Skocz do zawartości
xxx

Wykrywalność

Polecane posty

Gość MisterFister   
Gość MisterFister

i raczej testów na jwh nie będzie . Wątpię , bardzo wątpię...

A masz na tyle najebane w głowie, żeby jeździć po pigułach? Wykryją rozbiegane oczka itp, stres sam Cię zniszczy. Nigdy nie prowadź po kolekcjoinowaniu.

Gość MisterFister   
Gość MisterFister

Myślę że nie pisał tu o jeździe podczas kolekcji, mimo wszystko ostatnim idiotyzmem by było poruszanie się samochodem, motrem po ulicy. powiem Ci tak, że policja posiada testy na ślinę i pot TYLKO i wyłącznie na nielegalne substancje. ale kiedy będą w stanie udowodnić Ci że prowadzisz pod jakimkolwiek stymulancie, czy psychodeliku (widzieli że palisz, łykasz -opakowanie, zachowanie) to będzie tak samo karane jak jazda po pijaku .

Ludzie... kierowanie pojazdami czy jakiekolwiek wykonywanie odpowiedzialnych prac po wpływem jakichkolwiek substancji psychoaktywnych czy kolekcjonerskich jest dowodem braku dojrzałości i odpowiedzialności... nie rozumiem jak można w ogóle pomyśleć o czymś takim :/ Samo ryzykowanie własnego zdrowia / życia ...

Gość Matt   
Gość Matt

chcialbym na wstepie pogratulowac tu wszystkim zdania magisterki i doktoratu z technologii chemicznej!

Odniose sie do pierwszych postow napisanych w tym temacie, i samego tytulu tematu - o wykrywalnosci.

Po pierwsze trzeba zdementowac smieszne nie wiadomo skad wyssane wiadomosci, ze test na mocz dostepny w aptece wykrywa thc... THC to inaczej tetrahydrokanabinol. W moczu go NIGDY NIE BĘDZIE. Test narkotykowy nie wykrywa obecnosci tetrahydrokanabinolu tylko PRODUKTY ROZPADU tego zwiazku. A co za tym idzie jest MOZLIWE, aby po mieszance ziolowej, ktora nawet nie rosla obok MJ, i nie ma w sobie ani mg tetrahydrokanabinolu, test wykryl produkty rozpadu innego zwiazku chemicznego, o podobnej budowie do thc, ktory tak samo sie rozklada.

Podkresle, ze mowimy tu o testach na mocz, dostepnych w aptece, co innego z profesjonalnymi testami narkotykowymi, ktorymi moze dysponowac policja - tu nie ma mowy o pomylce.

Dla niedowiarkow podam, latwiejszy moze do zrozumienia przyklad z chemii nieorganicznej.

Zalozmy czysto hipotetycznie, zeby bylo to do zrozumienia dla mas, ze pierwszy ze zwiazkow jest po prostu katalizatorem, ktory jest zawsze w organizmie, a drugi zwiazek to nasza mieszanka ziolowa. Zalozmy, ze zwiazek HCl, ktory powstal po rozpadzie jest wlasnie zwiazkiem wykrywanym przez test narkotykowy z apteki.

H2SO4 + 2 NaCl--> Na2SO4 + 2 HCl

A teraz przyklad z prawdziwym THC:

H2SO4 + 2 KCl --> K2SO4 + 2 HCl

Jak widac, mimo ze obie substancje byly inne to po rozpadzie wyszla ta sama substancja.

Mam nadzieje, ze udalo mi sie rzucic chociaz odrobinke swiatla na ta sprawe.

Gość MisterFister   
Gość MisterFister

testy na mocz często wskazują złe wyniki i w poważnych sytuacjach robi się krew i skończ mathiew bo syntetyczny kanabinoid nie może działać nawet w 1% tak samo jak THC i oddzialowywuje podobnie na receptory w mózgu. a jeżeli chcesz dalej dyskutować zrób badania, bo te które są przedstawione w jednej z najlepszej firm specjalizującej się w testach na narkotyki nie podzielają twojego jakże rewolucyjnego punktu widzenia

THC Strip jest szybkim testem paskowym o czułości 50 ng/ml do wykrywania kanabinoidów i ich metabolitów (THC) obecnych w moczu po użyciu marihuany lub haszyszu.

to jest chyba jasne że THC, a nie hu-200 jwh-700 i metabolit syntetyku nigdy nie będzie nawet podobny do metabolitu z THC !!! opanujcie się !! bo nie długo będziecie się smarować kremem z marihuany i mówić że macie fazę po tym

matthiew666, THC ma zupełnie inne metabolity od sztucznych kannabinoli, spójrz choćby na ich wzory:

THC:

0192801015.tetrahydrocannabinol.1.jpg

HU-210, możnaby jeszcze uznać za podobne, jednakże nie jest ono już raczej używane w mieszankach:

800px-HU-210_chemical_structure.png

Jednakże już JWH-018, podobnie jak i inne z rodziny JWH, z THC ma niewiele wspólnego...

