Jump to content

Welcome to Dopalamy.com!

You are currently viewing the forum as a guest, you do not have access to the full forum manual and a lot of material that can only be viewed by the registered new forum. Create an account and use a powerful knowledge source! By registering an account, you have a no-logs policy. We do not store private user data.

See what you gain by staying on our forum:

• The ability to send private messages to other users
  • Participate in the full RC chat news
  • Access to partner subforum, contests, free samples

Don't wait, Sign Up today!

sensej

Kwetiapina

Recommended Posts

Dostałem od lekarza kwetiapinę jako lek na problemy ze snem i oczywiście zostałem ostrzeżony że to przede wszystkim lek dla schizofreników ( coś dla Greenboy'a :tulimy: )

Ale w bardzo małych dawkach ( bo z tego co wyczytałem w sieci przy schizofrenii to daje się dawki kilkaset mg ) podobno jest dobry nasennie i jest mniej "szkodliwy" niż większość leków nasennych.

W takim razie gitara :) tylko pytanie, czy ktoś to stosował na po stymulantach czy euforykach i czy działa jak powinno %-)

Bo póki co na forum znalazłem tylko jeden wpis, "że też może pomóc" :)

Edited by Greenboy
Kosmetyczne poprawki po przeniesieniu tematu.

Guest Tethan

Kwetiapina to neuroleptyk. Neuroleptyki są na zjazd takie sobie. Mogą pomóc, ale szału raczej nie będzie. Generalnie działa to tak, że odbiera Ci siły. Nie powoduje to przyjemnego stanu releksacji jak benzodiazepiny, tylko po prostu opadasz z sił. Zacznij od dawki 25mg i dorzucaj dalej co godzinę jeśli nic nie da. Dawka 25mg czasem działa jakbyś dostał młotkiem w łeb, więc uważaj. Znacznie lepsza od kwetiapiny na zwałę jest olanzapina z neuroleptyków.

Bardziej mini trip raport :) niż opis kwetiapiny, ale mam już małą wiedzę empiryczną :) ( niestety nie solo, więc badania do powtórki ;) )

A więc,

w sobotę ok godziny 20 rozpoczął się sen w którym do dzisiaj do godziny 1 w nocy poszło 1,7g niezłej amfetaminy ( oceniam ją w skali 7,5 na 10 co dzisiaj jest baaaardzo!!! dobrym rezultatem ).

Dzis w nocy około 1:30 postanowiłem jednak nie kończyć worka i spróbować się położyć spać. Wydało mi się to na kompletny mission impossible ale pomysłu nie zarzuciłem. Najpierw poszło 10mg zolpidemu, po pewnie około 30 minutach kolejne 10mg, i tu zawsze się kończy temat zolpidem ( z uwagi na mój pierwszy raz z nim :D ). Fajnie było, nawet wreszcie pierwszy raz doświadczyłem tych opisywanych halucynacji o których czytałem odnośnie zolpidemu. Gadałem z istotami które po chwili "ocknienia" okazywały się tylko wymysłem i takie tam, ale do osiągnięca snu droga wydawała się jeszcze zbyt daleka. Postanowiłem spróbować nowe cacko od lekarza i łyknąłem 25mg kwtiapiny, i nie pamiętam już teraz czy praktycznie od razu czy może z jakimś dłuższym opóźnieniem poszło kolejne 25mg lecz tuż po drugiej tabletce kwetiapiny kraina snów została osiągnięta :)

Jeśli dobrze kojarzę, to całe "krzątanie" się podczas usypiania trwało do godziny między 4:30 a 5 nad ranem. Ocknąłem się sam z siebie lekko po godzinie 9tej.

I przyznam szczerze, że po zarwaniu jednej nocki i wychodzi że połowy drugiej, na domiar mając dobrze "przepraną" zupę neuroprzekaźnikową, to obudziłem się po tej 9tej z całkiem niezłym uczuciem rześkości ( oczywiście nie było idealnie )

Tak więc, aż się srodze zdziwiłem, że w trakcie drugiej nocki, tuż po przyjęciu kolejnej ścieżki ( choć już pewnie był to paluch :) ) udało mi się powalić do snu.

Ciekawe ile w tym zasługi kwetiapiny, ile połączenia jej z zolpidemem a ile ze zmęczenia organizmu, bo zmęczenie po kolejnej dobie "śnienia" też na pewno brało w tym jakiś udział.

