Jump to content

Welcome to Dopalamy.com!

You are currently viewing the forum as a guest, you do not have access to the full forum manual and a lot of material that can only be viewed by the registered new forum. Create an account and use a powerful knowledge source! By registering an account, you have a no-logs policy. We do not store private user data.

See what you gain by staying on our forum:

• The ability to send private messages to other users
  • Participate in the full RC chat news
  • Access to partner subforum, contests, free samples

Don't wait, Sign Up today!

Sign in to follow this  
Runner

Ciekawe drinki

Recommended Posts

Jakiś czas temu znajomy pokazał mi prosty i zajebisty w smaku drink.

Skladniki : Żubrówka

sok jabłkowy

power be z biedronki w kapsułkach takich jak plusz.

Jako, że normalnie nie lubię zajebiście żubrówki, gdy zobaczyłem co wyjął skosiłem sie trochę. Wlał trochę żubrówki, dolał soku jabłkowego i... jedną tabletkę power be. Poczekałem aż skończy buzowac i się napiłem. Efekt - malina!

Nie spodziewałem się takiego smaku! Drink pierwsza klasa!

Drugi ciekawy drink to " koszykarz"

Skladniki:

Syrop malinowy ( smak do wyboru )

spirytus

zapalniczka

trochę odwagi :P

Nalewamy do kieliszka syropu tak na 75% pojemności kieliszka, na górę wlewamy spirytus tak na 10% pojemności kieliszka, podpalamy spirytus, przykładamy do kieliszka dłoń, kieliszek się zasysa do naszej dłoni, potrząsamy kieliszkiem jak byśmy odbijali piłkę do kosza, odklejamy kieliszek od dłoni i ... zdrówko do dna!

Tutaj trzeba uważac żeby nie nalac zbyt dużo spirytusu żeby sobie nie podpalic dłoni.

Ja te dwa próbowałem i zdecydowanie polecam.

Znany wszystkim Wściekły Pies

typ: shot

wódka / spirytus 18 ml

sok malinowy 7 ml

tabasco 2-4 krople

Wlać sok malinowy na dno kieliszka, delikatnie po łyżeczce nalać zmrożonej wódki/spirytusu, a na sam koniec wpuścić do 2 do 4 kropli tabasco.

Lub jeszcze ciekawy. Kamikaze

typ: shot

wódka 40 ml

blue curaçao 30 ml

sok z limonki 20 ml

Wlać składniki do shakera, dodać kilka kostek lodu, dokładnie wymieszać, nalać do 4 kieliszków i wypić.

Guest MisterFister

Cytrynówka

5 cytryn

1/2 l spirytusu

2 szklanki wody

1 szklanka cukru (można dodać więcej)

Wodę zagotować z cukrem. Cytryny umyć, obrać cienko ze skóry. Przekroić na połówki, wycisnąć sok. Skórki i wyciśnięty sok dodać do przygotowanego wcześniej syropu. Gdy syrop będzie zimny wlać spirytus. Odstawić na 2/3 tygodnie. Przed rozlaniem do butelek, cytrynówkę przefiltrować przez gazę.

Ajsóweczka

Składniki:

Litr wódeczki (najlepiej wyborowa, wszystko zależy od zasobności portfela, słyszałem też, że jeśli ludzie mają dostęp to korzystają z taniego spirytusu), 2 paczki cukierków Ice, 0,5 l wody.

Wykonanie:

W garze z wodą umieszczamy cukierki ?ICE?. Mieszając naszą ciecz cały czas rozpuszczamy cukierki, pamiętajmy nie mogą przywrzeć do dna garnka. Następnie wlewamy wódeczkę (powoli), całość mieszamy i butelkujemy.

Tip:

Ajsówka jest dobra po odstaniu jakichś 4-5 dni, aczkolwiek w sylwestra 2008/2009 poszła w ruch po wystygnięciu ;)

Podawać mocno schłodzone, jeśli sie dobrze przegryzie to najlepiej z zamrażarki.

Nie wiem czy słyszeliście o TurboCOLI??

Zajebiste do szybkiej i taniej bani:)

Litr taniego wina (preferowany LEŚNY DZBAN)

Litr COLI (do wyboru CocaCola, HoopCola czy inne)

Wymieszać, zostawić na kilka godzin do przeżarcia:)

Lepiej wchodzi schłodzone:)

P.s Jeśli chcecie żeby TurboCOLA miała większego kopa, wlejcie więcej Dzbana:D

To prawda, z jednej strony czujesz się trzeźwy, a z drugiej pijany- śmieszny bardzo uczucie :)

Ale nie polecam tego kobietą, dwie z którymi piłem odpadły bodajże po drugim albo trzecim drinku i zarzekają się, że nigdy już nie spróbują ;)

Składniki:

- 50 ml Soplicy Wiśniowej lub Wiśniówki lubelskiej

-Sprite lub tańsze odpowiedniki

-cytryna (optymalnie)

Do szklaneczki wlewamy "kielonka" wódki , reszta Sprite i optymalnie plasterek cytryny i lód.Nie ma nic lepszego , gorąco polecam :)

Oki chłopaki, czas na mój nowy przepis:

Cucumber Mix

Szklanka do long drinków

50ml żołądkowej gorzkiej z miętą

kilka plastrów świeżego ogórka zielonego (nieobrany ze skórki, bardzo cienko pokrojony, najlepiej kroić "po skosie"m żeby plasterki były trochę dłuższe)

Sprite

kostki lodu.

