Jump to content

Anime&Manga, czyli kącik Otaku

Recommended Posts

Jak mi ktoś coś poleci czego nie znam i po obejrzeniu stwierdzę, że to będzie "najciekawsze" z wszystkich poleconych mi rzeczy to we Wrześniu się odezwę na priva i dostanie ode mnie jakiego "Sampla". :E 
Albo coś powiedzmy do 50zł oprócz hajsu bo hajs jako nagroda traci "symboliczną" wartość według mnie... To tak na rozruch tematu może pomoże mi znaleźć coś do oglądania/czytania.
D
o 1 września jak mi kwit wpadnie to akurat zdążę obejrzeć/przeczytać do tego czasu i do autora propozycji na "najciekawszy/najlepszy" napisze na priv.
Teraz jak nadrobię ten sezon Anime, dokończę to co mam i doczytam sobie mangę OPM to w sumie nic nie mam na liście "Do obejrzenia" także chętnie bym coś chapnął ale nie wiem co...
Myślę, że na 100 osób powinno się znaleźć na forum z 3 "Swoich" ludzi także może kogoś skusi darmowy sampel. @ercek Chcesz to próbuj, w końcu sampel to sampel. :E 
Pewnie będzie cisza jak u mnie w temacie o "RPG'u" ale liczę, może sampel skusi chociaż parę osób, żeby napisać cokolwiek tutaj. :D A nóż czegoś nie widziałem i nie znam...
Jak ktoś w ogóle ma w dupie "chińskie bajki" i zacznie szukać czegoś zajebistego żeby wycyganić darmowe ćpanie to prędzej traficie czwórkę w totka niż znajdziecie coś czego nie widziałem, także powodzenia.
:DJak macie mi coś polecać w ciemno, to celujta w mangi jakieś bo 1/10 z tego co widziałem około to Mangi, także mogłem nie czytać czegoś zajebistego i popularnego. Jak ktoś jakieś romansidła dobre zna to może polecić. Wszędzie same haremówki i komedie głównie, a jeśli trafi się na coś dobrego to się z tego dramat robi i ktoś na końcu umiera. :E
Ogólnie to jestem na bakier ze starszymi klasykami, także propozycje starszych tytułów mile widziane. Tylko pls, nie mechy... O ile przebrnąłem przez Evangeliona i Code Geass bo "nie wypada" tego nie znać w ogóle i uważam je za na prawdę dobre tytuły o tyle po prostu to nie moje klimaty.... Gundam'a już nawet nie mam zamiaru próbować nawet...
Moje preferencje? W sumie to sam nie wiem. Tyle tego wszystkiego widziałem, że mój ulubiony gatunek to "Gintama" lul

Ale rzucać mi jak leci, jak coś czytaliście/oglądaliście i wam się podobało to dawać propozycję śmiało. Nie patrzeć na gatunek tylko rzucać, ja wychodzę z założenia, że nawet takie "High School of the Dead" może być czyimś ulubionym show po mimo tego, że wie sam, że to jest gówno. Ale nawet gówno może się podobać. O ile się je właściwie "poda"... 

A tak ogółem całe te witam to w Kąciku dla "Mangozjebów" i fanów "Chińskich Bajek" bo nic nigdzie nie ma miejsca na forum dlatego jak ktoś chce coś napisać to chętnie pogadam, polecę i podzielę się opinią.

Ale nie powiem bo założyłem ten wątek głównie dlatego bo nie mam już czego oglądać/czytać. Nadrobiłem swoją listę #MustWatch i bym coś obejrzał/przeczytał fajnego ale co? No właśnie... 
A wiem, że jakbym założył temat i napisał "Cześć, poleci mi ktoś coś" to każdy by miał wyjebane, a tak może ktoś się skusi do "debaty". :E 

Jako, że ja "Mangozjebem" i fanem "Chińskich bajek" jestem z zawodu to, coś by wypadało coś napisać i zacząć to jakoś... Speedwagon i mam do wyboru: "Walenie gruchy" albo próbować grać w LoL'a z rozjebanym kursorem i się tylko wkurwiać... To huj se założę temat, tak sam dla siebie chociażby i potomnych. A nóż się tu ukrywa ktoś z "Naszych" i skorzysta z tego pierdolenia. Albo jakbym kogoś nakręcił, żeby obejrzał anime jakieś. To byłby dopiero sukces. :E  

To napiszę może najpierw tak, żeby coś tu w ogóle było co warto oglądać w tym sezonie, albo od razu Wiosna/Lato 2019. Może top 10 moich Anime + Top 5 na co czekam. A potem będę obserwował jak ten wątek umiera i spamował: Widziałem...

Animacja i pasująca do niej kreska potrafi zrobić taką imersję, jakiej żaden film nigdy nie będzie w stanie nawet imitować... Że już nie wspomnę o muzyce w Anime. Muzyka w najlepszych hollywoodzkich produkcjach przy OST w anime brzmi jakbyś słuchał czegoś w poczekalni w przychodni. Potrafisz sobie przypomnieć jakieś Soundtracki z twoich ulubionych filmów? Tak dobrze? Coś oprócz Main Theme?

