Zarchiwizowany

Ten temat jest zarchiwizowany. Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Esteope

Czerwona plamka na skórze

29 postów w tym temacie

Od ponad tygodnia zauważyłem na swojej ręce czerwona plamkę, występuje ona na mojej lewej ręce trochę w dół od środkowego palca.Nie wiem od czego to mam, wiec pytam was, z czego to się wzięło ? jakie są skutki tego ? czym to może być spowodowane ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odsyłam do dermatologa, zmiany skórne mogą, aczkolwiek nie muszą być niebezpieczne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zła higiena dłoni bardzo często prowadzi do zmian skórnych, ziomecvzkiz wiekiem trzeba używać kremów łykać kreatyny, bo takie jedzenie nam i życie gwarantuje niespodzianki, albo alergia lub początki kurzajki, normalna sprawa, a miales kiedys odciski

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam to samo na prawej od paru lat nic powaznego,

ale mozesz tez tak miec od Crocodila :D

jutro nie bedziesz mial ręki :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie strasz chłopaka :tulimy:

Zgłoś się do lekarza rodzinnego, jeśli tam plamka zacznie zmieniać kształt/kolor , zacznie rosnąć, ropieć, bądź wytworzą się na niej inne zmiany.

On dalej Cię odeśle gdzie trzeba

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie strasz chłopaka :tulimy:

Zgłoś się do lekarza rodzinnego, jeśli tam plamka zacznie zmieniać kształt/kolor , zacznie rosnąć, ropieć, bądź wytworzą się na niej inne zmiany.

On dalej Cię odeśle gdzie trzeba

jśli zacznie ropieć i rosnąć to należy przegryżć i wyssać chama :ok:

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może to stygmat?

Tak poważnie to ciężko coś więcej powiedzieć bez dodatkowych informacji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daj foto, będzie łatwiej.

P.s. Pachnie fiołkami jak krwawi? :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@ Motorniczy:

Fiołki już chyba są zastrzeżone dla kogoś innego. Byłoby to złamanie praw autorskich :biggreen:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daj foto, będzie łatwiej.

P.s. Pachnie fiołkami jak krwawi? :lol:

Jak narazie to nie krwawi i niczym nie pachnie

Zła higiena dłoni bardzo często prowadzi do zmian skórnych, ziomecvzkiz wiekiem trzeba używać kremów łykać kreatyny, bo takie jedzenie nam i życie gwarantuje niespodzianki, albo alergia lub początki kurzajki, normalna sprawa, a miales kiedys odciski

Biore prysznic 2-3 razy dziennie, wiec brak higieny wykluczone, kreatyn żadnych nie stosuje, a kremuje się czasami :tulimy:

Niżej podaje link do zdjęcia mej dłoni %-)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9620c02ba002ce70.html

PS. W rzeczywistości wygląda to 2x bardziej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od ponad tygodnia zauważyłem na swojej ręce czerwona plamkę, występuje ona na mojej lewej ręce trochę w dół od środkowego palca.Nie wiem od czego to mam, wiec pytam was, z czego to się wzięło ? jakie są skutki tego ? czym to może być spowodowane ?

Zadajesz takie pytania na forum dla gimbusiarni? Pojebało cię człowieku? Bezwzględnie zapierdalaj do lekarza a potem do psychologia - niech ci IQ zmierzy. Może jesteś idiotą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Esteope, nie panikuj :tulimy: to może być zwykłe podrażnienie skóry, ew. jakaś alergia, nie ma co się martwić na zapas :okulary:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To może być nawet uczulenie na zimno, ale bardziej wygląda na jakieś otarcie - rękawiczki, wełniany sweter. Uczulenie na środki piorące? Na cytrusy? Jakiś pasożyt w łóżku/kocu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie słuchaj ich, miałem drugi sen, równie tajemniczy co ten z tajemnicami w części pierwszej pamiętaj wielkie oko patrzy i wszystko widzi

oko-saurona.jpg

Nie, poddawaj się, również na początku wątpiłem w moją wielką moc, ale każdy sen trwający równie krótko od poprzedniego, uświadamiał mi, że jako wtajemniczony wojownik do równie tajemniczego bracta muszę walczyć, ziomeczku nie obawiaj się

Widzę, że obawiasz się dalszego wtajemniczenia w te tajemne bractwo a więc kolejna z pierwszych i zajebistych rad od ziomeczka który wie jaką posiada wewnętrzną duchową moc, czuję ją, czyli

dba801e00341f905bc749e320d9b73a6.jpg

nie pierdol że nie wiedziałeś, przecież to teraz nawet przy komunii dają opłatek do ust, abyś rosnął w duchową siłę

sen był krótszy ale równie piękny, ja wciąż w ciebie wierze, poważnie,

olej wszystko i wszystkich i dalszych tajemnych odpowiedzi równie tajemniczych od tych tajemnic co już ci w tajemnicy wyjawiłem szukaj w najmniej oczekiwanych miejscach

cae70821f722d0e38d06d0bbbcf9310f,35,1.jpg

do reszty, nie lękajcie się, i w was wierzę

5593.jpg

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wystarczy oglądając kolorowe pisemka zmienić reke na prawą i bedzie dobrze. %-)

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proponuje już przestać żartować. Już koniec, od teraz koncentrujemy się na problemie.

.

