Skocz do zawartości
luks1985

Neurotoksycznosc mdma, mefedronu i halogenowych amfetamin

Polecane posty

@SIN a może tak pokazać ogrom zniszczeń narkotyków.

https://autismsciencefoundation.wordpress.com/2015/06/02/mdma-is-not-a-viable-option-for-people-with-autism/

9-19fig1.jpg

Jakby ktoś chciał jeszcze podyskutowac o ekstazy to zapraszam :_)

Szczerze mówiąc dawno miałem wrzucić te grafike.

mam jeszcze badanie chloroamfetamin. Tam jest dopiero pogrom.

@SIN jesli temat nie może zostac lub trzeba przenieść to dajcie znać : )

Od razu zaznaczam - badan nt 3/4cmc o toksycznosci nie mam. Poprostu nie sa neurotoksyczne (przynajmniej na te chwile nie ma takowych i nikt to badał nie potwierdza bzdur o neurotoksycznosci).

Nie ma to jak wrzucić grafikę z badania, w którym małpom podawano MDMA w dawce 5mg/kg masy ciała 2 razy dziennie przez 4 dni pod rząd, co w przeliczeniu na średniego dorosłego mężczyznę równa się 700mg MDMA dziennie. Autorzy zresztą piszą w artykule, że taka dawka została wybrana właśnie dlatego, że powoduje uszkodzenia neuronów posiadających receptory serotoninergiczne. Większość informacji dotyczących rzekomej neurotoksyczności MDMA pochodzi z badań na zwierzętach, którym podawano od 5mg/kg masy ciała nawet do 100mg/kg masy ciała. Nie można takiego dawkowania porównywać do brania MDMA raz na miesiąc/dwa miesiące w ilości np. 1.5-2mg/kg masy ciała. Takie projektowanie badań dotyczących narkotyków powoduje właśnie, że na zawsze w głowach ludzi formuuje się "MDMA jest neurotoksyczne" i mamy kolejny argument przeciwko legalizacji, czy użyciu w terapii.

Badań nad neurotoksycznością 3cmc/4cmc nie ma, bo są to nowe substancje, a MDMA jest badane od 30-40 lat. Zakładanie, że coś nie jest neurotoksyczne, bo nie ma badań nie jest mądrym posunięciem.

Dobra inicjatywa :) Chlory też nas niepokoiły, pokaż te chloroamfetaminy, które masz w zanadrzu, brzmi ciekawie :) 

Jurek

Wszystkie amph oraz metamph z podpietymi halogenami -bromem, chlorem,jodem sa skrajnie niebezpieczne. W duzej mierze chodzi o metabolity i sposob metabolizmu.
Nie chce sie rozwodzic, bo tyle mi przekazano. przy b-k wszystko przebiega zupełnie inaczej.

Dobra a teraz co ciekawszego.

1)

https://bitnest.netfirms.com/external.php?id=%257DbxUgY%255CC%251A%2505%2505pg%257D%250D%250C%255ECX%2503M%2540w%257Be%251CH%251C
Data:1991 r.

Charaklterystyka neurotoksycznosci. Zrodla w publikacji. I tak w tamtych czasach badano pochodne amfetamin. Wynajdowali neurotoksyczna para-chloroamfetamine (para czyli 4)  od razu na wyscigi szukali nietoksycznych analogow. M.in MDAI. Choc moja uwage przykuł raczej kotek - 6-CAT.

2)

http://sci-hub.cc/10.1111/j.1476-5381.1993.tb12846.x

4 Injection of PCA (5 mg kg-', i.p.) resulted in a 70% loss of 5-HT and 5-HIAA content in hippocampus and cortex 4 days later. Injection of chlormethiazole (100mg kg-', i.p.) or dizocilpine (1 mg kg-', i.p.) 5 min before and 55 min after the PCA failed to protect against the neurotoxicity, nor was protection afforded by chlormethiazole when a lower dose of PCA (2.5 mg kg', i.p.) was given which produced only a 30% loss of 5-HT content. Chlormethiazole did prevent the hyperthermia induced by PCA (5 mg kg-'), while the lower dose of PCA (2.5 mg kg-') did not produce a change in body temperature

Jak macie kogos bieglego  z angielskiego moe dorzucic troche publikacji. Tu nie trzeba być orłem. Jest tabelka i pokazane jakie te substancje szerza spustoszenie.

