Jump to content

Welcome to Dopalamy.com!

You are currently viewing the forum as a guest, you do not have access to the full forum manual and a lot of material that can only be viewed by the registered new forum. Create an account and use a powerful knowledge source! By registering an account, you have a no-logs policy. We do not store private user data.

See what you gain by staying on our forum:

• The ability to send private messages to other users
  • Participate in the full RC chat news
  • Access to partner subforum, contests, free samples

Don't wait, Sign Up today!

Niewinny

Delegalizacja 2012

Recommended Posts

Ja tam się cieszę, że gówniane am 2201 wywalają. Szkoda trochę jwh - 307...

Homet i Aco-DMY jest wciąż i jeszcze na dodatek ET-Cat legalny bomba, szkoda tylko AM-2201 bo poleci Mocarz :( oby skład Funkego nie był na liście

Etkatynon jest na liście 2012.

Guest wupet

Co mówili w tvn na ten temat? Bo nie mogę znaleźć tego w necie ale pewnie wygadywali brednie.

Guest wupet

Myślisz pewnie o UR, ale dziś rano był program w tvn24, w którym wyraźnie i kilkukrotnie powtórzoną nazwę tego śmiertelnie niebezpiecznego kannabinoidu, więc całkiem możliwe, że się niestety jeszcze załapie na tą listę. Specjalista od toksykologii wyrażał zdziwienie, że ta substancja jest już w Polsce.

Mnie osobiście będzie brakowało tylko 307 - reszta może dla mnie nie istnieć. Szczególnie AM, z którym eksperymenty źle wspominam...

Wygląda na to, że ta ustawa przerwie niejeden szalony ciąg.

Panowie nie jest źle. 307 i am to już troszkę oklepane kana w dodatku niezbyt rewelacyjne, więc płakać za nimi nie widzę sensu. Z samego 307 i tak wycofują się lub już dawno wycofało większość EU vendorów. Penta a swoich zwolenników, więc będzie mała strata, bo ten keton jest całkiem udany, o ile używa się go z rozsądkiem. Bufika szkoda, bo jak ktoś wcześniej pisał sentyment do klasyki gatunku. 3,4DMMC i Kot to po prostu słabe substancje i, o ile jeszcze po poprzedniej delegalizacji próbowały wypełnić jako tako lukę po zbanowanych substancjach to od tego czasu pojawiło się i powróciło duużo lepszych rzeczy. A kolejne bardzo ciekawe nowości są już w drodze, więc na prawdę nie ma się co rozczulać, bo IMO zostało sporo bardzo fajnych substancji a jeszcze więcej ciekawych się pojawi.

To bardzo głupio, że delegalizacja jeszcze nie została wprowadzona, a już są głośne głosy zachwytu, że na liście nie ma wszystkich substancji. Przecież jaki to kłopot dla rządu, aby nawet w dniu uchwalenia ustawy wpisać na listę dalszych 50 substancji!!! I na hyperreal, tak i na dopalamy powinno się te głosy zachwytu usuwać! El, moderatororzy, nie śpijcie i usuwajcie te głosy radości z powodu braków na liście! Te głosy mogą się rozlegac dopiero po wprowadzeniu tej delegalizacji.

.

Jest jedna substancja, którą chętnie bym widział na tej liście... O, nie, tych substancji jest więcej! Wpierw pomyślałem o pochodnych f., ale potem dostałem olśnienia- brakuje na liście też tytoniu i alkoholu!!! Administracjo- przygotujcie formularz do wypełniena o domaganie się delegalizacji alkoholu i tytoniu! Powinno być trzech adresatów- premier, ministerstwo zdrowia, oraz ministerstwo sprawiedliwości.

Fiesta - powtarzam to z uporem maniaka. Nie ma w polskich służbach jednostki lub chociaż osoby która zajmowałaby się stałym monitoringiem stron poświęconych używkom. Powiem więcej - reakcje społeczne na wprowadzenie takich ustaw są kompletnie olewane i odsuwane, a są one właśnie na takich forach.

