Skocz do zawartości
Profesor GarryPerZatoki

Anime&Manga, czyli kącik Otaku

Polecane posty

Jak mi ktoś coś poleci czego nie znam i po obejrzeniu stwierdzę, że to będzie "najciekawsze" z wszystkich poleconych mi rzeczy to we Wrześniu się odezwę na priva i dostanie ode mnie jakiego "Sampla". :E 
Albo coś powiedzmy do 50zł oprócz hajsu bo hajs jako nagroda traci "symboliczną" wartość według mnie... To tak na rozruch tematu może pomoże mi znaleźć coś do oglądania/czytania.
D
o 1 września jak mi kwit wpadnie to akurat zdążę obejrzeć/przeczytać do tego czasu i do autora propozycji na "najciekawszy/najlepszy" napisze na priv.
Teraz jak nadrobię ten sezon Anime, dokończę to co mam i doczytam sobie mangę OPM to w sumie nic nie mam na liście "Do obejrzenia" także chętnie bym coś chapnął ale nie wiem co...
Myślę, że na 100 osób powinno się znaleźć na forum z 3 "Swoich" ludzi także może kogoś skusi darmowy sampel. @ercek Chcesz to próbuj, w końcu sampel to sampel. :E 
Pewnie będzie cisza jak u mnie w temacie o "RPG'u" ale liczę, może sampel skusi chociaż parę osób, żeby napisać cokolwiek tutaj. :D A nóż czegoś nie widziałem i nie znam...
Jak ktoś w ogóle ma w dupie "chińskie bajki" i zacznie szukać czegoś zajebistego żeby wycyganić darmowe ćpanie to prędzej traficie czwórkę w totka niż znajdziecie coś czego nie widziałem, także powodzenia.
:DJak macie mi coś polecać w ciemno, to celujta w mangi jakieś bo 1/10 z tego co widziałem około to Mangi, także mogłem nie czytać czegoś zajebistego i popularnego. Jak ktoś jakieś romansidła dobre zna to może polecić. Wszędzie same haremówki i komedie głównie, a jeśli trafi się na coś dobrego to się z tego dramat robi i ktoś na końcu umiera. :E
Ogólnie to jestem na bakier ze starszymi klasykami, także propozycje starszych tytułów mile widziane. Tylko pls, nie mechy... O ile przebrnąłem przez Evangeliona i Code Geass bo "nie wypada" tego nie znać w ogóle i uważam je za na prawdę dobre tytuły o tyle po prostu to nie moje klimaty.... Gundam'a już nawet nie mam zamiaru próbować nawet...
Moje preferencje? W sumie to sam nie wiem. Tyle tego wszystkiego widziałem, że mój ulubiony gatunek to "Gintama" lul

Ale rzucać mi jak leci, jak coś czytaliście/oglądaliście i wam się podobało to dawać propozycję śmiało. Nie patrzeć na gatunek tylko rzucać, ja wychodzę z założenia, że nawet takie "High School of the Dead" może być czyimś ulubionym show po mimo tego, że wie sam, że to jest gówno. Ale nawet gówno może się podobać. O ile się je właściwie "poda"... 

A tak ogółem całe te witam to w Kąciku dla "Mangozjebów" i fanów "Chińskich Bajek" bo nic nigdzie nie ma miejsca na forum dlatego jak ktoś chce coś napisać to chętnie pogadam, polecę i podzielę się opinią.

Ale nie powiem bo założyłem ten wątek głównie dlatego bo nie mam już czego oglądać/czytać. Nadrobiłem swoją listę #MustWatch i bym coś obejrzał/przeczytał fajnego ale co? No właśnie... 
A wiem, że jakbym założył temat i napisał "Cześć, poleci mi ktoś coś" to każdy by miał wyjebane, a tak może ktoś się skusi do "debaty". :E 

Jako, że ja "Mangozjebem" i fanem "Chińskich bajek" jestem z zawodu to, coś by wypadało coś napisać i zacząć to jakoś... Speedwagon i mam do wyboru: "Walenie gruchy" albo próbować grać w LoL'a z rozjebanym kursorem i się tylko wkurwiać... To huj se założę temat, tak sam dla siebie chociażby i potomnych. A nóż się tu ukrywa ktoś z "Naszych" i skorzysta z tego pierdolenia. Albo jakbym kogoś nakręcił, żeby obejrzał anime jakieś. To byłby dopiero sukces. :E  

To napiszę może najpierw tak, żeby coś tu w ogóle było co warto oglądać w tym sezonie, albo od razu Wiosna/Lato 2019. Może top 10 moich Anime + Top 5 na co czekam. A potem będę obserwował jak ten wątek umiera i spamował: Widziałem...

Animacja i pasująca do niej kreska potrafi zrobić taką imersję, jakiej żaden film nigdy nie będzie w stanie nawet imitować... Że już nie wspomnę o muzyce w Anime. Muzyka w najlepszych hollywoodzkich produkcjach przy OST w anime brzmi jakbyś słuchał czegoś w poczekalni w przychodni. Potrafisz sobie przypomnieć jakieś Soundtracki z twoich ulubionych filmów? Tak dobrze? Coś oprócz Main Theme?