3)

Mefedron
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4043985/figure/pone-0099002-g001/

cały art :
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4043985

4)

porównanie mefa i mdma
https://www.mdma.net/comparison.pdf

5) tUTAJBADANIA NAD OBECNYMI B-K. zADNE NIE WYKAZAŁO TOKSYCZNOSCI.
@makaroni jakie nowe ? żartujesz ? badania o MDMA to wiesz ile trwaja ale o ketonach to bzdury piszesz.

3CMC
2013:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23768644
A w badaniu sa i wczesniejsze zrodla.
Pierwsza synteza klefedronu (4cl mcat)
4-Cl MCAT (Trepanier and Sprancmanis, 1964)
@SIN mowiłes cos o publikacjach nt klefa:
http://scholarscompass.vcu.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=4714&context=etd
Tymi substancjami sam Cozzi zajmuje sie min. od 15lat

https://bitnest.netfirms.com/external.php?id=%2518%253A3%25172%251BE%252AEYQ%253Dx%257F%2504%2507
Tu masz jodofedron, bref i reszte.
Zrodla na dole/gorze publikacji.

=================

Generalnie byłoby pięknie gdybyście zorganiowali kogoś z wiedza z anglika który by to przetłumaczył. Ja jestem w stanie przekopać na ile sie da. tylko tu połowa jak zobaczy szlaczki, rysunki tabelki to kliknie x.

Publikacje różnej maści nt ketonów są. Na pewno nie mają toksycznych metabolitów (w kwestii mefa znajodwano toksyczne metabolity i był to jedyny b-k o toksycznosci ktorego mówiono od samego początku).

W kwestii np klefa czy brefa wyrzut jest duży, ale z tego co pamiętam nie na tyle duży, żeby popalić styki. Metabolity mefa kreca sie bardzo dlugo (i to one powoduja negatywne samopoczucie) metabolity klefa znikaja w 9 godzin !

NAjwiekszy problem z szukaniem to mnogosc nazw. klefedron znajdziemy jako:
Clephedrone
4cl mcat
4CL-methcathinone
para-chloromethcathinone
4-chloromethcathinone (1-[4-chlorophenyl]-2-[methylamino]-propan-1-one; 4-CLMAP)

Duzo wniósłby @Synchro bo przy kanna były o wiele bardziej niebezpieczne zwiazki.

Na angielskiej wiki jest tego b. duzo
https://en.wikipedia.org/wiki/Para-Chloroamphetamine
https://en.wikipedia.org/wiki/Para-Iodoamphetamine
Nie mylcie wiki PL z normalną wiki. Na tamtej opisy są w pełni profesjonalne.

Chlorowane amfetaminy są neurotoksyczne (według tych artykułów). Wobec tego na zasadzie analogii, czy chlorowane b - k, które są pochodnymi amfetaminy nie są przypadkiem również neurotoksyczne?

nie jestem chemikiem ale tu chyba prosta analogia nie działa, przy ketonach rzekomo jest trwalsze wiązanie atomu i ten chlor się nie uwalnia, fluoroamf też się innymi prawami rządzą, ale no niech się ktoś mądrzeszy wypowie, te substancje są na tyle nieprzebadane, że wszystko jest możliwe

Zaraz uprzątne ten bajzel u góry.

1) Na te chwile papiery sa na mefedron. Co do reszt b-k nie znalazłem nic. @Moonglum nie oznacza, że do najzdrowszych należą.

