Jump to content

Welcome to Dopalamy.com!

You are currently viewing the forum as a guest, you do not have access to the full forum manual and a lot of material that can only be viewed by the registered new forum. Create an account and use a powerful knowledge source! By registering an account, you have a no-logs policy. We do not store private user data.

See what you gain by staying on our forum:

• The ability to send private messages to other users
  • Participate in the full RC chat news
  • Access to partner subforum, contests, free samples

Don't wait, Sign Up today!

brak konta

etanol - błogosławieństwo i przekleństwo, wątek ogólny dla osób zmagających się z problemem alkoholowym

Recommended Posts

W moim przypadku alkohol zrobił mega szkody w głowie. Jakieś dziwne lęki, fobia społeczna, jąkam się i w ogóle pierdoła ze mnie. Wystarczy setka białej żeby te zniknęły, ale to zawsze kończy się tak, że za parę godzin pójdę po więcej i nawalę się do nieprzytomności... Rano seta na kaca i do pracy i tak codziennie, aż coś odpierdzielę, albo się zatruję - wtedy robię przerwę.

Godzinę temu, Kierownik Budowy napisał:

Czyli jesteś mega słaby psychicznie i dodatkowo nie masz żadnych priorytetów w życiu i zajęć, bo teoretycznie ja też powinienem mieć "ciśnienie" czy jakieś psychiczne tęsknoty do opioidów... Ale nie mam w ogóle. W ogóle nawet mi one przez myśl nie przechodzą, jedynie jak sobie raz na ruski rok przez przypadek przypomnę, to bierze mnie "obrzydzenie" i ogromna niechęć do tego gówna, bo wiem doskonale do czego to wszystko prowadzi.

Kierowniku - to przez alkohol ta słaba wola...priorytety mam - bez nich nie byłoby dla mnie ratynku, tylko droga na zatracenie się, "ciśnienie" pojawia się najczęściej w stresujących sytuacjach, widzę jeszcze siebie samego "jako osobę nie pijącą" - trzeba mieć trochę wiary w siebie, to podstawa-klucz do wszystkiego

Godzinę temu, Senior napisał:

Macie jakieś pytania odnośnie alko szczerze odpowiem

obecnie próbujesz pić w sposób "kontrolowany" ?/ja probowałem... prościej i lepiej jest dla mnie wcale nie tykać alko

Edited by Mr. Es

Ja jestem właśnie na terapi alko od  srody  zero alko i powiem ze nie chce mi się wcale pic to moja najdłuższa przerwa od roku  tylko dlatego nie szarpie mnie bo na noc dostaje klona i 2 hydroksyzyny ale mam zamiar nie dotykac wcale alko tylko będę jaral nic więcej  

5 godzin temu, Mr. Es napisał:

Kierowniku - to przez alkohol ta słaba wola...priorytety mam - bez nich nie byłoby dla mnie ratynku, tylko droga na zatracenie się, "ciśnienie" pojawia się najczęściej w stresujących sytuacjach, widzę jeszcze siebie samego "jako osobę nie pijącą" - trzeba mieć trochę wiary w siebie, to podstawa-klucz do wszystkiego

obecnie próbujesz pić w sposób "kontrolowany" ?/ja probowałem... prościej i lepiej jest dla mnie wcale nie tykać alko

A Ty myślisz, że opioidy nie powodują słabej woli w momencie rzucania tego chujowego nałogu? XD Oj byś się zdziwił ile mocniej od alko opio osłabia silną wolę między innymi z powodu rozjebanego układu nagrody w mózgu, ale również z przejebanego, fizycznego efektu odstawiennego (+psychicznego, takiego na poziomie depresji samobójcy) ... Ale jak ktoś chce/musi i się zaprze, to da radę, prędzej czy później, ale da radę...

W dniu 21.03.2021 o 19:08, Sadness napisał:

Ci z was którzy piją kilka miesięcy I na dodatek po parę piw dziennie i narzekają na ciężkie objawy odstawienne są dla mnie śmieszni... trzeba mieć wyjątkowo słaba wolę żeby nie potrafić rzucić picia kilku piw dziennie... sam pilem raz przez rok bite codziennie i wyszedłem bez żadnych objawów odstawiennych... na początku pandemii również się zatraciłem w piciu po kilkanaście browarów dziennie przez jakieś 7-8 miesięcy- znowu nic. Zero objawów odstawiennych albo bardzo delikatne... Więc Ci którzy narzekają po wypiciu tyle są dla mnie po prostu zabawni

I co Ci dało to hustawkowe picie ? Kluczem tu nie są objawy odstawienne a wracanie do tego.  Fakfyczne odstawienie alko to plan długofalowy w którym poza samą rezygnacja z picia podejmuje się decyzje o zmianę trybu i stylu życia. 

To, że Ty odstawisz po pół roku picia bezproblemowo alko i za miesiąc do niego wrócisz na jeszcze większej kur*ie to nic nie znaczy. Jesteś na tym samym etapie co typ który leci 2 rok.

