Jump to content

Welcome to Dopalamy.com!

You are currently viewing the forum as a guest, you do not have access to the full forum manual and a lot of material that can only be viewed by the registered new forum. Create an account and use a powerful knowledge source! By registering an account, you have a no-logs policy. We do not store private user data.

See what you gain by staying on our forum:

  • The ability to send private messages to other users
  • Participate in the full RC chat news
  • Access to partner subforum, contests, free samples

Don't wait, Sign Up today!


Sign in to follow this  
HihU

Polak- właściciel Amsterdam shopu w Czechach zatrzymany.

Recommended Posts

Czeska policja poinformowała w środę o zatrzymaniu Polaka - właściciela sieci sklepów Amsterdam shop, która do niedawna rozprowadzała w Czechach dopalacze. Przedsiębiorca posądzany jest o nielegalną sprzedaż narkotyków.Do zatrzymania doszło we wtorek w Ołomuńcu, w centrum Moraw. W Ostrawie (na wschodzie Czech) funkcjonariusze wkroczyli ponadto do jednego z oddziałów firmy i mieszkania 25-letniego mężczyzny.

W ubiegły piątek w Republice Czeskiej wszedł w życie zakaz sprzedaży dopalaczy. Znowelizowana ustawa o substancjach uzależniających zabrania dystrybucji 33 substancji syntetycznych mających działanie podobne do narkotyków naturalnych.

Jednak w przypadku polskiego właściciela Amsterdam shopów aresztowanie nie miało nic wspólnego z tym zakazem; działania przeciw Polakowi policja w Ołomuńcu przygotowywała od lutego, gdyż zajmował się sprzedażą substancji uzależniających pod nazwą "przedmiotów kolekcjonerskich".

Wczoraj przeprowadziliśmy akcję Amsterdam, mającą na celu walkę z nielegalnym rozprowadzaniem narkotyków za pośrednictwem sieci Amsterdam shopów. Była to akcja przygotowywana od lutego, nasze działania przypadkowo zbiegły się w czasie z wejściem w życie nowelizacji" prawa o substancjach uzależniających - poinformował cytowany przez czeskie radio publiczne komendant policji w Ołomuńcu Jirzi Kubak.

Parlament zajął się zakazem sprzedaży dopalaczy w trybie przyspieszonym ze względu na coraz większy zasięg dystrybucji tych środków w Czechach, dokąd trafiły po zdelegalizowaniu ich w Polsce jesienią zeszłego roku.

Wiele z firm sprzedających dopalacze w Czechach, także online, miało polskich właścicieli. Również klienci tych sklepów często przybywali z Polski. Sklepy oferujące te substancje najpierw pojawiły się na czesko-polskim pograniczu, a potem zaczęły powstawać w całych Czechach.

źródło: tvn24.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Węgry, Słowacja, Andora, Hiszpania, Bałkany, Wyspy, tam gdzie totalniactwo niechętnie kładzie na czymkolwiek łapę. Przecież to tylko Czechy, z prezydentem kleptomanem.

Banda idiotów w sumie, zalegalizowali posiadanie paru ładnych gietów hery, a dojebali się do syntetycznych kanabinoidów. Czeski film.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Herkules

Włąsnie niby kraj taki tolerancyjny a jednak co się okazało? że są przerażeni Donaldomanią panującą w naszym kraju..gdzie oczywiscie żaden polityk nie leciał kresek baa..to sie nazywa jak środem na przeczyszczenie błon śluzowych wedle pana D..z PO;)..dlaczego my cierpimy za to co im wolno?..nie wiadomo a co do Czechów ja myślę że oni po prostu się obawiają ze ich "legalny" interes umrze..ale..powodó może byc wiele..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedawcy wymyślą coś na pewno. Producenci zmieniali składy produktów po nowych ustawach, więc sprzedacy też nie odpuszczą. Dla nas - klientów - zmieni się tylko cena wysyłki. Zobaczycie. Sporo jest państw, z których można do nas wysyłać.

...i przepraszam za offtop. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do pięciu lat więzienia grozi zatrzymanemu w Czechach polskiemu przedsiębiorcy, który do niedawna prowadził w Republice Czeskiej sieć sklepów Amsterdam shop oferującą dopalacze - poinformowała w czwartek na konferencji prasowej policja w Ołomuńcu.

