Zarchiwizowany

Ten temat jest zarchiwizowany. Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Gość zolwik na spidzie

Apel policji ws. dopalaczy. "Straszne spustoszenie"

6 postów w tym temacie

Plaga zatruć dopalaczami. Dzieciaki lądują w szpitalu Artykul z dnia-07.11.2013r

z14914018Q.jpg

Fot. KMP Zielona Góra

Zielonogórskie nastolatki coraz częściej trafiają do szpitala z objawami silnych zatruć. - Kupują w internecie dopalacze, a potem eksperymentują - tłumaczą policjanci i przyznają, że problem narasta

Policjantów zaniepokoiły sygnały od lekarzy zielonogórskiego szpitala. Coraz częściej na oddział trafiają nastolatki z objawami zatruć silnymi chemicznymi substancjami. Najczęściej dziewczęta.

- A potem policjanci w rozmowach z nieletnimi dowiadują się, że eksperymentowali z dopalaczami. Kupili je przez internet - mówi Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej komendy. I wylicza ostatnie przypadki. Dwa tygodnie temu na oddział ratunkowy trafiły dwie nastolatki. Ciotka jednej z dziewcząt zobaczyła dziewczynki na przystanku autobusowym na os. Pomorskim. Gimnazjalistki nie kojarzyły, gdzie są, ledwie poznały ciotkę. Przyznały, że razem z kolegami spróbowały narkotyków.

Skręt z dopalaczem

- Paliły skręty z marihuaną zmieszaną z dopalaczami. W lesie - przyznaje Barska.

Dziewczynki natychmiast źle się poczuły, straciły orientację, szukały wyjścia z lasu. Z trudnością dotarły na osiedle. - Gdyby nie pomoc lekarzy, ta "zabawa" dla dziewcząt skończyłaby się tragicznie - ostrzega rzeczniczka, która doświadczenie w pracy z dziećmi ma spore, przez lata pracowała w wydziale ds. nieletnich. Przyznaje, że zatruć dopalaczami nie było jeszcze tak dużo.

z14914016Q.jpg

Dopalacz "mocarz"fot. KMP Zielona Góra

Biegała po jezdni, rozbiła sobie głowę

W ub. tygodniu w Nowogrodzie Bobrzańskim nastolatka po wypaleniu skręta z dopalaczami zaczęła biegać po ruchliwej ulicy. - Miała zaburzenia równowagi i rozbiła sobie głowę. W szpitalu lekarze odtruwali ją i opatrywali jej obrażenia - wylicza Barska. W tym samym czasie w Zielonej Górze na jednej z ulic zasłabła 15-latka. Przechodnie wezwali pogotowie. Diagnoza: joint zmieszany z dopalaczem.

Barska ostrzega, że dilerzy dopalaczy prześcigają się w pomysłach na tworzenie "odlotowych" mikstur. A lekarze są bezradni. Bez składu trudno marzyć o szybkim podaniu odtrutki. Czas niestety działa na niekorzyść ofiary dopalaczy. Chemia niszczy wątrobę, nerki, serce czy wzrok.

Narkotyk? Bzdura! To odświeżacz

- Na opakowaniach dopalaczy nie znajdziemy składu - tłumaczy Barska. Przestępcy handlujący dopalaczami w internecie omijają ustawę narkotykową, nazywając sprzedawane przez siebie produkty "egzemplarzami kolekcjonerskimi". Niektórzy określają je jako: środki pochłaniające wilgoć, odświeżacze powietrza, substraty środków czyszczących. Ostrzegają, by chronić je przed dziećmi. A nastolatki? Podsyłają sobie linki do wybranych produktów, zachwalają ich działanie na Facebooku czy Twitterze.

Kup torebkę zza pazuchy

I tak jak coraz częściej na oddział trafiają zatrute dzieciaki, tak też coraz częściej mundurowi zatrzymują dilerów handlujących dopalaczami. Ostatni, ot tak, nosił przy sobie kilkanaście torebek z silnymi środkami chemicznymi. Kupił je oczywiście w internetowym sklepie. Stanie przed sądem. Grożą mu 3 lata więzienia. - Podobnie jak za narażenia na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu swoich klientów - tłumaczy Barska. - Apelujemy do rodziców, nauczycieli: zwracajcie uwagę na niepokojące sygnały i zmiany w zachowaniu waszych dzieci. Bo może być dramatycznie - ostrzega Barska.

Cały tekst: http://zielonagora.gazeta.pl/zielonagora/1,35182,14914035,Plaga_zatruc_dopalaczami__Dzieciaki_laduja_w_szpitalu.html#ixzz2k6GwWGss

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ej to jak z tym jest o co on bedzie oskarzony ten koles  co miał w kopercie te dopki????????????????

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 

Na­sto­lat­ki wspól­nie z ko­le­ga­mi pa­li­ły skrę­ty z ma­ri­hu­aną zmie­sza­ną z do­pa­la­cza­mi. Po tym do­świad­cze­niu źle się po­czu­ły, zgu­bi­ły drogę w lesie i z trud­no­ścią do­tar­ły na przy­sta­nek au­to­bu­so­wy na Osie­dlu Po­mor­skim. Gdyby pomoc le­ka­rzy nie przy­szła na czas mo­gło­by się to za­koń­czyć dla dziew­cząt tra­gicz­nie.

 

 

Po dopkach możesz znaleźć się w lesie i zgubić drogę, dlatego dopki wyniszczają organizm...ta logika...hahahaha

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te laski może dachówke dostały i potem do lasu.. Ja bym na ich miejscu sie w testy Ciążowe zaopatrzył.. A to z ta kopertą i próbą udzielania jest ciekawe. Ale jak mu udowodnią udzielanie? Naklanianie? Narażenie na uszczerbek jak on może miał tą koperte jeszcze nie odtwartą? A te opakowania znajome.. I temat małolatów dilerów dop. Z k.nl o którym pisałem kiedyś jest widze na szeroką skale..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zajebiście wyglądają te opakowania swoją drogą :) odnośnie treści to nawet się nie wypowiadam, retoryka mediów jest na tak żenującym poziomie (z czego przeciez doskonale zdają sobie sprawę), że komentowanie ich "pracy" zapewne dostarczy im tylko więcej rozrywki :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wsadzić listonosza do kicia za to, że udzielił mi środków odurzających :D:E Ta polska logika

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach