Skocz do zawartości
devnull

Tytoń - jaki kupić, który warto?

Polecane posty

Zwracam się z pytaniem do części forumowiczów, którzy papierosów nie kupują a robią skręty.

Zawsze kupowałem tytoń Route66 w puszcze bo wychodziło to w miarę taniej od papierosów.

Teraz mam okazję kupić 1KG Ondraszka za 90zł i zastanawiam się czy warto bo nigdy nie paliłem tego tytoniu.

Ktoś z was miał z nim styczność? Może coś o nim powiedzieć? Jak się nabija (nabijam nabijarką, nie zwijarką do tyt.), czy jest mocny/light no i czy warto - czy lepiej pozostać przy puszkach Route'a.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Lista opisów tytoniu na forum:

Buffalo Blue, http://forum.dopalam...n-buffalo-blue/

Drum Yellow & Blue, http://forum.dopalam...llow-drum-blue/

Nie miałem styczności z tytoniem ondraszek. Route 66 miałem nieprzyjemność probować i nie zamierzam go więcej kupować (suchy, gryzący dym, badyle). Sam palę tytoń Casablaca 40g/12,30 Bardzo dobra jakość, żadnych badyli, dobry średnio mocny smak, wilgotny i aromatyczny. Dla mnie jest w tej samej kategorii co Drum, tyle że Casablanca wyraźnie mocniejszy.

Miałem przyjemność palić Casablance kilka razy i zgodzę się z Tobą, że jest to dobry tytoń. Na pewno kupowałbym go gdyby był sprzedawany w większych opakowaniach (niestety jest tylko 40g).

Co do Route 66 to dziwne. Jesteś pierwszą osobą, która narzeka mi na ten tytoń. Ale każdy ma swoje upodobania.

Jeśli ktoś lubi próbować polecam też tytoń Red Bull 40g/15zł. Miałem okazję palić kilka razy.

PS. yourass w jakie gilzy nabijasz?

Pozwoliłem sobie na zmianę nazwy wątku na ogólny, przyda się taki ;) W pierwszym poście będę dodawał także opisy tytoniu na forum.

Ja polecam Drum Yellowa, świetny smakowo tytoń, aromat i zapach oczarują każdego fana kręcenia lolków ;) Ondraszek.... nie słyszałem nic, więc przyłaczam się do pytania. Cenoa jest niesamowicie niska jak za taką ilość, oby jakość była przynajmniej dostateczna.

I najlepiej od razu podawać w jakich ilościach/cenach jest u was sprzedawany.

Tak jak pisałem wcześniej, ja kupuję najczęściej Route 66 Blue: 110gram/35zł, lub puszkę 80gram/28zł.

Do tego gilzy Mascotte miętowe bądź gold'y.

Zdarza się zapalić Casablance 40gram/12,30zł bądź Red Bull'a 40g/15,50zł ale te jeśli mam mniej kasy w danym momencie.

Kiedyś zdarzyło się kupić tytoń na allegro w paczce 0,5kg/60zł ale był zazwyczaj niesmaczny i strasznie ciężki do nabijania.

Co do Ondraszka jest to tytoń podobny do Korsarza (może tego ktoś palił). Cena pewnie w jakimś stopniu świadczy o jakości, ale kto wie, może nie jest najgorszy. Na stoisku gdzie zazwyczaj kupuję Route66 paczka Ondraszka 1kg/130-150zł. Przez internet tak jak pisałem mam kontakt na 89zł + 20zł pobranie.

PS. yourass w jakie gilzy nabijasz?

Nie nabijam w gilzy (gotowce z filtrem). Uważam że filtr utrudnia wchodzenie nikotyny, przez to trzeba mocniej ciągnąć czyli wychodzi na jedno czy z filtrem czy bez.

Bibułek używam bezfiltrowych, mascotte srebrne krótkie, które mają tę przewagę nad długimi że są 3x tańśze. W paczce jest 50 sztuk za ~1zł, kombinując odrobinę z 3 krótkich można zrobić 2 długie, a więc z 50 krótkich wyjdzie 33 długie, czyli tyle co w paczce ocb za 3zeta ;D

Dosyć często zdarza mi się kręcić , jak dla mnie jest wydajniej :) Jeśli chodzi o tytoń to kupuje tylko "KORSARZ" i Bibułki "Mascotte Gomme" (zielone)

Ja niczym A.K. - burżuazja - filterki mascotów (slimy), do tego Mascoty zielone bądź srebrne (cieńsze). Jeśli mowa o tytoniu - seria Drum'ów, okazyjnie smakowe (truskawkowy :tulimy: ). Próbowałem różnych już, ale żaden poza drum'ami mi tak nie podszedł, bym zapamiętał jego nazwę i kupił dla siebie paczuszkę. Kurwa, aż chyba z rana skoczę :D

Paliłem Ondraszka i nie polecam, nie zbyt przyjemny zapach smak znośny, a polecam Grodzki Blue, czerwony gorszy. Blue ładnie pachnie i ma zajebi*** smak. Paczki po pół kilo największe.