Jak słyszę na przykład to: https://www.youtube.com/watch?v=o231fOo8cNg to od razu przypominam sobie co wtedy czułem oglądając tą scenę. Wszystkie emocje podane jak na tacy... Dla przykładu jakieś trzy na szybko wyszukane OST'ki z sezonówki o której w kolejnym sezonie nikt już nie pamiętał prawie nawet... Nie powiem bo też przez muzykę po części jaram się Anime...
https://www.youtube.com/watch?v=G2Pez5mapw4
https://www.youtube.com/watch?v=wyfRVjn71ho
https://www.youtube.com/watch?v=dxHOfZyluzU
Tak, to są te "słabe" :E 

Tutaj dla przykładu OST: Zajebałem na bombę 2g zamiast 0,2 i zanim się zczaiłem co właśnie odjebałem to zaczyna mi się ładować: *https://www.youtube.com/watch?v=lMyCU2_a6ss*  :E 
A cały OST Bleach'a z jego chórkami to jest kurwa istne arcydzieło, nadało własny "charakter" całej serii i bez tego właśnie "Charakteru" Bleach nie słynął by teraz jako jeden z "Wielkiej Trójki", a przynajmniej nie jako Anime: *https://www.youtube.com/watch?v=inqfVpkhI94
Jak ktoś chce więcej to pisać, chętnie coś podeślę. :E 

Normalnie obiektywnie "AoT" Top 1 tego sezonu ale dla mnie Top 2, bo...
"JoJo!" :E Top 1, przynajmniej dla mnie.  :D

Edit: Kurwa wcięło mi kawałek dlatego na szybko co jest #MustWatch:

"Attack on Titan 3 sezon wyszedł i tak zmienił cały budowany świat i mój pogląd na tą serię, że z "overrated" teraz według mnie to już jest "Klasyk", który będzie znany za 10/20/30 lat. Jakby ktoś chciał kiedyś zobaczyć: "Co on pierdoli, bajki ogląda i się jara" to szczerze polecam sobie obczaić, według mnie idealne anime, żeby zacząć przygodę z anime, szczególnie teraz po tym jak 3 sezon dopełnił wszystkie wątki... I ta praca kamery, te dynamiczne ujęcia i przejścia, i ta animacja ohy i ahy. I wciąga jak skurwysyn bo pamiętam jak odpalałem pierwszy odcinek kiedyś z nastawieniem "Co tak o tym głośno, nahajpowane gówno pewnie" I cały sezon w 2 dni obejrzałem. Także #Recommendation, weź to obczaj~!

"Kimetsu no Yaiba" Wizytówka Shounen Jumpa + Studio "Ufotable" (Ci od Fate/Zero). Tego nie dało się spiedolić. Nawet CGI sceny są tak zajebiście zrobione, że aż trzeba samemu zobaczyć, żeby ocenić. :)  

"One Punch Man ale o tym zaraz trochę więcej info...

Co tam jeszcze było ciekawego...
- "Fruit Baskets" dostał remake, mam do nadrobienia i nie widziałem starego ale to jeden z "klasyków", a jako, że nie znam to chętnie nadrobię.
- "Isekai Quartet" był spoko ale to crossover dla fanów był.
- "One Punch Man 2 Sezon" Meh... Zacytuję Saitamę: 240-2401804_saitama-opm-ok-freetoedit-one-punch-man-saitama.png 
Ciężko cokolwiek więcej napisać. Jak ktoś siedzi w temacie to wiedział, że inaczej się tego nie dało zrobić. Pierwszy sezon od "MadHouse" to był największy projekt tego milenium o ile nie największy w całej branży kiedykolwiek. Do tego projektu specjalnie ściągnięto najlepszych z najlepszych z różnych studiów i freelancerów, każdy odcinek posiadał 6 "Directors", gdzie jak jest normalnie dwóch to już się mówi o "większym" projekcie. Ponad setka ludzi, przede wszystkim fanów orginalnego webcomic zapierdalała z pasją, żeby przemienić choćby taką scenę:
5336075-0277429345-39576.jpg5336080-0614132566-39576.jpg5336081-4203854261-39576.jpg5336082-1219133154-39576.jpg

W coś takiego:

A potem? Każdy wrócił do swojego grafiku i większość najlepszych animatorów robi Pokemony teraz bo największy hajs z tego jest. Do tego MadHouse sam miał zajebany grafik i nawet jeśli by się zdecydował, że sami go zrobią to wiedzieli, że i tak będzie ogólny hejt, że w porównaniu z tym co było to hujowe. To odprzedali to innemu studio i wyszło to co wyszło, czyli po prostu "OK". 
Ogólnie na OPM był hype właśnie ze względu na "produkcję". Historia sama w sobie jakoś nie porywa, postacie też średnio napisane... Gdyby 1 sezon tak wyglądał to pół roku po emisji by o tym nikt nie pamiętał. Ja tam się zabieram za mangę bo jest "Przerysowywana z oryginału, a gościu ma niesamowity talent do oddawania ruchu i czytając mangę dosłownie "czuć" każdy cios. Jak kogoś by interesowało to niech sobie porówna chociażby Garou vs Metal Bat w mandze. Jakbym widział dwie zupełnie inne sceny... Dobra dalej...

