Skocz do zawartości
ZBIEGŁY EKSPERYMENT

Filmy i dokumenty historyczne, geopolityczne

Polecane posty

@resreved oglądałem to, na jutubie jest akurat ta scena mordu dokonanego przez Einsatzgruppen, jednak to propaganda komunistyczna, bo nawet ta zbrodnia niszczenia wioski jest pokazana jak głównie to wojska niemieckie robią, a prawda była taka że takie zbrodnie na wschodzie, robili ruscy / ukraińscy / białoruscy wieśniacy, hilfswillige (czyli ruscy w służbie armii niemieckiej) a i regularne jednostki które jawnie kolaborowały jak ukraińskie SS, - oczywiście pod okiem niemieckich oficerów, czy to SD czy SS, a samych niemców było niewiele w takiej bandzie. - I taka jest prawda historyczna, tak było. 

I nie żebym uważał że wehrmacht czy SS jest OK bo już tworzone przez gamoni plotki na tym forum różnym gamoniom działają na wyobraźnie że niby ja nazista, a to bardziej złożona sprawa, - nawet na kanwie tego filmu, - dla mnie to obrzydliwe jak sowieci portafili się skundlić, pozwolić się sterować niemcom do niszczenia swoich ziomków, a po latach propaganda manipulowala tak że robili filmy jak za linią frontu, duży odział regularnej armii w sile dajmy na to batalionu, pali te wiochy z wieśniakami itd, jakby nie był potrzebny na froncie :E Absurd. 

Historia akurat jest bardzo złożona, bo np, Polacy jednak nie mają takiego kurestwa w swojej historii najnowszej.

@Broda_Wikingai masz za to u mnie ogromnego plusa którego przez limit nie mogę dziś dodać, choć Twoje żarty nigdy nie będą dla mnie zabawne - pozostałości aspergera przez które wszystko biorę zbyt poważnie.  :ok:

Nie ma co wybielać, i nasi wspaniali wojacy podczas II WŚ wozili w kanistrach wódkę/bimber i również sobie na wioskach "imprezowali". 

Edytowano przez resreved

@krzysko wiem przecież rozumiem, nie jestem jakiś gimbus :E w sumie to sie ceni - czyli trzeźwe logiczne spojrzenie na pewne sprawy i interesowanie się tym co się dzieje wokół. Głównie to media/komuchy/kurwy próbują podzielić ludzi, szarych ludzi co codzień muszą dawać radę - by walczyli ze sobą zamiast się organizować. Więc pewne niuanse, bzdury, pierdoły nie mogę być powodem na podziały bo ja sam chodzę na manifestację często a to ruch narodowy a to inne i widzę że są ludzie z którymi mogę się nie zgadzać, ale nawiązuję i tak wspólną bajere bo widze że to wkurwieni ludzie którzy "od dołu" próbują coś zmienić i Wielki Szacunek dla nic, każdego takiego będę popierał :strong:^^

.... a gimbusy nie zrozumieją tego nigdy :E 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się