Druga ważniejsza sprawa. Sama etiologia uzależnienia jest istotna. Inaczej się pije do poduchy a inaczej z żalu bo baba, bo coś tam. Oczywiście docelowo efekt jest zbliżony ale jednak odstawka jest nieco inna.

W dniu 21.03.2021 o 19:08, Sadness napisał:

Jak dla mnie ten wątek ma sens jeśli będą w nim pisać ludzie którzy pili latami po grubych litrach wody...

Ci z was którzy piją kilka miesięcy I na dodatek po parę piw dziennie i narzekają na ciężkie objawy odstawienne są dla mnie śmieszni... trzeba mieć wyjątkowo słaba wolę żeby nie potrafić rzucić picia kilku piw dziennie... sam pilem raz przez rok bite codziennie i wyszedłem bez żadnych objawów odstawiennych... na początku pandemii również się zatraciłem w piciu po kilkanaście browarów dziennie przez jakieś 7-8 miesięcy- znowu nic. Zero objawów odstawiennych albo bardzo delikatne... Więc Ci którzy narzekają po wypiciu tyle są dla mnie po prostu zabawni

Tak jak mówi @Kierownik Budowy - spróbujcie sobie odstawić opio... albo nie próbujcie bo was to zabije... jak ja odstawiałem fentanyl to fizycznie było w chuj ciężko więc takie picie jak @Chuj na kaczych łapach do tabaki i potem zdychanie jest dla mnie paranoja i oznaką że organizm jak i mozg są bardzo słabe wobec uzywek.

Ja również (jak wspomniana już osoba) nie mam teraz żadnych ciągot do fenta i to od paru lat.... jak sobie przypominam jak mi rozjebał życie i ugulem walenie po kablach to bierze mnie tak silne obrzydzenie że zbiera na wymioty

Są różne organizmy. Ja jestem po trzech terapiach i jak ostatnio zacząłem pić po 4 browce na wieczór to po tygodniu rano miałem zespół abstynencyjny.

Po prostu z wiekiem wątroba siada. Nawet jak nie pijesz pół roku to jak zaczynasz, to tam gdzie skończyłeś ostatnio.

W dniu 21.03.2021 o 22:54, Senior napisał:

Ja chodziłem na Aa ale to mi wyglądało na jakąś sektę.Chociaz byli tam dobrzy ludzie.

AA jest dobre po terapii, dla człowieka z ulicy to rzeczywiście może wyglądać jak sekta, zwłaszcza hermetyczny język uzależnionych,

4 godziny temu, Woytek napisał:

AA jest dobre po terapii, dla człowieka z ulicy to rzeczywiście może wyglądać jak sekta, zwłaszcza hermetyczny język uzależnionych

Miałem okazję być na spotkaniu na którym byli ludzie z AA.

Wogole nie mój klimat. Być może za mało widziałem o za mało przeżyłem ale nie nadążałem za typami. 

4 godziny temu, Woytek napisał:

Po prostu z wiekiem wątroba siada. Nawet jak nie pijesz pół roku to jak zaczynasz, to tam gdzie skończyłeś ostatnio.

Wątroba się regeneruje, receptory regulują a i pracę trzustki można wspomóc. 

Najgorsze co można zrobić to nie robić nic. "Jak przestanę pić to się wszystko ułoży" no chyba nie. 

6 hours ago, Woytek said:

Po prostu z wiekiem wątroba siada

Mam dobre powyżej 30 i nie siadła. Ani nie narzekam na nią- tak jak wyżej, wątroba do pewnego stopnia się regeneruje

6 hours ago, Woytek said:

Nawet jak nie pijesz pół roku to jak zaczynasz, to tam gdzie skończyłeś ostatnio.

Jak zaczynasz to bardzo szybko można wrócić tam gdzie skończyłeś ostatnio ale nie każdy zaczyna tam gdzie skończył. Inna sprawa że większość szybko w to leci...

1 hour ago, luks1985 said:

Najgorsze co można zrobić to nie robić nic. "Jak przestanę pić to się wszystko ułoży" no chyba nie. 

Z tym się akurat zgadzam 

10 godzin temu, Senior napisał:

W Łodzi w Kochanowku terapia kiedyś trwała 10 tygodni,na Niciarnianej chyba 8.Teraz nie wiem jak przez ten cały covid.

ostatnio to nawet nie przyjmowali na terapie na aleksandrowskiej bo covid szalal i nie mogli zapanowac nad tym. Ogolnie terapie polecam ale najbardziej polecam ta prywatna, nikt sie Toba za darmo tak dobrze nie zaopiekuje jak za kase. Z platnych w lodzkim to polecam Wolmed, wlasciciele naprawde fajni i czuc ze robia to z powolania

Po 25 dniach abstynencji się napiłem za tych co nie mogą, ale w sumie nie mam ochoty nawet iść po więcej. Troszeczkę sobie ostatnio przemyślałem parę rzeczy i rozkminiłem, że to wszystko siedzi w głowie i da się tę potrzebę wlania w siebie jeszcze jednego zwalczyć.