Skocz do zawartości
Niewinny

W co gramy?

Polecane posty

Ostatnia rozmowa z Dziwadełkiem na forum dała mi do myślenia i stwierdziłem, że nie mamy tematu o tym w co lubimy grać :-)

Pozwolę sobie zacząć:

1. Quake III Arena

250px-Quake3Arena_cover.jpg

Niekwestionowany lider w moim sercu już od ok. 10 lat. Były przerwy dłuższe i krótsze, ale zawsze w końcu wracałem do tej najlepszej z najlepszych gry. Jeżeli ktoś myśli, że jest to czysta 'nawalanka' gdzie nie trzeba myśleć, to znaczy, że albo nigdy nie grał w Quake'a, albo nigdy nie był w tym dobry.

Z czasem pojawiły się uaktualnienia, nowe PR, ale ja wciąż obstaję przy klasycznej wersji, pełnej bugów, ale będącej właścicielką mojego serca :wub:

Zawsze chętnie zagram z kimś w Q3A :ok:

2. Football Manager

22857711_300x300_1.jpg

Potworny pochłaniacz czasu !!!

Każdy kto decyduje się odpalić Football Managera musi godzić się na stracenie kilku kolejnych godzin i każdy doświadczony gracz FMa DOSKONALE wie o czym mówię :-) niesamowicie wciągająca gra przy minimum nakładu na grafikę. Panowie ze Sports Interactive już do tego stopnia nie kryją się z tym, że są świadomi tego ile czasu ludzie tracą na ich grę, że w Statusie Gry możemy odnaleźć informacje o tym ile czasu już straciliśmy z dołączonym zabawnym i adekwatnym do ilości godzin/dni/miesięcy komentarzem pt. "Stopień Uzależnienia" %-)

Zdecydowanie polecam każdemu kibicowi.

3. Prototype

okladka-600.jpg

Gra którą mam od wczoraj za rekomendacją Dziwadełka. Podobno można trochę się w niej wyżyć i faktycznie nie jest źle pod tym kątem :-) nie daje to aż takiej satysfakcji jak np. hardkorowe mordowanie młotkiem czy reklamówką w Manhunt, ale nie jest źle.

Ciężko mi coś więcej powiedzieć gdyż sam dopiero zacząłem w to grać, ale zdecydowanie podoba mi się fakt braku ograniczeń co zawsze bardzo ceniłem choćby w grze "Spiderman Deadly Shadow". Możemy biegać i skakać po budynkach po całych miastach, nie ma żadnych granic. Po drodze naturalnie z lekkością możemy pomordować niezliczoną ilość ludzi :ok:%-)

A jako bonus dodaję dla niezorientowanych w temacie wspomniany hardkor z Manhunta - od samego oglądania człowiekowi robi się lżej na sercu :ok:

Wbrew temu co twierdzi Niewinny, że niby rozwalenie czołgiem inny czołg nie jest rozładowujące moim faworytem jest gra World of Tanks:

W każdym razie jak dawno temu miałem sny o mdpv nie dawałem rady w to grać, bo serce waliło jak młot. Niepodważalną zaletą tego typu gier mmo (a jak wiadomo mmo są najbardziej wciągające) jest to że nie musimy spędzać w grze po 8 h na dobę. Wracamy do niej kiedy mamy ochotę.

Inna gra mniej wymagająca sprzętowo (3D na przeglądarkę) jest:

a stąd się rejestrujemy ^^ : http://tankionline.c...riend=41a07f0aa

Z takich gier ponadczasowych i nawet teraz ostatnio grałem:

a stąd ściągamy za darmo ^^ :http://wesnoth.com.p...ds.php?cat_id=1

Prototype w sumie sam zacząłem grać niedawno i choć grę polecam nie wiem czy się nie znudzi zanim ją ukończę happy.gif

Prototype dobra gierka z tego co wiem bedzie kontynuacja ;) Ja jestem fanatykiem fify 11 przez neta io chetnie zagram z kims z forum oczywisice na piracie :E

Ja to lubię poszwędać się po przepięknym, kolorowo-cukierkowym świecie fantasy w World of Warcraft :)

Pierwsza gra od dekady która przykuła mnie do monitora na dłużej niż godzinę ;)

Owszem, ale mimo to nie polecam mmorpg, gdyż w połączeniu z nadużywaniem snów i kolekcji może się stać mocnym nałogiem 12/24h :E

Zgadzam się Prototype jest z całą pewnością warty uwag, ale już w kwietniu część II

Premiera: kwiecień 2012!