Jak słyszę na przykład to: https://www.youtube.com/watch?v=o231fOo8cNg to od razu przypominam sobie co wtedy czułem oglądając tą scenę. Wszystkie emocje podane jak na tacy... Dla przykładu jakieś trzy na szybko wyszukane OST'ki z sezonówki o której w kolejnym sezonie nikt już nie pamiętał prawie nawet... Nie powiem bo też przez muzykę po części jaram się Anime...
https://www.youtube.com/watch?v=G2Pez5mapw4
https://www.youtube.com/watch?v=wyfRVjn71ho
https://www.youtube.com/watch?v=dxHOfZyluzU
Tak, to są te "słabe" :E 

Tutaj dla przykładu OST: Zajebałem na bombę 2g zamiast 0,2 i zanim się zczaiłem co właśnie odjebałem to zaczyna mi się ładować: *https://www.youtube.com/watch?v=lMyCU2_a6ss*  :E 
A cały OST Bleach'a z jego chórkami to jest kurwa istne arcydzieło, nadało własny "charakter" całej serii i bez tego właśnie "Charakteru" Bleach nie słynął by teraz jako jeden z "Wielkiej Trójki", a przynajmniej nie jako Anime: *https://www.youtube.com/watch?v=inqfVpkhI94
Jak ktoś chce więcej to pisać, chętnie coś podeślę. :E 

Normalnie obiektywnie "AoT" Top 1 tego sezonu ale dla mnie Top 2, bo...
"JoJo!" :E Top 1, przynajmniej dla mnie.  :D

Edit: Kurwa wcięło mi kawałek dlatego na szybko co jest #MustWatch:

"Attack on Titan 3 sezon wyszedł i tak zmienił cały budowany świat i mój pogląd na tą serię, że z "overrated" teraz według mnie to już jest "Klasyk", który będzie znany za 10/20/30 lat. Jakby ktoś chciał kiedyś zobaczyć: "Co on pierdoli, bajki ogląda i się jara" to szczerze polecam sobie obczaić, według mnie idealne anime, żeby zacząć przygodę z anime, szczególnie teraz po tym jak 3 sezon dopełnił wszystkie wątki... I ta praca kamery, te dynamiczne ujęcia i przejścia, i ta animacja ohy i ahy. I wciąga jak skurwysyn bo pamiętam jak odpalałem pierwszy odcinek kiedyś z nastawieniem "Co tak o tym głośno, nahajpowane gówno pewnie" I cały sezon w 2 dni obejrzałem. Także #Recommendation, weź to obczaj~!

"Kimetsu no Yaiba" Wizytówka Shounen Jumpa + Studio "Ufotable" (Ci od Fate/Zero). Tego nie dało się spiedolić. Nawet CGI sceny są tak zajebiście zrobione, że aż trzeba samemu zobaczyć, żeby ocenić. :)  

"One Punch Man ale o tym zaraz trochę więcej info...

Co tam jeszcze było ciekawego...
- "Fruit Baskets" dostał remake, mam do nadrobienia i nie widziałem starego ale to jeden z "klasyków", a jako, że nie znam to chętnie nadrobię.
- "Isekai Quartet" był spoko ale to crossover dla fanów był.
- "One Punch Man 2 Sezon" Meh... Zacytuję Saitamę: 240-2401804_saitama-opm-ok-freetoedit-one-punch-man-saitama.png 
Ciężko cokolwiek więcej napisać. Jak ktoś siedzi w temacie to wiedział, że inaczej się tego nie dało zrobić. Pierwszy sezon od "MadHouse" to był największy projekt tego milenium o ile nie największy w całej branży kiedykolwiek. Do tego projektu specjalnie ściągnięto najlepszych z najlepszych z różnych studiów i freelancerów, każdy odcinek posiadał 6 "Directors", gdzie jak jest normalnie dwóch to już się mówi o "większym" projekcie. Ponad setka ludzi, przede wszystkim fanów orginalnego webcomic zapierdalała z pasją, żeby przemienić choćby taką scenę:
5336075-0277429345-39576.jpg5336080-0614132566-39576.jpg5336081-4203854261-39576.jpg5336082-1219133154-39576.jpg

W coś takiego:

A potem? Każdy wrócił do swojego grafiku i większość najlepszych animatorów robi Pokemony teraz bo największy hajs z tego jest. Do tego MadHouse sam miał zajebany grafik i nawet jeśli by się zdecydował, że sami go zrobią to wiedzieli, że i tak będzie ogólny hejt, że w porównaniu z tym co było to hujowe. To odprzedali to innemu studio i wyszło to co wyszło, czyli po prostu "OK". 
Ogólnie na OPM był hype właśnie ze względu na "produkcję". Historia sama w sobie jakoś nie porywa, postacie też średnio napisane... Gdyby 1 sezon tak wyglądał to pół roku po emisji by o tym nikt nie pamiętał. Ja tam się zabieram za mangę bo jest "Przerysowywana z oryginału, a gościu ma niesamowity talent do oddawania ruchu i czytając mangę dosłownie "czuć" każdy cios. Jak kogoś by interesowało to niech sobie porówna chociażby Garou vs Metal Bat w mandze. Jakbym widział dwie zupełnie inne sceny... Dobra dalej...