Policjanci z Ołomuńca postawili 25-letniemu mężczyźnie zarzut popularyzowania środków psychoaktywnych. Zatrzymali go we wtorek, a w czwartek sędzia wydał nakaz pozostawienia go w areszcie.

"Jest obywatelem Polski, grozi mu wysoki wyrok, istnieje więc prawdopodobieństwo szukania kontaktów ze świadkami. Mamy także uzasadnione obawy, że nadal prowadziłby swoją działalność" - oświadczył przedstawiciel ołomunieckiej komendy policji Jirzi Musil.

Policjanci zabezpieczyli na kontach aresztowanego zyski ze sprzedaży internetowej sięgające ok. 150 tys. koron (ok. 24,5 tys. złotych), a także znaleźli równowartość około 165 tys. zł w różnych walutach w siedzibie spółki w Ostrawie.

Polak stawił się na wezwanie policji w komendzie, będąc pewnym, że funkcjonariusze nie mają powodów do jego zatrzymania. W czasie przesłuchania nie udzielał odpowiedzi, zasłaniając się tajemnicą handlową.

"Sądził, że nic na niego nie mamy, ponieważ wyczyścił swoje sklepy" - poinformował ołomuniecki komisarz Jirzi Kubak. Policja tymczasem od lutego prowadziła przeciw niemu dochodzenie.

W ubiegły piątek w Republice Czeskiej wszedł w życie zakaz sprzedaży dopalaczy. Znowelizowana ustawa o substancjach uzależniających zabrania dystrybucji 33 substancji syntetycznych mających działanie podobne do narkotyków naturalnych.

Jednak w przypadku polskiego właściciela sieci Amsterdam shop aresztowanie nie miało nic wspólnego z tym zakazem; działania przeciw Polakowi policja w Ołomuńcu przygotowywała już wcześniej, gdyż zajmował się sprzedażą substancji uzależniających pod nazwą "przedmiotów kolekcjonerskich". Dlatego też zdecydowała się go ścigać za propagowanie uzależnień od substancji psychoaktywnych.

"Cała sprawa nie była prowadzona jako postępowanie karne dotyczące nielegalnego wyrobu czy też innego obchodzenia się z substancjami odurzającymi lub truciznami, ale popularyzacji toksykomanii. Nie czekaliśmy na nowelizację prawa" - dodał Musil. Policjantom wystarczyło wykazać, że sprzedawane dopalacze powodowały efekty podobne do narkotyków. Policji pomogli lekarze z wydziału medycyny sądowej szpitala akademickiego w Ołomuńcu.

Czeski parlament zajął się zakazem sprzedaży dopalaczy w trybie przyspieszonym ze względu na coraz większy zasięg dystrybucji tych środków w Czechach, dokąd trafiły po zdelegalizowaniu ich w Polsce jesienią zeszłego roku.

Wiele firm sprzedających dopalacze w Czechach, także online, miało polskich właścicieli. Również klienci tych sklepów często przybywali z Polski. Sklepy oferujące te substancje najpierw pojawiły się na czesko-polskim pograniczu, a potem zaczęły powstawać w całych Czechach.

Źródło: PAP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa. Widać przyjebali się do tych największych tak jak do rc4 pomimo iż jego lab pracował legalnie.

Hera i inne mogą być ale sprzedaż RC już nie bo to godzi w lokalny rynek. Wyobraźcie sobie jakie zamieszanie zrobili polacy ze swoimi biznesami po październiku 2010.

Każdy wie jaka jest kasa na narkotykach za których posiadanie w czechach nic nie grozi. Dlaczego legalne biznesy polaków są zamykane w taki sposób ? Jak dla mnie jedyne logiczne i proste rozwiązanie to czesi którzy zajmują się dystrybucją klasyków na lokalnym rynku albo jak kto woli mafia. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziwna sprawa. Widać przyjebali się do tych największych tak jak do rc4 pomimo iż jego lab pracował legalnie. Hera i inne mogą być ale sprzedaż RC już nie bo to godzi w lokalny rynek. Wyobraźcie sobie jakie zamieszanie zrobili polacy ze swoimi biznesami po październiku 2010.Każdy wie jaka jest kasa na narkotykach za których posiadanie w czechach nic nie grozi. Dlaczego legalne biznesy polaków są zamykane w taki sposób ? Jak dla mnie jedyne logiczne i proste rozwiązanie to czesi którzy zajmują się dystrybucją klasyków na lokalnym rynku albo jak kto woli mafia.

