Jump to content

Czy depresja wywodzi się z jelita

Recommended Posts

Dnia 26.06.2018 o 22:11, wolf napisał:

No to elegancko w poniedziałek zamawiam probiotyk plus zastosuję ten suplement który Pablo podałeś:)  połączony z wrotyczem

Plus z tej stronki co probiotyk wezmę jeszcze anty oksydanty po całym zabiegu zdam relacje jak to wszystko wpłynęło na moje ogólne samo poczucie i stan zdrowia. 

Oczywiście wszystko będzie brane na czysto dieta plus zero RC alko papierosów i innego scierwa

Ps. W innym przypadku to nie ma najmniejszego sensu

Zacznij od samej gory.

Zoladek czyli np len.

Potem lec powoli ku dolowi - trzustka kreon/ lub tauryna.

Watroba - dwuwinian choliny, ostropest itd

Same jelita - pomaga kuracja

Espumisan 3x3 tabsy, rumianek, kwasny nabial i kiszonki.

Przy czym jak mnie uswiadomil lekarz- klopoty z jelitami to czesto (nie zawsze) wypadkowa reszty problemow.

Duzy problem to tez czeste odwodnienia (wynikajace z kawy, alkoholu) organizm ma problem z wyplukaniem syfu z organizmu.

Moge tez polecic czarny bez ktory stymuluje fagocyty. Na poczatku lekka sraczka ale da sie ogarnac.

Edited by luks1985
  • Strażnik Forum

Flore jelitowa przywraca sie prebiotykami i probiotykami bardzo szybko, espumisam jest na wzdecia, nie na wprowadzenie pozadanych kultur bakterii - dzieki ktorym przywraca sie prawidlowe wytwarzanie serotoniny w jelitach.

Zaden espumisan ani rumianek czy nabial i kiszonki nie sa w stanie tyle zdzialac co synbiotyki, radze, jak sie ma mala wiedze albo brak wyksztalcenia, troszke wiecej poczytac i posluchac co zalecaja specjalisci z klinik leczacych sportowcow, nie pierodlenia i wymyslow bez pokrycia

Taka mala uwaga: kiszonki nie maja tyle szczepow bakterii, aby szybko poradzic sobie z zajechanymi jelitami, wiec mozna sobie wpierdalac do oporu i czekac na efekty pol roku czy rok - jak juz to kiszonki i kefiry moga byc dodatkiem do synbiotykow ale nie zamiast nich, po probiotykach widac poprawe po 2 tygodniachale no, ale Ja tam malo wiem , wiec robcie co chcecie.

Pomijam juz fakt, ze od nieumiejetnego picia ostropestu sie puchnie i jelita moga miec problem z praca..

U mnie zdiagnozowano zespol jelita nadwrazliwego.

Od ub roku lece z ta kuracja i efekty sa calkiem niezle.

Espumisan ma jeszcze jedna dosc ciekawa ceche- wspomaga prace jelit i wspomaga rozbijanie kamieni kalowych. 

Przy detoksie od cmc i standardowym trybie zycie (alko 2-3 x w tyg + jakis fast food 1-2x w tyg) ta metodyka nie jest zla a na pewno lepsza niz zadna.

Ja tylko nadmienie ze w ub roku w standardzie mialem zaparcia, biegunki tluszczowe itd.

W marcu mija rok od poczatku leczenia (przy czym od czerwca do sierpnia ub roku odpuscilem) i jest o wiele lepiej.

Metodyke o ktorej piszesz skonsultuje i moze zastosuje.

(nie moj lekarz prowadzacy nie foruje medykamentow koncernowych czy leczenia doraznego).

@Wojt a co do plukania jelit z syfu o vilcacorze cos czytales?

Edited by luks1985
  • Strażnik Forum

Nie zrozumiales, jezeli jelita sa wyjalowione i maja przerost zlych bakterii to zebys zjadl tone espomisanu nie naprawisz tym nic, poczytaj czy sa szczepy w Sanprobi super formula albo numer jeden pro biotic Lab-One. 

naprawa jelit aby nie byly poskrecane i aby byl w nich przeplyw bez gazow, ni jak sie ma do depresji z powodu braku korzystnych bakterii w jelitach.

Mylisz kwesite tak jakby w "oliwieniu jelit"  a zadbaniu o prawidlowe szczepy probiotyczne dzieki ktorym jelita wytwarzaja wiecej sero i pomagaja w lepszej wchalanialnosci dopy.

Nadwrazliwe jelito masz od walenia RC i nie Ty pierwszy i nie ostatni.

Mozesz sobie konsultowac, to nie sa wymysly z reklam czy polecenia debilnych lekarzy, gdzie jestes pacjentem do jebania, tylko z kliniki gdzie za zbadanie jelit placi sie od 400 zlotych a pelny pakiet 900 zlotych, jest to klinika gdzie przychodza  sportowcy profesjonalni, wiec mozesz sobie konsultowac, tylko najpierw to idz do prawdziwego lekarza albo kliniki z prawdziwego zdarzenia a nie do gownozjadow na nfz...

Koci pazur jest stosowany od setek lat i nie jest to nowosc, tylko po co zajmowac sie ziolem jezeli jelita musza dostac bakterii i zminimalizowac przest zlych bakterii, i naprawa sie espumisanem czy zioami nic tutaj nieda w kwestii o ktorej jest ten temat, czyli zalazkow depresji zaleznej od jelita gdyz to w jelitach sie wiele zaczyna.... 

Celowo spytalem o koci pazur w kwesti czyszczenia jelit.

O espumisanie nie pisalem o naprawie jelit a o poprawie dzialania i usunieciu zbednych zanieczyszczen typu kamien.

To co ja dalem to zalazek dla chlorofanow. Zapewnee powinni zaczac od symbiotykow, ale moze zaczna od tego i pojda dalej.

• 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 years later...