Prototype 2 będzie jedną z ciekawszych gier, wykorzystujących ideę otwartego świata gry. Pomimo tego, że fabuła w pierwszej części była liniowa, to w wolnym czasie można było zafundować w mieście niezłą rozwałkę. W sequelu, główny bohater - James Heller, stawi czoła śmiercionośnemu wirusowi Blacklight i zniszczy go raz na zawsze. Po raz kolejny będziemy mogli "kraść" wygląd innych osób i pożerać ich dusze. Studio Radical ma wprowadzić do gry zupełnie nowych mechanizm zachowania sztucznej inteligencji. Specjalne moce, w które wyposażony ma zostać Heller, będzie można dowolnie kształtować i ulepszać. Grę ciężko precyzyjnie opisać - zobaczcie jak wyglądała jej pierwsza odsłona.

Również w tym roku zagości Max Payne 3 (marzec) i GTA V(wrzesień+) oto trainery :

Mile zachęcam do nowo powstałego MMORPG a konkretniej Kingdoms of Amalur Reckoning(online). Fabuła zachwyca jest to połączenie cech God of War i Obliviona.

Gość Motorniczy

Moje TOP 3

:tulimy:

3 miejsce: Postal 2 Apocalypse Weekend %-)

aw2.jpg

Przedstawiać chyba nikomu nie trzeba, to, co jest w tej grze mniej więcej ukazuje to, co mam w głowie (chyba wiele od głównego bohatera tej gry się nie różnię) ;)

2 miejsce: Tekken 3

593612-heihachi_mishima___triangle_win_animation___tekken_3_super.jpg

Klasyka, rozpierducha, zawsze grałem Eddym, nie ma mocnych na mnie :tulimy:

1 miejsce : Sam zobacz :cwany:

SZACHY_Deska_big.jpg

Ilość wariantów w niej to 10134

Znajdzie się kozak, i przejdzie ją całą? :lol:%-)

Mass Effect 3 (2012)

ME3_Cover_Art.png

Mass Effect 3 to finalna odsłona trylogii Sci-Fi opowiadającej o przygodach komandora Sheparda. Gra łączy akcję i elementy RPG oraz przenosi nas ponownie w odległą przyszłość. Tytuł został stworzony przez firmę BioWare znaną z wielu kultowych produkcji, takich jak: Baldur’s Gate, Dragon Age: Początek czy Star Wars: Knights of the Old Republic.

Historia rozpoczyna się na Ziemi, gdzie znany z dwóch poprzednich odsłon Shepard jest sądzony za czyny, których dopuścił się by odbić Dr. Kenson z rąk Batarian (miało to miejsce w dodatku DLC Mass Effect 2: The Arrival). Jedną z rozpraw przerywa inwazja prastarej rasy Żniwiarzy na naszą planetę. W prologu udaje nam się uciec na pokład statku Normandia i rozpoczynamy gromadzenie sojuszników oraz walkę z najeźdźcami. Stawką jest tym razem przetrwanie całego gatunku ludzkiego. Wśród naszej załogi znajdziemy wiele znajomych twarzy. W walce ze Żniwiarzami pomogą nam m.in. Liara, Garrus, James Sanders oraz Kaiden lub Ashley. Ponadto powracają postacie takie jak Wrex, Legion, Mordin oraz Anderson. Ważną rolę odgrywa też Człowiek Iluzja. Kontrolowana przez niego organizacja Cerberus tym razem chce zabić Sheparda.

