Jump to content

Welcome to Dopalamy.com!

You are currently viewing the forum as a guest, you do not have access to the full forum manual and a lot of material that can only be viewed by the registered new forum. Create an account and use a powerful knowledge source! By registering an account, you have a no-logs policy. We do not store private user data.

See what you gain by staying on our forum:

• The ability to send private messages to other users
  • Participate in the full RC chat news
  • Access to partner subforum, contests, free samples

Don't wait, Sign Up today!

gidek

DXM, dekstrometorfan, deks, dextromethorphan (Acodin, Tussidex)

Recommended Posts

Tabletki czy syropiki na kaszel są dość popularnym w Polsce narkotykiem. Najgorzej, że masa gównażeri nie robi sobie nic z tego i zaczyna ćpać po szkołach czy w innych miejscach publicznych gdzie łatwo o przypał i przez to społeczeństwo zaczęło się uświadamiać do tego, że każdy kto kupuje kaszlodyna jest ćpunem. Lubię wziąć aco od czasu do czasu, ponieważ cholernie mnie uświadamia a dodatkowo czuję, że po każdej takiej sesji mój pogląd na świat, Boga (w którego nie wierzę) czy ludzi się zmienia nie do poznania, trzeba to samemu przeżyć, by zrozumieć. Oczywiście lek sprzedawany bez recepty jednak niektóre cwane aptekarki wmawiają, że jest inaczej.

Nie wiem dlaczego uważasz to za bezpłciową banie ; ) Mi się nigdy taka nie zdarzyła, a co do wątroby to prawda ale rekreacyjnie można sobie czasami odlecieć z ziemi, większe problemy z wątrobą to mi pewnie zrobił 5 letni okres palenia fajek ; p

nie wiem, ja tam pale fajki 13lat i nie mam z nią problemu.

czemu bezpłuciowe?

bo... mi się bania nie podoba jak wstaje na nogi i lecę 30sekund w kosmos,po czym znowu stoję na nogach i ide np.odlać sie :D ... to już wolĘ LSA (taniej wyjdzie)

Ja osobiscie lubie acodin za te psychodele ktora daje i duchowe oswiecenia. szkoda jak juz ktos zauwazyl, ze tyle ludzi to cpa imprezowo, a to nie jest stymulant niestety.

Oj gidek,jak popularny w Polsce narkotyk?

Niektórzy po prostu mają hopla na punkcie zdrowia a organizm ma dużą tolerancje na ten specyfik,czy zjemy 3 tabletki czy 30,tak samo wpływa na kaszel tylko lepiej.

Jeśli chodzi o skutki uboczne to jak dla mnie nic porywającego choć dla niektórych może to być ciekawy wybór,spróbowałem raz z ciekawości i raczej prędko nie wrócę bo mam obniżone zaufanie do aptekarskich wynalazków.

Jadłem tussidex ze 2 razy, acodin raz. Eksperymentowałem też z aviomarinem, lekami nasennymi... Głupie to. Nie bawi mnie ućpanie sie, na dodatek nieciekwe, lekami. Pewnie jakbym zeżarł z 5 opakowań to by mnie wykręciło mocno...tylko po co? :roll:

Też się regeneruje ale słabiej.

Co do wątroby to nie wiem czy sobie wkręciłem ale po takich rzeczach zawsze czuję to gdzieś w bebechach dnia następnego,taki dyskomfort,musiałbym mieć z parę dni przerwy.

Jak czytam w różnych miejscach jakie to dzieci mają wielodniowe ciągi albo ile to na raz potrafią zjeść to sam nie wiem czy zmyślają czy co.

O wątrobę bym się nie martwił z racji, że się regeneruje, niestety układ nerwowy nie ma możliwości regeneracji...

I tutaj się mylisz. Mądre koksiki wolą przyjąć kilka zastrzyków w dupkę, niż zjadać tabsy, a dlaczego? Powód jest prosty- omijają w ten sposób wątrobę. Duża ilość niezdrowych tablet niszczy ją jak cholera, a co dopiero dawka kilkunastu/dziesięciu naraz..

W mózgu jest tyle komórek więc do pewnego stopnia można omijać problem i jakbyś czytał jakieś popularnonaukowe pisemka w Empiku to byś wiedział że jednak się regeneruje choć wolno (aczkolwiek to pewnie na szczurach pewnie sprawdzano a nie na ludziach).

