Skocz do zawartości
Kwiatek

NOWE USTAWY ANTYDOPALACZOWE

Polecane posty

Tak w skrócie:

Decyzją głownego inspektora sanitarnego (http://panczypani.pl/hyperreal/Decyzja%20GIS%20na%20Tajfun.png) rozporządzeniem został zakazany handel, produkcja "taifunem" oraz produktami podobnymi znanymi szeroko jako dopalacze. Głownym z powodów wycofania reszy produktów był źle podany skład lub jego brak.

Aktualnie wszystkie RC w tym MDPV są w pełni legalne, obrót jak i posiadanie. Pod warunkiem że jest podany prawdziwy skład, nazwa chemiczna i są one odpowiednio oznaczone.

Przygotowane są 3 ustawy które będą miały wpływ na przyszłość w/w środków:

http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/3444.htm

Zakaz reklamy skojarzeniowej typu "3 tabletki nawozimy i roślinka tańczy 2 godziny" "łodka bols" itp

http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/3442.htm

Wprowadzenie definicji "środka zastępczego" zakaz handlu i obrotem który zostanie uznany takim środkiem przez odpowiedni zespół na okres 12-18 miesięcy. Posiadanie legalne. Ustawa ma szanse wejść w życie w ciągu 3 tygodni. Wtedy też poprzez wydanie rozporządzenia mogą polecieć co bardziej popularne RC w tym MDPV

http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/3445.htm

Zmiana prawa farmaceutycznego. Definicja dopalacza jako każdego środka psychoaktywnego mogącego być stosowanym u ludzi. Ustawa ma wejść 3 miesiace po opublikowaniu w dzienniku ustaw. Przez ten czas środki takie jak alkohol, papierosy, kawa, kakao, gałka muszkatałowa i inne powinny byc wpisane jako wyjatki od ustawy inaczej za handel, zamierzenie wprowadzenia do obrotu bedzie grozic do 8 lat.

Ostatnia ustawa nie powinna miec zadnych szans na wprowadzenie...

to rozumiem ze posiadac,uzywac i sprzedarz jest legalna i bedzie leglna bo nie przewdiuje sie ustawa to usunac.

Aktualnie tak. Teoretycznie ma się to zmienić, praktycznie zobaczmy co z tego wyjdzie

hahahaha juz ja widze ta ustawe co definiuje pojęcie dopalaczy :)

Nagle zamykane sa wszystkie sklepy budowlane, apteki, stacje benzynowe, monopolowe i kioski. HA HA HA!

Tak jak napisałem, ta ostatnia, definiująca pojęcie dopalacza nie ma prawa bytu ;)

http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/3445.htm

Zmiana prawa farmaceutycznego. Definicja dopalacza jako każdego środka psychoaktywnego mogącego być stosowanym u ludzi. Ustawa ma wejść 3 miesiace po opublikowaniu w dzienniku ustaw. Przez ten czas środki takie jak alkohol, papierosy, kawa, kakao, gałka muszkatałowa i inne powinny byc wpisane jako wyjatki od ustawy inaczej za handel, zamierzenie wprowadzenia do obrotu bedzie grozic do 8 lat.

Ostatnia ustawa nie powinna miec zadnych szans na wprowadzenie...

Tak właściwie to najbardziej na rękę byłaby ustawa trzecia. O ile zostałaby odpowiednio napisana stwarza bardzo ciekawe możliwości. Co prawda daje ona odpowiednim instytucjom możliwość zamknięcia każdej pracowni introligatorskiej, stacji benzynowej, hipermarketu, sklepu z kosmetykami, o jakichkolwiek dopalaczach już nie wspominając, o tyle z łatwością może się stać mieczem obusiecznym.

Tak właściwie to najbardziej na rękę byłaby ustawa trzecia. O ile zostałaby odpowiednio napisana stwarza bardzo ciekawe możliwości. Co prawda daje ona odpowiednim instytucjom możliwość zamknięcia każdej pracowni introligatorskiej, stacji benzynowej, hipermarketu, sklepu z kosmetykami, o jakichkolwiek dopalaczach już nie wspominając, o tyle z łatwością może się stać mieczem obusiecznym.

