Skocz do zawartości
Energy

Jak zamykali sklepy w Gdyni...

Polecane posty

Dziś w Gdyni odbyła się zmasowana akcja zamykania sklepów... na nasz najechała milicja w asyście zagubionej kobieciny z sanepidu, potem rozegrała się 4godzinna walka włącznie z komendantem milicji miasta Gdynia oraz wydziałem kryminalnym z busem pełnym techników kryminalistyki w "pięknych" kombinezonach z cyfrową kamerą i walizkami sprzętu (zupełnie jak na miejscu jakiegoś zabójstwa-żenua...). Po ponad 4 godzinach walki bezprawnie zamknęli nam sklep... teraz pozostaje walka z tuskiem i jego bandycką spółką oraz oczywiście pojedynek przed sądem o odszkodowania (a podobno tak dbają o budżet...).

Właściciele sklepów chcących dołaczyć do inicjatywy zapraszam na pw (organizujemy zepół adwokatów).

Końcówka szopki na youtube:

walcząca załoga ENERGY SPOT

Nie wiem czy da radę (właśnie rozmawiam o tym ze swoim adwokatem), ale jeśli się da to tak. Szkoda tylko, że zapłaci za to każdy z Nas... (czyli każdy podatnik).

Nie odpuścimy (tak jak dziś, walcząc z milicją) chociażby dla zasady, że sprawiedliwość musi być.

jak wyglada sytuacja u Was w miescie na chwile obecna? od wczoraj wszedzie widze szał 'anty-dopki', w Szczecinie wszystko pozamykane (no fakt, pare bastionow otwartych znalazlem :D).. wracalem jednak przed chwila z roboty, postanowilem sie przebic przez centrum, zeby zobaczyc zaplombowane sklepy itd.. i cos mi sie wydaje, ze te kontrole nie mialy czynnego udzialu w naszym miescie :D Ci, co maja czynne od 8/9/24h, maja normalnie otwarte..

jakie produkty konkretnie zostaly zdelegalizowane? tylko Taifun? tzn, ze zamykaja sklepy tylko w jakis sposob zwiazane z marka dopalaczy, ich towarem, tak?

mam tez pytanie do wlasciciela sklepu w Gdyni, bo widze, ze aktywnie sie tutaj wypowiada - w imie czego w ogole wjechali Ci na sklep, te wszystkie plomby, zabieranie towaru itd? znaczy chodzi mi o to, z jakiego rozporzadzenia to idzie + jak to sie stalo, ze dzielne zastepy policji w ciagu ot tak jednej chwili dostaly 1700 nakazow kontroli, przeszukan? bo bez nakazow to nie wiem co moga zdzialac?:) anyway, z ciekawosci

szczerze to nie zrozumiales mnie nawet w 0.00001% - nie szukam odpowiedzi na temat tego co wymyslila sobie pani kopacz, poza tym moge to sobie znalezc w kazdym miejscu polskiego Internetu :D

tylko z jakimi KONKRETNYMI papierami przyszli do sklepu, na jakiej to zostalo zamkniete podstawie? nie wiem czy sie domyslasz, ale "polecenie minister zdrowia ewy kopacz" jako wladzy wykonawczej w naszym kraju, jest gowno warte, dlatego chcialbym dowiedziec sie jakichs konkretow ;)

Może później wrzucę skan-teraz tylko kilka linijek:

Decyzja Głównego Inspektoratu Sanitarnego, potem masz masę ustaw, paragrafów do których się odwołują i:

1. wycofuje z obrotu na terenie całego kraju wyrób o nazwie "tajfun" określony jako przeznaczony do celów kolekcjonerskich oraz wszystkie podobne wyroby mogące mieć wpływ na bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia ludzi,

2. nakazuje zaprzestanie działalności obiektów służących produkcji, obrotowi hurtowemu lub detalicznemu wyrobami o których mowa w pkt.1,

3. ninijeszej decyzji nadaje rygor natychmiastowej wykonalności"

To tak na szybko tyle.

szczerze to nie zrozumiales mnie nawet w 0.00001% - nie szukam odpowiedzi na temat tego co wymyslila sobie pani kopacz, poza tym moge to sobie znalezc w kazdym miejscu polskiego Internetu :D

tylko z jakimi KONKRETNYMI papierami przyszli do sklepu, na jakiej to zostalo zamkniete podstawie? nie wiem czy sie domyslasz, ale "polecenie minister zdrowia ewy kopacz" jako wladzy wykonawczej w naszym kraju, jest gowno warte, dlatego chcialbym dowiedziec sie jakichs konkretow ;)

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest właśnie to, że z wielu relacji wynika iż było to najzwyczajniej w świecie bezprawne zamknięcie sieci sklepów, gdyż sami pracownicy sanepidu i policji nie byli w stanie na miejscu podać dokładnej przyczyny zamknięcia lokalu.