Dla wszystkich zainteresowanych podam linki do wątków o tytoniu Drum - - oraz Buffalo - .

Dodam, że dane mi było raz spróbować, niecały miesiąc temu, Drum Blue. Nieco bardziej aromatyczny od Yellowa i nieco gryzący dym, choć i tak jest to najwyższa półka :P Polecam.

Na świstaku można kupić teraz tytoń kolekcjonerski czyli inaczej tytoń bez opłaconej akcyzy po 20zł Kg nawet...

Za 20 zł za kilogram bałbym się zamawiać. Pewnie jest to tytoń nieobrobiony, zwykłe siano - czyli po prostu zebrany i wysuszony. Miałem okazję próbować coś takiego, w miksie 50:50 Virginia i Barley. "Napalić" się da, wszak nikotynę zawiera, jednak walory smakowe nieszczególne.

W miarę dobry tytex to koszt 100-120 zł za kilogram. Ogłaszają się z nim pisząc, że jest to Ondraszek albo Korsarz (albo czasem Grodzki). Jakość? Zależy na jakiego sprzedawcę się trafi, a i czasem ten sam koleś ma różne sorty.

Zanim rząd odjebał akcję z mega-wzrostem akcyzy na tytoń (2 lata temu?), kupowałem w sklepie najczęściej Grodzki czerwony.

Jestem palaczem nałogowym, jaram bo lubię, jaram bo muszę - tytonie smakowe to nie dla mnie.

Co do tytoniu to chyba najtańszą opcją by było (ostatnio nad tym myslę z racji, że jaram nałogowo) kupno liści tytoniu, sfermentowanie ich i pocięcięcie? A czym nabijacie tytex? El. maszynki czy może takie ręczne? Pamiętam miałem kiedyś taką nabijarkę do gilz ale nigdy nie nabijało to dobrze szluga i się z czubka wysypywało...

Ja wlasnie chce sobie kupić tytoń korsarz na allegro.

Moze mi ktos polecić jakiegos dobrego sprzedawce ktory nie wysle mi siana?

Do tych co palili korsarza: Czy ten tytoń jest bardzo mocny?

Do tej pory palilem Viceroy czerwone ruskie.

Czy fajki nabite korsarzem lepiej smakuja niz viceroy? czy sa mocniejsze?

te wszystkie tyonie na alegro to przewaznie siano z pola a sprzedawcy zmieniaja numery co pare dni tak ze nic dobrego tam raczej nie dostaniesz

te wszystkie tyonie na alegro to przewaznie siano z pola a sprzedawcy zmieniaja numery co pare dni tak ze nic dobrego tam raczej nie dostaniesz

Tyton w sklepie jest duzo drozszy.Najtanszy 285 zł/kg.Wtedy paczka fajek wyjdzie mi 6 zł.W takim przypadku sie nie oplaca bo pojde kupie Viceroy ruskie za ta sama cene bez niepotrzebnej roboty.

Tyton w sklepie jest duzo drozszy.Najtanszy 285 zł/kg.Wtedy paczka fajek wyjdzie mi 6 zł.W takim przypadku sie nie oplaca bo pojde kupie Viceroy ruskie za ta sama cene bez niepotrzebnej roboty.

musisz popytac u mnie na przyklad moglbym sobie tyton z co najmniej 3 zrodel zalatwic zawsze jest ktos kto ma dojscie wystarczy popytac

polecam Golden Virginia, i Orlando Blond, jeśli ktoś lubi "słodkie" amerykańskie tytonie, ja uwielbiam :biggreen: preferuję rolowanie, bo możemy sobie zrobić dokładnie według własnych preferencji, a nie jedynie napychać gotową formę. Można też delikatnie zamoczyć w miodzie.. :rolleyes:

palę bardzo mało, a ostatnio zauważyłem, że jakość pakowanych tytoni znanych marek mocno się pogorszyła, smakują podobnie. Zagranicą mają dużo lepszej jakości.. :/ tam, rzeczywiście czuć smaki, u nas, teraz jedynie marna namiastka.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się