- "Carole & Tuesday" Nie oglądałem ale podobno jedno z lepszych Muzycznych anime jakie ostatnio wyszły + od "Bones" więc mogę zaręczyć, że #HighQualityProductionValue.

To by było tyle z tych co można śmiało polecić.
Widziałem jeszcze: "Sewayaki Kitsune no Senko-san", "Senryuu Shoujo" i "Bokutachi wa Benkyou ga Dekinai" ale to już są "gówna". " A te "Polecane" przypadną każdemu kto lubi anime bo się same obronią.
Z tych trzech dałbym szansę Senko-san i obejrzałbym jeden odcinek, żeby samemu zobaczyć jak to "gówno" smakuje. :E 

Aaa, zapomniałbym prawie o "Nande Koko ni Sensei ga!?" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polecam mangę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ten sezon też ma parę perełek:

Chociażby "Dr. Stone", "Fire Force" "Vinland Saga" od studia "Attack on Titan", fabuła oparta na  historycznych wydarzeniach. (Kurwa, tak właśnie powinna wyglądać adaptacja Berserka, tak sobie zawsze to wyobrażałem w głowie... A to co dostaliśmy do tej pory to kurwa nie przypadek, ktoś specjalnie trolluje całą Japonię bo nie wierzę jak jedna z największych Mang w Japonii przez ponad 20 lat nie może być zaadaptowana jako "Anime")

To są jedyne warte obejrzenia w tym sezonie...

Drugie sezony: "DanMachi", czemu jest na to hype w Japonii to do tej pory pojąć nie mogę... I drugi sezon: "Karakai Jouzu no Takagi-san" A tutaj nie rozumiem czemu taki mały hype jest na to w Japonii. :E
Jeszcze zapowiada się fajnie: "Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou" i jeśli ktoś lubi "muzyczne" to "Given" można polecić śmiało.

No i tyle, reszta to praktycznie same "gówna"...
Ale i tak będę jeszcze oglądał pewnie w tym sezonie:
- "Kawaikereba Hentai demo Suki ni Natte Kuremasu ka?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- "Tsuujou Kougeki ga Zentai Kougeki de Ni-kai Kougeki no Okaasan wa Suki Desu ka?" 
- "Tejina-senpai"
- "Maou-sama, Retry!" 

#NiePolecam... Ale i tak oglądam... Chujowe.. Ale i tak oglądam... Zabijcie mnie...
Chociaż te pierwsze gówno nawet smaczne, takie dobrze doprawione. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dobra puszcza mnie już a nie będę dobijał na razie i na szybko moja lista "10 Ulubionych Anime" tylko jeszcze. A co? A dlaczego? A kiedy? A komu to potrzebne? A na co to? To można pytać.
P.S: Memy z JoJo zawsze mile widziane. :E 

Moje "Ulubione" Top 10

10. "Mirai Nikki" - No to to dopiero było "gówno" :E. Jakbym tera zajebał sznytę i zaczął wymieniać wszystkie wady to bym pewnie dwa razy więcej napisał niż do tej pory. :D Ale urzekło mnie po prostu i po 8 latach dalej pamiętam całą fabułę ze szczegółami. A nieraz nie pamiętam nic co oglądałem 2 miesiące temu także, ten tego. Ogólnie jak ktoś nie widział to świetna okazja, żeby przekonać się bo idealnie obrazuję moją definicję "gówna" i pokazuje, że nawet "gówno potrafi smakować. Wszystko to tylko kwestia podania go. :D   
9. "Daily lives of Highschool boys"
8. "Your lie in April / Koe no Katachi"
7. "Kaguya-sama: Love is War / KonoSuba" 
6. "Re:Zero / RomCom SNAFU"
5. "Steins;Gate" / "Parasyte "/ Hunter x Hunter"
4. "Seria: Gyakkyou Burai Kaiji" 
3. "Seria: Monogatari" 
2. "Seria: JoJo's Bizarre Adventures"
1. "Gintama" 

Edytowano przez GarrySniffer

#RiP KyotoAnimation, jakieś zazdrosne kurwy za to, że podebrali im pracowników bo jako nieliczni płacili dobrze swoim pracownikom próbowali zagazować i spalić całe studio z 200 osobami w środku... 

A wszystko przez prawdopodobnie sukces "Koe no Katachi/Silent Voice", jednego z najlepszej pełnometrażówki w historii anime...
Jaką trzeba być kurwą, żeby niewinnych ludzi próbować zagazować i spalić żywcem za "interesy" to nawet kurwa słów mi brakuje... 

Edytowano przez GarrySniffer

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się