Jump to content

Jak oni to robią?

dekadan89
 Share

Recommended Posts

Sprawa z zimy tego roku zatrzymano mnie najebanego w sztok z całym arsenałem i dostałem wyrok grzywny ale czy słusznie??

zakładam temat żeby sdpytać czy miał ktoś podobny przypadek.

Chodzi o to że zważono mi np tabletki z klonazolamem i bibuły z 1cplsd i policzyli mi to jako jako srodek a papierów 1cplsd było 10 a wyszło im 140mg substancji czy doc gdzie było 10 tab a zrobili z tego prawie gram to jakim prawem od tego mam wyrok?

Nic z tym nie robiłem bo w sumie grzywna śmieszna ale na przyszłość można się odwoływać do takich rzeczy?

https://zapodaj.net/2bbc560589df6.jpg.html

Godzinę temu, dekadan89 napisał:

na przyszłość można się odwoływać do takich rzeczy?

No niby mozesz zawsze się odwołać od decyzji sądu, ale sprawy z dragami są tak potwornie subiektywnie rozpatrywane, że lepiej tego nie robić bo mozesz sobie zaszkodzić. Jeśli sankcja az tak nie boli to odpusc i bardziej się pilnuj następnym razem, żeby już do czegoś podobnego nie doszło.

100pln grzywny i koszta sądowe to nic jak na kaliber kilku g substancji i 200tab klonazolamu dlatego odpuściłem ale ciekaw byłem może ktoś miał podobną sytuacje(bo np nie policzyli mi 200x 0.5mg klona tylko niecałe 4g substancji w tym rzecz)

Edited by dekadan89

Głównie to liczą tak, żeby nabijać statystyki Czyli w zeszłym roku zdjęliśmy z rynku tyle i tyle nielegalnych substancji a już w obecnym i tyle więcej 

Znajomego jak złapali z jednym bicem trawy to zwazyli to z lufką i dużym workiem w który to wsadzili Wyszło dobre ponad 1.5g hehe 

Ps @dekadan89 nie masz na co narzekać Nie najgorzej to u Ciebie wyszło 

100 zł. grzywny i koszta sądowe za posiadanie ? xD To ja za picie piwa w miejscu publicznym miałem 100zł. do zapłaty + około 100zł. kosztów sądowych xD

4 godziny temu, dekadan89 napisał:

Nic z tym nie robiłem bo w sumie grzywna śmieszna ale na przyszłość można się odwoływać do takich rzeczy?

Można złożyć wniosek o umorzenie ze względu na bardzo niską szkodliwość społeczną czy jakoś tak.

@Król Dopalaczy i @Fotonmają rację. tak co subiektywności podejścia do sprawy jak i ilości. dopiero teraz zauważyłem temat ale mogę się wypowiedzieć, bo sam miałem kilka takich spraw. było do przed laty, ale z tego co wiem niewiele się zmieniło.

np. za posiadanie 3 (trzech) tabletek clono dostałem w 2017 roku grzywnę 500 zł i 20 godzin prac społecznych. odwołanie się nic nie dało. dwa razy zatrzymali mnie że świeżo podciętymi gałązkami ganji i zważyli je mokre i z liśćmi, a policzyli jako 400gr. gdyby nie adwokat który dogadał się z przygłupim sędzią dostałbym sankcje. skończyło się na roku w zawiasach. kiedyś zatrzymali mnie z SPD które udało mi się w ostatniej chwili wysypać. nie mogłem uwierzyć oczom, kiedy zobaczyłem jak pies zbiera jakieś resztki wymieszane z piaskiem i próbowali mi przybić pół grama substancji. akurat wtedy dyżurny kazał mnie wypuścić ale przez jakiś czas musiałem uważać na mieście, bo wiedziałem, że to kwestia czasu aż mnie na czymś złapią. był też lata temu w moim mieście przypadek, że goście gotowali w domu kompot, a gdy wpadły służby to tzw "zupę" czyli odwar do wyłania policzyli jako gotowy produkt. śmiech przez łzy.

dlatego od lat korzystam z usług sklepów w necie, a interesy w mieście robię bardzo rzadko tylko w domu i ze 100 procentowo sprawdzonymi przez lata ludźmi (choć podobno czasy takie, że nawet kumple-wspólnicy sprzedają się za 60-tkę)...

@Gus Polinski : można próbować, ale nie każdy przedstawiciel prawa to akceptuje, zwłaszcza teraz w czasach karierowictwa i bezprawia.

Edited by lllllllllllllll
edycja to koszmar!

• Strażnik Forum
20 godzin temu, Król Dopalaczy napisał:

@dekadan89 liczą jak chcą. Słyszałem o przypadkach gdzie znaleźli u kogoś krzaczki i policzyli ilość razem z liśćmi i łodygami. Ważne, że kare dostałeś smieszna i wedlug mnie miales sporego farta.

no to dobrze slyszales bo PO zmienilo ustawe ze liczy sie calosc lacznie z korzeniem a nie jak kiedys tylko kwiaty

11 godzin temu, NoMercy napisał:

no to dobrze slyszales bo PO zmienilo ustawe ze liczy sie calosc lacznie z korzeniem a nie jak kiedys tylko kwiaty

heh, szkoda że jeszcze ziemi z donicy nie doliczą do tego 😁 

od dawna w Polsce jest tak, że ustawy piszą ci, którzy najmniej w temacie się orientują. 

W protokole zaraz po zatrzymaniu miałem ponad 20g netto bo policzyli wszystko wraz z woreczkami, to co przyszło już z laba to w sumie zgadza się z tym że ważyli same substancje(chodzi mi tu o proch) ale ważąc tabletki czy blotery które zawyżają niemiłosiernie wagę i podpisanie tego jako substancja netto to jakieś nieporozumienie. 

To co teraz w razie wpadki już mogę liczyć się z więzieniem?

6 minut temu, dekadan89 napisał:

Po prostu zadbaj o to, zeby juz nie wpaść. To czy pójdziesz jest zalezne od tego z czym by Cie potencjalnie złapali, z jaką ilością no i od widzimisię osób, które decydują ile to "duża ilosc". Miales mega farta, aż zastanawiam się czy nie masz w rodzinie jakiegoś członka obecnej partii rządzącej xD Żarty na bok, jednak pewne jest, że tak wesoło kolejny raz nie będzie :P

4 godziny temu, dekadan89 napisał:

poza tym co napisał @Król Dopalaczy istotne jest czy posiadasz wyrok(i) za podobne sprawy. dopóki nie było sprawy w sądzie, możesz liczyć na to że Cię nie zamkną (mój kumpel był trzy razy zatrzymywany za to samo i w żadnym przypadku nie skojarzyli z nim innych prowadzonych przeciw niemu spraw). gorzej jeśli byłeś karany za podobne sprawy, wtedy jako "recydywa" masz dużo większą szansę na puchę.