Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Cichy Bob

O A.K. i Niewinnym oraz o sytuacji technicznej forum słów kilka

Polecane posty

Witam,

Wątek ten zakładam z powodu refleksji, która mnie naszła, lub też to ja zostałem przez nią "naszedłnięty". Zdałem sobie sprawę, iż niektóre moje działania na Forum mogły zostać odebrane w sposób, którego nigdy nie chciałem uzyskać. Dlatego też, piszę słowem wyjaśnienia:

Jak dało się zauważyć, przez ostatnie tygodnie prowadzę intensywne prace nad forum. O każdym kolejnym z moich "małych sukcesów" informowałem Was zawsze na bieżąco - czy mowa o wprowadzeniu shoutboxa (w czym pomogło mi paru użytkowników, dzielnie sprawdzając efekty moich kolejnych poczynań), czy o zabezpieczeniach przeciw botom, czy też innych działaniach na rzecz poprawy funkcjonowania i bezpieczeństwa forum.

Wraz z informowaniem o wprowadzaniu kolejnych modyfikacji zawsze podkreślałem fakt, że są one tylko i wyłącznie moim dziełem. Jest tak faktycznie, lecz chwalenie się tym przy każdej możliwej okazji było objawem mego narcyzmu.

W czasie prac parokrotnie napominałem o tym, że forum potrzebowało ich od dawna oraz, że robię to jako pierwszy od lat. Błędnie mogło to być rozumiane jako zarzuty wobec administratorów A.K. oraz Niewinnego. Pragnę więc w tym miejscu wyjaśnić, jak to właściwie się z forum działo oraz kto co tu w Naszej Rodzince Adminów, robi:

- A.K. oraz Niewinny nie mają najmniejszej wiedzy informatycznej, czego nie należy mieć im za złe - nie są webmasterami, lecz administratorami. Do ich obowiązków należy dbanie o ład na forum, jego estetykę, kontrolowanie przestrzegania regulaminów czy też nadzór nad pracą moderacji. Zarówno A.K. jak i Niewinny swoje obowiązki w tym zakresie wypełniają sumiennie (idąc za statystyką: 500-700 akcji, przy Bobich 20..), choć ich praca ma ten minus, że jest niezauważalna. Szczerze, podziwiam ich zacięcie w czyszczeniu tego forum z całego syfu. Jeśli teraz uważacie, że jest źle - nie jesteście w stanie sobie wyobrazić, jak byłoby bez Nich. Szacun!

- Administracja parokrotnie wynajmowała firmy informatyczne, nieraz za grube pieniądze, nieraz wykładane też przez A.K. i Niewinnego z własnej kieszeni. Kochamy to forum ponad wszystko, każdy z nas zaczynał tu jako zwykły user w 2009-10 roku, wspólnie awansowaliśmy na modów, by teraz być administratorami. Dla nas Dopalamy to coś więcej niż forum - to Nasza historia.

Mimo to, żadne z działań firm informatycznych nie przynosiły praktycznie żadnych skutków.. Dlaczego?

Ostatnio uzyskałem odpowiedź na to pytanie, gdy w końcu jako jedyny "ogarniający informatykę" dostałem się do FTP - informatycy nie robili nic od paru lat. Obecnie twierdzą oni, że "nie mieli zamiaru pomagać siewcom śmierci". Cóż, niestety tematyka forum zniechęcała nawet tych opłaconych do działania.. Do czasu mojego sprawdzenia FTP Administracja nie miała o tym pojęcia i przekazywała użytkownikom wszystko, co jej mówiono.

Informowanie nas o tym, że "informatycy pracują" sprawiało, że sami nie zajmowaliśmy się sprawą - tak jak Wy wierzyliśmy, że "jutro" forum będzie śmigać. Myliliśmy się.

Teraz jednak zrobiono wszystko, co powinno być zrobione już dawno temu a forum szykuje się do pięknego rozkwitu, tak jak czynią to kwiaty za oknem. :-)

Po wyjaśnieniu powyższego, mogę więc napisać już krótko i oficjalnie:

Serdecznie przepraszam A.K. oraz Niewinnego za to, iż sposób informowania o moich pracach mógł niszczyć ich wizerunek w oczach użytkowników. Wiem, że robiliście wszystko co w Waszej mocy. Szczególnie przepraszam Niewinnego, którego parokrotnie niepotrzebnie atakowałem. Jesteśmy Przyjaciółmi od lat - mam nadzieję, że nieporozumienia nigdy tego nie zmienią.

Nie chciałem, by tak to było odebrane..

Pozdrawiam, Bob.

Ach te 3MMC :wub:

Od siebie zaś mogę dodać, że o ile z początku cała ta sytuacja widziana była przeze mnie podobnie (nieróbstwo) , o tyle po rozmowie, a właściwie kilku rozmowach z A.K. uświadomiony zostałem, że nawet Administracja załamuje ręce z bezradności - czemu się osobiście nie dziwię, bo to duże forum i w chuj roboty, do której potrzebna jest wiedza.

Od siebie mogę tylko powiedzieć : gratuluję i zachęcam do dalszych prac ;) A userów proszę o wyrozumiałość - w końcu poza forum Panowie nad nami mają też swoje życie ^^

O to chodzi Bob, o to chodzi :)

Panowie temat zamykam bo chyba nie jest to wątek do dyskusji a raczej wytłumaczenie kilku kwestii. My jesteśmy w naszym gronie dogadani już w 100% a Wy dzięki temu oświadczeniu Boba też powinniście "spać spokojniej" w kwestii forum.

Jeżeli ktoś z adminów albo modów uzna, że warto otworzyć, to śmiało.

