Jump to content

Jakich przepisów poszukujecie?

Guest Synchro
 Share

Recommended Posts

Guest Synchro

Wątek ten ma na celu pomoc w wyborze przepisów do opisania użytkownikom publikującym w dziale poprzez zapoznanie ich z potrzebami i oczekiwaniami czytelników.

Zacznę więc: poszukuję obecnie przepisów na smaczny i zdrowy (nie fit, ale i nie fat) codzienny obiad. Jestem leniem, więc czas faktycznej pracy nad potrawą nie powinien przekraczać 5-10 minut (nie licząc pieczenia/smażenia).

• 4 weeks later...

Kurczaka, paprykę słodką, cukinię, cebulę i pieczarki, wrzucasz na patelnię z oliwą w kolejności:

1. Obierasz i kroisz Cebulę i wrzucasz ją na patelnię z lekko rozgrzanym olejem, aż się zaszkli,  ( ok. 3min)

2. Kroisz kurczaka i dorzucasz do zaszklonej cebuli, 

3. Kroisz paprykę, cukinię i pieczarki i dorzucasz na patelnie w momencie kiedy widzisz że kurczak "spuchł" i nie wygląda surowo, 

4. Posypujesz przyprawami i mieszasz, warto przykryć pokrywką i będzie gotowe po chwili jak warzywa już zmiękną i puszczą soki

Jak nie masz czasu to wcześniej sobie cokolwiek przygotuj np. ryż który dorzucasz z dnia poprzedniego do tej patelni z warzywami i kurczakiem...

Jak sałatki na szybko robić nie będę Ci tłumaczyć, po prostu raw-food i zajadasz pokrojone warzywa, albo wersja fast, siekasz je kolejno w swoich ustach jedząc na surowo np. marchewkę, jabłuszko, kapustę...

Mogę Ci z zdrowych i w miarę szybkich i zdrowych obiadków polecić gotowanie warzyw na parze.

Wygląda to tak, że na koszyk w szczelnym garnku na którego dnie znajduje się gotująca już woda wrzucasz kolejno na warstwe minutach pokrojone w plastry warzywa.

0 min - wrzucasz buraki

4 min - dorzucasz marchewkę

8 min - dorzucasz ziemniaki

12 min - dorzucasz np. cukinię, paprykę, cebulę

15-20min wyciągasz już dobrze zrobione na parze warzywka których smak jest naprawdę apetyczny...

Zalet gotowania na parze jest bardzo wiele i szczególnie polecam...

• 3 months later...
Guest Synchro

MoreLSD - kurczak wyszedł smaczny, ale nie wszedł do powszechnego użycia.

A jednak szukam przepisu na smaczną sałatkę. Ale taką dojebaną, będącą pełnoprawnym daniem. Naszło mnie na jakieś wegetariańskie żarcie, a zazwyczaj żywię się fast foodami i po prostu nie mam pomysłu "co połączyć". Byłoby zajebiście gdyby zawierała rukolę, od dawna za mną chodzi jej smak.

Świeżo, lekko, smacznie.

Ktoś, coś?

Synchro :

Sałatka nie wiem jaka ale dosyć smaczna :

Pomidorki,ogórek,sałata (Najlepiej lodowa)Wszystko siekamy w dosyć spore kawałki,trochę sera naciąć w kostkę,pierś z kurczaka delikatnie obsmażyć w przyprawach (Ja używam słodkiej papryki,i przyprawy do kurczaka z kamisa bodajże ) . Gdy mięso ostygnie kroimy w drobną kosteczke, wszystko mieszamy,doprawiamy solą,pieprzem,polewamy sosem vinagrete  i mieszamy znów,Smacznego !  :)

Btw.Oczywiście można użyć innych składników (Możliwe że rukola również będzie się komponować)

Guest Synchro

Wykombinowałem coś z sałaty lodowej, polnych, niesmacznych, pomidorów, żółtej papryki, czosnku i bazylii. Doprawiłem solą i pieprzem, odrobiną oleju.

Wyszło okropne. Po pewnym czasie zdałem sobie sprawę, że chyba dodałem za dużo przypraw i "rozcieńczyłem" produkt sałatą lodową, co poprawiło jego walory smakowe. Specjalną przyjemnością ta sałatka dla mnie nie była, jednak to, jak dobrze poczułem się niedługo po jej zjedzeniu - zasluguje na osobny opis który uczynię wkrótce. Euforia i odżycie to mało powiedziane. Ta zielenina dała mi świetny nastrój przez cały dzień, zakończony pizzą. Fast food po zielenince sprawia jeszcze większą radość.

• 9 months later...
  • 2 weeks later...
Guest zawiodlemsie

Fantom czosnek marynuj jak wszystko inne. 0,5l wody + 0,5l octu +sól + pieprz i tu nadchodzi moment wyboru przypraw np.: liść laurowy czy inne jakie lubisz, plasterki ostrej papryki czy co tam innego czego smak lubisz ^^

• 2 weeks later...

Dajcie jakiś przepis na żarcie z filetem z kurczaka. Sałatki mi się przejadly, kotleciki również. Co proponujecie? Może jakiś sos do makaronu z pieczarkami, papryka i pomidorami? Albo coś jakieś inne? Uwielbiam ostre żarcie. Sól zastąpiłem pieprzem cayenne w swojej diecie, więc chcę żeby żarcie było dojebane na piekło!