Jeśli ta ostatnia ustawa wejdzie w życie to koniec z wolnością

Ja myślę, że niekoniecznie - stanie się dokładnie to samo co z SANEPiD-em, ŻADEN lokal w Polsce nie odpowiada wszystkim jego przepisom, dlatego też inspektorzy tej instytucji olewają się na większość rozporządzeń i jeśli czymś nie podpadłeś, dałeś łapówkę i nikt cię nie zakablował to masz spokój na rok. Przepis ponieważ jest zbyt ogólny pozostanie przepisem martwym. Jakie siły państwo musiałoby zaangażować aby wykonywać te przepisy? Policję, GiS, laboratoria, antyterrorystów - nikt tego nie ogarnie i wątpie by komuś się chciało.

Nie wyobrażasz sobie wydarzeń, jaki mogą wywołać legalne, przemyślane i zorganizowane działania które staną się możliwe dzięki tej ustawie.

A możesz mi udowodnić ,ze jakikolwiek zgon w ciągu ost 21 lat miał miejsce przez stan sanitarny kibli na drowcu PKP? :)

heheheheheh mam faze sorka :D Poprostu jak juz człowiek traci siłe to poczucie humoru mu dopisuje :D

Ja nadal czekam co będzie z moim pierwszym w zyciu narkotykiem - czyli bita smietana w sprayu. Jak wjedzie ustawa to cukiernie zbankrutuja :D

3 takie śmietany na 1 noc w lodówce zeby smietana osiadła a gaz poszedł do góry i byłem w 7 niebie :D

Z reka na sercu było to moje pierwsze w zyciu ekcperymentowanie. Wtedy myslalem miedzy podtlenkiem azotu z bitej smietany a aviomarinem z apteki :D

aha 27..... no to sobie złoże zamówienie w tym tygodniu ostre zeby miec zapas jakiś :P Zobacze jak paka z timpli i zdecyduje czy upalacze czy timpal wybiore ;P

Ustawa nie zakazuje posiadania - kundle mogą się zesrać ze złości i gówno zrobią.

Obiecuję że jeżeli ustawa 3 (w pierwszym poście) wejdzie w życie to pierwszy rzucę kamieniem, i wyjadę za granice np Hiszpania gdzie prawo nie pisane ma większe znaczenie niż prawo spisane.

Obiecuję że jeżeli ustawa 3 (w pierwszym poście) wejdzie w życie to pierwszy rzucę kamieniem, i wyjadę za granice np Hiszpania gdzie prawo nie pisane ma większe znaczenie niż prawo spisane.

Nawet jak wejdzie to nikt nie ma środkow do jej egzekwowania - pozostanie prawem martwym.

sklepy pozamykane,a ja tam mam nowosci typu koko exotic ciekawe kurwa skad haha nie sa w stanie zlikwidowac dopkow tak jak im sie nie udalo z nielegalami ... Moglo zarobic panstwo,ale sa za glupii na to żal mi ich

tzn że nawet przez internet z zagranicy nie będzie można kupić dopków?

Będzie można - polska psiarnia nie będzie ścigac podmiotów zagranicznych jeśli substancje jakie wysyłaja nie są na indeksie (czyli mef i bzp odpada), nawet jeśli są to nie mają takiej możliwości - mogą jedynie rekwirować towar i wyciągnąć konsekwencje wobec zamawiającego który chciał obejść prawo (co jest i tak naciągane jeśli osoba zamawiająca była przekonana o legalności precederu nie wiedząc o zawartości nielegalnych substancji, zamawiała na własny użytek i w małej ilości).

Ale powiedzmy sobie szczerze - gdyby polska policja miała prześwietlać każdą paczuszkę to musiałaby mieć budżet wojska polskiego - urządzenia, ekspertów, laboratoria, szkolenia. Nikt nie ma na to szmalu bo państwo jest biedne - czasem jakiegos pojedynczego ludzika złapią, albo się najwyżej skompromitują bo wezma na świecznik dopy które nie mają substancji zakazanych.

Dlatego pisałem już wcześniej - albo wylot za granicę albo sprzedawać kadzidełka i sole do kąpieli.

no dokładnie nie będą każdej paczki sprawdzać tylko wydaje mi się że mogli by te dopki wysłać w jakiś lepszych kopertach lub jakiś pudełkach bo ja dostałem paczkę z Czech w kopercie gdzie prześwitywało czarne opakowanie Pupila każdy głupi by się domyślił o co kaman :lol: poza tym zwiększyła się liczba paczek z Czech czy Słowacji wszyscy wiedzą o co chodzi na poczcie :E chyba tylko listonosze nie do końca są świadomi (jeszcze) co roznoszą :-P dlatego tak jak napisałem wcześniej te koperty powinny być grubsze lub jakieś małe pudełeczka.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• REKLAMA