Jump to content

KORONAWIRUS - DYSKUJSA OGÓLNA


Futrzasty
 Share

Recommended Posts

  • Strażnik Forum
4 godziny temu, Wolf napisał:

jak sie zabezpieczacie jak to sie skonczy itp itd

Trzeba po prostu często myć ręce, najlepiej mieć przy sobie żel antybakteryjny, gdy jesteśmy poza domem, bo człowiek bardzo często nawet nieświadomie dotyka twarz: okolice oczu, ust czy nosa... A takie rzeczy, które dotykamy (jakieś poręcze na klatkach schodowych, koszyki w sklepie itd. itp. ) szczególnie plastikowe są idealnym nośnikiem dla wirusów i bakterii. Wiadomo trzeba unikać dużych skupisk ludzi, trzymać bezpieczną odległość itd.

A jak się zakończy? Pewnie tak jak każda epidemia, czyli będzie duży przyrost osób zakażonych. Niestety jakaś część z tych osób umrze (oby jak najmniej) potem liczba zachorowań zacznie spadać i podejrzewam oraz mam taką nadzieję, że epidemia skończy się po około 2-3 miesiącach jeśli wszystko dobrze pójdzie. Szkoda, że Polska nie zamknęła wcześniej granic, to by znacznie ułatwiło sprawę i skróciło epidemię.

Link to comment
Share on other sites

Młodym raczej nic nie grozi, ale to też nie jest powiedziane. Sam wirus nie zabija, zabija nas własny układ immunologiczny. Po wniknięciu do komórki (w płucach), wirus replikuje się aż rozrywa ścianę komórki i zaczyna atakować. Wtedy do gry wchodzi nasz własny układ odpornosci produkujac odpowiednie białka itd które mają za zadanie walczyć z patogenem.

Problemem jest to, że kiedy organizm jest słaby lub obciążony genetycznie, to obrona wymierzona w patogen stanie się atakiem w nasz własny organizm bo po prostu organizm nie będzie potrafił wycofać się z obrony po unicestwieniu wirusa i zacznie niszczyć wszystko na swojej drodze. Podobnie było z resztą z hiszpanką.

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to co się stanie bo najniebezpieczniejsi dla nas są ludzie, którzy przechodzą ta chorobe bez objawowo. Oni mogą zarazić najwięcej osób nie dając nawet oznak że coś jest nie tak. Wirus jest potwornie zarazliwy. Jest on idealnym wirusem bo właśnie rzadko zabija przez co miedzy innymi tak łatwo przechodzi na drugą osobę. Wirusy, które zabijają za szybko najczęściej tracą nosicieli i znikają.  1 osoba zaraza od 2 do nawet 9 osób.  Tylko jeśli 1 osoba będzie zarazac statystycznie mniej niż 1 osobę wirus przestanie istnieć, a żeby to się stało trzeba po prostu siedzieć na dupie w domu lub unikać zatłoczonych miejsc (o ile się da).

Opisując dokładnie działanie chcialem napomknąć, że faktycznie ludzie młodzi mają dużo mniejsze szanse na śmierć, ale ostatecznie jeśli młoda osoba jest jakoś obciążona genetyczne i jej układ immunologiczny ma predyspozycje do nadaktywnosci to także może umrzeć, jak ktoś nie chodzi teraz do szkoły czy na uczelnię i w ramach tego imprezuje sobie w większym gronie znajomych lub nieznajomych niech ma to na uwadze. Możecie być nosicielami i zrobić problem bliskim lub nawet możecie zachorować z pełną gamą objawow i spowodować wielki problem samemu sobie. 

Głupota może byc grzechem śmiertelnym zarówno w postaci paniki jak i w postaci ignorancji.

Edited by DontFlyTooHigh
Link to comment
Share on other sites

@7DAYSofTECHNO czasem lepiej opisać prawdę i faktyczną sytuację na dopku i wyprowadzić ludzi z błędu. Głównie dlatego że w mediach pierdolą głupoty, powodując panikę i pogarszając cała sytuację. W telewizji nie powiedzą Ci, że zamiast stać w kilometrowej kolejce, gdzie możesz łatwo się zarazić to możesz zrobić zakupy przez internet bo nie chcą ludzi pchać do konkurencyjnego środka przekazu informacji. Bardziej rzetelnego środka, w którym można zobaczyć prawdziwe informacje niezmanipulowane przez władze czy osoby 3.

Link to comment
Share on other sites

  • Strażnik Forum
14 minut temu, CinekMarcinek napisał:

Zapraszasz do rozmowy ale nikt nie zapomniał, że handlujesz swoimi lekami podając się za kuzyna lekarza.

:hahaha: ale to nie ten wilk xD  tamten to Mr Wilk czy jakoś tak, a to stary poczciwy Wolf...

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Zapachcipy napisał:

Może być problem ale równie dobrze może być dużo szybciej, służby mają inne sprawy związane z virusem na głowie ja wątpię że znajdą teraz czas na akcje typu "grudniowe" co masz w środku kotku.... Paczki xd

Wlaśnie słyszałem, że placówki pocztowe ktore śmigały po naście godzin dziennie będą działać po 6 h,a te które śmigały całą dobę  będą do 20 tej

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...