Mam już więcej danych i napiszę tak, na sen po jakiejkolwiek ilości euforyków, stymulantów czy sajko ( choć z tymi to najmniejszy problem ;) ) nie badałem jeszcze nic lepszego! :) ( ale jeszcze nie miałem doczynienia z benzo, no może tylko raz 1 tabletka klonazepamu ( nie znam nawet dawki ) po locie sajko powaliła mnie na długi sen )

W moim przypadku taki zolpidem przy kwetiapinie wygląda marnie, choć fakt, po sajko zolpidem mnie usypiał, ale już w przypadku euforyków czy stymulantów żadna dawka zolpidemu nie dawała snu, a raz po przekroczeniu 30mg źle się to skończyło ;)

Natomiast w przypadku kwetiapiny, absolutnie za każdym razem kładło mnie do snu :brawo: Najpierw, tak dla pewności ;) łykałem praktycznie od razu 50mg, ale niedawno odkryłem że nie ma co tyle tego połykać i wystarcza dawka 25mg, po której do max 40 minut i śpię, tak po prostu powoli zaczynam odczuwać senność, wszystko dookoła zaczyna dziać się wolniej ... i buch, budzę się po kilku godzinach :) Przy dawce 50mg sen dopada szybciej i to jedyny plus takiej dawki, więc uznałem że nie ma co marnować materiału, hehe :)

Na chwilę obecną mój najlepszy lek nasenny, choć i tak chciałbym aby jakiś lekarz w końcu przepisał mi benzo, do cholery jasnej! ]:-> ( póki co pierwsza proba zakupu z sieci zakończyła się wtopą :( )

Guest światła na niebie

Zero wartości rekreacyjnej jak dla mnie, typowy zmulacz nasenny, robiący z człowieka bezemocjonalną kłodę. U mnie w dodatku bez cienia właściwości uspakajających, a za to stan niejako "przedbedtripowy". Syf, w moim mniemaniu, straszny, ale jak widać innym może się podobać. :)

Wiesz, jeśli chodzi o leki nasenne to niektórzy poszukują tylko dobrego usypiacza, a nie wartości rekreacyjnej ;)

I jeśli o to chodzi, to tak jak pisałem, póki co to jest najlepszy lek nasenny jaki próbowałem :)

Guest zolwik na spidzie

Kwetiapina (Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor,Symquel,Ketrel).Sa to leki przeciwpsychotyczne drugiej generacji czesto uzywane jako pomoc w leczeniu pierwszego rzutu psychoz schizofrenicznych i innych zaburzen psychicznych jak zaburzen dwubiegunowych czy mani maniakalno-przesladowczych ze wzgledu na zmniejszanie nasilenia objawów negatywnych i na zmniejszeniu objawow pozapiramidowych.To nie jest lek do stosowania rekreacyjnego,nie nalezy go przyjmowac ot tak sobie jak to sie ma z benzodiazepinami.To nie klon na zwałe po spidach,tylko powazny lek ktory moze nawet komus nierozwaznemu zrobic masło z mozgu,Ponadto suchość ust, sedacja, ospałość i nawet 24-48h spiaczka po przyjeciu zbyt duzej dawki. :strzalka:220px-Seroquel-25mg.jpg

Guest Tethan

Zolwik na spidzie, odstaw stymulanty bo juz ci sie w bani miesza. Ja rozumiem, ze jestes czlowiekiem ktory duzo cpa i nie wie co mowi, ale wyluzuj. To, ze nie rozumiesz polowy slow z tej ulotki, to nie znaczy, ze lek ten jest niebezpieczny. Kazdy atypowy neuroleptyk tysiac razy bardziej bezpieczny niz jakikolwiek RC albo benzo. A ze ludzie tego nie biora to znaczy, ze nie ma potencjalu rekreacyjnego i tyle. Idz sie troche poucz nieletni debilu. Zrobiles kopiuj-wklej z wikipedi, dodales swoja chora, ignorancka interpretacje i co ? Jak juz udzielasz jakiejs informacji to rob to bez dodawania swoich osobistych przemyslen, ktore sa na poziomie dwulatka. Naprawde, czytalem pare twoich innych postow i to co reprezentujesz na tym forum to dno. Kindercpunie, pora odstawic stymulanty i nie jutro, a dzis masz to zrobic i zglosic sie do psychiatry, a takiego Ketrelu wtedy bedziesz mial tyle, ze nie potrafisz nawet do tylu liczyc.

