Skocz do zawartości
Pikachu

Yerba Mate - Wątek ogólny

Polecane posty

Jestem w trakcie delektowania się Yerba Mate Indega Fresca - http://www.magicznyogrod.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3832&category_id=178&option=com_virtuemart&Itemid=54 .

Jest to Paragwajski miks yerby 85% i liści mięty 15%. Wychodzi to wybornie! Mieszanka jest stworzona do podawania napoju w wersji tereré.

Jak jest Ci wygodniej. Ja trzymam w opakowaniach fabrycznych, bo czemu nie? Nie nabiera wilgoci, nie traci aromatu. A otwarte opakowanie nie wytrzyma u mnie dłużej niż 2 tygodnie.

Cały czas sobie pije Yerbe, garść spostrzeżeń:

- pobudza, i to skutecznie, nie tylko ciało ale i umysł

- nie ma takiego "szczała" kofeiny jak przy mocnej kawie z rana raczej delikatne pobudzenie

- fajnie smakuje, ziółkowo (dla mnie plus bo mocna kawa zostawia potwornego kapcia w gardle i na języku)

- nie wypłukuje magnezu i potasu więc nie ma czegoś takiego jak przy kawie że 2 godziny od wypicia czuć ten brak magnezu i zmęczenie

A zaznaczam że piłem dwie mocne kawy z 4 łyżeczek dziennie a teraz z małymi wyjątkami tylko Yerba ;)

Cały czas sobie pije Yerbe, garść spostrzeżeń:

- pobudza, i to skutecznie, nie tylko ciało ale i umysł

- nie ma takiego "szczała" kofeiny jak przy mocnej kawie z rana raczej delikatne pobudzenie

- fajnie smakuje, ziółkowo (dla mnie plus bo mocna kawa zostawia potwornego kapcia w gardle i na języku)

- nie wypłukuje magnezu i potasu więc nie ma czegoś takiego jak przy kawie że 2 godziny od wypicia czuć ten brak magnezu i zmęczenie

A zaznaczam że piłem dwie mocne kawy z 4 łyżeczek dziennie a teraz z małymi wyjątkami tylko Yerba ;)

Odkrywasz zbawienne działanie yerby :) Pijesz terere czy gorącą? 

Yerba jest ponoć (słabym?) IMAO, z postu z niebieskiego światła wynika, że nie ma co panikować, jeśli szczur dziś wypił starą, trochę zalegająca w szafie yerbę po dłuższej przerwie, a wieczorem być może będzie benzofiran? :E

Osobiście polecam Yerba Mate Amanda Brzoskwiniową w saszetkach 3g .

U Mnie w sklepie zielarskim to koszt 12zł za opakowanie z 25 saszetkami .

Waga: 25x3g

Kraj pochodzenia: Argentyna

Zawartość: listki i gałązki

Smak i aromat: lekko gorzki, delikatny, brzoskwiniowy

Działanie: lekko pobudza, orzeźwia, poprawia humor, likwiduje zmęczenie

Ale szykuję się do zakupu zestawu z bombillą i matero , jednak jeśli komuś nie chce się bawić w takie parzenie itd to dobra opcja :)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• REKLAMA