Skocz do zawartości
Niewinny

Delegalizacja 2012

Polecane posty

Lubie Czechy ty pewnie chcesz czytać opinię każdego jak zawodzi albo się cieszy że coś jest na liście?Jeśli tak to ciekawe.I czytaj ze zrozumieniem,ja nie pisze tego o czym ty nawijasz,ciesz się że jest jak jest

Po co się mają wprowadzać zamienniki jak zostawili wszystkie fajne substancje :)

w tym temacie się robi spam jak nic ,każdy pisze co chce jaki alkohol jest zły jakie jest zioło jest dobre a mało na temat wszyscy cisną jak jest zle a pewnie nie czytali ustawy ,a jest pozytywnie ,że wszystko co fajne zostanie :)

W związku z delegalizacją jak zamówię dzisiaj mieszanki od H-H dostanę na tym samym składzie co były?

@SSN-571

TAK. Ustawa jeszcze nie weszła w życie. Mi jednak będzie troche żal niektórych substancji z kanna (JWH-307 i AM-2201) oraz niektórych beta-ketonów np kociak, bufik pentedron. Jedno jest pewne, mieszanki na tym ucierpią :(.

w tym temacie się robi spam jak nic ,każdy pisze co chce jaki alkohol jest zły jakie jest zioło jest dobre

Dla mnie powyższym naginasz trochę rzeczywistość :P Ja tam nigdzie w tym wątku nie widziałem twierdzeń jaki to alkohol jest zły a zioło dobre. Raczej tylko dociekania dlaczegóż to alkohol ( który nota bene jest jedną z najbardziej upodlających używek ) jest legalny a takie zioło już nie. I tyle :)

Ja tam się cieszę, że gówniane am 2201 wywalają. Szkoda trochę jwh - 307...

Homet i Aco-DMY jest wciąż i jeszcze na dodatek ET-Cat legalny bomba, szkoda tylko AM-2201 bo poleci Mocarz :( oby skład Funkego nie był na liście

Etkatynon jest na liście 2012.

Homet i Aco-DMY jest wciąż i jeszcze na dodatek ET-Cat legalny bomba

Radius555, ale Eth-cat wylatuje.

( siem zdublowaliśmy z Moonglomem :) ( ostrzegaj że piszesz! :tulimy: ) )

Gość wupet

Co mówili w tvn na ten temat? Bo nie mogę znaleźć tego w necie ale pewnie wygadywali brednie.

Gość wupet

Myślisz pewnie o UR, ale dziś rano był program w tvn24, w którym wyraźnie i kilkukrotnie powtórzoną nazwę tego śmiertelnie niebezpiecznego kannabinoidu, więc całkiem możliwe, że się niestety jeszcze załapie na tą listę. Specjalista od toksykologii wyrażał zdziwienie, że ta substancja jest już w Polsce.

Mnie osobiście będzie brakowało tylko 307 - reszta może dla mnie nie istnieć. Szczególnie AM, z którym eksperymenty źle wspominam...

Wygląda na to, że ta ustawa przerwie niejeden szalony ciąg.

Panowie nie jest źle. 307 i am to już troszkę oklepane kana w dodatku niezbyt rewelacyjne, więc płakać za nimi nie widzę sensu. Z samego 307 i tak wycofują się lub już dawno wycofało większość EU vendorów. Penta a swoich zwolenników, więc będzie mała strata, bo ten keton jest całkiem udany, o ile używa się go z rozsądkiem. Bufika szkoda, bo jak ktoś wcześniej pisał sentyment do klasyki gatunku. 3,4DMMC i Kot to po prostu słabe substancje i, o ile jeszcze po poprzedniej delegalizacji próbowały wypełnić jako tako lukę po zbanowanych substancjach to od tego czasu pojawiło się i powróciło duużo lepszych rzeczy. A kolejne bardzo ciekawe nowości są już w drodze, więc na prawdę nie ma się co rozczulać, bo IMO zostało sporo bardzo fajnych substancji a jeszcze więcej ciekawych się pojawi.

To bardzo głupio, że delegalizacja jeszcze nie została wprowadzona, a już są głośne głosy zachwytu, że na liście nie ma wszystkich substancji. Przecież jaki to kłopot dla rządu, aby nawet w dniu uchwalenia ustawy wpisać na listę dalszych 50 substancji!!! I na hyperreal, tak i na dopalamy powinno się te głosy zachwytu usuwać! El, moderatororzy, nie śpijcie i usuwajcie te głosy radości z powodu braków na liście! Te głosy mogą się rozlegac dopiero po wprowadzeniu tej delegalizacji.

