gks132

Ubezpieczenie zdrowotne

11 postów w tym temacie

Siema wszystkim od pewnego czasu zostałem bez ubezpieczenia nie zgłosiłem sie na podpis w urzędzie pracy i mnie wyrejestrowali został mi miesiąc oczekiwania a mam problemy zdrowotne,  byłem także w mopsie ale zarobki matki przekraczają 514zl. Chciałem sb oplacic ubezpieczenie w zusie to mnie babka kazala jechać gdzieś 200km dalej to zrobić nie mam transportu wiec nie pojade co moge teraz zrobić potrzebuje pilnego leczenia w szpitalu (stan zagrożenia życia ) proszę pomozcie bo nie chce iść do szpitala bez ubezpieczenia wiem jaki oni maja tam drogi hotel . doradzcie cos. .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro uważasz że stan Twojego zdrowia jest na tyle poważny że zagraża życiu, to raczej nie masz innego wyjścia jak interwencja lekarza i hospitalizacja mimo że cennik Ci nie pasi. Tu raczej nie spodziewaj się uzdrowiciela cudotwórcy.

Bądź zdrów.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety nie ma innej  rady musisz się  udać  do oddziału  właściwego twojemu miejscu  zamieszkania.
http://www.nfz.gov.pl/kontakt/oddzialy-nfz/
I tam wypełnisz wszystkie dokumenty składasz wniosek, płacisz 396,38  zł  Kwota się zmienia w zależności od miesiąca .. To nie realne 200km .. Na pewno jest bliższy oddział .. 
Zadzwoń do nich na infolinie popytaj. Nie radze  Ci iść do szpitala bez ubezpieczenia to będzie najdroższa przygoda w twoim życiu.    Ewentualne można wykupić pakiet zdrowotny w jednej z prywatnej firm - ceny są różne w zależności  od pakietów.. Zależy Co ci dolega bo wiadomo jak ma być to poważna operacja to raczej ciężko będzie z prywatnym ubezpieczeniem bo takie w zależności  od pakietów obejmują wizytę u specjalistów, badania , czy podstawowe zabiegi w szpitalu. O skomplikowanych operacjach zapomnij . 
http://www.nfz.gov.pl/kontakt/infolinie-nfz/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kuzwa współczuje...szpital mi policzył za 2 nocki 2.5 tysiaka....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dodam jeszcze chodź to nie możliwe żeby było jechać aż 200 km od twojego miejsca zamieszkania. Jak nie masz transportu. Nie wierze że nie ma jakiś autobusów , znajomych którzy za zwrot paliwa i kratę browarów by nie pojechali i Cię nie zawieźli. Możesz tak jak mówiłem wykupić prywatne ubezpieczenie tylko musisz ogarnąć w zależności od tych pakietów. 
Jak zagraża to twojemu zdrowiu i musisz być poważnie hospitalizowany to nawet lepiej wydać na transport te parę złotych niż potem płacić kilkanaście tysięcy w szpitalu za taki pobyt:)  Wszystko zależy co Ci dolega.
PS zawsze są taksówki hehe 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jadę do oddziału za godz jednak okazał sie blizej babka wprowadziła mnie w błąd właśnie 500zl tylko mam na te ubezpieczenie ledwo co zalatwilem mam chorą wątrobę musi być jak najszybciej hospitalizowana 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wymeldowanie się z miejsca zamieszkanie, status osoby bezdomnej i po sprawie ;) 

Regulacje te zawarte są w ustawie z 29 listopada 1990 roku o pomocy społecznej (Dz.U. nr 87, poz. 506 z późniejszymi zmianami). Ustawa o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym z dnia 6 lutego 1997 r. w brzmieniu po nowelizacji z dnia 18 lipca 1998 r. zmieniła treść art. 10 ust. 2, pkt 3 ustawy o pomocy społecznej określając dokładnie, kto zobowiązany jest do pokrywania kosztów leczenia ludzi bezdomnych,

Warto podkreślić, że bezdomny nie musi posiadać żadnego zaświadczenia będącego deklaracją zapłaty za udzieloną poradę, a wszelkie próby uzależniania udzielenia świadczenia od posiadania takiej deklaracji są bezprawne.

Dodatkową gwarancją refundacji dla zakładów opieki zdrowotnej jest fakt, że leczenie i zwalczanie gruźlicy, chorób zakaźnych, alkoholizmu, narkomanii i ochrony zdrowia psychicznego oraz związanych z ciążą porodem i połogiem, a także chorób wenerycznych finansowane są z budżetu państwa, o ile dotyczą osób nie posiadających uprawnień z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego. Reguluje to art. 165 ustawy o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym.
Edytowane przez pablo
scalenie. EMA do chu**a EDYCJA EDYCJA EDYCJA! :P taki stary forumowicz i pisze jejdnego zaraz po drugim...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ema czyli jak bym sie dzis wymeldowal mam wtedy ubezpieczenie czy nie mam i nie pokrywam kosztów ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wymeldowany i bezdomny, podlega ubezpieczeniu społecznemu :D 

Masz wszystko napisane ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba tak.bd musiał zrobić.bo pojechałam.do nfz i mam zapłacić 900zl żeby moc sie dopiero ubezpieczyc ździerstwo straszne 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@gks132 to jest oblicze prawdziwego i brutalnego życia, my biedni robotnicy mamy zdychać i płacić ostatnie pieniądze za diagnozę, a te politycy burmistrzowie,adwokaci,sędziowie mają to wszystko za darmo ale im to nie odpowiada, ich stać na prywatną wizytę u swojego kolegi,ręka rękę myje i pomaga, a my ! mamy zdychać !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz