20 postów w tym temacie

Pojawił sie temat o nerkach. Sprawa ciezka, ponieważ praktycznie wszystko obciaza nerki. Kto ma powazny problem z nerkami i tak leczenie musi ustalac z fachowcem.

Kto woli radzic niz leczyc zapraszam.

http://docplayer.pl/6129675-Karnozyna-aktywnosc-biologiczna-i-perspektywy-zastosowania-w-farmakoterapii.html

http://www.phmd.pl/fulltxthtml.php?ICID=991600

Jutro dorzuce publikacje nt beta alaniny jako zrodla karnozyny. @Nancy podałem beta- alanine jako zrodlo utrzymania mlodosci.

Niestety moglem lepiej te wiedze przehandlowac, bo nawet wirtualnego buziaka na mailu nie mam :_)

Na uwage zasługuja proste leki bez RP czy suple zawierajace 5-10 mg beta-alaniny jako cudowne srodki :)

W publikacjach przewinie sie zbawienny wplyw na nerki.

NIe umiem podac dawkowania. ja biore malutka miarke %-)

A i zapomniałem dodac wazna kwestie - poczujecie mrowienie. NIe zalecam drapania sie. To beta-alanina wskakuje w nasze komorki. Chyba nigdy sie do tego nie przyzwyczaje.

Nie chyba - na pewno.

@Nancy jak mozesz wrzuc art który wysłałem na pw (chyba ze wyslalem cos z glupich stron  a na dole byly odnosniki, to nie wrzucaj, jutro poszukam)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taaak, temat jest. Ja jeszcze od siebie tutaj dodam profilaktycznie notkę o odwadnianiu.

Badanie RC skutkuje wypłukiwaniem z organizmu witamin, minerałów i ogólnym zaburzeniem gospodarki. Prowadzi to do odwodnienia, które skutkuje jeszcze gorszym samopoczuciem na zwale, bólem głowy, a w moim przypadku również sinymi ustami. Brak profilaktyki odwodnienia skutkuje również większym obciążeniem organów (np. nerki czy wątroba). Profilaktyka powinna rozpocząć się już na 2-3h przed badaniami i trwać powinna przez cały okres badań oraz po ich zakończeniu!

• Przed badaniami: zaleca się picie wody mineralnej w standardowych ilościach (2L/dobe) żeby przygotować organizm na odwodnienie
  • W trakcie badań: niezbędny będzie napój izotoniczny (np. Powerade) uzupełniający minerały i elektrolity wypłukiwane na bieżąco przez RC
  • Po badaniach: nadal zaleca się picie izotoników jeszcze przez jakąś godzine oraz odpowiednią suplementację (nawet do kilku dni po badaniach)

Co do izotoników to zawsze stosowałem u siebie mniej-więcej taki system: 0,5L Powerade / 2-3 dawki RC. Jest to dość ogólne, ale raczej nie zaleca się schodzić poniżej tego wyznacznika, a najlepiej być powyżej.

Te "2-3 dawki" to również dość ogólny wyznacznik. Pisząc to miałem na myśli czasy 3MMC, kiedy mając 1g trójki na dwie osoby zawsze kupowaliśmy po 2 butelki izotonika na głowe (jeden pity w czasie badań, drugi po). Przy badaniu innych RC (np hexa, bo to się głównie stimów tyczy) proporcja zostaje podobna. Warto też zauważyć, że pojęcie "dawki" jest względne. Dla mnie jedna dawka hexa to 50mg, a dla niektórych 200mg+ :E Na początek ten schemat będzie lepszy niż jego brak ;) Z czasem każdy wyrobi sobie własne nawyki.

Powiem jeszcze słowo o suplementacji po badaniach - o ile elektrolity można szybko uzupełnić izotonikiem, o tyle z witaminami / minerałami będzie gorzej. Najlepiej byłoby po prostu jeść dużo zdrowych rzeczy bogatych w wartości odżywcze, np mięso, owoce, jajka, ryby, itp. (nie, nie kebab :E). Jednak różnie to bywa z apetytem po RC i z doświadczenia wiem, że taka pyszna, soczysta rybka na zwale wygląda jak gówno, a na samą myśl o jedzeniu chce się żygać. W takim wypadku zalecam doraźnie stosowanie kompleksów witamin i minerałów. Wiadomo, to nie to samo, ale jeśli już nie możesz się przemóc do jedzenia to lepsze to niż nic.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pare osob pytało o nerki.

Co stosować?

https://www.researchgate.net/profile/Agnieszka_Gryszczynska2/publication/262802196_Zurawina_amerykanska_Vaccinium_macrocarpon-lek_na_problemy_urologiczne/links/56ea9b1e08ae8c97677b7ccf.pdf

Beta-alanina (zrodlo karnozyny) (link wyzej daje tez tutaj)

http://www.phmd.pl/fulltxt.php?ICID=991600

Inne:

https://journals.viamedica.pl/eoizpm/article/download/25949/20759ranek

Miałem przez krotki czas problem z nerkami. mi wystarczyło to co wyzej plus brak coli i innych kolorowych napojów, brak soli w dieie i zminimalizowanie bialka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pare osob pytało o nerki.