2) @mj2086 badania nad tymi narkotykami sięgają lat 30. Pierwsza synteza clephedronu repanier and Sprancmanis, 1964r.  zródło:

http://scholarscompass.vcu.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=4714&context=etd

Jasne, że badania o b-ketonach są od dawna, natomiast w porównaniu do mdma nie ma ich tak dużo, bo te cieszy się zainteresowaniem naukowców z powodu zażywania go przez ludzi od dawna. Chodziło mi tutaj głównie o badania stricte nad neurotoksycznością. Jeśli są takie dotyczące neurotoksyczności i b-k innych niż mef to wrzuć proszę, bo ten który wrzuciłeś o klefie to miał być argumentem, że jakiekolwiek badania są tak? Bo do neurotoksyczności on się nie odnosi.

O co mi chodziło przede wszystkim to o to, że mdma jest prawdopodobnie neurotoksyczne tylko w dużych dawkach i jak wszystko co za dużo to nie zdrowo. Poza tym mało ludzi bierze mdma w sposób taki w jaki biorą b-k, czyli do pustego worka. B-k można dorzucać praktycznie w nieskończoność jeśli masz odpowiednio dużo.

Kolejna sprawa neurotoksyczność oznacza zmiany strukturalne, które są ważne i groźne, natomiast równie groźne są zmiany funkcjonalne mózgu. To jest rzecz obserwowana np. przy uzależnieniach behawioralnych (hazard albo gry komputerowe). Te osoby często nie mają dużych zmian strukturalnych, natomiast funkcja poszczególnych części mózgu jest poważnie zaburzona.

O co mi chodziło w mojej wypowiedzi wcześniejszej: To dawka powoduje toksyczność lub jej brak i wszystko może być trucizną. Stygmatyzowanie mdma czy amfetaminy (wiem, że rozmawiacie o innych pochodnych amfetaminy, to jest tylko przykład) pod tym względem jest po prostu błędne, bo w określonych dawkach te substancje nie są neurotoksyczne. Amfetamina jako addreall, w dawkach rzędu 10-30 mg dziennie jest podawana np przy adhd i nie jest neurotoksyczna. Poza tym neurotoksyczność to nie wszystko, jest jeszcze kardiotoksyczność, immunotoksyczność i dajmy na to co z tego, że klef w ilości 700 mg/dzień codziennie przez 5 dni nie zniszczy tyle neuronów serotoninergicznych co MDMA w tej samej dawce, skoro np. niszczy mięsień sercowy, albo ściany naczyń krwionośnych.

Nie jestem chemikiem jak coś.

dose.jpg

@makaroni umówmy się, że jeśli ja panę głupstwo pisze - przepraszam Makaroni pomyliłem się. Działa to też w drugą stronę.

Posta wcześniej piszesz- nie ma badan teraz piszesz sa badania ale..  Własnie dyskusja czy szereg pytań do ludzi którzy  z dobrej woli tłumaczą takiemu nieukowi nielotowi jak ja pewne mechanizmy (a kiedyś zahaczyliśmy o mechanizm z chemii ze szkoły średniej %-) )

Nieistotne.

Ciekawostki:

1)

Padały pytania:

toksyczne 4cma - nietoksyczne 4cmc

toksyczne JMA - nietoksyczne $jmc

i teraz...

toksyczne 4mmc i...

https://en.wikipedia.org/wiki/4-Methylmethamphetamine

prawdopodobnie nietoksyczne 4mma %-)

2)

MDma o którym piszesz. @makaroni poszukaj prosze informacji o tym ile kreca sie metabolity. W przypadku mefedronu (co juz powinno dac do myslenia uzytkownikom) metabolity krecily sie przez okres podobny co amfetamin. Co oznacza, źe metabolizm mefedronu jest prosty, jednak jego wydalenie juz o wiele cięższe. 

W przypadku 4cmc jesteśmy czyści po 8-9 godzinach.

Pewnie wielu myśli, że jestem wpatrzony w 4cmc jak w obrazek. Nic bardziej  mylnego. Po 2-3 uzyciach byłem  w szoku. Zero zjazdu, zero problemow. Owszem czuc, że cos jedlismy. Tu brzuch boili tam cos innego.

