Jump to content

Welcome to Dopalamy.com!

You are currently viewing the forum as a guest, you do not have access to the full forum manual and a lot of material that can only be viewed by the registered new forum. Create an account and use a powerful knowledge source! By registering an account, you have a no-logs policy. We do not store private user data.

See what you gain by staying on our forum:

• The ability to send private messages to other users
  • Participate in the full RC chat news
  • Access to partner subforum, contests, free samples

Don't wait, Sign Up today!

Dziennik

PREGABALINA

Recommended Posts

Coz. Znacie mnie troszke, wiec zaczne temacik o tej substacji.
Czy jest narkotykiem? Jest, bardzo mocno uzalezniajacym, oraz wywolujacym mocne efekty ubioczne w razie jego zastosowania.
Dawki to czesto 600 mg dziennie.
Kiedy dawki sa mniejsze niz 450 jest bardzo zle , ale znosnie....

Ale troche pierdole.
Mialem to brac 600 mg dziennie i wogole. Bralem z pol roku. Lek mnie wykonczyl, odstawialem powoli (bez wiedzy lekarki), az z 450 mg zszedlem do 0. 
Zaczal sie dramat... Myslalem, ze jestem wariatem. Czulem sie jak wariat...Jalkis czlowiek demolka wszedl we mnie. Bylem po prostu tak emocjonalnie wyjebany, ze malo z tego pamietam. Caly czas lek i s trach.
Trwalo to jakos 3 dni. Potem zostal sam lek i uczucie zimno-ciepla I trwalo to jeszcze tydzien.
Nawet wypalenie buszka sprawialo, ze potrafilem dostac mocnej paranoi.

Ale po 10 dniach (u mnie) bylem jak nowy.

Pisze z przestroga. To najgorszy lek jaki istnieje moim zdaniem i robi straszne spustoszenie w mozgu. 
Serio. 
Lepiej raz przypierdolic 1500 i tydzien/dwa przerwy niz codziennie 600. Ta przyjemnosc, przestaje dzialac .... i zaczyna sie uzaleznienie fizyczne. O tym juz opowiadalem.

MOIM ZDANIEM DAWKI 450 MG DZIENNIE BRANE CODZIENNIE PRZEZ MIESIAC JUZ MOGA WYWOLAC OBJAWY ABSTYNENCYJNE.

LEKARZE , KURWA , OGARNIJCIE SIE. TO nie sa slodkie cukierki i ludzie podczas odstawienia sie zabijaja ;) 

Nie wiem co mam Wam o tej suce powiedziec. Zwalczylem ja, biore czasem bo fajna, ale jak macie brac codziennie... nie robcie tego. To sie bardzo zle skonczy....  

Żaden tego typu lek to nie cukierek, że można sobie wpierdalać ile i kiedy się chce. W ogóle nie rozumiem zdziwienia odnośnie chujowego samopoczucia po odstawieniu, tym bardziej, że pół roku brałeś, a przy tym dodatkowo: zwiększanie dawek według własnego "widzi mi się" + miksowanie z benzo rożnego rodzaju... :D

Apel do lekarzy? :P A czy lekarz kazał Ci odstawiać według własnego upodobania? :P

Mogłeś tego posta wkleić do tematu o odstawce benzo, gdzie napisałeś posta:

Dnia 25.03.2019 o 10:37, Dziennik napisał:

Sam rzucilem. Bez problemu :)
Pregabaline dostalem do leczenia lekow, bo faktycznie je mialem. Teraz jak zszedlem, to nie czuje parcia brania codziennego. 
Jest ok :)
Jestem w koncu prawie calkowicie trzezwy ;)
Bralem na polecenie lekarza, a nie w celu rekreacyjnym. I ten srodek go ma :) Subtelny, ale ma.

E tam, dzis nic nie zjadlem ;)

Byłby to fajne uzupełnienie, gdzie się userzy kłócili: "Czy Pregabalina uzależnia?" :E 

Zresztą o czym my w ogóle gadamy...

Branie Pregabaliny rekreacyjnie? :o 
Serio? :E 

Jeśli już zostać GABA ćpunem to są do tego o wiele ciekawsze substancje według mnie. :) 

Edited by GarrySniffer

7 godzin temu, GarrySniffer napisał:

Mogłeś tego posta wkleić do tematu o odstawce benzo, gdzie napisałeś posta:

Byłby to fajne uzupełnienie, gdzie się userzy kłócili: "Czy Pregabalina uzależnia?" :E 

Zresztą o czym my w ogóle gadamy...

