Jump to content

EFECTIN ER (wenlafaksyna)

Azymutka
 Share

Recommended Posts

to przecież jest temat o tym z 2015 r, (mój :) ) 

a tak poważnie, to zły lek i w dużych dawkach bardzo przeszkadzają uboki, wiecej niz 75 mg / dzien nie warto brać tego w sumie. 150 mg to już dramat, mam na myśli poty, nadciśnienie, sraczki und weiter

już lepszy lek to nawet anafranil ...

Edited by Broda_Wikinga

• 1 month later...

Ja akurat bardzo sobie chwale ten SNRI, ostatnio zwiększyłem dawkę z 75 na 150mg, szybko działa, świetnie tłumi myśli samobójcze i pomaga z kontaktem z innym, problemu na początku to impotencja ale z czasem przeszła. Inne uboki to fakt że delikatnie utrudnia myślenie, nie jest to wiele jednakże dla mnie jest to zauważalne. W przeciwieństwie do brody opisane przez niego efektu uboczne u mnie nie wystąpiły, uważam wenlafaksyne za świetny lek. Łącze ją z alprazolamem w razie potrzeby. Stosuje ja ponad pół roku.

Edited by NapalonyMurzyn

• 2 years later...

Zwiększyłem sobie dawkę ze 187,5 do 225 mg i chyba dopiero teraz na dobre włączyła się noradrenalina, jest pobudzenie, trudniej zasnąć, parę razy na dzień wjeżdżają lęki a po kawie latam jak naspidowany przez chwilę. Bardziej odczuwam te 37,5 mg różnicy niż jak wchodziłem z 75 mg na 150. Wczoraj oglądałem jakiegoś psychiatrę na YouTube który twierdził że wenlafaksyna dopiero od 225 mg zaczyna być SNRI, poniżej działa raczej jak SSRI i najwyraźniej mówił prawdę. Teraz ciekaw jestem jak czują się ludzie którzy wrzucają dawki rzędu 450 mg ale ja aż tyle nie będę brał bo już teraz czuję wjazd na układ krążenia jak wcześniej na duloksetynie, poza tym biorę też inne leki. W każdym razie, jak ktoś bierze wenlę i nie jest do końca zadowolony z działania, polecam spróbować 225 mg i dopiero ocenić ten lek.