Po podaniu każdy słomką trochę ugniata plasterki, żeby wydusić z nich sok i trochę miąższu, dość orzeźwiający, słodki i pięknie wchodzi, polecam ;)

Niby nie drink ale alkoholowe, czyli namiętny piwak. Wlewasz 3 (może być też 2,5) wina miętowe (1l) do butelki 5 litrowej a reszte zaprawiasz browarem, zostawiasz to i bierzesz później na ognicho gdzie wręczasz to kumplowi na urodziny ; D Były 2 takie baniaki a i tak poszły jednego wieczora ; P

Jeszcze z eksperymentów jest turbo kisiel, czyli 2 wina wiśniowe wlewasz do garnka, wsypujesz kisiel, gotujesz, mieszasz i jesz ; d już nie pamiętam dokładnie czy nie było 2 saszetek kisielu ale jak ktoś będzie chciał to spróbować to sam będzie wiedział ile chce tego ; D

No oczywiście nie można zapomnieć o WiColi czyli wino wiśniowe Mixa butelka litrowa, zmieszana z 1,5 litra Hoop Coli no ale to już kolego wyżej o tym wsponiał.

Tak mi się troche przypomniały czasy młodości, bo już nie pamiętam kiedy ostatnio nawet piłem Komandosa ; /Mieszanki, wprawiły mnie w zastój alkoholowy a tak samo moich znajomych, teraz nie ma chodźmy na piwo/wino, tylko czy coś załatwisz na wieczór ; d

Hłeh Panowie, ja zrobiłem piękną libację w tym roku na wakacjach, pierwszy raz po bodajże 5 latach wzięła mnie ochota na tanie wino, co by przypomnieć sobie czasy nieletniego pijaństwa ;) W sklepie zakupiłem po jednym z każdego rodzaju co wyniosło mnie około 50zł, ale trzeba było widzieć ten błysk zazdrości w oczach panów spod sklepu :P Najbardziej w pamieci zapadł mi Ziomal- okolice 5.50zł, butelka 0.7 przypominająca z wyglądu butelkę od Tymbarka 0.5, także można to pić nawet w miejscach publicznych i wątpie żeby ktoś się domyslił, że to jakiś alkohol, bo etykieta tego nie zdradza. No ale muszę powiedzieć że wypiłem te 0.7 duszkim i mojemu brzuszkowi się to nie spodobało. Z Colą wchodziło całkiem nieźle ;)

Jak sama whiskey zaczyna się nudzić:

2/3 whiskey, najlepiej jakąś o mocniejszym smaku - polecam chivas regal 18 letni.

1/3 tigera

I troszeczkę coli, tyle żeby kolor całej mieszanki nieco przyciemniał

Podajemy w szklance do whiskey z dużą ilością lodu

Piwo szefa, widziane kiedyś w jednym barze.

W szklance 300ml dajemy:

- 50ml Martini Bianco (lub jakikolwiek tani wermut)

- 100ml Sprite

- 150ml Piwo

Sporo osób to próbowało, każdy był zadowolony. Z Martini i dobrym piwem smakuje lepiej, ale tani wermut i jakieś piwo sikacz też daje radę ;) Drink dość szybko siecze, dlatego, że wchodzi jak soczek i pije się go szybko (taki dobry :D).

Kociołek Panoramixa - klepie szybciej niż Najman w matę :E

1L 'Wody' prosto z galijskich strumyków
szampan na poczet szampańskich wybryków
4 buzujące mocne browary
0,5l soku z wiśni by wzmocnić czary
następnie napojem energicznym doprawić
by przyjemnie było pić i dało się strawić
na koniec wszystko wymieszać dokładnie
i czerpać póki chochla nie znajdzie się na dnie

Polecam drink nazywam to zupa :D

na ok. 3 osoby

litr wódki

tiger litrowy, lub 1,5l

4 piwka, najlepiej strong mocny

Calosc wlewamy do garnka, na raz, mieszamy i pijemy Dx

Jak dodasz wino i szampana to masz kociołek panoramixa ;))

Ja bardzo lubię drinka robionego trochę na oko ale główne składniki to zblendowane mrożone truskawki ( można zrobić też ze świeżych ale wtedy trzeba dorzucić lodu) do tego wódka w ilościach jak kto preferuje (czysta w moim przypadku nie przepadam za kolorowymi) i np sok ananasowy. Pyszności ;) Nazywalismy tego drinka rusałka nie wiem czemu :)) Polecam