Domen

Nie udało się nawiązać bezpiecznego połączenia

72 postów w tym temacie

pogratulowac. windows dazy do tego, ze jak w ich telefonach bedziesz musial miec wszystko certyfikowane. moja eks nie moze nic zainstalowac poza tym co jest w sklepie.

Co do programow szpiegujacych - nie musza miec. Wind ma tyle dziur, ze sdam jest jednym wielkim szpiegiem %-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedyś oglądałem fajny dokument podobno w telefonach są takie programy szpiegujące, w normalnych aplikacjach z których korzystamy na co dzień    że mogą normalnie włączyć kamerkę i oglądać co my robimy Dzizus tak naprawdę wydaje mi się ze jesteśmy tak kontrolowani przez system bezlitosny że nawet nie jesteśmy świadomi ..nawet jak teflon jest wyłączony to mogą nas wykryć gdzie dokładnie się znajdujemy myślę Ze usa ma taką już technologie ukrytą  ze to głowa mała jaka nam się nie śniło .. No właśnie jak Lukas mówi nie dość ze Windows  dziurawy jak sito  to  nie znamy kodu źródłowego windy a może on nas kontroluje tak ze nawet nam się nie śniło w ogóle ten system idzie w kierunku a może nie Idze a już jest, że wszędzie nas kontrolują nie długo kurde nam chipy będą chcieli  wczepić - taka niby szczepionka przymusowa  i buum 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czytajcie zaufana 3 strone. o tych telefonach to przeciez zadna tajemnica. Po imei maja wszystko wlacznie z tym jakie numery, smsy itd.

JA windowsa mam 7, ale coraz czesciej mysle o przeprowadzce pod linuxa. A od momentu jak odkrylem  silent updaty (oczywiscie dla mojego bezpieczenstwa) kwestia dni jest decyzja.

jak moze mi sie cos instalowac w kompie i nawet o tym nie wiem ?

Dla zainteresowanych :

panel sterowania - dodaj usun programy i zakladka:

Installed Updates

Teraz mam 2 laty - o jednej wiem. o 2 nie.

A w ramach ciekawostki. kokosy zbija moj kolega ktory ma lombard z telefonami. Ma tez usluge wypozyczenia telefonu. Zostawiasz swoj w ramach zastawu iuiszczasz jakas tam kwote. On uzycza Ci telefonu - nie ineteresuje go po co na co. Spisujecie cos na ksztalt umowy.

Po kilku dniach oddajesz tel. Mowi, ze usluga cieszy sie takim powodzeniem, ze sie nie spodziewal. Oficjalnie telefon klienta jest w naprawie.

Zaufana:

https://zaufanatrzeciastrona.pl/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie wszystko działa ;)

Przecież taki FaceBook wcale nie ukrywa, ze aplikacja w telefonie korzysta z mikrofonu i kamery nawet gdy ich nie używamy, ponoć do lepszego profilowania reklam i naszych lokalizacji, wszystko aby nam ułatwić życie ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Facebooka sie nie da usunac. Juz nawet kraza plotki, ze po tzw calkowitym usunieciu wiekszosc (jak nie wsystkko) zostaje w bazie pejsbuka.

Zreszta obczajcie nazwiska tworcow:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Facebook

najlepszy i tak jest ruski fb

https://pl.wikipedia.org/wiki/VK

I w ramach ciekawostki - 2 ch studentow ogarnelo aplikacje ktora skanuje twarz osobnika i odnajduje jego profile na roznych portalach

O mam

http://www.dobreprogramy.pl/Poczatek-konca-anonimowosci-rosyjska-aplikacja-Find-Face-powiaze-twarz-z-profilem-spolecznosciowym,News,73290.html
o patrz

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-12-29/zabka-testuje-skanowanie-twarzy-klientow-to-profilowanie-konsumentow/

a ja smialem z ema juz bez bana.

Dobra bo ktos wezmie na serio. Ema twierdzuil ze w zabkach skanuja twarz i tak lapia ludzi od dopalaczy.

