Jump to content

Welcome to Dopalamy.com!

You are currently viewing the forum as a guest, you do not have access to the full forum manual and a lot of material that can only be viewed by the registered new forum. Create an account and use a powerful knowledge source! By registering an account, you have a no-logs policy. We do not store private user data.

See what you gain by staying on our forum:

• The ability to send private messages to other users
  • Participate in the full RC chat news
  • Access to partner subforum, contests, free samples

Don't wait, Sign Up today!

marcello

Paczka zatrzymana przez służby celne do sprawdzenia

Recommended Posts

Guest Kalesony Boga Wojny

bambi podaj gg powiem ci jak ja mialem

Jak możesz to napisz na forum. Może się przydać ta informacja osobom w podobnej sytuacji

W ciągu tygodnia mam zatrzymaną drugą paczkę z funboosters.Informacja z UC - towar zakazany, poprzednia paczka info- WER doręczenie (którego nie było) Czy ktoś miał ostatnio taki przypadek z tego sklepu, bo trochę mnie to dziwi że obydwie paczki zatrzymane.Czy oznaczałoby że sklep jest przypałowy. Czym ewentualnie może sie to skończyć?Czego moge się spodziewć .Please help

Pisałeś do FB? U mnie sprawa wygląda podobnie...choć kurierem zamawiałam ( żeby nie było przypału )...Jestem ciekawa co dalej.Nadzieja matka głupich ale zawsze matką- tak mawiają.

W ogóle, może porównajmy zamówienia, hmmm?

Przyszedł mi do głowy "plan" że oni są przeczuleni na jakiś produkt.

Oczywiście to mogą być tylko moje denne spekulacje.

[...]mówisz nadzieja matką głupich, cóż chyba nigdy nie zmądrzeje[...]

- O.S.T.R. ;)

Witam, paczka zamawiana czwartek 31.03 około 15.00 zapłacona od razu po złożeniu zamówienia (6 worków herbal).

W piątek została nadana, a w sobotę zmiana statusu na taki :

Podpis Data zdarzenia Jednostka pocztowa Zdarzenie Szczegóły

2011-04-01 16:10 International Postal System Nadanie przesyłki

2011-04-02 02:48 PRAHA 120 Wyjście z obcego obszaru celnego

2011-04-02 10:59 WER Warszawa Wejście na polski obszar celny

2011-04-02 11:55 WER Warszawa Doręczenie

Odpowiedz z poczty :

Szanowny Panie,

Jak wynika z systemu śledzenia, przesyłka o numerze xxxxxxxxxxxxxxx w dniu 02.04.2011 roku została doręczona w miejscowości Warszawa.

Nie jest nam znany powód umieszczenia w systemie śledzenia zapisu "doręczenie". Jednak z naszych informacji wynika, że przesyłka została zatrzymana przez Urząd Celny ze względu na zawartość. Służby Celne ( podobnie jak i Służby Graniczne) , w każdym państwie, są instytucjami niezależnymi, wykonującymi obowiązki na podstawie stosownych przepisów, obowiązujących wszystkich obywateli i instytucje danego kraju. Jeżeli przesyłka zostanie z powrotem przywrócona do obiegu pocztowego zostanie, zgodnie z decyzją Urzędu Celnego, przekazana do dalszego transportu. Na chwilę obecną przesyłka została wyłączona z obrotu i pozostaje pod nadzorem ww Służb.

Z poważaniem,

witam mam identyczny problem z paczka z funboostera i moja paczka zostala opisana w identyczny sposob w systemie sledzenia przesylek nawet wszystkie daty i godziny sie zgadzaja(jak ktos pisal powyzej izby celne robia akcje kontrolowania przesylek) w.jestem na etapie zalatwiania z nimi reklamacji

Mini ciekawostka: jakiś czas temu (już po zamknięciu stacjonarek) byłem w jednym z sądow, miałem tam sprawę do załatwienie (nie związaną z tematyką forum). Patrzę na tablicę ogłoszeń, a tam poza informacjami co będzie wystawiane na licytacje (np. samochody dłużników). Informacja typu, że sąd postanowił zwrócić właścicielowi zatrzymaną jako podejrzaną podczas rewizji na ulicy sproszkowaną drobno substancję barwy białej w malutkiej torebce strunowej w ilości 0,6 grama. I tu dane gdzie się zgłosić itp. Aż żałuję, że zdjęcia na zrobiłem, bo się uśmiałem. Jasne, że po czasie muszą oddać jeśli to legalne.