Kampanię możemy rozpocząć na dwa sposoby - tworząc zupełnie nowego bohatera lub wczytując zapisany stan gry z dwóch poprzednich odsłon cyklu. W tym drugim przypadku możemy liczyć nie tylko na zachowanie odblokowanych cech postaci, ale również na przeniesienie do nowego uniwersum informacji na temat wszystkich podjętych wcześniej decyzji. Jednocześnie gra oferuje też interaktywny komiks zatytułowany Poprzednio w Mass Effect.

Dzięki niemu możemy przypomnieć sobie fabułę oraz ukształtować poprzednie wydarzenia, jeśli nie zdecydujemy się na wykorzystanie pliku z zapisanym stanem gry. Twórcy przygotowali szereg różnych zakończeń. Finał całej historii w dużym stopniu zależy od tego, kogo mamy w swojej drużynie i jakich sojuszników udało nam się pozyskać.

W trakcie kampanii zwiedzimy wiele miast oraz planet, poprowadzimy ciekawe dialogi z przedstawicielami różnych ras oraz weźmiemy udział w licznych walkach. Starcia odbywają się w czasie rzeczywistym i przypominają gry akcji. Tempo walk jest około 15% większe niż w Mass Effect 2, same potyczki niewiele mają wspólnego z typowymi grami RPG. Shepard może chować się za osłonami, robić przewroty, aby unikać ciosów przeciwników i walczyć wręcz. Za sukcesy nagradzani jesteśmy punktami doświadczenia, które wydajemy następnie na rozwój umiejętności. Mimo ograniczenia liczby elementów RPG wrażenie kontroli nad kierunkiem w którym rozwijał się będzie nasz bohater, jest silniejsze niż w poprzedniej części serii. Otrzymujemy też większe drzewka umiejętności, a wszystkie moce mogą być teraz wielokrotnie rozwijane.

Uzbrojenie przypomina to z drugiej części cyklu. Powraca możliwość modyfikacji całego arsenału i dodawania nowych celowników czy luf. Wszystko to zmienia zarówno wygląd, jak i możliwości ofensywne sprzętu. Na nasz ekwipunek wpływa też wybrana klasa postaci. Żołnierz może nosić cały arsenał jednocześnie, podczas gdy w przypadku innych specjalizacji pojawiają się ograniczenia ilościowe. Nie znajdziemy za to żadnych broni, których używanie wymaga konkretnej profesji. Do naszej dyspozycji oddano także granaty.

Największą nowością w porównaniu do poprzednich odsłon jest wprowadzenie rozbudowanego trybu multiplayer. Gra umożliwia wzięcie udziału w czteroosobowych misjach kooperacyjnych. Co ciekawe, nie wcielamy się wtedy w Sheparda, ani inne postacie znane z kampanii single-player. Zamiast tego musimy stworzyć od podstaw nowych bohaterów. Głębi rozgrywce dodaje system rozwoju postaci, w ramach którego zdobywamy nowe poziomy doświadczenia i ulepszamy uzbrojenie. Kolejną ciekawą innowacją jest tzw. Galaxy at War, będącym bonusowym dodatkiem do kampanii solowej. Mechanizm ten decyduje o tym, jak wiele środków możemy wykorzystać w walce z Reaperami. Zwiększanie jego poziomu odbywa się m.in. poprzez wypełnianie misji kooperacyjnych. Jednocześnie jednak wszystko da się osiągnąć samotnie i twórcy nie zmuszają nikogo do zabawy z innymi ludźmi. Galaxy at War jest jedynie alternatywną metodą na przeżycie tej historii, a branie udziału w tego rodzaju rozgrywkach może nam ułatwić osiągnięcie danych celów w kampanii dla pojedynczego gracza.

Diablo III (2012)

03eb719210.jpg

Diablo III to kolejna część niezwykle popularnej serii hack'n'slash, która rozpoczęła się w 1996 roku. Produkcja zawiera kilka rozwiązań znanych z poprzednich części marki i wprowadza mnóstwo nowych pomysłów. Jej producentem jest firma Blizzard Entertainment, znana z wielu udanych i świetnie sprzedających się marek (World of Warcraft, StarCraft).