Ostrzeżenie! (dodane przez: Greenboy)

Czytam dziś drugi Twój post, który wzbudził moje wątpliwości. Kontroluj emocje, bo nie tolerujemy takich zachowań. Chciałem przyznać ostrzeżenie, ale widzę, że masz już komplet warnów i bana na forum. Pozdrawiam więc.

Kiedyś brałem to na zjazd i rzeczywiście nieźle kosi, kimasz nawet kilkanaście godzin. Ale jest i druga strona medalu: jest to antagonista receptorów dopaminowych, serotoninowych i adrenergicznych. Biorąc pod uwagę po długim locie na stimsach receptory są już prawie puste, jaki sens jest jeszcze im dopierdalać przez antagonizowanie ich, zamiast regenerować. Efekt: prócz typowych dla antypsychotyków efektów ubocznych jak dyskinezy i akatyzja, mamy jeszcze objawy parkinsonowskie - mimowolne "przyruchy" kończym, tiki, niedowłady. Kiedyś myślałem że to dobra rzecz na zwałę, teraz się wystrzegam i wam radzę to samo. Nie lepiej załatwić sobie jakieś benzo?

Guest zawiodlemsie

Na zwałe nie polecam, przy problemach z zasypianiem równieżm, na to drugie znacznie lepszy trazodon Dx

tylko nie olanzina! Tylko nie leki pierwszej generacji!!!

Tak jak tu wyzej pisza, łykamy dawe 25mg i po 40 minutach bardzo bardzo jesteśmy spiący!

i kwetaplex xr powoduje pobudzanie noradrenaliny! A taki lek typu: Olanzin tylko blokuje wszystko co sie da, nic nie pobudza!

O 7.07.2012o22:47, Tethan napisał:

Znacznie lepsza od kwetiapiny na zwałę jest olanzapina z neuroleptyków.

a momencik bo ty mówisz o 'zwale' na zwałe to nie wiem... (zwałe to sie po prostu trzeba przecierpiec, jak kaca przeczekać... albo brac tyle zeby do zwały nie doprowadzac)

ale jak po prostu chcemy juz zakonczyc zabawe i poczuc zmęczenie to polecam kwetaplex.(innych kwetapin nie znam) i sa też kwetaplexy o półokresie dzialania!

Guest zawiodlemsie

Kwetiapina to substancja czynna leków, występująca min.: w leku Kwetaplex.

"Lek wykazuje powinowactwo do receptora dopaminergicznego D2, jak i serotoninergicznego 5-HT2, oba z nich blokując. Kwetiapina ponadto wiąże się, również jako antagonista, z receptorem histaminowym H1 i noradrenergicznym [..] Metabolit kwetiapiny – norkwetiapina ma wysokie powinowactwo do transportera noradrenaliny."

Sedacja o której piszesz i polecasz na "zwałę" to EFEKT UBOCZNY działania tego leku, a nie skutek. Lek może wywołać Złośliwy Zespół Neuroleptyczny, jest niezalecany dla osób z chorobami serca i krążenia, do tego zwiększa prawdopodobieństwo udaru.

Kwetiapinę znajdziemy też w: Seroquel, Seroquel XR, Loquen, Ketrel, Kwetaplex, Kventiax, Ketipinor, Symquel, Ketilept, Nantarid, Poetra, Bonogren, Kwetax, Etiagen, Pinexet. 

Jak czytam ten temat to mam wrażenie, że o jakiejś innej substancji mowa.

To zajebiście mocny przeciwpsychotyk.

Wyprówa człowieka z emocji - twarz maska lalki, ani mam wyjebane, ani mi zależy, ani mi dobrze, ani źle. 

Totalnie uniemożliwia pracę zawodową i uważam, że nie powinien być przepisywany ( w dobie wielu lepszych leków na podobne objawy) osobom aktywnym zawodowo. 

Działanie rozwija się w tygodniach, a nie po pojedynczej dawce. 

ale mocne placebo  i jazda ;-)

Dorzucę od siebie zgodnie z przedmówcą, że to naprawdę mocny lek. Jeżeli chodzi o potencjał usypiający z benzo tylko klon jest zbliżony.