- "Carole & Tuesday" Nie oglądałem ale podobno jedno z lepszych Muzycznych anime jakie ostatnio wyszły + od "Bones" więc mogę zaręczyć, że #HighQualityProductionValue.

To by było tyle z tych co można śmiało polecić.
Widziałem jeszcze: "Sewayaki Kitsune no Senko-san", "Senryuu Shoujo" i "Bokutachi wa Benkyou ga Dekinai" ale to już są "gówna". " A te "Polecane" przypadną każdemu kto lubi anime bo się same obronią.
Z tych trzech dałbym szansę Senko-san i obejrzałbym jeden odcinek, żeby samemu zobaczyć jak to "gówno" smakuje. :E 

Aaa, zapomniałbym prawie o "Nande Koko ni Sensei ga!?" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polecam mangę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ten sezon też ma parę perełek:

Chociażby "Dr. Stone", "Fire Force" "Vinland Saga" od studia "Attack on Titan", fabuła oparta na  historycznych wydarzeniach. (Kurwa, tak właśnie powinna wyglądać adaptacja Berserka, tak sobie zawsze to wyobrażałem w głowie... A to co dostaliśmy do tej pory to kurwa nie przypadek, ktoś specjalnie trolluje całą Japonię bo nie wierzę jak jedna z największych Mang w Japonii przez ponad 20 lat nie może być zaadaptowana jako "Anime")

To są jedyne warte obejrzenia w tym sezonie...

Drugie sezony: "DanMachi", czemu jest na to hype w Japonii to do tej pory pojąć nie mogę... I drugi sezon: "Karakai Jouzu no Takagi-san" A tutaj nie rozumiem czemu taki mały hype jest na to w Japonii. :E
Jeszcze zapowiada się fajnie: "Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou" i jeśli ktoś lubi "muzyczne" to "Given" można polecić śmiało.

No i tyle, reszta to praktycznie same "gówna"...
Ale i tak będę jeszcze oglądał pewnie w tym sezonie:
- "Kawaikereba Hentai demo Suki ni Natte Kuremasu ka?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- "Tsuujou Kougeki ga Zentai Kougeki de Ni-kai Kougeki no Okaasan wa Suki Desu ka?" 
- "Tejina-senpai"
- "Maou-sama, Retry!" 

#NiePolecam... Ale i tak oglądam... Chujowe.. Ale i tak oglądam... Zabijcie mnie...
Chociaż te pierwsze gówno nawet smaczne, takie dobrze doprawione. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dobra puszcza mnie już a nie będę dobijał na razie i na szybko moja lista "10 Ulubionych Anime" tylko jeszcze. A co? A dlaczego? A kiedy? A komu to potrzebne? A na co to? To można pytać.
P.S: Memy z JoJo zawsze mile widziane. :E 

Moje "Ulubione" Top 10

10. "Mirai Nikki" - No to to dopiero było "gówno" :E. Jakbym tera zajebał sznytę i zaczął wymieniać wszystkie wady to bym pewnie dwa razy więcej napisał niż do tej pory. :D Ale urzekło mnie po prostu i po 8 latach dalej pamiętam całą fabułę ze szczegółami. A nieraz nie pamiętam nic co oglądałem 2 miesiące temu także, ten tego. Ogólnie jak ktoś nie widział to świetna okazja, żeby przekonać się bo idealnie obrazuję moją definicję "gówna" i pokazuje, że nawet "gówno potrafi smakować. Wszystko to tylko kwestia podania go. :D   
9. "Daily lives of Highschool boys"
8. "Your lie in April / Koe no Katachi"
7. "Kaguya-sama: Love is War / KonoSuba" 
6. "Re:Zero / RomCom SNAFU"
5. "Steins;Gate" / "Parasyte "/ Hunter x Hunter"
4. "Seria: Gyakkyou Burai Kaiji" 
3. "Seria: Monogatari" 
2. "Seria: JoJo's Bizarre Adventures"
1. "Gintama" 

Edited by GarrySniffer

#RiP KyotoAnimation, jakieś zazdrosne kurwy za to, że podebrali im pracowników bo jako nieliczni płacili dobrze swoim pracownikom próbowali zagazować i spalić całe studio z 200 osobami w środku... 

A wszystko przez prawdopodobnie sukces "Koe no Katachi/Silent Voice", jednego z najlepszej pełnometrażówki w historii anime...
Jaką trzeba być kurwą, żeby niewinnych ludzi próbować zagazować i spalić żywcem za "interesy" to nawet kurwa słów mi brakuje... 

Edited by GarrySniffer
  • 4 months later...