Dokładnie tak jest - u nas po ponad 4 godzinach walki zjawił się komendant i nie potrafił uzusadnić logiczne działań swoich ludzi. Stwierdził, że "użyje wszelkich możliwych środków" ale jakich już nie był w stanie wytłumaczyć.

Będzie wojna, będą pozwy i będzie niezła jazda bo nikt nie odpuści zainwestowanej kasy to raz, a dwa dla zasady.

wlasnie o to mi chodzilo - ze te sklepy sa przeciez zamykane kompletnie bezprawnie.. (ofc pomijajac decyzje jakiejs tam minister)

dowiedzialem sie w jednej ze stacjonarek w szczecinie, kupujacej produkty od dopków - we wtorek wracaja, zdecydowanie chodzilo o cala siec :)

Bezprwie! Polski rzad dal przyklad swojej "wladzy" lamiac prawo! Bez odpowiedniej ustawy nie mozna zakazac handlu produktami "kolekcjonerskimi".

Gdy tylko "dopalacze" pojawily se w polsce nie bylo o nich glosno, nie bylo tez zatruc, przedawkowan czy innch tego typu historii ( a moze byly tylko nikt o tym nic nie mowil) pierwszy sklad "dopalaczy" nie doprowadzal do tak skrajnych sytuacji jak ten ktory jest dzisiaj (po wprowadzeniu kolejnej ustawy z zakazanymi skladnikami).

Kolejna sprawa sprzedaz dzieciom i nieletnim, niektore sklepy same sie prosily o zamkniecie i to nie podlega dyskusji! Nalezalo zaostrzyc kontrole komu owe dopalacze sa sprzedawane! Zaostrzyc wiek osob ktore moga je nabyc do 21 lat.

Osoby ktore podjely sie prowadzenia tego typu interesu czesto braly kredyty, pozyczki odznajomych czy czlonkow rodzny, legalnie wedlug PRAWA prowadzily dzialalnosc gospodarcza: odprowadzly podatki, oplacaly skladki do ZUS!

Kazdy z nas ponosi odpowiedzialnosc za wlasne czyny, nie wolno ludziom w kraju demokratycznym nazucac, zakazywac, nakazywac czegos co zgodnie z ustalonym prawem jest legalne! Dlaczego Panstwo nie wezmie sie za tyton, ktory co roku powoduje smierc u tysiecy ludzi (badania lekarskie udowodnily, ze palenie tytoniu powoduje raka pluc! kazdy palacz o tym wie i swiadomie podejmuje decyzje o zakupie paczki papierosow i zaden z urzednikow nie stoi pod sklepem i mu jej nie zabiera mowiac, ze to zle dla jego zdrowia!) Wodka, ktora co roku jest przyczyna tysiecy wypadkow (na drodze, w czterech scianach gdzie pijana kobieta morduje swojego meza, gdzie ojciec zneca sie nad dziecmi) alkohol rowniez uzaleznia, powoduje smierc!!! Ludzie na jakim swiecie my zyjemy!

To czy pojde o sklepu i kupie kolejna paczke fajek, majac swiadomosc tego ze za kilka lat moge przez to umrzec, czy kupie wodke od ktorej moge sie uzaleznic czy pod wplywem ktorej zrobie cos czego bede zalowac do konca zycia, czy pojde do sklepu z "dopalaczami" i kupie tam "mieszanke ziolowa" to jest MOJA decyzja, ktorej konsekwencje bede ponosic sam.

Nie popieram nieletnich. ktorzy spozywaja alko, pala fajki czy spozywaja "dopalacze" - nie!

Ale czy to oznacza, ze ja nie pale, nie pije?

