kurakov

Rozpuszczanie benzodiazepin w roztworze (tłumaczenie własne)

4 posty w tym temacie

Jest to kopia mojego posta z działu vendora, który zatonął w stercie śmieci. Przepisuje więc go w bardziej dostępne miejsce w tym dziale. Tłumaczyłem luźno artykuł z psychonautwiki. Oczywiście źródło poniżej.

Spróbowałem przetłumaczyć

https://psychonautwiki.org/wiki/Volumetric_liquid_dosing.
Miłej lektury. Jeżeli coś nie tak to proszę mnie poprawić. Tłumaczenie jest mojego autorstwa, luźne. Weź ktoś to przyklej bo te pytania z tym rozpuszczaniem stają się męczące.
Wersja 1.1

Dawkowanie wolumetryczne jest procesem rozpuszczania proszku w cieczy, aby zminimalizować szkody wywołane odmierzaniem niektórych związków "na oko" np. Benzodiazepin w prochu. Dozowanie wolumetryczne jest konieczne by odmierzać niskie dawki rzędu 1-2mg. Większość tanich wag, takich jak jubilerskie za 25 zł, nie są zbyt precyzyjne by odmierzyć chociażby 2mg danego środka.  

Wiele substancji psychoaktywnych, takich jak benzodiazepiny, działają często od jednego miligrama. Takie niewielkie ilości nie mogą być dokładnie mierzone za pomocą chujowych, dilerskich wag cyfrowych, czy "na zapałke".

Potrzebne materiały:

Rozpuszczalnik - alkohol (spirytus), glikol propylenowy lub gliceryna (w zależności od substancji)
Wszystkie substancje powinny rozpuszczać się w alkoholu, należy unikać wody gdyż wiele substancji nie rozpuszcza się w niej.
Urządzenie do pomiaru - najlepiej strzykawka insulinowa.
Butelka lub pojemnik na przechowywanie - Uwaga: roztwór należy przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu.
Niektóre substancje psychoaktywne (zwłaszcza benzodiazepiny) są praktycznie nierozpuszczalne w wodzie, ale rozpuszczają się w innych rozpuszczalnikach łatwych do zakupienia, takich jak alkohol, glikol propylenowy lub gliceryna. Jednakże, nawet jeśli wasze kochane benzo dodaliście do właściwego typu rozpuszczalnika, roztwór może wymagać łagodnej kąpieli w ciepłej wodzie. Kąpiel w ciepłej wodzie obejmuje umieszczenie naszego pojemnika z substancją np w garnku z wodą nad ogniem. Proces ten podgrzewa roztwór tak, by mógł się lepiej rozpuścić. Nie należy wrzucać naczynia z tworzywa na spód garnka na włączonym ogniu. Podgrzana woda nie wymaga gotowania - wrecz to jest niewskazane ! Zbyt wysokie wygrzewanie roztworu zmieni wlasciwosci chemiczne odczynnika !  

Proszek
Ważne jest, aby zważyć wstępnie ilość proszku, którą chcesz rozpuścić. Nawet jeśli vendor napisał ile jest danej substancji w torbie, nie zakładaj, że sprzedawca dał Ci taką ilość substancji; Czasami sprzedawcy dodają więcej niż jest na etykiecie. Jeśli ktoś uważa, że otrzymał 500 mg, ale faktycznie mógł otrzymać 1000 mg, to ciekły roztwór będzie dwa razy mocniejszy niż oczekiwano.

Jak odmierzać?

Odmierzamy według wzoru - ilość prochu / ilość rozpuszczalnika

Przykłady:

100 mg prochu w 100ml glikolu - 1mg/ml
250 mg prochu w 100ml glikolu - 2,5mg/ml
500mg prochu w 250ml glikolu - 2mg/ml

itd...

Inne przykłady:

Ile rozpuszczalnika potrzebujesz?
Aby otrzymać roztwór 2mg/ml, dodaj 100mg prochu do 50 ml rozpuszczalnika
Aby otrzymać roztwór 1mg/ml, dodaj 100mg prochu do 100 ml rozpuszczalnika

Ile potrzebujesz przyjebać?
Jeżeli masz rozpuszczone 2mg/ml i jeżeli chcesz przywalić 2mg, potrzebujesz przyjąć 1ml.

itp, itd...

Rozpuszczenie
Po zważeniu materiału, obliczeniu stężenia i zmierzeniu wymaganej objętości rozpuszczalnika, dolej ciecz do odpowiedniego pojemnika, a następnie dokładnie wymieszaj związek. Zakręć dokładnie, a następnie mieszaj tak mocno, i tak długo jakbyś trzepał kapucyna przy 3cmc. Aby przyspieszyć proces możemy podgrzać substancje tak jak było to wcześniej opisane. Nie należy doprowadzać garnka z wodą do wrzenia, gdyż może to uszkodzić naszą ciecz. ZBYT WYSOKIE WYGRZEWANIE ROZTWORU ZMIENI WŁAŚCIWOŚCI CHEMICZNE ODCZYNNIKA! Po angielsku tam było jeszcze gadanie o rozpuszczaniu w wodzie, lecz ja osobiście odradzam ten sposób.

I jeszcze jedno: Link do kalkulatora w języku angielskim:

http://volume.tripsit.me/

Źródło: https://psychonautwiki.org/wiki/Volumetric_liquid_dosing
To moje luźne tłumaczenie po pijaku, więc zapewne coś może się nie zgadzać.

Edytowane przez kurakov

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co tam jeszcze można dodać od siebie. Większość środków dostępnych w prochu najlepiej się rozpuszcza w spirytusie, można też w czystej wódzie. Tylko niech żaden chlejus tego nie robi bo psychika chlejusa zadziała tak że skończy na tym że przywali roztwór z gwinta, a wtedy pozamiatane, lepiej przelać do innego pojemnika, stabilnego. Polecam glikol propylenowy farmaceutyczny (dla pijaków).

I pamiętajcie. Nie należy mieszać benzodiazepin z innymi depresantami!

Edytowane przez kurakov

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w glikolu najlepiej, nigdy nie miałem problemu a rozpuszczalem prawie każde RC benzo

i po co komu takie niskie stężenia? polecam 0,5g do 100ml i dawkowac 0,1ml a nie 1ml, bezsensu tyle rozpuszczalnika, glikol nie jest aż taki smaczny a do podania donosowego czy p. r. nada się bardziej w mniejszych ilościach

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• REKLAMA