Kaktus weź kliknij se plusa bo mi się limit wyczerpał :E

Właśnie moi drodzy...

Nikt tam nigdy nie zalegalezował narkotyków. Po prostu przestali gnębić biednych szarych bogu dusze winnych ćpunków. Zauważcie, ze wraz nastaniem "raju" w Czechach ceny na dragi wcale nie spadły jakoś drastycznie, a powinne w przypadku wprowadzenia towaru na wolny legalny rynek no bo nie wierze w rzetelność ceny grama suszu chwasta który wciąż kosztuje tyle co gram złota. Dalej w kwestii dystrybucji działa podziemie z ryzykiem opłacaniem mafii itd... Natomiast branża dopalaczy jak epidemia wkroczyła na czeski rynek niosąc ze sobą zagrożenie zniszczenia wcześniejszego "porządku", gdyż jest to twór legalny płacący podatki mogący się konkurować (w teorii reklamować się) na skutek czego kształtować realne ceny. A co najgorsze a ni grosza nie trafia do mafii, tylko w postaci dość dużych podatków powiększa dobrobyt ogółu społeczeństwa... mellow.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiadomo że były naciski Polski Władz. Czesi przystali- dla nich to niewielki koszt- ale Polska jest ich dłużnikiem i w jakiejś poważnej sporawie na forum UE, pewnie się zwróci o poparcie do Tuska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offtop

Otrzymałem ostatnio przesyłkę z Amsterdam shopu z kolejną odsłoną legendarnego już środka Ex...... W sumie nazwa została do tego skrócona. Sam specyfik oczywiście bez rewelacji, natomiast sposób zapakowania - profesjonalny. Fioleczka znajdowała się w zamkniętych opakowaniach podobnych do tych w jakich są drożdżówki w Biedronce, tylko że białe i nie widać, co jest w środku. Obawiam się, że teraz więcej osób będzie się myliło, a specyfik znajdzie się tam gdzie zwykle ląduje rogalik z Biedronki biggrin.gif.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offtop

Otrzymałem ostatnio przesyłkę z Amsterdam shopu z kolejną odsłoną legendarnego już środka Ex...... W sumie nazwa została do tego skrócona. Sam specyfik oczywiście bez rewelacji, natomiast sposób zapakowania - profesjonalny. Fioleczka znajdowała się w zamkniętych opakowaniach podobnych do tych w jakich są drożdżówki w Biedronce, tylko że białe i nie widać, co jest w środku. Obawiam się, że teraz więcej osób będzie się myliło, a specyfik znajdzie się tam gdzie zwykle ląduje rogalik z Biedronki biggrin.gif.

Spróbuj EL PATRON :D 250mg na strzała ;D wchodzi baaaaardzo ale to baaaardzo ciężko ale pierwsza bania jest zajebista :D

Zdecydowanie lepsze od EX i w dodatku tańsze ;)

Testowałem wszystko prócz nowych maczanek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cyba dostałem jako gratisa El cośtam, Zostało to jednak na koniec maratonu i sam nie wiem co o tym myśleć. Chyba jeszcze raz będę musiał testować :-)

każdy produkt zaczyna się na EL coś tam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

Tags

Dopalamy.com


dopalacze sklepy, opinie o sklepach z dopalaczami, sklepy z dopalaczami, dopalacze sklepy internetowe, dopalacze sklep internetowy, dopalacze sklep, gdzie kupić dopalacze, research chemicals, research chemicals shop, research chemicals opinions, research chemicals reviews, buy research chemicals, buy research chemicals online, kopen research chemicals, winkel research chemicals, Meningen research chemicals, beoordelingen research chemicals, kaufen research chemicals, Geschäft research chemicals, Meinungen research chemicals, Bewertungen research chemicals, comprar research chemicals, tienda research chemicals, comentarios research chemicals, opiniones research chemicals, 3-CMC, 4-CMC, 4-CEC, 3-CEC, 4-MMC, 4-EMC, 4-MEC, 3-MMC, 3-MEC, alfa-PVP, alpha-PVP, α-PVP, HEX-EN, NEH, MDPHP, HEP, NEP, MDPEP, alfa-pihp, alpha-pihp, alfa-php, alpha-php, a-PVT, pentedron,

Main

helpful links


Chatbox Clubs Calendar Ranking

Important Links

Most Important Links


News Chat unban Rank Advertisement Hall of Fame

Staff Team

List With Staff Members


×
×
  • Create New...