Jump to content

Sąd bez litości dla handlarzy dopalaczami. Wieloletnie więzienie za sprzedaż środków, które zabijały


NoMercy
 Share

Recommended Posts

  • Strażnik Forum

Marcin Ch. został skazany na 8, a Łukasz W. na 7 lat pozbawienia wolności - mówi sędzia Jacek Krawczyk, rzecznik prasowy katowickiego sądu. Dodatkowo obaj skazani muszą zapłacić po 5 tys. zł grzywny oraz wpłacić nawiązkę na rzecz ośrodka rehabilitacyjnego dla uzależnionych od substancji psychoaktywnych.

 

 

 

 

Dwaj handlarze dopalaczami z Mikołowa sprzedali środek, który zabił 25-letnią kobietę. Kilku innych ich klientów uniknęło śmierci tylko dzięki szybkiej akcji lekarzy. - Mężczyźni spędzą w więzieniu 8 i 7 lat - uznał teraz sąd w Katowicach.

GTF.jpg

W Sądzie Okręgowym w Katowicach zakończył się proces Marcina Ch. i Łukasza W. z Mikołowa. Mężczyźni handlowali dopalaczami, których skład chemiczny był ciągle modyfikowany. Efekt był taki, że w pierwszym dniu świąt Bożego Narodzenia 2018 r. zmarła 25-letnia kobieta, która była klientką obu mężczyzn.

W ciągu kilku kolejnych dni do szpitala w Mikołowie i Tychach trafiły inne osoby z podejrzeniem ostrego zatrucia toksykologicznego. One też zażyły substancje psychoaktywne. - Dwie z tych osób doznały poważnego uszczerbku na zdrowiu - podkreśla sędzia Jacek Krawczyk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Katowicach.

 

Biegli: Oskarżeni sprzedawali środki niebezpieczne dla życia i zdrowia

Sprawą zajęli się śledczy ze śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej oraz oficerowie wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Bardzo szybko ustalili, że dopalacze pokrzywdzonym sprzedali Marcin Ch. i Łukasz W. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do aresztu.

Teraz w sądzie w Katowicach zakończył się ich proces. Przedstawione przez śledczych z Prokuratury Krajowej opinie biegłych nie pozostawiały wątpliwości, że oferowany prze oskarżonych środek był niebezpieczny dla życia i zdrowia ich klientów. Sędziowie nie mieli więc dla nich litości.

- Marcin Ch. został skazany na 8, a Łukasz W. na 7 lat pozbawienia wolności - mówi sędzia Jacek Krawczyk, rzecznik prasowy katowickiego sądu. Dodatkowo obaj skazani muszą zapłacić po 5 tys. zł grzywny oraz wpłacić nawiązkę na rzecz ośrodka rehabilitacyjnego dla uzależnionych od substancji psychoaktywnych. Skazani będą musieli również zapłacić po 10 tys. zł zadośćuczynienia jednemu z oskarżycieli posiłkowych. Sąd na poczet kary zaliczył oskarżonym czas, który spędzili w areszcie. Wyrok w tej sprawie jest nieprawomocny.

 

Na rynku pojawił się dopalacz z przeciwbólowym fentanylem

Śląska policja przestrzega młodych ludzi, że na rynku jest oferowany dopalacz o nazwie Gumiś (jego nazwa jest co jakiś czas modyfikowana), który zawiera przeciwbólowy fentanyl. Może być sprzedawany w płynie, w postaci proszku, kryształków, a nawet dodawany do suszu do palenia.

- Jest cholernie niebezpiecznym. Producenci co jakiś czas zmieniają jego skład, w efekcie czego lekarze, do których trafiają pacjenci po zażyciu tego środka, mają problemy z doborem skutecznych leków - przestrzega jeden z oficerów śląskiej policji.  

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach kupiła przenośne walizkowe wykrywacze środków odurzających. Są mniejsze od laptopa, a dają stuprocentowe wskazanie, czy badana substancja jest narkotykiem lub substancją psychoaktywną, czy nie. Dodatkowo podają wynik w ciągu zaledwie kilku minut.

Nowy sprzęt nie tylko wykrywa narkotyki, ale zapisuje w pamięci dane dotyczące składu wszystkich badanych substancji. - Skończy się wciskanie kitu, że przewożone kryształki nie są dopalaczami. Wykrywacze mają bowiem wpisane w pamięć wszystkie zakazane substancje psychoaktywne - podkreślają mundurowi.

 

 

Katowice.Wyborcza.pl


Zobacz cały artykuł

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...