Siema wszystkim bo jestem tu nowy ;]

Mam pytanie czy ogolnie ostatnio ktos normalnie dostal paczke z funboostera , bo Lyton pisze ze paczki wyrywczo sprawdzaja ale jakby tak bylo to na ich stronie by nie dali informacji ze jest maly problem z UC , pytam bo chcialem zrobic zamowienie juz nawet przelalem pieniadze ale teraz sie zastanawiam czy warto jezdzic na nastepnego przesluchania poniewaz wobec mnie prowadza sprawe z art. 56 ustawy 1 i 3. Jeszcze jedno pytanie ktory sklep jest pewny co do wysylki??

Guest face2faced

Zamów pocztą a nie kurierem wtedy sprawdzenie będzie prawie tak samo prawdopodobne jak w innych firmach.

Guest face2faced

matiusz w specialhighs jest to samo po tej samej cenie chyba,więc jeśli czujesz się bezpieczniej w tej firmie to masz alternatywę :blink:

Według mnie oni mają pośrednika ale przez firmę kurierską da się dużo łatwiej wytypować paczkę do sprawdzenia niż pocztą.

Mądry Polak po szkodzie niestety.Moja paczka wisi w UC, i myślę że jednak FB są trochę przypałowym sklepem bo na tyle paczek co przechodzi bez problemu akurat "tu" znów zdarza się lipa.Może mają tego świadomość i dlatego cenny w porównaniu do FT są niższe...już sama nie wiem <_< Swoją drogą to trzeba mieć niezłego pecha żeby 1 raz od zamknięcia stacjonarek coś zamówić i żeby to przechwycili :wsciekly:

Teraz pytanie: Ponieważ dziś jest piątek i raczej niewiele uda mi się już załatwić,czy mam zaczekać do poniedziałku i interweniować do FB?

Orientuje się ktoś jak rozpatrują takie sytuacje?

I czy za każdym razem jak UC zatrzyma paczkę to przychodzi jakieś pismo?

Z góry dzięki za odp Dx

witajcie dzisiaj SC Zatrzymało mi paczke w której było10 pudełek shiwy0,25g ,10 pudełek voodoo 0,5g, 10 pudełek hammera 0,25 i 10 pudełek black widow od bobbiego i niewiem co tam dorzucił jeszcze ale chyba exotic koko. i nie wiem czego mam sie spodziewac a mam juz zawias 2/5 za posiadanie i sprzedaż zielska oraz 18 miesiecy/3 lata za fałszywe składanie zeznań. nie wiem czego sie spodziewac ma ktoś jakas rade?

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy, ale temat tu poruszony mnie również dotknął. Ostatnio moją przesyłkę również zatrzymał UC. Zamówienie składane 28.03.11 a informacja na stronie poczty z 30.03.11 że paczka doręczona na terenie Wawy. Niewiele myśląc za telefon i ustalanie co się dzieje i gdzie moja paczuszka. Dodam, że płatność przelewem, zamówienie z funboosters. Po wielu telefonach i dezinformacji poczty jakiś kierownik wziął sprawę w swoje ręce i dostałem odpowiedź, że paczka zatrzymana przez UC i nic więcej mi nie może powiedzieć tylko, że na pewno paczki nie zobaczę, a informacja na stronie pocztexu jest błędna i poprawią. Po jakimś czasie status na stronie zmieniony z doręczono na zatrzyamnie przez UC czy jakoś tak i że zakazane produkty.

Ja również chciałbym się dowiedzieć co dalej może nastąpić? Jak na razie cisza, ani żadnego wezwania.

W ogóle, może porównajmy zamówienia, hmmm?

Przyszedł mi do głowy "plan" że oni są przeczuleni na jakiś produkt.

Oczywiście to mogą być tylko moje denne spekulacje.

[...]mówisz nadzieja matką głupich, cóż chyba nigdy nie zmądrzeje[...]