Co stosować?

https://www.researchgate.net/profile/Agnieszka_Gryszczynska2/publication/262802196_Zurawina_amerykanska_Vaccinium_macrocarpon-lek_na_problemy_urologiczne/links/56ea9b1e08ae8c97677b7ccf.pdf

Beta-alanina (zrodlo karnozyny) (link wyzej daje tez tutaj)

http://www.phmd.pl/fulltxt.php?ICID=991600

Inne:

https://journals.viamedica.pl/eoizpm/article/download/25949/20759ranek

Miałem przez krotki czas problem z nerkami. mi wystarczyło to co wyzej plus brak coli i innych kolorowych napojów, brak soli w dieie i zminimalizowanie bialka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

co Ty gadaszm 2L na dobe ? MINIMUM +3L na dzien a w maratonach to najlepiej 5L wody

na nerki to najlepsza jest WODA czyli FILTRACJA NEREK, zadne kurwa izotoniki czy powerrady - CHEMIA JEBANA, CZYSTA NORMALNA WODA MINIMUM 3L/24H a najlepiej to ponad 3L

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pierw osoba która ma problem z nerkami niech zobacyz czy wydala tyle moczu ile pije ... 

1- szkl u mnie = 250 ml, w toalecie dajesz słoj ( musisz miec pewność jaka ma pojemność) 

Jezeli pijesz wiecej niz go wydalasz twoje nerki są USZKODZONE, są wydolne ale uszkodzodzone ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chciałem napisać że na nerki najlepsza jest woda z żurawiną ;) ale to już widzę jest w artykule wyżej . Z nerkami nie ma żartów a po testach często jesteśmy odwodnieni przez co dramatycznie zwiększa się poziom kreatyniny w krwi która jest dla organizmu trucizną ... Dlatego naprawdę  warto zadbać o to żeby nerki nie pracowały zaciezko . Więc pijcie wodę nie browary ;D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 7.04.2017 o 10:04, MakaveliKiLLuminati napisał:

co Ty gadaszm 2L na dobe ? MINIMUM +3L na dzien a w maratonach to najlepiej 5L wody

na nerki to najlepsza jest WODA czyli FILTRACJA NEREK, zadne kurwa izotoniki czy powerrady - CHEMIA JEBANA, CZYSTA NORMALNA WODA MINIMUM 3L/24H a najlepiej to ponad 3L

waga x 0,25l

przy mojej wadze 70kg min to 2 l. 

O 7.04.2017 o 10:48, force24 napisał:

Pierw osoba która ma problem z nerkami niech zobacyz czy wydala tyle moczu ile pije ... 

1- szkl u mnie = 250 ml, w toalecie dajesz słoj ( musisz miec pewność jaka ma pojemność) 

Jezeli pijesz wiecej niz go wydalasz twoje nerki są USZKODZONE, są wydolne ale uszkodzodzone ...

git, ale nadal nie wiesz czy dobrze filtrujesz

tu pomaga...

wazenie moczu. oddajesz mocx do analizy i sprawdzasz wage na druku.

jesli mocz jest ciezszy niz woda- jestes czyms zapchany, jesli lzejszy...

wlasnie odebralem 2 serie badan. idealne wyniki poza waga moczu. Jest on nieco ciezszy niz woda.

2 tyg min 2 l wody(w tym min litr do 12.00).

plus czarny bez, sok z brzozy i slotwianka oraz muszynianka.

nadmienie tylko, ze wynik byl niewiele ponad norme. jednak lekarz stwierdzil, ze to juz tendencja do odwodnien i infekcji w obszarze nerek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 4/7/2017 o 10:04, MakaveliKiLLuminati napisał:

prawa :)

@force24 mam pytanie z działu pytań ciekawych :) W jaki sposób człowiek wydala tyle co pije ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jemu chodzi o jednorazowa probe czyli wypicie duszkiem szklanki wody i musisz eylac szklanke.

przynajmniej ja tak to rozkminiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@luks1985 ale wynik będzie i tak zawsze zakłamany ... ze względu na to, że nie wiemy ile pokarmu jest w organizmie, jaki stan płynów aktualnie ma nasz szczur, temperatury otoczenia, temperatury ciała itp itd... jedynym dobrym sposobem na sprawdzenie kondycji nerek to iść i je zbadać, nerki to nie żart to że są dwie to nie znaczy że można je rozjebać... tylko wątroba ma zdolność samoregeneracji ale też do pewnego stopnia cała reszta organów to jednorazówki :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja ze względu na moje inne przygody zdrowotne mam badane 2,3 razy do roku nerki i wątrobę na razie na szczęście jest dobrze . Ah z jednej strony możesz żyć super zdrowo  i tak w młodym wieku coś cię trafi złego . Mozesz cale Zycie tyrac swoj organizm i dożyć 90. Powiedzenie , że sprawiedliwości na świecie nigdy nie będzie  ma tu zastosowanie :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie kozystac z używek , zdrowo jeść, uprawiać sport , te 3 rzeczy chyba starcza . Musisz drążyć każdy temat. Ja pisze o oglnym problemie ze nie na wszystko w życiu mamy wpływ . A los bywa przewrotny

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zdrowe życie to szybsza śmierć..... :)

Jeżeli oduczysz swój organizm obrony przed chemią i bakteriami to nic Tobie nie da odpowiednio zbilannsowana dieta...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma czegos takiego jak zdrowe zycie.

Tryb zycua musi byc dopasowany do stylu zycia.

Wylaczenie produktu x pomoze na nerki, ale obciazy watrobe, produkt y zdejmie obciazenie z watroby dociazy sledzione itd

np. Jezdzenie na rowerze jest zdrowe ale rozwala stawy.

a w dzisiejszych czasach zdrowe zycie to sa mozecie w bajki wsadzic.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• REKLAMA