Jump to content

Jak zamawiać

dekadan89
 Share

Recommended Posts

Przymierzam się do zakupów z pewnego sklepu z nl który oferuje wysyłkę do parcel point za pomocą numeru telefonu wyłącznie czyli dane osobowe albo nie są w ogóle potrzebne albo będą fikcyjne. Numer telefony będzie fikcyjnie zarejestrowany kupiony od znanego gracza z forum i teraz pytanie czy to zapewnia mi w 100% bezprzypałowość? W takim wypadku nawet nie bawiłbym się w bitcoiny tylko zrobił normalny przelew, niby bitcoin to nic takiego ale zawsze trzeba te 100pln doliczyć do zamówienia żeby wszystko dobrze zagrało(samo jego kupno, rozbieżność cen i prowizje stad zawsze bezpiecznie musiałem kupić za ok 100 więcej bo zamówienia lecą zawsze na 3-4 koła)

Teoretycznie jak paka jest wysyłana tylko na nr tel to nie ma opcji dojść do samego adresata czy się mylę?

Edited by dekadan89

@dekadan89 zalezy co rozumiesz przez "fikcyjnie zarejestrowany". Numer telefonu to wizytowka. Jak numer założy Ci stary gracz z forum na siebie, to on będzie miał w razie czego problemy. Jeśli się na to godzi, to luzik, ale ja np. mam zasadę "licz na siebie". Nie da sie fikcyjnie zarejestrować. Był jakiś myk z kartami w żabce, ale nie wiem czy jeszcze dziala.

Kolejnym błędem jest płatność przelewem. Ślad po kupieniu nielegalnych środków psychoaktywnych juz na zawsze pozostanie na Twoim koncie. Kwota 100zl jest niewielka opłata w zamian za brak ewentualnych problemów w przyszłości.

2 godziny temu, Gus Polinski napisał:

@Król Dopalaczy - chodzi mu pewnie o to że ktoś mu zarejestruje karte na słupa tzn. na jakiegoś żulika. Ludzie tak robią że dają żulowi na alko i żul idzie zarejestrować sim na siebie.

ograny numer, ale wciąż działa. tyle, że lepiej aby to był przypadkowy żul, który w razie czego nas nie wskaże gdy doń trafią.

osobiście też uważam, że lepiej dopłacić stówę czy dwie przy transakcji btc (co to jest przy zamówieniu na kilkaset złych), bo to niewielka prowizja za anonimowość i święty spokój.

Edited by lllllllllllllll

no kurwa oświeć mnie, bitcoiny wysyłałem zawsze w ten sposób że kupuje je na 4coins.pl i stamtad śle dalej. Jak mi wejdą na konto to bedzie widać że korzystałem z kantoru bitcoin a poźniej wystarczy wejść na moj profil 4coins i jest wszystko czarno na białym co jak skąd i do kogo czy czegoś nie rozumie? Bo korzystając z takiego kantoru to dla mnie to tak samo prazypałowa sprawa jak zwykły przelew.

A jak jest inaczej to może mi ktoś wyjaśni jak to dokładnie działa że te bitcoiny są takie bezprzypałowe skoro mają tak samo swoje adresy jak konta bankowe

@dekadan89 nie są bezprzypalowe, ale nie chodzi o wyciek Twojego konta, a vendora. Jeśli zajmą vendorowi konto bankowe to wiedza wszystko. Kto, kiedy, ile, imię i nazwisko etc. Jak wysylasz BTC to V trzyma je w aplikacji (porfelu) i żadna osoba trzecia nie ma do tego wglądu. Portfel da się usunąć w sekundę, a żeby go odblokować trzeba znać skomplikowany ciąg wyrazów (przynajmniej tak jest w electrum), którego raczej nikt sie nie uczy na pamięć. Nawet jeśli wejdą na portfel V, to mają utrudniona robotę, żeby wyszukać od kogo i kiedy.

Odpusc 4coins, bo to gówniany kantor. Polityka prywatności 4coins po prostu nie istnieje. Już lepiej nawet kupować w kantorach z wymagana pełna weryfikacja danych. Mimo wszystko polecam bitomaty, bo one są  najbardziej anonimowe.

Do bitomatu nie mam dostępu

Rozumiem że najbezpieczniej jest korzystać z portfela a nie wysyłać vendorowi bezpośrednio z kantorów typu 4coins. Większość jak nie wszystkie kantory online przy większych transakcjach potrzebują weryfikacji konta która w 4coins już mam przeprowadzona co sprawia że już nie jesteśmy tak anonimowi jak by to się wydawało ale przesyłając(tak radzą też vendorzy w poradnikach) na swój prywatny portfel a dopiero z nie go dalej już jako tako anonimowi chyba jesteśmy. 

Mam założony elektrum, ziarno trzymam spisane gdzieś w papirologii ale szczerze nie wiem jak z niego korzystać i boje się że coś popierdole bo tam samych swoich adresów jest chyba z kilkanaście i nie wszystko jest dla mnie w tym jasne

15 minut temu, NoMercy napisał:

w kazdym miescie sa bitomaty. 

W każdym wojewódzkim mieście na pewno :D w powiatowych już gorzej z tym :D

3 godziny temu, dekadan89 napisał:

Do bitomatu nie mam dostępu

Rozumiem że najbezpieczniej jest korzystać z portfela a nie wysyłać vendorowi bezpośrednio z kantorów typu 4coins. Większość jak nie wszystkie kantory online przy większych transakcjach potrzebują weryfikacji konta która w 4coins już mam przeprowadzona co sprawia że już nie jesteśmy tak anonimowi jak by to się wydawało ale przesyłając(tak radzą też vendorzy w poradnikach) na swój prywatny portfel a dopiero z nie go dalej już jako tako anonimowi chyba jesteśmy. 

Mam założony elektrum, ziarno trzymam spisane gdzieś w papirologii ale szczerze nie wiem jak z niego korzystać i boje się że coś popierdole bo tam samych swoich adresów jest chyba z kilkanaście i nie wszystko jest dla mnie w tym jasne

Istnieją kantory bez żadnej weryfikacji, ale zazwyczaj koszt zakupu btc i opłaty z tym związane wychodzą mniej korzystniej, niż w kantorach bardziej popularnych gdzie wymagana jest weryfikacja. 

Swoją drogą, dla przeciętnego zjadacza klefa nie ma żadnego ryzyka, w związku z wysłaniem btc do vendora, z kantoru w którym jesteś zweryfikowany, nie ma co popadać w paranoje.. 

30 minut temu, NoMercy napisał:

Jak Ci celni jebna to bedziesz inaczej pisal xD

Nie zamawiam z NL :D poza tym watpie by celni zagłębiali się w btc, żeby do tego dojść to pierw by musieli jebnąć sklep z jego portfelem btc i sprawdzić wpłaty :D mało realne.

Poza tym, raczej nikt o zdrowych zmysłach nie zamawia z NL na swój adres, legitny nr tel itp