Powyższa informacja o polskiej policji jest pewna, niestety nie mogę podać źródeł - nie lubię wymieniać znajomych z imienia i nazwiska :rolleyes:

Z tego co widzę to "tylko" projekt ustawy, czyli musi jeszcze przejść przez proces legislacyjny, w toku którego mogą być wprowadzone zmiany ! no i nie ma 100% pewności że ustawa (ze zmianami lub bez) w ogóle przejdzie.

Przecież nie dawno znani "specjaliści" od dragów i uzależnień sami przyznawali że kolejne delegalizacje nie mają sensu. Z drugiej strony mamy rudego :wsciekly: czyli wszystko jest możliwe.

Na stronie MZ widnieje "...przekazany do uzgodnień zewnętrznych w dniu 17 września 2012 roku..."

Więc spokojna wasza rozczochrana :E nie ma co już zapasów robić, to jeszcze potrwa.

Mnie najbardziej zabolał by brak kota, pente i bufa, zabolał by gdyby nie fakt że opuszczam nasz piękny kraj :(

Ja palę tylko do używek ,niemam problemu z fajkami i niechciałbym by tytoń zniknął,Fiesta sam chyba palisz bo do opio raczej się pali.Głupoty przede wszystkim nalezałoby zakazać,jak ktoś jara 2 paczki dziennie to mi się aż śmiać chcę,to samo tyczy się wszystkiego,to już było x razy przez x osób podnoszone.Żrąc lody bez głowy można się nabawić w krótkim czasie cukrzycy i się zruinować analogicznie jest z substancjami.Ja palę a do najnowszych zabawek się nie tykam bo jak coś człowiek uzna za w pełni sprawdzone i podejdzie to jest problem,póki jest obawa to jest ok,opioidy są fajne bo to zupełnie inna bajka...

Przede wszystkim ciągłe delegalizacje generują koszty dla podatników, mianowicie: posiedzenia parlamentu, a w szczególności odpowiednich "ciał" parlamentarnych, zleconych badań, wydruków, utraconych korzyści, (czas poświęcony na nowelizacje ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii można poświęcić np. na posiedzenia dotyczące łagodzenia skutków kryzysu, wspieranie przedsiębiorczości itp.). Dochodzą do tego skutki społeczne nadużywania kolejnych niesprawdzonych substancji, które zapewne zostaną wprowadzone do obrotu.

Nie mówiąc o późniejszych kosztach związanych z pracą odpowiednich urzędów, struktur publicznych (policji, sanepidu, więziennictwa, sądownictwa itd.). Ale co im tam - "bawią się" za nasze ciężko zarobione pieniądze..

Zatęsknię za (w tej kolejności): Bufedron, Pentedron, pMPPP, MeOPP  :(

Zastanawia mnie jaki czynnik wpłynął na to że w liście pojawiły się np. MPBP, MDPBP przecież w ukochanej PL nie oferowano tego (na skale masową), albo ja przynajmniej o tym nie wiem.

Podobnie jak niektórzy przeżyłem już dwie "duże" delegalizacje, więc trzecią też przetrwamy  :tulimy:

P.S. Niewinny otrzymuje plusa, chociaż za tak złe nowiny powinien być minus :-P

Oczywiste jest, że nie ma w polskich służbach komórki, która by się specjalizowała w zbieraniu info na forach narkomanskich. Jednak państwowe służby mają ogólnie czujne ucho na różne wieści i głosy ludu. Dlatego różne drogi prowadzą do ucha urzędników aparatu represji.

.

Choć znam przypadek, gdy na forum pirotechniczno chemicznym służby dokonały prowokacji, dzięki czemu teraz posiadają adresy wszystkich Polaków, którzy interesują się materiałami pirotechniczno wybuchowymi.

Oczywiste jest, że nie ma w polskich służbach komórki, która by się specjalizowała w zbieraniu info na forach narkomanskich. Jednak państwowe służby mają ogólnie czujne ucho na różne wieści i głosy ludu. Dlatego różne drogi prowadzą do ucha urzędników aparatu represji.

.

Choć znam przypadek, gdy na forum pirotechniczno chemicznym służby dokonały prowokacji, dzięki czemu teraz posiadają adresy wszystkich Polaków, którzy interesują się materiałami pirotechniczno wybuchowymi.

Pies jest psem 24h, nie tylko w godzinach pracy.