512px-JWH-018.svg.png

Mat, gdyby było tak jak mówisz, to w calej Polsce już dawno podniósł by się krzyk, że mieszanki wychodzą na testach. Cisza? Hm... Dziwne. Mówisz o profesjonalności testów...? Gdybyś rozrobił sobie 0,2 grama ziela z 3 gramami majeranku i został z taką mieszanką zatrzymany, dostałbyś wyrok za 3,2 grama suszu konopii indyjskich. Według mnie profesjonalizmu tu nie ma, tak samo gdy ichnie testy wykryły THC w mieszance "SCOPE", która sama w sobie ledwo działała %-)

Gość Matt   
Gość Matt

uderz w stol a nozyce sie odezwa ;)

Ciesze sie ze udalo mi sie rozpaczac w miare sensowna dyskusje, wczesniej nikt nie uzyl jakichkolwiek logicznych argumentow, wszystko bylo pisane na "napewno, bo ja tak mysle" i "wydaje mi sie"

@kolego MisterFister - radzilbym przeczytac jeszcze ze 2 razy mojego wczesniejszego posta, potem przeczytac swojego zastanowic sie nad tym co ma piernik do wiatraka. Nie mowimy o dzialaniu a madrze nazwanymi produktami ubocznymi czyli "metabolitami".

@Cichy Bob

Zobacz sobie teraz na wzor HU-210 a na metabolitu THC powstajacego w organizmie o naziwe 11-hydroksy-THC :)

Co do JWH - pierscienie benzenowe, to na pierwszy rzut oka, dalej nie bede sie zaglebiac w sklad chemiczny, troche moja wiadomosc zostala opacznie zrozumiania - ja podalem jedynie TEORETYCZNA i HIPOTETYCZNA mozliwosc tego ze test wykryje cos czego byc nie powinno a tylko przez ludzka niewiedze sa potem tworzone jakies fantazje.

Peace Brothers!

matthiew666, sądzę, że też w interesie sklepów/producentów jest to, by mieszanka nie dawała po spożyciu błędnego wyniku na teście. Co do HU-210, jest to po prostu 11-hydroksy-THC z dodaną grupą (?)-1,1-dimethylheptyl, z tego co zrozumiałem, bo na chemii się nie znam. Jednakże substancja ta występowała w mieszancie Spice Gold (przynajmniej w USA) i, z tego co pamiętam, kilku innych, a afery nie było. Sądzę, iż jest to mimo wszystko wystarczający dowód na to, że nie mamy się czego bać.

A jeśli ktoś mimo wszystko ma wątpliwości, zapraszam do apteki - 15 zł za teścik na mocz, bardziej ogólnego testu (yeah, wykrywa kodeinkę w grupie morfina/heroina, metabolity) nie znam %-)

Z ciekawości, przy najbliższej możliwej okazji zasięgnę opini i wiedzy laborantki (dobrze piszę?) i farmaceutki, obie to ciotki, więc kontakt będzie tylko kwestią umówienia się i spytania. Myślę, że w przyszłym tyg dam znać co się dowiedziałem i jak same testy działają dokładnie.

Jak narazie każdy tutaj pisze swoją teorię, własną interpretacje zasad chemii..... i mamy niezły bajzel bo znaleźć tutaj coś konkretnego ciężko, mamy tutaj lekki powiem atmosfery sejmowej gdzie każdy na każdego szuka haczyka ;)

Gość Matt   
Gość Matt

@Cichy Bob - ale ja w zadnym wypadku nie podwazam tego jak sklepy sobie z tym radza, moj post mial na celu jedynie pokazanie ze cos takiego jest w teorii mozliwe. Co do odnoszenia sie naszych realiow do realiow panujacych w USA, to troche przesada ;) tam afera jest dopiero, kiedy nacpany nastolatek w depresji wchodzi do szkoly i zabija swoich nauczycieli

Gość MisterFister   
Gość MisterFister
bo te które są przedstawione w jednej z najlepszej firm specjalizującej się w testach na narkotyki nie podzielają twojego jakże rewolucyjnego punktu widzenia

THC Strip jest szybkim testem paskowym o czułości 50 ng/ml do wykrywania kanabinoidów i ich metabolitów (THC) obecnych w moczu po użyciu marihuany lub haszyszu.

to jest chyba jasne że THC, a nie hu-200 jwh-700 i metabolit syntetyku nigdy nie będzie nawet podobny do metabolitu z THC !!!

powyżej powtarzam co napisałem wcześniej. niestety to tobie przyda się podwójne czytanie

i powtórzę trzeci raz, prościej:

METABOLIT PO SYNTETYKACH JEST INNY OD METABOLITU PO NATURALNYM THC, A NA TAKIE DZIAŁAJĄ TESTY

Gość Matt   
Gość Matt

moze jakis clonazepamek na uspokojenie?

