Jump to content

Uczeń zamienia 5000 $ w 800 000 $ na krypto. Teraz musi zapłacić 400 000 $ podatku


NoMercy
 Share

Recommended Posts

  • Strażnik Forum

Od wielkich zysków do wielkiego koszmaru

inwestor-done.jpg%20

Anonimowy uczeń koledżu niedawno opublikował post na Reddicie, w którym chciał uzyskać poradę na temat tego, co powinien zrobić, gdy ma do zapłacenia ogromny podatek z obrotu kryptowalutami.

Według wpisu chłopak, który mieszka w Kalifornii, w zeszłym roku przelał 5000 $ na Coinbase po tym, jak jego kolega namówił go do inwestycji w Ethereum. W ciągu dwunastu miesięcy konsekwentnie powiększał swój kapitał, zamykając rok z 880 000 $ na plusie.

Jednakże styczniowe spadki oraz kilka nieudanych inwestycji w ICO spowodowały, że na początku 2018 roku jego portfel skurczył się do 125 tys. dolarów.

Teraz młodzieniec martwi się, czy nie zmarnował sobie całego życia, ponieważ czeka na niego podatek w wysokości 400 000 $ za 2017 rok.

 

Nie wiedział o podatkach kryptowalutowych

Anonimowy autor wpisu twierdzi, że nie odkładał pieniędzy na podatki, ponieważ „nikt nawet nie uczy cię takich rzeczy”.

W dołączonym zrzucie ekranu widzimy raport z Coinbase’a, który dodaje prawdziwości całej historii:

tax.jpg%20

Autor postu twierdzi, że cała jego aktywność opierała się jedynie na zamianie jednej kryptowaluty na drugą i „nigdy nie wypłacił dolarów na jakiekolwiek konto bankowe”.

We wpisie znalazła się też prośba o rady, ponieważ młody inwestor nie zapłacił podatku ani nie złożył deklaracji za rok 2017, a na co dzień dostaje 12 $/h w Barnes & Noble.

Komentarze do tej historii były mieszanką pragmatyzmu i posępności. Jedna osoba zalecała, aby „uzyskać profesjonalną pomoc od doradcy podatkowego i przestać marnować czas, starając się uzyskać darmową poradę” w Internecie. Inni użytkownik, który przedstawił się jako doświadczony trader, napisał, że nie jest to najlepsza rzecz, jaka spotkała młodzieńca w życiu, ale na pewno przez nią przebrnie.

Większość osób zalecała, by trzymać się z dala od oszustw podatkowych i uzyskać pomoc księgowego, by jak najszybciej składać swoje zeznania. Bardziej zaznajomieni twierdzili, że autor wpisu może poprosić o rozłożenie spłaty na raty lub zaproponować odpowiedniemu organowi jakiś kompromis.

 

Krypto podatki nie są łatwym tematem

Podatki związane z kupnem i sprzedażą kryptowalut zawsze były tematem, który powodował wiele sporów.

W kwietniu Tom Lee z Fundstrat Global Advisors oszacował, że masowa sprzedaż kryptowalut w środku miesiąca spowoduje, iż Stany Zjednoczone staną się bogatsze o 25 miliardów dolarów z podatków inwestorów.

Mniej więcej w ty samym czasie prawie dziesięć tysięcy osób głosowało w twitterowej sondzie na temat podatków. Tylko 19% powiedziało, że już złożyło zeznanie i zapłaciło swoje należności, a aż 53% głosujących stwierdziło, że „nigdy ich nie złapią”.

 

 

Cryptodemy.pl

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...