A do autora tematu- twoje pytanie NAWET NA TYM FORUM jest uzasadnione i mądre, bo wśród wielu ludzi zawsze znajdzie się ktoś, kto coś wie na dany temat. Jednak w razie pogłębiania się tej zmiany, NATYCHMIAST BIEGNIJ do NAJBLIŻSZEGO lekarza, np. rodzinnego, czy na pobliskim dyżurze. Lekarzowi wystarczy jeden rzut oka i natychmiast określi, jaki to charakter zmiany. Nawet nie musisz czekać w kolejce w przychodni, tylko pierwszemu napotkamemu lekarzowi pokaz to, a natychmiast dostaniesz odpowiedź. U mnie lekarz powiedział- wszystko w porządku, to nic złego (mikroskopijne znamie u nasady nosa).

.

A teraz opisz to coś DOKŁADNIE- naprawdę jak najbardziej precyzyjnie. Ja nie widzę twojego zdjęcia, więc napisz- gdzie dokładnie w jakim miejscu to jest? Od jakiego czas? Ważne jest też, jak to się zmieniało w czasie? -tzn zmiany wielkości, barwy, przekrwienia? Czy to coś jest tylko w naskórku, czy głębiej? Czy głębiej pod tym czymś jest coś? Coś twardego? Czy jest jakaś opuchlizna itp? Czy są jakieś wysięki? -wodnite, wodnito- czerwone, krew, ropa? Inne spostrzeżenia? Daj nam jak najwiecej informacji.

.

To może być reakcja na zimno, może to być uderzenie czy zadrapanie, o którym nie pamiętamy, może to być zmiana alergiczna, może to być pękniete naczyńko krwionośne, może to być też coś całkiem innego. Nie zaszkodzi zmywać spirytusem, wodą utleniną, a maść najlepsza jest z cortykosterydem, jak hydrocortison, dexametason itp. Jak nie ma na tym czymś infekcji, to wystarczy sam kortykosteryd, a gdy pojawią się oznaki infekcji, to trzeba dodać coś niszczącego bakterie. Wtedy może być oxcort (steryd z antybiotykiem) albo Lorinden C (super steryd z dodatkiem silnego środka, co niszczy bakterie i grzyby na bazie jodu). W ogole warto w domu mieć zawsze dwie maści na różne sprawy- Lorinden A, gdy na skórze na ma oznak infekcji, oraz Lorinden C, gdy naskórek jest otarty, gdy jest rana, gdy jest infekcja, lub gdy jest możliwość infekcji, bo tam jest dodatek tego silnego środka przeciw bakteriom i grzybom na bazie jodu

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam podobny problem. Na klatce piersiowej, na mostku pojawiło się znamie. Jest koloru czerwonego z lekkim przyciemnieniem. Co gorsza pojawiło się i drugie. Boję się jak cholera, żeby to tylko nie był rak skóry choć w poniedziałek uzyskam odpowiedź od lekarza (chyba, że debile z roboty będą mi kazali przyjść).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to tak, są dwie możliwości :

- za często walisz konia i nadgarstek nie wytrzymuje ( leczenie : zmienić czasami ręke )

- Jest to rak płuc a to są poprostu wyrzuty i zmiany nim spowodowane ( leczenie : chemia najlepsza to alfa-pvp,bądź cosik innego z Rceków )

a tak na poważnie to nie strzelałeś nie dawno jakiejs nieznanej lasce z palca w pipe? mogła mieć jakiś syf weneryczny który przeniósł sie na ręke twą :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma co się śmiać... U siebie również zauważyłem czerwoną plamkę na bicepsie. Wygląda jak "pieprzyk" tylko, że jest krwisto czerwony (!). Mam to "coś" już dość długo, 2 lata napewno i aż głupio mówić, że nic z tym nie zrobiłem, ale niezbyt często bywam u lekarza a w tym przypadku sprawę na początku "olałem" by potem o niej zapomnieć i czasem sobie przypomnieć podczas kąpieli :P

Niebawem wybieram się na badania profilaktyczne, więc przy okazji zajmę się "czerwoną plamką" i zobaczymy cóż to za stwór :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A mi wyskoczyla niewielka gorka na prawym posladzie... Na czubku ma cos bialego , jak nacisne to strzela :) Co to moze byc ? Umieram ? Pomozecie ??:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pablomoore o to dokładnie mi chodzi, skoro ty ją masz już 2 lata to ja mam ją od jakiegoś tygodnia. pryku80 bardzo śmieszne, dobitnie widać jak nasze kochane społeczeństwo traktuje ludzi, którzy boją się o zmiany na swoim ciele. Brawo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam podobny problem. Na klatce piersiowej, na mostku pojawiło się znamie. Jest koloru czerwonego z lekkim przyciemnieniem. Co gorsza pojawiło się i drugie. Boję się jak cholera, żeby to tylko nie był rak skóry choć w poniedziałek uzyskam odpowiedź od lekarza (chyba, że debile z roboty będą mi kazali przyjść).

Nie wiem dlaczego az tak sie przejmujesz tą zmianą na skorze,a nie wezmiesz sie w garsc i nie zapiszesz sie na konsultacje u dermatologa.To nic nie kosztuje,nie trzeba skierowania tylko w zaleznosci od poradni i ilosci zapisanych pacjentow nalezy uzbroic sie w cierpliwosc i poczekac na wizyte.Jestes facet czy baba z syndromem hipochondrii.Ja tez mam problemy skorne od dziecka jak i inne powazniejsze problemy ktore moga mnie posadzic na wozku inwalidzkim ale nie panikuje bo to guzik da.Sprobuj skolowac recepte na flucinar w masci,bo chociaz to silny steryd na problemy skorne,to jak malo ktory z masci dostepnych na rynku jest wyjatkowo skuteczny

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach