Skocz do zawartości
lsk

Słowniczek

Polecane posty

Witam

Wpadłem na pomysł aby stworzyć jakiś słowniczek z podstawowymi pojęciami związanymi z tematyką forum.

Sam na początku swojej zabawy z dopalaczami nie wiedziałem czym są np cev'y czy oev'y i chwile czasu zajęła mi rozkmnia (aż wstyd się przyznać :P)

Myślę, że pomogłoby to początkującym kolekcjonerom i wyeliminowało zbędne pytania.

Zaczynamy!

Bad trip, BT -ang. zła podróż, najgorsze co może spotkać kolekcjonera. Bad trip to po prostu skutek złego s&s (o czym niżej) albo nagłego zdarzenia w trakcie kolekcjonowania. Najczęściej to zamułka, spoważnienie i utracenie wszelakich pozytywnych efektów kolekcji, nieraz BT jest tak silny że możemy mieć nudności, bóle głowy itp.

CEV - ang. closed eyes visuals, halucynacje występujące przy zamkniętych oczach, najczęściej występują po zażyciu psychodelików (np. Dekstrometorfan, Dimenhydrynat, Meskalina), są często silniejsze (omamy) od tych jakie pojawiają sie przy OEV, podczas CEV można dosłownie wszystko zobaczyć, dość łatwo kontrolować to co widzimy.

Klaser - ot "czasami" tak mówimy na siebie gdy chcemy szybko komuś przekazać, że właśnie coś skolekcjonowaliśmy ;) Pamiętajcie aby nigdy nie ładować zbyt dużo produktow do klasera.

Kolekcjonowanie - kupowanie, selekcjonowanie oraz wkładanie produktów do klasera.

OEV - ang. open eyes visuals, halucynacje występujące przy otwartych oczach, najczęściej występują po psychodelikach z nielegalnego obrotu albo tych mocniejszych (LSD, Bromo-dragonFLY, DOC, DMT), zdecydowanie to nie jest coś dla "szarego" kolekcjonera.

Proszek - produkty kolekcjonerskie które się "zasysa", a czym to już każdy wie.

Sole do kąpieli - patrz proszek.

Set & settings, s&s - tak się skrótowo nazywa nastawienie (set) oraz okoliczności (settings) w jakich kolekcjonujemy. Zawsze należy zadbać o dobre towarzystwo, muzykę a przede wszystkim Nasz nastrój!

Zjazd - czyli okres jaki zaczyna się od pierwszych oznak osłabienia efektów z produktów kolekcjonerskich do ich całkowitego zaniku. Czasami mówi się tak na "dzień po" kolekcjonowaniu.

Gość MisterFister

Razem ze swoją dziewczyna zrobiliśmy fajną córeczkę ;) . Nam niestety nic nie wyjdzie. zalecam z zapoznaniem się ze slangiem który co chwila się zmienia, posiedzisz w temacie to sama intuicja będzie podpowiadać ocb .

nie trzeba pisać co to jest peak, rush of jah , bad trip . bo zrobi się wielki bałagan. A skoro posiadasz wielki potencjał odnajdywania form wyrazów itp . napisz encyklopedię, z chęcią przeczytam i podyskutuję wówczas

na chwilę obecną temat nie ma przyszłości ;) w szołcie możesz się zapytać zawsze jak nie wiesz co dane wyrażenie oznacza.

Ja jestem za, Lasek zaczynamy!

Trzeba będzie edytowac pierwszy post i alfabetycznie ustawiać terminy, wszysy piszą propozycje w komentarzach, ja zaczynam;

Giet- 1 gram materiału kolekcjonerskiego

Gość MisterFister

hahahah dodam od siebie.

sztuka - 1g jw^

bulimia - gastro

gastro - bulimia

tobiasz - torba

torba - za 10gr :D

Gość mati2b

Joint, Dżojek, Skręt - Umieszczona mieszanka zawinięta w bibułkę (bletkę) coś na wzór papierosa

Cybuch - miejsce w którym umieszcza się mieszankę w celu spalenia jej (cybuch znajduje się w fajce wodnej, bongo, lufce itd.)

Gastro - być głodnym ;)

MJ - marijuana.