Zobacz sobie teraz na wzor HU-210 a na metabolitu THC powstajacego w organizmie o naziwe 11-hydroksy-THC

Metabolit HU-210 jest CHEMICZNIE identyczny jak metabolit THC

Powtarzajac cos trzy razy, za trzecim razem nie bedzie to ani madrzejsze ani bardziej prawdziwe ani bardziej przekonujace :)

Zaraz powiesz ze HU-210 nie jest juz uzywane w mieszankach etc. etc. - chcialem jedynie wytknac Ci Twoja ignorancje - nawet nie sprawdzisz, nie poszukasz, ale jestes pewien ze to Ty masz racje.

Z mojej strony to wszystko w tym temacie - napisalem co mialem do napisania, bede jedynie sledzil ten temat, a szczegolnie nastepna wypowiedz Lukasch89, jestem jej po prostu ciekawy :)

Gość MisterFister   
Gość MisterFister

hmm pokaż mi że ten metabolit jest taki sam bo jakoś go nie widzę i udowodnij mi że kazdy test tak działa na taki sam metabolit. Właśnie przez to na szczęście są testy na krew

moze jakis clonazepamek na uspokojenie?

nie, dziękuję. Właśnie widać co z niektórymi to robi.

a tak wogóle to bob pokazał wzór i jak z całkiem innej substancji może wyjść taki sam metabolit ? nawet gdyby, czego jestem na milion pewny to nie wiadomo ile utrzymuje się w moczu i czy wogóle jest wykrywalny

Głównym wydalanym metabolitem THC jest kwas karboksylowy 11-nor-D9-tetrahydrocannabinol- (D9-THC-COOH).

i na taki metabolit są testy

to w jaki sposób może się z syntetyku taki zrobic ?

Podwyższony poziom metabolitów THC w moczu można wykryć w przeciągu godziny i przez kolejne 3-10 dni po zapaleniu.

Dobra, Bóg się pomylił jest ... (nie potwierdzone) ile utrzymuje się w moczu ?

oczekuję na fakty, a nie twoje prostackie pisanie

źródło: http://www.intimex.com.pl/index.php?opt ... Itemid=152

Gość Matt   
Gość Matt

specjalnie dla pana wszystko na tacy:

14j2hac.jpg

wzor thc

2q0ugef.png

wzor HU-210

Gość MisterFister   
Gość MisterFister

czy on jest taki sam??

czy z niego metabolitem jest: D9-THC-COOH ??

nie moge

Gość Matt   
Gość Matt

nie moge? To na druga noge.

11-hydroksy-THC jest glownym psychoaktywnym metabolitem THC. Za Ciebie juz szukac nie bede, ale jezeli interesuje Cie PRAWDZIWA dyskusja a nie wzajemne obrazanie i wyszukiwanie bledow, to sprawdz wzor chemiczny 11-OH-THC (11-hydroksy-THC), a pozniej popatrz na wzor HU-210

dla naprawde zainteresowanych polecam ten temat -

http://talk.hyperreal.info/thread/26632 ... dd7727a4e7

Gość MisterFister   
Gość MisterFister

Widzę i skoro uważasz ze fakt jest obrazą to widocznie obrażam twoją głupotę. Bo żeby metabolit był taki sam (na który tylko reaguje dany czynnik) substancja musi być identyczna .

a tu pełne wzory i PRAWDZIWE:

THC: http://pl.wikipedia.org/wiki/Tetrahydrokannabinol

270px-Tetrahydrocannabinol.svg.png

HU-210: http://pl.wikipedia.org/wiki/HU-210 ; kolego jeżeli już wstawiasz wzory to wstawiaj pełne.

270px-HU-210_chemical_structure.png

a tu jeszcze CP-55940 : http://pl.wikipedia.org/wiki/CP-55940

270px-CP_55%2C940_chemical_structure.png

Więc zastanów się jeszcze raz. 4 ty raz Czy Woda Słona, to woda słodka .

Gość Matt   
Gość Matt

na wikipedii podales jedynie wzory samych zwiazkow. Nie metabolitow. Po przeczytaniu mojego pierwszego posta, powinienes wiedziec ze z chemicznego punktu widzenia jest mozliwe zeby 2 rozne (aczkolwiek podobne budowa i struktura chemiczna) zwiazki mialy metabolit podobny lub identyczny.

Widocznie obrazasz moja glupote. Gratuluje tylko zdania magisterki z chemii. Ciesze sie, ze chociaz o jednym uzytkowniku tego forum moglem wyrobic sobie pelne i klarowne zdanie.

Pozdrawiam i zycze najlepszego,

matthiew666

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• REKLAMA