W trzeciej odsłonie Diablo wracamy do świata Sanktuarium, aby jeszcze raz zmierzyć się z siłami ciemności i tytułowym demonem. Gra rozpoczyna się w dwadzieścia lat po wydarzeniach znanych z Diablo II, w którym grupa herosów zatriumfowała nad złem, ale wskutek tej walki oszalała. Sanktuarium potrzebuje nowych bohaterów: do akcji wkraczają Barbarzyńca, Czarodziej, Mnich, Szaman i Łowca demonów. Blizzard rozbudował wątki fabularne i uczynił je ważniejszym elementem rozgrywki. Dzięki temu fani uniwersum mogą poznać wiele nowych informacji o odwiecznym konflikcie Wysokich Niebios z siłami Płonącego Piekła.

Diablo III to gra akcji RPG, w której wcielamy się w jednego z wymienionych bohaterów i przemierzamy obszerne krainy. Podczas podróży wykonujemy zadania zlecane przez mieszkańców świata i anioły, a także walczymy z hordami przeciwników. Każda z postaci operuje innym systemem energii, dysponuje unikalnym zestawem umiejętności i może używać wybranych rodzajów broni. Mówiąc inaczej, granie Barbarzyńcą różni się diametralnie od prowadzenia na przykład Czarodzieja. Wiele zależy też od pomysłowości gracza i zdobytych przedmiotów: czary i zdolności można bowiem modyfikować za pomocą kamieni runicznych, które nadają im nowe efekty oraz polepszają właściwości.

Mam sporo gierek w ktore lubie pograc :) a oto moje propozycje :

Niesmiertelny i zabierajacy wiele godzin z zycia Football Manager (tutaj przedstawilem 2012, lecz wczesniejsze wersje sa chyba nawet lepsze , szczegolnie 2008 :)

http://www.youtube.com/watch?v=CM84vCNzJ1g

Swietna bijatyka na podstawie znanej animacji Dragon Ball Z , zapewnia wiele godzin zabawy bedac z przyjaciolmi i grajac przeciwko sobie, Dragon Ball Z Sparking Meteor (japonska wersja z oryginalnymi utworami, bo w europejskiej wersji (DB Z Budokai Tenkaichi 3) sa juz jakies inne gowniane.

Nastepna pozycja to znana i lubiania gra pod nazwa Soul Calibur 3 , wykonana przez rowniez znana firme Namco. Tekken to kultowa gra i darze ją sentymentem, natomiast bardziej podoba mi sie Soul Calibur, polecam rowniez nowsze czesci :)

P.S. Zapomnialem jeszcze dodac, ze wspaniale sie gra szczegolnie we dwoch playerow w Pro Evolution Soccer ( praktycznie kazda czesc jest swietna)

Niesmiertelny i zabierajacy wiele godzin z zycia Football Manager (tutaj przedstawilem 2012, lecz wczesniejsze wersje sa chyba nawet lepsze , szczegolnie 2008

%-) tłukłem całą noc znowu do 10 rano dziś :fp: i własnie się obudziłem i.... uruchamiam Managera ofc :tulimy:

Jak sukcesy Pablo?

Ja jestem obecnie w sezonie 2016/2017, Kanonierzy oczywiście, robiąc very-good-maczek-deale mój klub ma status bogatego, mamy najlepszej jakości obiekty treningowe, młodzieżowe i siatkę wyszukiwania juniorów, na obecnym profilu na koncie:

347 rozegrane mecze z czego 256 wygranych.