Ściągać bucha, chmurę-wdychać dym do płuc (zaciągać się dymem)

Bongo - ogólnie, tak nazywamy specjalne fajki do palenia tytoniu tudzież przypalania sobie w trakcie kolekcjonowaniu, występują 2 typy bonga : klasyczne (czyli taka ozdobiona i specyficznie wyglądająca fajka, często z symbolami rasta, służąca głównie do palenia marihuany) oraz wodne (na zdjęciu widać, różni się od zwykłego bonga tzw. sprzęgłem, czyli dziurką, dzięki której kontrolojuemy ile tytoniu w płucach się znajdzie oraz oczywiście tym że dym najpierw przelatuje przez wodę, obowiązkowo zimna musi być wtedy dymu nie czuć praktycznie, oraz jej poziom poniżej lini cybucha by nie zamoczyć palonego produktu).

bongos.th.jpg

Młynek - maszynka dzięki której topiki (patrz:Top) pokruszymy szybko i sprawnie, albo wymieszamy różne produkty kolekcjonerskie i nie tylko. Na zdjęciu młynek magnetyczny (jest kilka rodzajów, jednak efekt ten sam - pokruszony produkt).

mynek.th.jpg

Top, topik - podstawa, znać trzeba! Topik to "grudka" albo większy pęczek marihuany, rzadziej innych ziół.

Gandzia, maryśka, zielone, mj, mary jane, trawa - to tylko jedne spośród wielu określeń suszu z kwiatu (żeńskiego) konopi indyjskich, czyli marihuany. W Polsce jak i większości krajów na świecie jest nielegalna. Jeśli poszukujesz większej ilości informacji o tym znanym od tysięcy lat ziele, polecam obejrzenie tego dokumentu, dużo o działaniu, wykorzystaniu w medycynie i organizacjach starających się o legalizację (National Geographic) - http://www.joemonster.org/filmy/16384/S ... _Marihuana .

Wiadro, rzadziej butla - popularny środek palenia tytoniu tudzież innych substancji, działanie bardzo proste. Wszystko opiera się na zassaniu dymu z mniejszej butelki (bez dna) do większej (z wodą i obciętą mniej więcej na 2/3 wysokości częścią górną). Dym się wtedy bardzo szybko kumuluje i dzięki podciśnieniu nawet z małej ilości palenia mamy dużo dymu. Schemat najlepiej zobaczyć na tej oto stronie - ( nie podawaj linków do forów o podobnej tematyce) - jak widać link nielegalny, więc podpowiem że schematy są na największej polskiej stronie poświęconej mj.

Serotonina - będzie teraz trochę poważnie, ale myślę że przystępnie. Serotonina to bardzo ważny hormon działający min na układ nerwowy. Odpowiada za szereg niezwykle ważnych dla zdrowia psychicznego czynników, jak na przykład sen (tak, tak, problem z zaśnięciem to tzw "dołek serotoninowy"), samopoczucie (głównie chęć do życia, albo kolokwialnie mówiąc "chęć wstania z ciepłego łóżka po ciężkiej nocy") i apetyt.

A co się dzieje gdy poziom spada? To co powyżej oraz (a jakże!) może wywoływać myśli samobójcze. Najczęściej "dołek" atakuje po produktach zawierających MDMA, BZP i inne pochodne metamfetaminy. Na rynku sa legalnie dostepne środki wspomagające produkcję serotoniny oraz poprawiające apetyt, mozna je zakupić np. pod tym adresem - http://www.magicznyogrod.pl/index.php?p ... Itemid=127 .

Na koniec tak krótko czemu właściwie hormon "życia" spada - duża część chemicznych psychodelików, prosto mówiąc "blokuje" pewne połączenia w mózgu, co owocuje zaburzeniami w równowadze serotoninowej (dlatego gdy zostaną zablokowanę inne receptory, mamy halucynacje - mózg stara się załatać dziury).

I na koniec - depresja, to choroba którą leczy się min podawaniem serotoniny (nazwa handlowa Prozac), wiedziałeś?