Guest Motorniczy

Tragedii nie ma, poprzednie delegalizacje przyniosły nam takie cuda jak URan , 3MMC (chyba że były na rynku wcześniej - w co szczerze wątpię) . Wierzcie czy nie, ale delegalizacja może przynieść tyle samo strat, co korzyści, nie ma co się obawiać.

Wam zaś drodzy miłośnicy późnego wstawania z łóżka proponuję odkładać drobne, bowiem RC , które ma być zdelegalizowane, będzie serwowane za grosze.

A co za tym idzie, wejdą nowe, nie koniecznie gorsze substancje.

Peace

Guest Motorniczy

Ja się interesuję od dziecka tym, i mojego adresu nie mają :)

poprzednie delegalizacje przyniosły nam takie cuda jak URan , 3MMC (chyba że były na rynku wcześniej - w co szczerze wątpię).

Fani kana i tak chcieli by mieć z powrotem JWH-018.

Niektórzy na pewno słyszeli że 4-MMC ponoć bywał zanieczyszczony właśnie 3-MMC - fakt jest dobry, ale były lepsze DD swego czasu.

Niesmak z każdą delegalizacją pozostaje niestety.

Słuchajcie. A gdyby tak doprowadzić do delegalizacji gałki muszkatołowej, która przecież może być wykorzystana jako środek zastępczy?

Gospodynie domowe będą się miały z pyszna i będzie kupa śmiechu z powodu tego absurdu. ^^

A może nawet zacznie się jakaś racjonalna debata publiczna na ten temat...

A słyszałeś/czytałeś kiedykolwiek żeby ktoś codziennie na "dzień dobry" czy dobranoc robił sobie napar z gałki? Nie popadajmy w skrajności.

Ale fakt faktem, delegalizacje to żadne rozwiązanie.

A słyszałeś/czytałeś kiedykolwiek żeby ktoś codziennie na "dzień dobry" czy dobranoc robił sobie napar z gałki? Nie popadajmy w skrajności.

Są tacy... Mój znajomy - Jeden Gość, o którym już pisałam na tym forum po słynnej ustawie z 2011 roku w czasach posuchy eksperymentował z wszelakimi "chujostwami". Między innymi była to gałka - zmielona, sproszkowana, wciągana do nosa... UCH!!! I to nie jeden raz, nie dwa ani trzy - tylko jechał równo tydzień, dwa... Ale gość się miał świetnie i jak zawsze było mu "zajebiście" :biggreen:

Potem była jeszcze skórka z banana (palona), tatarak... Gośc w swych działaniach był na tyle twórczy (czytaj: zdesperowany i żądny haju), ze chodził po brzegach jezior i szukał ropuch. :biggreen: Tak.. dokładnie po to, zeby je lizać i się naćpać...

Wątek ten zwyczajowo przerodził się w wielki spam, ale, że w pierwszym poście jest lista a wszelkie działania pogłębią naszą beznadziejną sytuację pozwolę sobie włączyć się w owy SPAM.

Co do gałki - był projekt, były działania (zaraz po akcji z 2010'tego) - Sanepid, zgodnie z prawdą, orzekł, że jest to produkt mający głównie zastosowanie w gastronomii, z niskim potencjałem nadużywania. Takie działania wydają się słuszne, ale, de facto, są strzałem we własną stopę.

No bo co? Zgłosimy listę leków z których ekstrakcja kodeiny jest banalna lub zbędna?

OMG :galy: toż desperacja level hard. Jeden Gość to jednak jest przechuj :biggreen:

A propos mogłabyś w wolnej chwili opisać jeszcze jakieś poczynania Jednego Gościa ubolewam że tamten temat zakończył się na jednej historii.

Ropuchy lizać :lol: nie no tylko pogratulować znajomego.

Słowo boże od ayahuasca: Mówisz - masz. Już za niedługo się coś pojawi. Miałam pisać już dawno, ale za każdym razem dochodziłam do wniosku, ze nikt w to nie uwierzy :biggreen:

/sorki za spam/

@lubieczechy przypominam że to projekt ustawy więc jej treść może się jeszcze zmienić, choć oczywiście nie musi.