Jump to content

Skończył przyrządzać mefedron, gdy wpadli policjanci


NoMercy
 Share

Recommended Posts

  • Strażnik Forum

Przed kilkoma dniami funkcjonariusze CBŚP wkroczyli na teren posesji wynajmowanej przez 36-letniego mężczyznę. W pomieszczeniach gospodarczych natrafili na linię produkcyjną narkotyków syntetycznych oraz 9 kg mefedronu. W Prokuraturze Rejonowej Toruń Centrum-Zachód mężczyźnie przedstawiono zarzut wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. „Chemikowi”, który został aresztowany, grozi do 15 lat więzienia.

 

 

 

Dwie narkotykowe manufaktury produkujące mefedron i BMK zlikwidowali funkcjonariusze CBŚP w Toruniu i okolicach. Wpadł też 36-letni „chemik”, który tak sprytnie zorganizował pracę, że jedna linia produkcyjna wytwarzała odpowiednie prekursory, a druga – gotowy towar. Podczas przeszukań przejęto ok. 9 kg suszącego się mefedronu.

mm.jpg

Mefedron, a właściwie pochodne tego popularnego dopalacza, także w Polsce sprzedaje się bardzo dobrze. Według niektórych bazujące na jego strukturze dopalacze, jak 3 MMC lub 4 MMC, są popularniejsze wśród młodych ludzi niż amfetamina i inne narkotyki syntetyczne.

Spożycie substancji rośnie także za sprawą dobrego środka do chemsex, czyli uprawiania seksu pod wpływem środków zwiększających doznania. U dilera gram tego towaru kosztuje ok 60-70 zł plus koszty dojazdu do klienta.

Internetowe sklepy z dopalaczami oferują 5 g takich substancji już od 200 zł.

Jakiś czas temu policjanci CBŚP z Bydgoszczy dostali cynk, że w Toruniu lub okolicach działa nowy producent oferujący mefedron. Namierzanie „chemika” i jego tzw. laboratorium zajęło jednak trochę czasu.
 

Rozdzielił produkcję na dwa „laboratoria”

Przed kilkoma dniami funkcjonariusze CBŚP wkroczyli na teren posesji wynajmowanej przez 36-letniego mężczyznę. W pomieszczeniach gospodarczych natrafili na linię produkcyjną narkotyków syntetycznych oraz 9 kg mefedronu.

Towar był mocno wilgotny, co oznacza, że powstał niedługo przed wkroczeniem policji.

Funkcjonariusze natrafili także na zestaw chemikaliów wykorzystywanych do produkcji BMK, który z kolei jest niezbędny w wytwarzaniu amfetaminy i jej pochodnych.

Na miejscu nie znaleziono części chemikaliów, bez których nie powstanie mefedron. Okazało się, że znajdowały się w piwnicy wynajętej w okolicach Torunia. Tam też działało „laboratorium” niezbędne do pierwszej fazy produkcji „mefki”.

W Prokuraturze Rejonowej Toruń Centrum-Zachód mężczyźnie przedstawiono zarzut wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. „Chemikowi”, który został aresztowany, grozi do 15 lat więzienia.

 

 

TVP.info


Zobacz cały artykuł

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...