Blant - papieroso-podobny wyrób, wymieszana marihuana bądź inne ziele najczęściej z tytoniem (ostatnio coraz częściej z damianą), zawinięta w bibułkę z filtrem na jednym końcu oraz zakręconą końcówką na drugim (by nie wysypać zawartości). Często po prostu mówimy skręt. Na zdjęciu można zobaczyć jak wygląda:

jointv.th.jpg

Joint - wielu pewnie zaskoczę, ale różnica między blantem a jointem jest spora! Otóż joint kochani adepci-kolekcjonerzy według oryginalnej hiszpańskiej "receptury" jest tylko z czystej marihuany i niczego innego! Ale kto dzisiaj na to uwagę zwraca... w końcu dzisiejsza mj jest kilkukrotnie mocniejsza od tej jaką znali "protoplasci kolekcjonowania". Sam się dowiedziałem o tym od poznanej nie dawno przy piwku osoby zajmującej się amatorsko etnobotaniką. Jest też wzmianka na wikipedi.

No, to tyle na dzisiejszą noc, żabka bardzo pomogła przy tworzeniu tego poradnika :) Wkrótce na pewno jeszcze coś dodam ;)

Myślę, że i to może się nadać.

DL - Dawka letalna, dawka śmiertelna, ilość toksycznej substancji lub czynnika, która po wprowadzeniu, przyswojeniu lub zadziałaniu na organizm powoduje jego śmierć.

RC - Research Chemicals. Substancje eksperymentalne i pozostające w fazie badań używane jako środki psychoaktywne.

BZP - (N-benzylopiperazyna) - substancja psychoaktywna o działaniu stymulującym, pochodna piperazyny. Mechanizm działania benzylopiperazyny jest zbliżony do MDMA a efekty działania porównywalne do amfetaminy. W Polsce na mocy ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii BZP jest nielegalne.

PS. Nie są to wytwory mojego piśmiennictwa ale myślę, że śmiało można to zamieścić.

Dzisiaj mało, ale pewno ktoś skorzysta:

Pix, pills, tabs - najczęściej używane określenia pigułek i tabletek

Damiana - łac. Turnera aphrodisiaca, legalnie dostępne w sklepach zielarskich i etnobotanicznych ziele z meksyku. Coraz popularniejszy zamiennik tytoniu przy mieszaniu z ziółkami legalnymi i tymi mniej. Tania, o przyjemnym i łagodnym działaniu afrodyzującym przy paleniu, oraz wywar jako środek relaksujący dodatkowo.

Kannabinoidy syntetyczne - czyli to co interesuje kolekcjonerów najbardziej. otóż to dzięki nim mamy cudowne mieszanki ziołowe. Otrzymywane są drogą syntezy chemicznej, stosunkowo prostej. Ich działanie jest oparte o naturalne kannabinoidy (głównie THC, zawarte w marihuanie), jednak są z reguły znacznie bardziej aktywne, popularny HU-210 jest ponad 100-krotnie bardziej aktywny, zdelegalizowany w maju w znanej nam ustawie JWH-018 działał niemal jak THC (niemal, bo krócej), legalny JWH-200 jest 3-krotnie bardziej aktywny. Warto nadmienić, że (niestety dla fanów wodnego bonga) w większości (jak powszechnie stosowany HU-210) są rozpuszczalne w wodzie. Czas trwania w zależności od doświadczenia, sposobu przyjęcia, waha się od 20-60 minut aktywnego działania euforyzującego.

Przez wielu wspominany Spice opierał się na JWH-018.

No, może być ;)

A tutaj spis nazw stron (bez linków) z których czerpałem informacje:

1. neurogroove.info

2. hyperreal.info

3. Magiczny Ogród

4. Forum-Dopalacze

5. Rozmowy [h]yperreala

6. Dopalacze.com

7. Wikipedia (angielska, bo polska jest biedna pod tym względem)

:| Ubogi ten slowniczek, a przede wszystkim  wielki minus ze nie zespolony w jedną calość...ni i brak jeszcze bardzo wieelu określeń... a skoro słowniczek to powinno być wsio od "a" do "z" a nie jak sie komuś coś przypomni.:)

Gość zawiodlemsie

To zrób, a moderacja sklei to wszystko razem i będzie profeska na 100% :)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• REKLAMA