Skocz do zawartości
Pikachu

Yerba Mate - Wątek ogólny

Polecane posty

2 pytania:

- piliscie napoj bombilla ? min Krakowie do zlapania w sklepach  z alkoholami. Miałem 1 sztuke w ub roku i wywaliłem butelke wiec nie wiem czy to napoij o smaku yerby czy napoj z yerba

- jaka jest różnica miedzy poszcególnymi rodzajami ? Patrze to cenowo jest duży rozrzut. Od 30 zl za 1kg ( %-) ) aż po 30zl za 200 gr.

• advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

@luks1985

1. Nie piłem, więc nie wiem.

2. Na cenę przede wszystkim rzutuje to, czy dana yerba jest z organicznej uprawy, czy z przemysłówki. Druga kwestia to stopień selekcji: im tańsza, tym więcej pyłu i patyczków. Najdroższe to praktycznie same liście, takie yerby są też delikatniejsze w smaku i podobno zawierają więcej kofeiny. Na wyższą cenę może też wpływać obecność dodatków smakowych i ewentualnych wzmacniaczy (np. guarana). 

Na marginesie yerba wzmocniona guaraną to istny wypierdalacz, jak ktoś nie jest przyzwyczajony do potężnej dawki kofeiny to lepiej sypać ostrożnie: ja na 1szy raz posypałem 3/4 matero i już po jednym zalaniu miałem dosyć na cały dzień :E Zimne poty, trzęsące się ręce, niespokojne nogi, jakbym przestymulował jakiegoś eRCeka. 

1. Napój z ekstraktem z yerby. Słabszy, ale też zdrowszy niż energetyki. I z mniejszą ilością cukru :P Takie napoje jednak nigdy nie zastąpią prawdziwej yerby.

2. Tak jak Pan AcidRain napisał. Dodałbym jeszcze tylko to, że producenci zwyczajnie windują ceny zgodnie ze swoimi obliczeniami.

Witam serdecznie. Jako, że sam piłem i próbowałem wiele różnych gatunków ostrokrzewu, a chyba nikt o tym nie wspomniał, bardzo gorąco polecam dla smakoszy yerbę zieloną - brazylijską. Jest po prostu smaczna. Sam najchętniej pije wersję mieszanki "detox".

Sory ze odswiezam ale ktos chce dobra yerbe polecam 

Yerbanot.com 

Gosciu kozak ma swoj kanal

Na youtube jak sie wspina na przypal na wysokosci

Lubie to

Sa tez naczyniai inne

Po 4 latach picia mocnej kawy (2-3 kubki dziennie), przerzuciłem się na Yerbę.

Pytanie: czy pojedyncze zalanie wodą o temperaturze 75 stopni o poranku, następnie dolewanie mineralnej (niegazowanej) w ciągu dnia, to dobry sposób? Zależy mi wyłącznie na efekcie pobudzenia, a nie chcę biegać do aneksu kuchennego 7 razy w ciągu dnia po gorącą wodę :P Boję się, że zimna woda może nie wyciągnąć z Yerby kofeiny, ryboflawiny, kwasu pantotenowego i pozostałych substancji, które odpowiadają za jej działanie.

Edytowano przez Sarithis
Mała literówka

@Sarithis z przykroscia stwierdzam, ze tak

dobrym rozwiazaniem jest termos, ja sobie raz dziennie szykuje wode, wlewam do litrowego termosu i tak o to moge pic yerbke zawsze i wszedzie

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• REKLAMA