Moim zdaniem do ktorego oczywiscie mam prawo (przynajmniej teoretyczie, bo w Plsce juz niczego nie mozna byc pewnym) podwyzszenie wieku osob ktore moga nabyc "dopalacze" do 21 lat, zwiekszone kontrole pnktow oferujacych owe "dopalacze" powinny byc wprowadzone jako pierwszy krok przez nasz rzad.

W dzisiejszych czasach mozliwosc kupienia narkotykow nielegalnych jest rownie prosta co wejscie do sklepu z "dopalaczami", czy osiedlowy dealer bedie sprawadzal dowod osobisty? Mozna bylo miec kontrole nad tym co sie dzieje w naszym Panstwie, kontrolowac sprzedaz takich srodkow, a wielomilionowe podatki ktore bylyby odprowadzane do skarbu panstwa przeznaczyc na naprawde istotne cele: bezdomne rodziny i dzieci, ofiary powodzi czy innych nieszczesc ktore przeciez dotykaja nas na codzien.

Chce zaznaczyc ze wspolczuje ofiara rodzin "dopalaczy".

Wszystko jest dla ludzi, tylko korzystajmy z tego z glowa.

Może później wrzucę skan-teraz tylko kilka linijek:

Decyzja Głównego Inspektoratu Sanitarnego, potem masz masę ustaw, paragrafów do których się odwołują i:

1. wycofuje z obrotu na terenie całego kraju wyrób o nazwie "tajfun" określony jako przeznaczony do celów kolekcjonerskich oraz wszystkie podobne wyroby mogące mieć wpływ na bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia ludzi,

Czyli teoretycznie, jesli dobrze rozumiem, to nie powinno byc problemu ze sprzedaza tzw. soli, czy pillsow. Chyba trudno zgodzic sie z twierdzeniem, ze np Funky/Kamikadze jest wyrobem "podobnym" do miesazanki ziolowej o nazwie "Taifun". Jesli sie myle to mnie poprawcie.

Jesli chodzi o wspolprace shopow, to jak najbardziej jestem gotowy :)

Jak obiecywałem pod tym linkiem ( http://chomikuj.pl/energyspot/Galeria ) jest do ściągnięcia papier na podstawie którego zamykają sklepy.

Rada dla tych do których jeszcze nie dotarli - wyczyście sklep z całego towaru (proszki, krążki, kadzidła) i zostawcie akcesoria (bonga, sisha, lufki etc.). Po takim zabiegu mogą Was cmoknąć w pompkę, a sprzedaż na telefon ;-) W kazdym razie najważniejszym jest żeby nie zabezpieczyli sklepu-to podstawa, nad resztą pracujemy.

I dalej szukamy chętnych do dołączenia do grupy, która sporządzi pozew i ruszy do sądów - im nas więcej tym lepiej!!! Zapraszam na PW.

Ja dziś o 16 się przeszedłem na spacerek i cała Gdynia zamknięta, co do jednego sklepu, wszystkie pozaklejane ; d zrobili prohibicję na dopki ;/ ciekawi mnie co ludzie będą robić, ja w sumie i tak szukałem czegoś na bezsenność po zakupionym jeszcze wczoraj południem Greenway Speedway i dupa : D na szczęście natura uratowała tyłek ; ) No ale cóż, straszne to co zrobiło państwo, nie chce widzieć co by się działo jakby przez miesiąc ograniczyli przepływ dopalaczy dla ludzi, którzy już w to weszli, jak dla mnie to pewnie na zdrowie ale jak znów otworzą to muszę i tak stestować nowy sort ; D

Jedlok...

a może pozamykamy wszystkie monopolowe? wszystkie sklepy z fajkami? wszystkie metalowe? wszystkie sklepy z energetykami? A ruszyłeś główką i pomyślałeś ile ludzi pójdzie na bezrobocie? Ile vatu, dochodowego nie zasili upadającego państwa polskiego (polecam lekturę nowego numeru Forbes, może cyfry przemówią do Ciebie...)? A pomyślałeś jak znów w siłę urośnie podziemie? Myślisz, że to wszysko jest takie proste - zupełnie jak rudy donek...

pic alkoholu nie pije, palenie fajek rzuciłem, a energetykow tez nie pije więc moga zamykac a na dopalacze i tak nie ma podatku więc ? sa rc shopy więc dopalacze mi nie potrzebne...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się