Skocz do zawartości
Niewinny

Ostatnio oglądałem

Polecane posty

Dyktator / The Dictator (2012)

15aea323ce5932ff82ff26eccfd3ac6a.jpg

Opis:

Film opowiada heroiczną historię dyktatora, który ryzykuje życiem, aby demokracja nigdy nie zagościła w kraju, który z taką miłością gnębi. Scenariusz został zainspirowany bestsellerem „Zabibah and The King” autorstwa Saddama Husseina. Jak mówi Cohen, jest to „niezwykła historia dyktatora, który heroicznie ryzykował własne życie po to, by demokracja nigdy nie zawitała do kraju, który z taką miłością terroryzował”.

^ Dyktatora oglądałam i miejscami sikałam ze śmiechu.

A film, który bardzo bardzo baaardzo polecam to "Życie jest piękne". Musicie obejrzeć! Mogłam po nim płakać jak dziecko godzinami.

Na początku fajna komedia, potem przez komediodramat przechodzi w dramat. Ukazuje wprost niesamowitą miłość ojcowską. Facet trafia z synkiem do obozu, lecz nie chce obciążać tym psychiki swojego dziecka i udaje przed nim, że to wszystko jest grą. Obejrzyjcie koniecznie!

Widziałam ten film jakieś dwa lata temu,więc nie tak ostatnio, ale moim zdaniem jest wart obejrzenia. Trudno mi określić, czy to kino ambitne czy nie. Mnie się film podobał. Generalnie lubię filmy, które na czas swojego trwania, przenoszą mnie w inny świat, a ten zdecydowanie do nich należy :)

Fajna historia i ciekawie przedstawiona. Dla relaksu polecam :)

Ostatnio oglądałem prawdopodobnie jedyny western psychodeliczny, z 10 minutową sekwencją tripa po ayahuasce, oddaną, za pomocą techniki komputerowej, i świetnej grze Vincenta Cassela, (przynajmniej ja śniłem podobnie po 4-Aco dmt.) Sama fabuła filmu jest raczej mało skomplikowana, a więc mamy szeryfa z traumą, przy czym jest on zaprzyjaźniony z Indianami, którzy pomagają tytułowemu Bluebeerrymu, za pomocą swoje boskiej rośliny zwyciężyć własne demony. I tu, panie i panowie czapki z głów przed kunsztem grafika komputerowego Rodolphe,a Chabrie,a, który wprowadza widza w naprawdę głęboką, a przy tym niesamowitą psychodeliczną fazę. Ciekawostką niech będzie fakt, że reżyser filmu, Jan Kounen (ten od swego czasu głośnego Dobermana), szukając odpowiednich krajobrazów do swojego westernu, spotkał się z autentycznym szamanem, który wprowadził go w tajemnicę ayahuasci, co zaowocowała dokumentem "Other Worlds" poświęconym narkotycznym wizjom. (do obejrzenia na YT http://http://www.youtube.com/watch?v=typ79Q1MERs ) Poniżej link to "tripowego" fragmentu filmu. http://http://www.youtube.com/watch?v=gagR2_Yi8wE POLECAM

Pozwolę sobie odświeżyć temat, bo oglądam sporo filmów/seriali i co nie co mogę powrzucać.

Wczoraj oglądałem Here Comes to Boom:

11168526_det.jpg

A high school biology teacher looks to become a successful mixed-martial arts fighter in an effort to raise money to prevent extra-curricular activities from being axed at his cash-strapped school.

Film całkiem fajny, ale raczej do luźnego obejrzenia. Typowy amerykański produkt, o wartościach, walce o marzenia, spełnienie celu w lekkiej otoczce MMA. Podobno jest to komedia z elementami filmu akcji, ale ja odebrałem go jako typowy fabularny. Jakoś mi się wydaję, że trafi za parę lat na antenę Polsatu :)

Moja ocena: 6+/10

CDN!

Gość zolwik na spidzie

Miasto zaginionych dzieci

7180006.3.jpg?l=1359948839000krank.jpg?w=604

P.S.-Wyjatkowa pozycja dla miłosnikow psychodelicznych przezyc na małym ekranie.POLECAM

:niewinny:

Na platformie pośrodku morza, otoczonej starym polem minowym, mieszka nieszczęśliwy człowiek: starzeje się szybko, poniewż potrafi spać, ale nie potrafi śnić. Porywa więc dzieci z pobliskiego portu, by przeniknąć do ich świadomości - i ukraść ich sny.

Marley (2012)

2n03qbk.jpg

Film "Marley" - to realizowana przez sześć lat opowieść o życiu i twórczości legendarnego muzyka, rewolucjonisty i legendy Boba Marleya, głównego propagatora i najsłynniejszego przedstawiciela muzyki reggae.

Polecam tylko końcówka smutna

Niedawno oglądnąłem dwa filmy, na które czekałem. Pierwszy to kontynuacja bardzo dobrego kina akcji pt. "Taken", czyli:

taken2poster03internati.jpg

Jeżeli ktoś widział "jedynkę" to z pewnością nie trzeba go zachęcać. Jak dla mnie film przyzwoity, nieco gorszy od swojego poprzednika, ale wciąż trzymający poziom. Wiadomo, że jest to typowe kino akcji, gdzie jeden człowiek jest w stanie zdziałać cuda, ale daleko mu do dna pokroju filmów z Van Dammem ;) ogólnie rzecz biorąc - polecam.

Drugim filmem był długo oczekiwany przeze mnie obraz "Ted".

7478701.3.jpg

Bardzo sympatyczna komedia z niegrzecznym, ujaranym miśkiem ;) ciężko powiedzieć, że to słaby film choćby ze względu na jedno, ukochanego przeze mnie nazwisko - MacFarlane. Człowiek który ma dokładnie takie poczucie humoru jak ja :) już z tego względu wiedziałem, że będzie dobrze, lecz nie ukrywam, że troche się zwiodłem. Być może oczekiwania były zbyt wygórowane z mojej strony, a być może po prostu film był momentami zbyt słodki i zbyt przewidywalny. Tak czy inaczej na pewno warto oglądnąć, jeśli nie dla humoru Setha, to dla pięknej Mili Kunis :)

ted2.jpg

fashion_scans_remastered-mila_kunis-esquire_usa-november_2012-scanned_by_vampirehorde-hq-5.jpg

7459224.3.jpg?l=1337830155000

Nie wiem jak to sie stalo, ze dopiero wczoraj obejrzalem pierwszy raz w zyciu The Wall (1982).'Mur' to ilustracja do plyty Pink Floyd'ow 'The Wall', pomocnicze narzedzie, ktore pomaga w interpretacji albumu. Obraz pozostaje forma, to zlepka filmu/teledysku/animacji, ktorej fabule kresla utwory tworzac nacechowany symbolika spektakl, ktory oglada sie z zapartym tchem. Przedstawiona jest historia gwiazdora Pinka, ktory pewnego dnia izoluje sie od swiata zewnetrznego i dokonujac retrospekcji swojego zycia powoli popada w obled. 'Mur' to uniwersalny obraz, ktory porusza m.in watki antywojenne czy szkodliwosc presji spoleczenstwa, ktore steruje nami od najmlodszych lat. Goraco polecam !

Lekki offtop bo nie tyle co oglądałem, a za chwilę będę oglądał ;)

Jak ktoś nie oglądał jeszcze, to o 21:45 na kanale Ale Kino będzie leciało Las Vegas Parano :)

Demon seed (1977)

demon-seed.jpg

W trakcie seansu poszła końska dawka 4-ho-met w miksie z 2c-p. Działy się rzeczy niemożliwe ]:->

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się