Krew dochodzi wszędzie więc jakoś nie wierzę w tą bajkę o omijaniu czegokolwiek.

Dokładnie szkoda zdrowia na DXM aczkolwiek, jeżeli ktoś lubi nie wiedzieć co się dzieje w koło to nie taka zła. Po osiągnięciu 3 i 4 plateau, nie za bardzo można się ruszać . Dla ludzi lubiących mocne doznania astralne.

Eksploruje się wtedy inne światy. Największa dawka w moim wykonaniu to koło 400 mg. Dalej ta zabawa mi się nie podobała pomimo, że zjazd jest bardzo lekki, to faza strasznie otępiająca. Polecam Tussal Antitusicum, dużo lepszy i tańszy niż acodin a nie widać różnicy to po co przepłacać?

Chociażby z tego względu, że nie każdy pije mleko. A co to ma wspólnego? Już wyjaśniam, acodin posiada w składzie laktozę. Zawartą w składzie mleka, ludzki organizm jej po prostu nie trawi, można mieć na nią uczulenie (tj. biegunkę i dolegliwości jelitowe.). Przyswajamy ją dobrze gdy matka karmi nas piersią. Później jelita przestają ją trawić. Jednak to mało prawdopodobne przy braniu jednej tabletki.

Ale jak wiemy używamy kilku paczek aby uzyskać efekt. Więc prawdopodobieństwo skutków ubocznych się zwiększa. Na opakowaniu tussalu nie przeczytałem żeby substancją konserwująca i chroniącą przed wilgocią była laktoza. jednak masz rację nie ma większej różnicy ... , chociaż wiele osób mówiło mi już o tym, że acodin jest tańszy trochę ale dużo gorszy.

No i jest komfort psychiczny,jak poprosisz o kilka paczek acodinu w aptece to pani aptekarka krzywo się na ciebie spojrzy i ci sprzeda,tussalu może nie skojarzy.

Tussal ma tylko 10 tabletek po 15 mg każda czyli 150 mg, żeby mieć tyle samo DXM co po jednej pace acodinu musisz kupić 3 Tussale co już nie jest takie fajne, gdy kogoś jedno opakowanie aco może już nie robić (ja np. bym musiał w aptece kupować 5 opakowań tussalu po 4,50 każde gdzie dwa acodinu 12 zł (którego i tak nie kupuje, wolę Tussidex jak coś, większe kapsułki i tabletek to połknięcia jest tylko 15 a nie 30)). Ludzie różnie na to reagują, ja sobie rekreacyjnie wezmę i nie narzekam na zdrowie psychiczne ani fizyczne, faza dla mnie jest naprawdę głęboka a nie upierdalająca (nigdy po DXM nie kładłem się, chyba, że ze słuchawkami na uszach i odpływałem w inny wymiar). Moja dziewczyna też to lubi, bo bardzo się zmieniła, po DXM odkryła tak jakby drugą siebie, odpływała z ciała, zaczęła myśleć bardziej refleksyjnie nad życiem, uprawiać mantre oraz medytować. Nie mówię, że na kogoś innego będzie tak samo działać, bo to nie jest prawda, na mnie działa bardziej rozrywkowo, na nią bardziej psychodelicznie i rozkminkowo. Więc ja jestem zadowolony a, że ktoś inny mówi, że jest be czy źle porobiło no to przykro mi, że nie doświadczyłeś tego co ja ; )

Guest MisterFister

jak ja kupowałem ostatnim razem tussal, to miał chyba 30mg dxm ... tak,tak bo w acodinie było mniej i dlatego kupiłem tussal.

Mi jednak chodziło o jakość tabletek, z resztą robiłeś porównanie (tussalu i acodinu)? Bo ja i owszem... Nie mówię, że faza jest zła. Bo podobno zdarzają się podróże poza swoim ciałem (OOBE). itd.

Mówisz, że po DXM mogłeś chodzić ok, ale przy dawkach odpowiadających 1 i 2 plateau , przy trzecim chodzenie jest bardzo utrodnione a przy czwartym raczej nie możliwe. Ponieważ następuje całkowite znieczulenie ciała, wymiana pomiędzy neutronami jest znacznie ograniczona.

DXM to wspaniały środek antydepresyjny, ponieważ powoduje uwalnianie serotoniny z mózgu. Jednak stosowany na dłuższą metę i w większych ilościach ma opłakane skutki. Jednak jest to ciekawa zabawka....