sklep z jakim miałem do tej pory do czynienia. Mimo, że ceny niektórych RC dość wysokie, to jednak jakość obsługi klienta, gratisy i ciekawe promocje, w pełni to rekompensują. Powtarzam - ceny niektórych RC są wysokie. J210 jest w tym sklepie najtańsze spośród wszystkich mi znanych. Najbardziej boli cena MKet.

Wracając do maczanki. Całe JWH rozpuściłem dokładnie w nieco ponad 100 ml Acetonu. Następnie do słoika z roztworem, wrzuciłem podkład (25g Marshmallow) i dokładnie wymieszałem. Ziele wrzucałem na dwie tury, ponieważ trochę tego było i ciężko było się wyrobić na raz. Myślałem, że jak wrzucę pierwszą turę suszu, to cały roztwór wchłonie się tylko w niego. Na szczęście tak się nie stało i po dorzuceniu reszty i dokładnym wymieszaniu, rozwór równomiernie rozprowadził się po całym podkładzie.

Na szybko podsuszyłem próbkę maczanki w piekarniku w temperaturze 50C. Z kolegą spaliliśmy jedno szkło i było ostro. Minęły 4 godziny od zapalenia i nadal czuję wyraźne efekty. Naprawdę super mocna wyszła ta maczanka. Dodam, że tolerkę pewnie mam sporą, bo już od jakiegoś pół roku palę MJ bardzo często.

img8759lf.th.jpg img8760o.th.jpg img8764hk.th.jpg img8767.th.jpg

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• REKLAMA