Skocz do zawartości
Kwiatek

NOWE USTAWY ANTYDOPALACZOWE

Polecane posty

http://niezalezna.pl/206757-kary-za-dopalacze-jak-za-narkotyki-pe-przyjal-nowe-przepisy

https://hyperreal.info/news/koniec-z-dopalaczami-unia-zarzadzila-kary-jak-za-narkotyki

Cytat

- 254 osoby zmarły w UE w 2016 roku w wyniku spożycia nowej substancji psychoaktywnej. Ochrona zdrowia obywateli, zwłaszcza młodych, jest naszym moralnym i politycznym obowiązkiem. Zapewniamy szybszą reakcję przeciwko nowym substancjom psychoaktywnym oraz lepszą koordynację pomiędzy krajami - powiedział Michał Boni, który był w PE odpowiedzialny za prace nad nowymi przepisami.

Dla odmiany alkohol:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14473801,_Ilu_Polakow_rocznie_ginie_bezposrednio_przez_alkohol_.html

Cytat

Podstawowe pytanie brzmi: czy państwo może stosować tak nieproporcjonalne środki w odniesieniu akurat do marihuany? Weźmy choćby alkohol, który jest legalną substancją psychoaktywną. Alkohol bezpośrednio przyczynia się do 10 tys. zgonów rocznie (bezpośrednio, czyli gdy powoduje bezpośrednie skutki zdrowotne, w statystykach tych nie ma m.in. wypadków czy utonięć po alkoholu - red.). A ile mamy zgonów bezpośrednio po zażyciu marihuany? Zero - mówi Marek Balicki w audycji "Połaczenie".

Dane z pierwszej lepszej strony, bo nie mam ochoty szukać innych, ale może jutro poszukam, a jak nie to może ktoś wrzuci jakieś rzetelne statystyki i zrobimy porównanie alkohol w PL vs "nowe substancje psychoaktywne" w EU :E.

Edytowano przez Grower

Dnia 15.10.2017 o 18:32, pan_jabłuszko napisał:

dziwię się, że ten zapis nie uspokoił co bardziej spietych sumień, już abstrahując od tego, że ta ustawa to generalnie ogolniki, nic konkretnego z niej nie wynika, no i generalnie uważam, że chuj się zmieni

IMG_20171015_182757.jpg

Pewnie, ze niewiele sie zmieni.

Co bardziej ogarnietym radze- podgrzewajmy atmosfere, moze dzieciaki sie ogarna i nie bede zamawiac.

Czy ja dobrze rozumiem. Czyli jeśli te nowe prawo Unijne wejdzie w życie, to będzie można skazać kogoś za handel substancją, która nie jest nielegalna i nie znajduje się na liście nowych substancji psychoaktywnych ? Wystarczy że stwierdzą, że ta substancja działa jakoś tam psychoaktywnie, znajdą u ciebie i już masz sankcje ? 

Mi ta cała walka z dopalaczami wygląda jak ustalenie, że ślimak jest warzywem. Byle coś robić, byle ludzie widzieli, że jest szum wokół czegoś i coś się dzieje tam u nich. Świata nie zbawią nową ustawą... A człowiek jakiś taki smutniejszy się robi na myśl, że znowu trzeba będzie stestować X substancji, żeby znaleźć coś dla siebie... :l

Dnia 29.10.2017 o 01:08, luks1985 napisał:

Pewnie, ze niewiele sie zmieni.

Co bardziej ogarnietym radze- podgrzewajmy atmosfere, moze dzieciaki sie ogarna i nie bede zamawiac.