- O.S.T.R. ;)

No moim zdaniem jest dobry pomysł.

I jestem za!

Powinniśmy wykminić jakie paczki najczęściej zatrzymują i co mają wspólnego te paczki.

Ja zamawiałem z funboosters magic dragona.

Dodam, że po kontakcie z nimi wysłali mi drugą paczuszkę i ta do mnie dotarła w nienaruszonym stanie.

Reklamacja 30.03.11 tego samego dnia wysyłka. 01.04.11 paczuszka u mnie i banan na gębie :)

@Ness: Nie ma reguły: jedne giną, inne przychodzą puste, reszta dochodzi normalnie. Nie wezwą wszystkich bo nie ma takiej potrzeby. Wytupują pewnie jak w przypadku Lytona jedną osobę na świadka. Puki nie dostaniesz od nich listu olej. Jeśli będzie inaczej polecam przeczytać pierwszy post tego tematu: KLIKNIJ. Tak w ogóle to nie odbieraj poleconych z UC :E

@Kurczak nazbierało się troszeczkę przewinień. Za kupno dop. nawet zawiasów nikt nie dostał w ilościach kilku szt.

@u Brzo na kopercie na zielonej pieczątce jest podstawa prawna wyjaśniająca czemu przytulili, kto rozszyfruje z jakiego art. Ministra Finansów ?? Pluchosław za samą kreatywność dajefytul.gif

@Danny Twoja paka też szła przesz WWA szła jedna i druga?

Znalazłem kilka dobrych tekstów na temat UC w WWA na google:

Tomasz ‎ - 30 Paź 2009Odprawa celna Dodzwoniłem się tam tylko jeden jedyny raz, z kilkudziesięciu prób. Ciężko o jakąkolwiek informację w sprawie statusu odprawy celnej. Długo trzymają paczki. Czas przesyłki z Chin do Polski 2dni, a w samej Polsce - w urzędzie celnym 2 tygodnie....

Piotr ‎ - 24 Sie 2009co za burdel Paczka leży u tych pseudo celników od dwóch tygodni a oni nawet nie pofatygowali sie żeby wysłać jakieś pismo. kompletne dno nie można dodzwonić sie na żaden z podanych numerów telefonów. Podejrzewam że w armenia maja lepiej jak tutaj za co oni biora pieniądze BURDEL NA KÓŁKACH

żródło: http://mapy.google.p...QhFS4nOolVXYe2w

Może to rutynowa praca, albo jakaś akcja zorganizowana anty dop. - ciężko stwierdzić angry.gif

Pakujcie dla niepoznaki te paczki bo strach zamawiać na przedpłatę dry.gif

no kur*** ja dzisiaj to samo mialem ...od bobiego zamawialem voodoo 2 packi .... i dzisiaj przyszla pusta paczka w srodku tylko zapalara i blety..... -.- co z tym kur.. teraz..

Witam.

W dniu dzisiejszym również zatrzymali Mi służby celne paczkę z bobbyshop.eu !

Co teraz może się wydarzyć ? zamówiłem 10 x speedooo 0,25 to w kopercie miałem tylko jakieś przypinki,zapalarę i breloczek ;(

Na poczcie był tylko jakiś protokół,którego nawet nie dali Mi przeczytać.

Chciałbym się dowiedzieć jak to będzie dalej wyglądało ? Czy wyślą drugą przesyłkę czy zwrócą siano,ponieważ cała ta chora sytuacja to nie z mojej winy. Zamówiłem a tu ZONK ! Teraz bobbyshop.eu powinien coś zrobić w związku z zaistniałą sytuacją. Nie chcę mieć żadnych jakichkolwiek problemów oraz zbędnych nieprzyjemności ;(

A wiec ja zamówiłem z hasaczy paczkę i mi urząd celny zajebał zawartość ... - sole i wszystkie ziółka hasaczowskie + sudden death

W urzędzie celnym mieli paczke 06.04.11.

Paczkę dostałem dziś ... w środku bletki i lufka

http://img51.imageshack.us/i/20110408927.jpg/

nie wiem jakie info dodac jeszcze :D

Trochę chuj....owo taką paczkę dostać :wsciekly: . To już szczyt perfidii.