Skocz do zawartości
Widget

Ośla łączka

Polecane posty

Jakiś czas temu pisałem zażalenie w związku z moderacją, po którym odblokowano mi możliwość pisania postów. Poruszony był wtedy temat nowych użytkowników. Przypomniało mi się jedno forum, na którym dostęp do działu giełda był przydzielany tylko klubowiczom, a system zdobywania statusu klubowicza był dość ciekawy. Myślę, że tutaj też mogłoby się to sprawdzić. Działałoby to tak:

1. Zakładamy dział Ośla łączka, w którym mógłby pisać każdy nowy użytkownik bez żadnych restrykcji. Z założenia ośla łączka miałaby mieć 2 cele, przenieść spam gimbusów właśnie do tego działu, pozbyć się spamu w wartościowych wątkach w pozostałej części forum.

2. Dajmy w tym dziale pisać ludziom co chcą, niech zadają tam głupie pytania, kto będzie chciał pomóc to odpowie, reszta może to olewać. Reklamy banować. Myślę, że w tym przypadku najprostszą metodą byłoby banowanie słowa-adresu www danego sklepu w różnych odmianach, np. sklep.nl sklep(kropka)nl itd. Dopisać do listy adres sklepu, który prowadzi nachalną reklamę nie będzie ciężko. A domeny co chwilę zmieniać nie będzie.

3. Dostęp do możliwości pisania w pozostałej części forum polegałoby na zgłoszeniu prośby o weryfikację konta po napisaniu 30 postów. Wtedy moderator sprawdza posty danej osoby i na podstawie subiektywnej oceny (a jak Dx ) podejmuje decyzję o przyznaniu dostępu do reszty forum. W przypadku odpowiedzi negatywnej dana osoba może się starać o członkostwo dopiero po miesiącu (można mu ustawić jakiegoś taga w profilu, przez który będzie to weryfikowane).

Dodatkowo na samej górze powinna być wielkimi krowami informacja o regulaminie forum, bo ciężko go znaleźć. I nie mówcie, żeby szukać w szukajce, bo tego nikt nie robi, regulamin musi być widoczny. Ja bym dał wątek o nazwie REGULAMIN - PEŁEN DOSTĘP DO FORUM. I zrobić to oddzielone w taki sposób jak na hypku jest wątek z ogłoszeniami na topie.

Gość Najemnik

Dla mnie to taka prywatyzacja forum. Bawienie się w : kto lepszy, kto gorszy... do tego forum powinno byc otwarte na nowych userow, a taka akcja raczej zniechecilaby... niepotrzebna hierarchia by sie wyrobiła. Takie jest moje zdanie.

Gość

Moim zdaniem już wystarczy że dział Apteka jest od jakiegoś tam pułapu postów co moim zdaniem mija się z celem. Załóżmy że wchodzi ktoś nowy na forum, nie ćpa ani maczanek ani rc, ale chciałby się podzielić swoim doświadczeniem na temat substancji dostępnych w aptekach to miałby spamować w każdym innym dziale żeby tylko nabić posty? Tak samo byłoby w tym przypadku... Nie potrzebna produkcja spamu, już lepiej żeby posty przechodziły weryfikacje przed dodaniem a nie potrzebne posty nie byłby w ogóle dodawane.

popieram cichego.

ponieważ nie ma komu sprawdzać postów, nikomu się nie chce, nie ma nikt czasu itd. uważam że przydało by się miejsce gdzie każdy może założyć temat, nie czekając 3-4 dni na weryfikacje posta

popieram cichego.

ponieważ nie ma komu sprawdzać postów, nikomu się nie chce, nie ma nikt czasu itd. uważam że przydało by się miejsce gdzie każdy może założyć temat, nie czekając 3-4 dni na weryfikacje posta

Gość

A tak wejdzie gimbus 15 letni, zaspamuje gdzie się będzie dało, nabije gdziekolwiek 30 postów, spamu będzie więcej a treść tego co w Aptece napisane i tak przeczyta (chociaż  na internecie jest wystarczająco dużo treści na temat narko w aptekach że gimbusą nie chciało by się tu zakładać konta), to był przykład bo jak zrobi się tak z innymi działami to spamu będzie tylko więcej a treść tego co napisane będzie czytało mniejsze grono osób. I pamiętajmy o tym że forum jest też odwiedzane w dużej mierze przez gości bez rejestracji. A taki temat równałby się "Koszu" do nabijania postów. A osobiście nie zauważyłem jakoś żeby na forum był jakikolwiek problem ze spamem.  W większości działów nikt się od tygodni nie udziela, czasem po kilka dni bez żadnego postu, głupich tematów też nie zauważyłem.

A taki temat równałby się "Koszu" do nabijania postów.

Przeczytaj jeszcze raz zasady zdejmowania blokady moderacji, a konkretnie punkt 3, bo widzę, że piszesz o czymś innym.

Gość

Tematy mogą być jak najbardziej ok, wystarczy że co strona by się powtarzały. Rozmawiamy o problemie którego nie ma.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• REKLAMA