Branie Pregabaliny rekreacyjnie? :o 
Serio? :E 

Jeśli już zostać GABA ćpunem to są do tego o wiele ciekawsze substancje według mnie. :) 

Chodzi mi o dawki medyczne. 
Ja mialem mega ciezkie zejscie, trwajace 10 dni, bralem zgodnie z zaleceniem lekarza 600 mg.
Zszedlem na 450... od 300 juz bylo zle, dlatego zrobilem Cold Turkey zupelny - 10 dni koszmaru, troszke benzo i przeszlo. 
Nie polecam, emocjonalnosc taka, ze kurwa mozna sie poplakac przy ksiazkach dla dzieci :D

Tutaj już bym polemizował...

Przy dłuższych ciągach po benzo odstawka cold-turkey to często ataki padaczki lub delirium.
Myślę, że biorąc Pregabalinę przy podobnej częstotliwości i intensywności jest o wiele ciężej się doprowadzić do takich stanów...

Przez pierwsze 3 dni, jak zszedlem do 0 z 300 mg nie bylem soba - bylem emocjonalnym hulkiem - wszystko mnie moglo wkurwic, czy gorzej... Potem 7 dni wiekszego leku.... A potem juz dobrze. 
Z  reszta. zobaczcie na hypku. Tam tez ludzie placza strasznie.
Ta substacja UZALEZNIA i to MOCNO.

Nie wiem jak z pregabaliną, ale zejście z tego jak opisujesz nie jest takie tragiczne. Zgadzam się z @GarrySniffer że odstawka benzo to prawdziwy koszmar. Ataki padaczki, niemożliwość wstania z łóżka, ataki paniki, myśli że zaraz umrzesz. Jestem ciekaw co gorsze. Odstawka opio czy benzo?

Zależy jakie benzo i jakie opio :) po klonach i po fentach odstawka jedna z najgorszych. Natomiast pisać, że benzo mniej uzależnia od pregaby i odstawka jest łatwa, bo wystarczy silna wola jest śmiechem na sali. Powiedz to wszystkim tym, którzy mają za sobą ciągi na benzo, to zabiją Cię śmiechem :)

Nawet jak uda się im odstawić jakimś cudem benzo, to potem wiele miesięcy wielu z nich przechodzi ciężką depresję. To samo się tyczy opiowraków.

No ja nie wiem. Dla mnie ten lek to koszmar. I ciagle nawroty, 10 dni koszmaru po odstawieniu... Ech.. musze chyba to zrobic na raty, Cold Turkey nie daje rady :/

Powiem tak, napewno pomaga, ale po pewnym czasie zamienia sie w koszmar. 
Nie bierzcie tego wiecej niz 2 razy w tygodniu po max 600-900 mg.

@GarrySniffer
Co jak co, ale pregaba ma na prawde fajne dzialanie, niepodobne do niczego innego co stosowalem.

Mowie tu o moich osobistych odczuciach, a mialem troche stycznosci z benzoskami, clonazolam glownie i nigdy nie mialem objawow skreta, nawet po przerobieniu + 100clonazku w tydzien. < w teorii powinno mnie skrecac> no ale sa tez osoby, ktore skreca od kody wiec iks de.

Wspolczuje uzaleznienia @Dziennik i odstawki.
I masz racje, dawki rzedu 750-1500 dzialaja na prawde supcio, a co do objawow odstawienia to jak najbardziej jest to mozliwe. Z reszta... przeciez kazda substancja to powoduje, jesli bedziemy ja jesc na mega skale. Ja osobiscie nigdy nie stosowalem dawek terapeutycznych, tylko od razu rzucilem sie na rekreacje i powiem Wam, ze nigdy nie mialem negatywnych skutkow po tym leku. Rozumiem, ze na kazdego dziala inaczej, lecz nie jest to jakis mega niebezpieczny lek. U mnie nigdy nie pojawilo sie uzaleznienie do tej substancji <nawet tlyko psychiczne>. Ale kto wie, moze to sprawka zmutowanych genow odpowiadajacych za serotoninke.