2 Puchary Anglii

2 Puchary Ligi

1 Puchar EURO

4 Mistrzostwa Anglii

3 Angielskie Tarcze Wspólnoty

3 Superpuchary Europy

2 Ligi Mistrzów

1 Klubowych Mistrzostw Świata

4 Nagrody Menadżera roku w Anglii

4 Nagrody najlepszego Polskiego Menadżera

:ok: so far so good

Od jakichś 3 tygodni dość intensywnie ( jak na mnie :) ) tłukę mocno starego RPGa. To mój drugi w życiu RPG, więc za bardzo jeszcze nie ogarniam o co w tym wszystkim chodzi. Jakieś zybeliony parametrów, trybeliony czarów czy "odczarów" itp, więc ja w to gram bardziej jak w hack'n'slash, ale i tak jest miodzio. Fabuła naprawdę fajna i wciągająca, a do tego tamtejszy świat też bardzo mi się podoba :)

Fabuła: ( za Wikipedią )

"Historia rozpoczyna się w Neverwinter, mieście położonym na Północy Wybrzeża Mieczy, uchodzącym za wspaniałe, niezwykle okazałe i tętniące życiem centrum okolicznej cywilizacji, stanowiące jej enklawę pośród dzikiej przyrody i niezamieszkanych części Faerunu i nazywane z tego względu Klejnotem Północy. Miastem rządzi Lord Nasher Alagondar, a jego prawą ręką jest paladynka Lady Aribeth de Tylmarande. Po wybuchu choroby bramy miasto zostały zamknięte w celach bezpieczeństwa[8].

Akcja gry zaczyna się gdy nieznana choroba nazwana Wyjącą Śmiercią zabija mieszkańców i nikt nie zna jej przyczyny, nie posiada na nią lekarstwa, ani nie zna sposobu jej rozprzestrzeniania się. Władcy Neverwinter, wyznaczają nagrodę i ogłaszają poszukiwania bohatera, który wraz z lokalną strażą miejską odnajdzie przyczyny tragedii nawiedzającej miasto. Jednocześnie Aribeth prosi o pomoc czarodzieja z Waterdeep, Khelbena „Czarnokija” Arunsuna. Ten przysyła 4 istoty, kuroliszka, pożeracza mózgu, yuan–ti oraz driadę. Zostają one zamknięte w akademii i według instrukcji maga, ich komponentymogą być wykorzystane do stworzenia antidotum. W międzyczasie na wezwanie paladynki odpowiada tłum śmiałków, a jednym z nich jest postać gracza. Po udanym zakończeniu treningu gdy postać rozmawia z Aribeth, akademia zostaje zaatakowana w rezultacie czego ginie wiele osób a cztery stworzenia zwane także uciekają. Podczas gdy gracz odnajduje utracone składniki antidotum, jest wielokrotnie atakowany przez sektę zwaną „Ludem Oka”. Gdy wszystkie są sprowadzone do zamku Never, następuje rytuał stworzenia leku. W tym momencie Desther okazuje się zdrajcą. Ucieka razem z antidotum do pobliskiej Twierdzy Helma, a za nim podąża Fenthick. Gdy gracz tam dociera okazuje się że Desther nie jest Helmitą i działał z rozkazu ”Pradawnych”. Po pojedynku poddaje się i wraca do Neverwinter pod eskortą straży. Pod naporem tłumu fałszywy Helmita zostaje spalony, a Fenthick powieszony.

Pomimo że lek na zarazę został odnaleziony lord Nasher wydaje rozkaz odnalezienia sekty która za tym stała"

neverwinter-nights.jpg

nwn_screen001.jpg

A mam jeszcze 2 dodatki do Neverwinter Nights oraz Neverwinter Nights 2. Pewnie pod koniec tej całej sagi załapię wreszcie o co chodzi z tym wszystkim w RPGach %-)

Więc jeśli komuś nie przeszkadza grafika sprzed ponad dekady i lubi RPGi, to polecam tą gierkę, jest naprawdę wciągająca.

Suuuuuuper gierka :)

Gość kokoloco

a ja gram w gierki co były kiedys na pegazusie? pamietacie dyskietki z np. mario lub contra, dizzy, po scagniecu odpowiedniego emulatora i pogrzebaniu w necie mozna sobie przypomniec czasy podstwaówki ja teraz non stop to wertuje a mam na dysku chyba wszystkie jakie kiedy kolwiek wyszły na pegazusa gry :E

Są tu jacys gracze w fife 13? jak cos to chetnie sie ugadam na mecz :)

Swego czasu bardzo lubiłem :) Niestety nie mam wersji z MP więc nie powalczymy :(

Obecnie jeżeli już w coś gram to zazwyczaj na iPodzie kiedy muszę jakoś zabić czas (dużo podróżuję), na lapie już rzadko, a jeśli już to po LANie w starego, nieśmiertelnego i fenomenalnego SWATa 3 lub sam w FMa (no cóż, nie oszukujmy się, ktokolwiek spróbował FMa ten już nigdy nie wyzdrowieje z tej gry).