.

Jest jedna substancja, którą chętnie bym widział na tej liście... O, nie, tych substancji jest więcej! Wpierw pomyślałem o pochodnych f., ale potem dostałem olśnienia- brakuje na liście też tytoniu i alkoholu!!! Administracjo- przygotujcie formularz do wypełniena o domaganie się delegalizacji alkoholu i tytoniu! Powinno być trzech adresatów- premier, ministerstwo zdrowia, oraz ministerstwo sprawiedliwości.

Fiesta - powtarzam to z uporem maniaka. Nie ma w polskich służbach jednostki lub chociaż osoby która zajmowałaby się stałym monitoringiem stron poświęconych używkom. Powiem więcej - reakcje społeczne na wprowadzenie takich ustaw są kompletnie olewane i odsuwane, a są one właśnie na takich forach.

Powyższa informacja o polskiej policji jest pewna, niestety nie mogę podać źródeł - nie lubię wymieniać znajomych z imienia i nazwiska :rolleyes:

Z tego co widzę to "tylko" projekt ustawy, czyli musi jeszcze przejść przez proces legislacyjny, w toku którego mogą być wprowadzone zmiany ! no i nie ma 100% pewności że ustawa (ze zmianami lub bez) w ogóle przejdzie.

Przecież nie dawno znani "specjaliści" od dragów i uzależnień sami przyznawali że kolejne delegalizacje nie mają sensu. Z drugiej strony mamy rudego :wsciekly: czyli wszystko jest możliwe.

Na stronie MZ widnieje "...przekazany do uzgodnień zewnętrznych w dniu 17 września 2012 roku..."

Więc spokojna wasza rozczochrana :E nie ma co już zapasów robić, to jeszcze potrwa.

Mnie najbardziej zabolał by brak kota, pente i bufa, zabolał by gdyby nie fakt że opuszczam nasz piękny kraj :(

Ja palę tylko do używek ,niemam problemu z fajkami i niechciałbym by tytoń zniknął,Fiesta sam chyba palisz bo do opio raczej się pali.Głupoty przede wszystkim nalezałoby zakazać,jak ktoś jara 2 paczki dziennie to mi się aż śmiać chcę,to samo tyczy się wszystkiego,to już było x razy przez x osób podnoszone.Żrąc lody bez głowy można się nabawić w krótkim czasie cukrzycy i się zruinować analogicznie jest z substancjami.Ja palę a do najnowszych zabawek się nie tykam bo jak coś człowiek uzna za w pełni sprawdzone i podejdzie to jest problem,póki jest obawa to jest ok,opioidy są fajne bo to zupełnie inna bajka...

Przede wszystkim ciągłe delegalizacje generują koszty dla podatników, mianowicie: posiedzenia parlamentu, a w szczególności odpowiednich "ciał" parlamentarnych, zleconych badań, wydruków, utraconych korzyści, (czas poświęcony na nowelizacje ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii można poświęcić np. na posiedzenia dotyczące łagodzenia skutków kryzysu, wspieranie przedsiębiorczości itp.). Dochodzą do tego skutki społeczne nadużywania kolejnych niesprawdzonych substancji, które zapewne zostaną wprowadzone do obrotu.

Nie mówiąc o późniejszych kosztach związanych z pracą odpowiednich urzędów, struktur publicznych (policji, sanepidu, więziennictwa, sądownictwa itd.). Ale co im tam - "bawią się" za nasze ciężko zarobione pieniądze..

Zatęsknię za (w tej kolejności): Bufedron, Pentedron, pMPPP, MeOPP  :(

Zastanawia mnie jaki czynnik wpłynął na to że w liście pojawiły się np. MPBP, MDPBP przecież w ukochanej PL nie oferowano tego (na skale masową), albo ja przynajmniej o tym nie wiem.

Podobnie jak niektórzy przeżyłem już dwie "duże" delegalizacje, więc trzecią też przetrwamy  :tulimy:

P.S. Niewinny otrzymuje plusa, chociaż za tak złe nowiny powinien być minus :-P

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się