Jump to content

W jakiej sieci sklepów dostanę XXX?

Guest Synchro
 Share

Recommended Posts

Guest Synchro

Szukasz suszonej wołowiny w formie długich plastrów? Arabskiego specjału spróbowanego za granicą? Ciastek firmy HDT kupionych i pokochanych na odległej wsi podczas legendarnego melanżu?

Pytaj tutaj, jest szansa że ktoś Ci pomoże.

• Replies 31
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 weeks later...
Guest Synchro

KEGi, czyli beczki, dostaniesz w hurtowniach. Tym określeniem najczęściej określa się te o pojemności 50litrów. Sama beczka swoje kosztuje, a piwo trzeba zużywać bodajże w 2-3 dni od napoczęcia.

5L mini-kegi w Polsce sprzedaje na pewno heineken - dostępne w większych sklepach. Żabka i Fresh Market obecnie oferują DAB i jeszcze jakieś niemieckie piwo na R w cenie ok 43 zl. Innych dotychczas nie spotkałem.

Widzieliście gdzieś syrop glukozowo-fruktozowy lub syrop kukurydziany?

KEGi, czyli beczki, dostaniesz w hurtowniach. Tym określeniem najczęściej określa się te o pojemności 50litrów. Sama beczka swoje kosztuje, a piwo trzeba zużywać bodajże w 2-3 dni od napoczęcia.

5L mini-kegi w Polsce sprzedaje napewno heineken - dostępne w większych sklepach. Żabka i Fresh Market obecnie oferują DAB i jeszcze jakieś niemieckie piwo na R w cenie ok 43 zl. Innych dotychczas nie spotkałem.

Widzieliście gdzieś syrop glukozowo-fruktozowy lub syrop kukurydziany?

Pozwolę sobie wejść w polemikę gdyż kilka długich lat przepracowałem za barem :niewinny:

KEGi mają różną wagę - to zależy od wielu czynników: producenta, rodzaju piwa czy po prostu potrzeby klienta. Pracowałem np. w lokalu w którym taka 50 litrowa KEGa zawsze by się psuła przynajmniej w 50% i byłby to mocno nieopłacalny biznes. Są lżejsze (35kg.) i właśnie w wybranych sklepach detalicznych takie mniejsze KEGi można dostać.

Piwo faktycznie wypada zurzyć w ok. 3-4 dni, ale i tu znajdziemy piwa, które powinny zejść w 1-2 a i takie, co po tygodniu nadają się do spożycia. Zawsze po tym, jak chwilę kega postoi nieużywana, lejemy pół/jedno piwo które wylewamy (głównie jeśli mamy je podpięte do normalnej pipy, jest to wręcz obowiązkowe).

Same KEGi, jak słusznie zauważył kolega Synchro, kosztują i to niemało, dlatego jeżeli już się decydujemy na takie zabawy to warto pustą KEGę zachować i przynieść do sklepu "na wymianę" przy kolejnym takim zakupie - analogicznie jak z butelkami zwrotnymi :)

Kiedy mieszkałem i pracowałem w Krakowie, KEGi w sytuacjach awaryjnych kupowaliśmy np. w sklepach z sieci "Kocyk" (my akurat na kazimierzu, miodowa). Wydaje mi się, że nadal można tam dostać nawet wspomniane 50 litrówki, ale nie ręczę żadną kończyną.

l.jpg

Także jeśli ktoś z Krakowa jest tym zainteresowany to sugeruję tam zapytać.

• 8 months later...
  • 4 weeks later...

Poszukuję dobrej sieci sklepów/sklepu/namiaru na sosy na bazie papryczek wywołujących erupcję wulkanu, w miejscu do tego nie przeznaczonym ;) Dotychczas zaoaptrywałem się w jednym ze sklepów w mieście, jednak wycofał z oferty. Najbardziej zależy mi na sosach takich jak: louisiana, tabasco.

• 2 months later...
Guest zawiodlemsie

@Hawken nie jedz tego, robiłem w JUESEJ 4 lata i to jest złoooo, chociaż pyszne :E U mnie jest w np.: w Piotrze i Pawle jako "Beef Jerky".

PS. Samemu jak robisz jest pycha i bez takiej chemii :)

Kiedys w biedronce kupowalem sobie te male oscypki i smazylem sobie na patelnii 4 sztuki i mialem zajebiste szamienie. Teraz w biedronce juz pare tyg tego nie widze :/ W jakiejs sieciowce jeszcze sa oscypki?

• 5 months later...

Kiedys w biedronce kupowalem sobie te male oscypki i smazylem sobie na patelnii 4 sztuki i mialem zajebiste szamienie. Teraz w biedronce juz pare tyg tego nie widze :/ W jakiejs sieciowce jeszcze sa oscypki?

W Intermarshe są na 100% bo wczoraj brałem w mojej Biedronce też ich już nie ma.

• 1 month later...
  • 2 weeks later...

Hej wie ktoś gdzie dostać i jak się nazywa najczęściej używana przez Turków prawdziwa turecka herbata? (Jest przepyszna a do tej pory wszystkie które ja kupywalam okazywały się dość średnie ). Może znajdzie się jakiś amator wyjazdów do Turcji i zna się trochę na tym:)

" Najpopularniejszą marką jest Caykur. " , zakupy w alledrogo, 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=caykur&bmatch=engagement-v10-promo-sm-sqm-hou-1-2-1218