W końcu ludzie przeniosą się na nielegale jak zostaną same syfy, bo ten kto co chce sie naćpać to dragi sobie ogarnie, a kolejne wymysły tylu 3cmc szybko sie kończa. Jak kogoś będą chcieli udupić to udupią, np. osoby już karane mają przejebane. Nie jest określone dokładnie ile to jest nieznaczna ilość narkotyku. Dla mnie nieznaczna to np. 10g cmc i 50ml clonazolamu i będe musiał się tłumaczyć, a sprwadzani ludzie podczas kontroli ą traktowani za legalne substancje w tym kraju jak śmiecie. Nie to co papieroski i wódeczka prawda? Właśnie takie ogólnikowe podejście bez żadnej wiedzy rządzących uderza w ludzi, może i narkomanów, ale w ludzi. Co im da delegal jakiegoś kanna? poszukają innego zamiennika, gorszego i bardziej trującego bo przecież zioło jest nielegalne. A dojdzie do tego że UE przyszykuje ustawe taka w której w UK i teraz po ulicy żenią jakieś mixy jako feta bo dosypują chuj wie czego. Tak bywam na bluelighcie i znam mniej więcej sytuacje tam w UK. Ludzie którzy tym rządzą nie mają pojęcia jak to wygląda, oni na serio nie chcą z tym nic zrobić. Człowiek zamawia kanna, opio,  przez neta pod sam ryj, co jest groźniejsze dla życza od zioła i nawet długotrwałego zażywania alkoholu, a chwile później ukazuje sie artykuł że znaleziono w żandarmerii wojskowej dwa skręty marihuany i afera w gazecie i na całą polske. Politycy żyją w innym świecie i nie rozumieją jak to działa, nie chcą rozumieć. Dla nich to ćpun którego trzeba zamknąć i tyle. Z tymi idiotami co nigdy w życiu dnia nie przepracowali i nie znają problemów Polaków nie ma sensu z nimi żadna dyskusja, zanim nie odejdą te same mordy od koryta to niewiele sie zmienii. Dla nich skutki społeczne sprowadzania nowych substancji nie sa na przyszłość, aby ograniczyć skutni zdroweotne, tylko na ich teraźniejszość bo dojdzie kolejne źródło finansowania (grzywny, wiezienia). Czyli kolejne dolejenie obywatela. Do tego niech kupuje alkohol, szlugi i płaci akcyze. Więcej dla nich do koryta. Najbardziej rozwala mnie że ludzie przy Władzy chyba nadal nie wiedzą czym sie różni kanna, od opio, stima czy benzo, bo po prosto ich to nie ochodzi. I tu jest paradoks. Środki zastępecze powinny być zdelegalizowane, ale to wymaga profilaktyki i wyciągnięcia ręki do takich ludzi, a nie wiecznie czegoś zakazywać i kazać zagubionych ludzi. Ale jest również pytanie dla tłuków z rządu. Czy skręt i alkohol jako substancja psychotropowa nie powinna zostać zdelegalizowana? Po pierwsze za samo posiadanie nieznacznej ilości np. skręta od lat 18 napewno obniżyło by sprzedaż kanna i opio. Jak do tej pory żadne benzo nie zostało zdelegalizowane, a to jedne z najniebezpieczniejszych o ile najniebezpiecznych sumstancji na rynku.

Miałem napisać więcej ale nie mam teraz już czasu, jak sobie coś przypomne to napisze. Chodzi o moje przemyślenia iinterpretacje niektóych artykułów ze stronki. Aha i pamiętajciee158a500c118e0df7136a7a39f7733f1.jpg

Edytowano przez jestem wam potrzebny

@jestem wam potrzebny obrazek 10/10, zapisany

jesteś nam potrzebny.

chcesz żeby polakowi się ze złości z dupy sypały wióry? powiedz, że alkohol to narkotyk.

i jeszcze pokaż tamten znany wykres... chociaż nie, większość takich łbów ma problemy z czytaniem. :hahaha:

Edytowano przez horsii

@horsiiO to ci chodzi?

20101106_WOC504_0.gif

BO kilka takich wykresów jest
Dobra nie wiem czy będzie mi sie chciało analizować i pytać Was w w sprawie DZIENNIKa USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 25 sierpnia 2017 r. Poz. 1582

Cytat

1) uchyla się rozdział 6a; 2) po art. 53 dodaje się art. 53a w brzmieniu: „Art. 53a. 1. Kto, wytwarza lub przerabia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej środek zastępczy lub nową substancję psychoaktywną, mogącą stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. 2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków zastępczych lub nowych substancji psychoaktywnych mogących stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia albo czyn ten został popełniony w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.”; 4) po art. 55 dodaje się art. 55a w brzmieniu:

Co za różnica czy środek zastępczy jest nowy czy stary? Bo widnieją na liście środków zakazanych? Wpisane przez ludzi co mają tyle pojęcia o narkotykach co Kaczyński (przypominam że nie wiedział żę marihuane robi się z konopii). Niektóre starsze substancje były na pewno mniej szkodliwe od nowych i tak pozostanie. Teraz zaleje nas kolejna faza gówien ketonowych. Po prostu statystyki i hajs z zatrzymań będzie sie zgadzać. Kolejne pytanie to skąd władze będą wiedzieć czy np. klonazolam był środkiem zastępczym dla alkoholu a nie na odwrót? Alkohol, papierosy są również substancjami psychoaktywnymi. No tak, będą się tłumaczyć swoim wykazem środków zakazanych. Teraz uważajcie gdzie idziecie z flaszkami na urodziny bo poczęstujecie kielonem a to już jest alkohol który równiez jest substancją psychoaktywną zagrażającą życiu lub zdrowiu, lub co gorsza policja stwierdzi że częstując flaszką chcieliście osiągnąć korzyść majątkową.

Cytat

„Art. 55a. 1. Kto dokonuje przywozu, wywozu, przewozu, wewnątrzwspólnotowego nabycia lub wewnątrzwspólnotowej dostawy środków zastępczych lub nowych substancji psychoaktywnych mogących stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia, podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5.

Czyli obejmie to też kurierów którzy bez wiedzy swojej takie środki wożą w swoich samochodach. Ąż strach zostać kurierem w ty chczasach.