Po głębszym przyjrzeniu sie opisowi klefistofelesa wnioski byly:

- dziala szybko i mocno-

- szybko wchodzi, szybko schodzi, metabolity są eliminowae w tempie expresowym ( 9 godzin vs 7-10 dni %-)

Co mnie jednak najbardziej gryzie i na co do dziś nie otrzymałem odpowiedzi - hesli klef moze dac wyrzut nawet o 1000 proc to czemu na 2- gi dzien nie ma deficytu serotoniny ? Czemu nie ma deprechy ?

I nadal raz - dwa razy  w tygodniu siadam do wyszukiwarki google scholar i klepie frazy ktore pisałem wyzej. bo jesli pojawia sie nawet wzmianka o chloro pochodnych metkatynonu o rusze niebo i ziemie, zeby zdobyc publikacje.

W koncu zezarlem teg czy za rok dwa bede swiecic czy tylko mi 3 noga urosnie. Zasada o ktorej pisałem - WIEDZ CO CPASZ ! :)

3)

4fma. Krewniak w protej linii pani metamfetaminy. Chyba jakis syn z łoża fluoru i methamfetaminy. Jedn ak nie ma nawet 1proc działań ubocznych swojej mamusi.

Okazuje się, że wiazanie chlor-benzen jest trwalei praktycznie nie do złamania. Wiazanie fkluor benzen jest najsilniejszym wiazaniem halogenu z benzenem. Nie do złamania. Ba jest tak poteżne, ze nie ma metabolitow toksycznych ani innych problemow.

-------------------

I ostatnia, ale ważna kwestia.

Pisze o niej kolega wyżej. Ja przytakne - szkodliiwe saq wszystkie narkotyki. Toksyczne (czyli w chodza niszcza wychodza) nie wszystkie.

Badania o których wspominam maja o do siebie, że nie prowadzi się ich dla zenka z kielc czy dla firmy x. Badają w nich metabolizm poszczegolnych grup substancji, metabolizm  halogenow podpietych tu czy tam. metabolity,  zwierzaczki sa krojone po paseczku dla zbadania zniszczen w organizmach.

i to nie jest tak, ze komuś wyjdie toksycznosc i on ją ukryje. Jesli mu wyjdzie ta toksycnosc a 2 innym nie wyszla to chłop ma nie tyle nobla co bardzo powazne nagrody w dziedzinie nauki.

Owszem moze keidys beda jakies metody ktore obala obecna wiedze, ale trzymajmy sie wiedzy jaka mamy.

Neurotoksyczność wszelkich stymulantów wynika z niemożliwości zajścia procesów monoaminoksydazy na całości uwolnionej fali monoamin. To, co nie zdąży przejść przez MAO, lub wychwyt zwrotny, przechodzi hydroksylację do 5,7-dihydroksytryptaminy, lub 6-hydroksydopaminy, czyli właściwych neurotoksyn. Aby zmniejszyć częstotliwość hydroksylacji, podajemy sobie antyoksydanty.Neurotoksyną serotoninergiczną jest 5,7-dihydroksytryptamina.

@SIN  U kogo obecnje najlepsze / najmocniejsze i oryginalne U-47700 !!! bez dosypek co tam jebany vendor ma na składzie !!! Daj znać na priva chociarz inni U-helupiarze też chętnie się dowiedzą który vendor ma prawdziwy materiał !!! Trzym się kolego i rób dalej świetną robote !!! :)

Jak ograniczyć neurotoksyczność w maksymalnym stopniu a przy tym nie niwelować efektów działania poza podawaniem antyoksydantów?

Gość yankenahajcie

Neurotoksycznosc.. ogarniaczenie jej..  @luks1985 sory ale tutaj musze sie z Toba niestety nie zgodzic.. 

Kurwa, co ja pisze xp

"Jak ograniczyć neurotoksyczność:

Niestety nie da sie.. co byś nie zrobił co jest toksyczne bedzie toksyczne..

Edytowano przez yankenahajcie

Gość yankenahajcie

W jakims stopniu....

Co nie zmienia faktu ze TAK CZY INACZEJ cpanko jest toksyczne i nic z tym nie zrobisz  ZA BARDZO

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• REKLAMA