Czytam dawkowanie o jakim piszą przedmówcy i zastanawiam się czy ja jestem na ten proch tak podatna czy wy macie taką mega tolerancję.

Lek na mnie działał piorunująco w dawce 12,5 mg 5 minut i mnie nie było. Sen na początku 12h, kolejne 6h umysł strasznie przydymiony - dla mnie to był mega problem, żadne dragi (ani benzo, ani euforyki, ani zejścia po ciągach ze stimów) nie robiły mi z głowy takiej sieczki. 

Zapisał mi to lekarz na bezsenność, która wynikała z panicznego lęku przed koszmarami.

Więc każdego dnia stawałam przed wyborem, albo cała noc w śnie w towarzystwie byłego faceta, który we mnie napierdala - efekt poczucie jakbym zarwała całą noc albo ketrel- efekt - w pracy intelekt ameby...

Tolerancja wzrasta bardzo powoli, ale lek robi jajecznicę z mózgu na kilka dni. 

Wczoraj pierwszy raz zjadłam go więcej - 50 mg spałam od tego czasu około 18 h z przerwami, cały czas jestem na maksa zamulona i tylko cicho się "modlę" żeby mi przeszedł ten stan do jutra rana.

Jego zaletą jest faktycznie brak potencjału uzależniającego, ale u mnie tak samo było z benzo, zero ciągot do nich szczególnych nie licząc nasenu, który jako jedyny wyłączał mi całkowicie sny, ale tylko na początku.

A może ktoś z was zna inną substancje, która wyłącza sny, lub chociaż powoduje że ich się nie pamięta??

Ten lek blokuje receptory. BLOKUJE

Co oznacza, ze receptor zamyka sie na wszystko. Także na naplyw jonow wapnia, magnezu i calej reszty ktora jest potrzebna.

Pomysl jeszcze głupszy niz benzo...

Lek stodsuje sie przy wysokiej aktywnosci receptorow (schizofremia/mania) stosowanie go na zwałe to jak gasic pozar benzyna. Nie dosc, że brak wszystkich przekaznikow to jeszcze blokujecie ich prace.

@Nastia_Suworow wyjasnilem Ci problemy.

ps zamyka tez histamine i arec andregenic zne - stad zupelny brak mocy. O zamknieciu dopaminy nie wspominam
Ten lek blokuje receptory. BLOKUJE

Co oznacza, ze receptor zamyka sie na wszystko. Także na naplyw jonow wapnia, magnezu i calej reszty ktora jest potrzebna.

Pomysl jeszcze głupszy niz benzo...

Lek stodsuje sie przy wysokiej aktywnosci receptorow (schizofremia/mania) stosowanie go na zwałe to jak gasic pozar benzyna.

@Nastia_Suworow wyjasnilem Ci problemy.

ps zamyka tez histamine i arec andregeniczne - stad zupelny brak mocy. O zamknieciu dopaminy nie wspominam

ps 2 sen to kwestia przekaznikow. Przy rozbiciu dopaminy, acetylocholiny itd wlasnie mamy takie klocki. Podbij do magicznego ogrodu - rumianek, dziurawiec, szafran odpowiednia dieta itd. Oczywiscie w 1 kolejnosci lek musi zejsc i musisz postawic organizm choc do minimalnego pionu.

ja rumianek zaczalem chlac bo mialem sny takie, że dajcie spokoj. Brak przerazajacych snow to kwestia wylaczenia tego czy owego. Tylko czy warto ?

https://www.pum.edu.pl/__data/assets/file/0003/47433/NK_2011_036-042.pdf

Noradrenalina bierze prawdopodobnie udział w porządkowaniu informacji. Jej niski poziom w czasie snu REM może mieć związek z brakiem logiki i spójności w marzeniach sennych.

Guest zawiodlemsie

Kwetiapina na sen? Serio? Nigdy tak na mnie nie działała... 

@zawiodlemsie A mnie usypiała jak dziecko na początku.  Teraz pomaga zasnąć.  W psychiatryku to główny proch dawany na sen,  nie licząc alkoholików oni dostają rolki:( dużo rolek. 

Ale psychotropy to wróżenie  fusów.  Na jednego działa tak na innego siak.  Trzeba testować indywidualnie:E

Guest zawiodlemsie

Dużo rolek? Na detoxie w Tworkach dostają 5mg na noc i latają po ścianach jak pająki...

Na sen mianseryna w moim wypadku jest lux.