Jeszcze czy jest mi w stanie powiedzieć czym różnią się tak na logike środki zastępcze nowe i stare, substancje psychochaktywne i narkotyki, a jak słysze dopalacze to ręce opadają ?

Cytat

2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. 3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków zastępczych lub nowych substancji psychoaktywnych mogących stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia albo czyn ten został popełniony w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.”;

Czyli znowu samowola sędziowska, bo skąd PRLowski sędzia ma wiedzieć co to jest clonazolam,flunitrazolam, etizolam i że zeżarłem CECa 5g i nie zadziało ? I jakie ma to wszystko dawkowanie? Prawda, są psychiatrzy biegli ale oni tego też nie wiedzą.

Cytat

po art. 56 dodaje się art. 56a w brzmieniu: „Art. 56a. 1. Kto wprowadza do obrotu środki zastępcze lub nowe substancje psychoaktywne mogące stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia albo uczestniczy w takim obrocie, podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Tu już w ogóle polecieli. Uważajcie teraz kogo częstujecie fajką i oby miała akcyze bo może być tytoń przemycony z ukrainy i sędzia wymyśli sobie że udostępniałeś substancje zastępczą, psychoaktywną mogącą stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia. Nie daj boże sprzedacie komuś tasak zamiast noża bo może on zostać okrzyknięty substancją zastępczą dla noża i do tego niebezpieczną dla zdrowia? Ktoś źle przechowa tasak podczas transportu i se rozetnie bebechy.

Cytat

art. 57 otrzymuje brzmienie: „Art. 57. 1. Kto czyni przygotowania do przestępstwa określonego w art. 55 ust. 1 lub art. 56 ust. 1, art. 55a ust. 1, art. 56a ust. 1, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. 2. Kto czyni przygotowania do przestępstwa określonego w art. 55 ust. 3 lub art. 56 ust. 3, art. 55a ust. 3, art. 56a ust. 3, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”;

Niedajboże kupicie race fajek i pojedziecie z niądo pracy bo mogą Wam dowalić "czynienie przygotowania do przestępsptwa".

Cytat

1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki zastępcze lub nowe substancje psychoaktywne mogące stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. 2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków zastępczych lub nowych substancji psychoaktywnych mogących stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Znowu znaczna ilość  środków zastępczych jest wymieniana. Skąd będą wiedzieć jakie ilości ich nowych substancji będą stanowić zagrożenie dla życia czy zdrowia? "Bo tak stwierdzą" ?

Cytat

UZASADNIENIE

1. Cele projektu Celem projektowanej nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii jest zmiana obecnej sytuacji, w której osoby sprowadzające do kraju oraz organizujące i uczestniczące w handlu tzw. dopalaczami (tj. środkami zastępczymi i nowymi środkami psychoaktywnymi) nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za organizowanie działalności wywołującej stałe zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób, oferując w sklepach wolny dostęp do substancji psychoaktywnych także osobom małoletnim nieświadomym szkodliwości tzw. dopalaczy. Dodatkowo celem regulacji jest wprowadzenie penalizacji wytwarzania, udzielania (odpłatnego i nieodpłatnego) i posiadania środków zastępczych oraz substancji psychoaktywnych.

2. Rzeczywisty stan w dziedzinie stanowiącej przedmiot regulacji W obecnym stanie prawnym brak jest przepisów umożliwiających skuteczne ściganie sklepów z tzw. dopalaczami, jak również osób wytwarzających, wprowadzających do obrotu czy udzielających dopalaczy – na gruncie ustawy definiowanych jako środki zastępcze i nowe substancje psychoaktywne. Mimo wielkiej szkodliwości tych substancji uczestnicy handlu nimi ścigani są wyłącznie za inne wykroczenia albo przestępstwa, których dopuszczają się podczas jego prowadzenia.

Tu polecieli na ostro.  Jeden punkt przeczy drugiemu. Skąd oni znowu wzieli to słowo "dopalacze"? Ja nic nie dopalam długi czas. nawet pojary nie sępiłem:) Do tego narkomanów będą zamykać za posiadanie bo narkomania to przecciez ciężkie przestępstwo, a WHO sie myli i nie jest to chorobą i zostawią cie z chęcią na śmierć "bo jednego będzie mniej" (kto był w szpitalu to wie).Wpierdzielą cie do paki gdy będą mieli ochote żeby cie jeszcze bardziej zdegenerować.

Na dole więcej jest wniosków jakichś "ekspertów", ale przeczytałem opinie kilku z nich. Niektórzy trafnie oceniają poprawki do ustawy, ale to i tak przejdzie bo rządzą barany. Chciałem po prostu opisać to ze swojej perspektywy jakie to jest bzdurne, ale nie napisałem chyba niczego nowego ale liczę żę dobrze się bawiliście o ile chciało się Wam o tym czytać. :niewinny: 

Edytowano przez jestem wam potrzebny

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• REKLAMA