4108.jpg

FMa chyba nikomu przedstawiać nie trzeba ;) ta gra zniszczyła już dość życia na tej planecie %-)

Na iPodzie trzaskam w menadżery piłkarskie oczywiście, a konkretnie:

1. Menadżer Piłkarski

5987.jpg

2. Top Eleven

mzl.dxtvgccz.320x480-75.jpg

oraz bardzo fajna piłka a'la fifa:

3. Dream League Soccer

Polecam wszystkie wymienione w tym poście gry :) (może oprócz FMa jeśli chcecie jeszcze mieć przyjaciół i kobiety %-) )

newsleagueoflegendsnama.jpg

Swojego czasu byłem bliski od bycia PRO w LoLa ale niestety mieszanki od snoopa i moja ćpuńska natura pokrzyżowały mi plany :D teraz gram rekreacyjnie i jak dla mnie to nr 1 wśród gier online. Jeśli znajdziemy min 5 chętnych osób możemy stworzyć team dopalamy.com :D - wymagania 30 lvl i min 10 championów. Jak ktoś chętny na duo to pisać ( EU West Gold III aktualnie ) a teraz pochwalę się statsami a co tam :D

fizzo.png

fizzzzzzz.png

Grałem też w Tibie pod nickiem Fiziolasty przez pare lat i dużo w PESa.

Jakby nie patrzeć wszystkie te gry to pożeracze czasu o ile nie zarabiasz na tym pieniędzy. Odkąd przestałem grać nałogowe moje życie poszło znacznie bardziej do przodu, jestem spokojniejszy i szczęśliwszy.

Jedyne gry które kupiłem to strzelaniki online:

BF2 - moim zdaniem najlepsza z serii

BF2142

Cod 4

Crysis Warhead

Do tego na pogrywam w H&S:

Titan Quest

Sacred

Torchlight

W przeglądarce:

Różnego rodzaju tower defense

Na haju polecam gre Counter-Strike bo naprawde mozna wkrecic sie w klimat i poczuc sie jak na wojne. Po odpowiedniej ilosci zielonego rozweselacza tracimy kontakt z rzeczywistoscia kampimy i nieopisana radosc sprawia nam kolejny frag. Natomiast gdy przypudrujemy nosek pociskamy po mapie jak rambo i ze tak to ujme dzialamy na zpas. Inna zaleta gry w ta sieciowke jest to ze zawsze mozna spotkac ludzi w podobnych klimatach. Gra nigdy nie nudzi bo nie jest prostolinijna, ponieważ przeciwnicy to ludzie a nie zaprogramowany komputer, czesto tez do rozgrywki przypisana jest jakas fajna nuta ze o urodziwych dziewczynach juz nie wspomne. Dodam tylko ze sa serwery tzw. "dedykowane" np. haszjama czy lajtowi i kilkadziesiat modow rogrywki w ktorych na pewno kazdy znajdzie cos dla siebie. Dynamika rozdorodnosc rozgrywki i ludzie to wszystko w moim przypadku sprawilo iz ta gra jest numerem 1. Counter-Strike jest najbardziej rozpowrzechniona sieciowka na swiecie no i nasz polski team FragExekutors ktory nie ma sobie rownych na calym globie. Nic wiecej dodawac nie trzeba bo zadna inna gra nie posiada tylu atutow :)

A ja gram głownie w World of tanks , drugie mmo to Mortal Online -ciekawe mmo , z systemem lvlowania jak w Skyrim, GTA IV , fifa 12, nba2k11 , Mount&blade warband i czasami pogram po sieci stare gry z salonow gier :D (emulator name)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się