... tak z innej beczki, ale musze, ...

wy nie traktujcie tego leku jako zamiennik benzo :) bo nim nie jest, i nie wolno go brać w taki sposób, jak tu czytam, 600, 800 mg kurwa ludzie co wy niespełna rozumu, dawkujecie sobie leki jak jakieś przyglupy wg. swojego uznania, a to nie tak.

owszem ten lek jest stosowany w terapii uzależnionych od benzodiazepin ale o tym potem :) i to napewno nie tak jak tu czytam.. 

Gdybyście, jak ustawodawca przewidział :), najpierw poszli do lekarza psychiatry leczyć się ze swouch dysfunkcji (które są z różnych przyczyn, życiorysu, ograniczen, złego środowiska, choroby psychicznej, itd..) i przepisal wam sztandarowy SSRI to też byście zarzucali kilka tabletek na raz ? no pytam sie ? jak tak to raz góra dwa, bo to nie jest nic przyjenego a uboki pokiereszują. Otóż, benzodiazepiny trzeba brać w zgodzie z zaleceniami, jak każdy lek psychotropowy, no ale gimbo-ćpunki to upatrzyli sobie jako używkę, rozumiem. Ale leki jakie dostajecie na recepcie się do takiego samego stosowania nie nadają xd nie ma euforii nie ma tych co ćpunkom zależy sedacji fajnej, także szybko sie te zniechęcają i łykają jak głuptaki nawet pregabaline oporowo, a tylko tym sobie szkodzicie i to grubo, i tu nie ma dyskusji bo tak jest (a jak cymbał jeden z drugim mądrzejszy niech zarzuci 2 opakawania paracetamolu na raz i opowie jak sie czuje wątroba, jak taki mądry xd) tyle.

Najgorszą rzeczą jest to jak ćpunek idzie po pomoc, dostanie recepte i dawkuje sobie leki wg uznania, kurwa gamoniu jeden z drugim, leczenie sie to jest ból nie przyjemność a jak chcecie mieć łatwo i przyjemnie to ćpajcie dalej, w naszym systemie nie ma przymusu leczenia sie :) 

także jak uzależnieni piszą tego typu posty to śmiech jak sobie sami dawkują ciężkie piguły, leki, wg uznania, no głupaki :D to czy wy chcecie sie wyleczyc z tego czy zamienik znaleźć, jeżeli tak to napewno nie w pl, ani nigdzie indziej, to praca nad sobą :).

a piszę to bo mam taką wyższość, wynikającą z wielu innych rzeczy i życiorysu mam taką przewagę, i wiele razy widzialem jak takie myślenie niszczy te jednostki :) taki darwinizm troche 

Po zakończeniu leczenia mężczyzna zmagał się z silnym zespołem abstynencyjnym. Gdy lekarze odmówili wystawienia kolejnej recepty, pacjent zorganizował lek na własną rękę.

– Doszło do tego, że kupował lek zamiast jedzenia. Gdy nie miał tabletek, chodził po ścianach. Bardzo cierpiał – ostrzegała jego matka w programie BBC

UP, Ty jesteś żaden, ma zajebisty potencjał nie tylko rekreacyjny ale i bardzo dobrze działa na fobie, ja to czasem łączę z Diazepamem i jest bajka, włącza mi się tryb duszy towarzystwa, a odstawić po krótkim czasie używania można bez  problemów. Jak dla Mnie Pregaba w połączeniu z benzo dla człowieka który jest w benzo wpierdolony od lat i nie czuje już tej magii jest mega dobre, ja się w tedy czuję jak bym benzo pierwszy raz brał, i ta magia wraca 

Miałem to też przepisane w dawce 75 mg 2x dziennie na złagodzenie zejścia z benzo. U mnie powoduje tylko większe problemy w oddawaniu moczu.

Testowana dawka 750 mg, co było czystą głupotą dała tylko dziwny efekt uwalenia benzo-Alko  bez żadnych przyjemnośći czy efektów rekreacyjnych, tylko chwiejny chód i równowaga.

Nie mam zamiaru więcej testować tego związku, gdyż odstawiam leki.

Ma potencjał uzależniający, ale lekarz sam mi to zaproponował.

W desperacji nie sięgnąłem po ten środek na skręcie, pomagał tylko buch MJ, na efekty za dnia, na noc mieszanka TR i dało radę.