Otwieram. Tu i tylko tu możecie komentować powyższe oświadczenia oraz sytuację, w jakiej było, jest lub będzie forum. Czekam również na odpowiedź A.K., przeprosiny są przecież skierowane i do Niego :-)

Rozbawił mnie tekst o wykładaniu dużych pieniędzy ;)

Pamiętam to forum od 2009 roku, więc tak jakoby kłamać by nie wypadało (zyski z reklam na pewno pokrywały na przestrzeni tamtego okresu koszta jakie trzeba było ponieść i to kilkukrotnie;)

Ono upadło bo paranoja była, pojawiły się tematy o Maczku (każdy ma w dupie Fieste) dziwne sprawy z kasowaniem jednych tematów o sklepach a pozostawianiem drugich (bezpłatna reklama BB), no i obecnie to już padaka (kiedyś można było napisać co się sądzi o produktach i w sklepie) a dziś takie coś jakiś admin już 3 razy kasował (bo jakiś "nowy admin" stwierdził, że jego żale o tym że się przećpał są bardziej wartościowe niż ocena nowych produktów)

chcecie to zróbcie sobie forum DLA siebie (niestety admini tutaj świętością) i tak kazdy co tutaj zagląda to tylko po adres sklepu (bo większość recenzji i informacji jest na tygodniowych mitingach)

No tak awarie (tak tak tygodnie są potrzebne na usunięcie ich jak to było) konkursy (no tak nagrody do Motora który nie tylko działa na rzecz FB i ma na to czas, jak i reklamował sklep BB zanim jeszcze jego produkty trafiły na rynek)

Już wielkiego forum nie będzie, zbyt duża prywata ot nasrano na własne podwórko i nikt nie potrafi się przyznać do tego, że leży gówno

Kiedyś było jaśnie i przejrzyście dziś, jest BAN za to, że sądzisz coś innego o reklamie sklepu BB(tak dostałem od Boba za to na CZAT ale srał to pies) dziwne powiązania, mało ciekawych tematów i tylko pieprzenie o regulaminie oraz zmianach jakie mają nadejść (ani pierwszego ani drugiego nikt nie przestrzega)

Jednym słowem jak jesteś tutaj codziennie, i liżesz (_I_), to możesz ugrać więcej niż maczek, brak obiektywizmu a tematy tego typu są mocno na siłę

(jak zawsze administracja chwali się tym czego my nie widzieli a oni przeżyli) a co my Ciemnogród?

Zresztą moje zdania potwierdzają liczy ( statystycznie z miesiąca na miesiąc coraz mniej osób tutaj zagląda)

NO I MACIE SWOJE SNY O POTĘDZE, tylko jak się mówiło co trzeba zmienić to mieliście nas w dupie

Rozjebał mnie temat, że "informatycy" nic nie robili dobry żart? "siewcy śmierci" kurwa jak się z kimś podpisuje umowę, to jego zasranym obowiązkiem jest wywiązać się z jej warunków (i nie ważna jest tematyka tego forum), skoro nie wywiązali się to po miesiącu dwóch się ja zrywa i szuka nowej firmy która to zrobi (5 latek sobie poradzi z tym, idąc od sklepu do sklepu gdzie tańsza i smaczniejsza jest czekolada)

Kurwa nie... Bob wiesz ,że ciebie lubię ale no do chuja nie wiem od czego mam zacząc aby się dojebać do tego posta twojego.... Nie wiem nie dlatego ,że nie ma do czego ale dlatego ,że jest tego tak dużo.

Pokażę klasę i do niczego się nie dopierdolę ale naprawdę nie wiem co ćpasz i na przyszłośc nie pisz takich tematów bo jak wiele razy to pisałem - ja posiadam pewną wiedzę i zaplecze więc wiem ,że to co napisałeś nie trzyma się kupy....

Doceń to ,że nie dojebałem się. Naprawdę....

Ja tam sie wtrącac nie bede ale 2 grosze dodam :E . Ema- świeta racja w 100% sie zgadzam , za przedstawienie kiedys podobnego oswiadczenia dostałem bana na poł roku na forum ;) Wiec... Szykuj sie :tulimy:

Cinek po czesci Cie rozumiem i przyznaje racje.

To jeszcze ja dorzucę jednego grosika, żeby były 3 do kompletu :E

Dlaczego miałby dostać bana? Nikogo przecież nie obraził a jedynie przedstawił swoją opinię na temat działania forum w ostatnich latach. Jeżeli za wyrażanie swoich opinii, z którymi ktoś się jednak zgadza (post nagrodzony plusami) można otrzymać bana to brak mi słów. Jednak każdego zdanie trzeba wysłuchać i uszanować jeśli nie obraża innych i nie jest wulgarne. Wolność słowa chyba tutaj jeszcze nie umarła?

A co do spraw techniczno-informatycznych forum... Każdy kto choć odrobinę zna się na informatyce - już po pewnym czasie wyciągnął odpowiednie wnioski...

Jak tak patrzę na te Twoje posty Ema, to mi się przykro robi. Nikt Cię tu na siłę nie trzyma, ale za to Ty na siłę wracasz, i zatruwasz powietrze wokół siebie, Twoje posty są merytorycznym dnem, zeżartego przez stymulanty absolwenta zawodówki, który najwidoczniej sam aspirowałby do tej świętości, ale jakoś nie ma polotu.

NIE ZNAM ani jednego czy to polskiego, czy to zagranicznego forum, o tematyce JAKIEJKOLWIEK, gdzie nie znajdzie się jeden czy dwóch użytkowników, którzy stwierdzają jak to strasznie są uciskani przez administrację forum, i jak bardzo to admini się nie panoszą, które to jęki i skamlenia wywołują sztuczną falę niezadowolenia i pretensji...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• REKLAMA