Na cale szczescie, ja tam tylko place rachunki. Pejsbuka, nk ani zadnych portali od 2 lat nie mam. jedyne fotki jakie byly zostaly usuniete przez fotografa :)

*fotki po znajomosci z roznych imprez.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Potwierdzam ze Zabka skanuje twarz i robi foty, to w celu lepszego sprofilowania klienta - tak twierdzi zarządca marki... Na ekranie kasjer widzi twarz, lecz jaki jest finalny cel? Najpierw wprowadzili karty z danymi ktorą musisz mieć żeby płacić rachunki, teraz kamera rejestruje kogoś, czyli maja już czyjeś dane i zdjęcie a nie dają zadnego regulaminu do podpisania przy zakładaniu karty, tak więc nie wiadomo jak zostana finalnie wykorzystane zbierane przez nich dane.

comment_axkqexxysazyjebrpkdfjj325xmlhm7q

Trzeba pisać do GIODO....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przecież ja nie napisałem że łapią, kpisz sobie? Twoje teorie są z palca wyssane, żabka jak i biedronka oraz wiele innych marketów na podstawie twojej twarzy określają wiele kwestii związanych z zakupami (niby tak twierdzą, dla mnie to rejestracja klientów) więc twoje brednie o bezpiecznych płatnościach w Żabce niech schodzą na dalszy plan bo znów się myliłeś a ja miałem rację

Dzięki Wojt nie ma sensu dyskusja 

Oświadczenie Żabki (padam na pysk jak ktoś pisze, że to dobre miejsce do płacenia rachunków a poczta jest zła :D

W związku z pojawiającymi się w mediach społecznościowych informacjami o systemie stosowanym w sklepach Żabka, mającym rzekomo identyfikować klientów i gromadzić dane na temat poszczególnych osób, przekazujemy poniższe wyjaśnienie:

System uwidoczniony na zdjęciu jest rzeczywiście testowany w sklepie sieci Żabka, ale wbrew spekulacjom pojawiającym się przy tej fotografii, zastosowane rozwiązanie w żaden sposób nie identyfikuje poszczególnych klientów. System nie zapisuje obrazu z kamery, nie korzysta także z danych pochodzących z innych źródeł (np. terminale płatnicze), ani nie współdziała z nimi. Jedyną funkcją jest określanie przybliżonego wieku i płci klientów bez wiązania tych danych z poszczególnymi osobami. W efekcie dane są zapisane jedynie w formie skumulowanych statystyk i jako takie, dają wiedzę o profilach grup klientów robiących zakupy o określonych porach dnia.

Takie systemy są wykorzystywane od wielu lat i stanowią zautomatyzowaną alternatywę dla podobnych badań realizowanych przez osoby reprezentujące firmy badawcze. W takim tradycyjnym rozwiązaniu, zamiast kamery, informacje o przybliżonym wieku i płci są odnotowywane przez fizycznie obecnych w sklepie pracowników wspomnianych firm zajmujących się gromadzeniem i analizą takich danych.

Tym samym, nie ma mowy o naruszaniu czyichkolwiek praw w zakresie ochrony danych osobowych, a udokumentowany na zdjęciu system działa w pełnej zgodzie z obowiązującymi normami w tym zakresie. Klienci sklepów Żabka mogą być całkowicie spokojni o zachowanie ich prawa do anonimowości podczas realizowanych w naszej sieci zakupów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Wojt wiesz jakie dane mam na karcie zabki ?

Ad 2 zabka ma skads mr pesel, ale nic pozq tym.

Wiesz co to oznacza?

I jak pewnie wiesz nie masz prawa podac dowodu komukolwiek poza urzedami?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Załóżcie profil na FB, wrzućcie dowolne foto, ustawcie prywatność na -tylko ja- otwórzcie w nowej karcie żeby mieć link do jpg, a konto skasujcie https://www.facebook.com/help/delete_account?show_form=delete_account i wrzućcie sobie link to jpg którego tryb oglądania jest na tylko ja, a kontyo nie ma do np innej przeglądarki ;) 

PS. Ja pisałem że śledzi przez kamerkę i mikrofon, na szczeście nie mój, bo mam androida 2.0 i nie chce się wersja nowsza niż z 2010 zainstalować :E 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No cóż, ewidentnie widać, że najnowszy update do Firefox'a coś skiepścił. Spróbujcie poszukać jakieś starszej, stabilnej wersji - może jakaś zadziała. A tymczasem niestety trzeba korzystać z innej przeglądarki, póki problem się nie rozwiąże. Mam co raz więcej zgłoszeń na ten temat.

Prosiłbym teraz każdego o wypisanie, co próbował robić i co nie zadziałało, aby wykluczyć te sposoby z moich poszukiwań.

EDIT: Oto powód: https://community.qualys.com/thread/16987-a-site-fails-with-secerrorrevokedcertificate-on-firefox-51-but-has-grade-b-on-ssl-test

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 30.01.2017o12:59, Wojt napisał:

nie dają zadnego regulaminu do podpisania przy zakładaniu karty, tak więc nie wiadomo jak zostana finalnie wykorzystane zbierane przez nich dane.

Ja to aż w szoku jestem jak to czytam  . Serio robią ci fote  do karty z żabki   ,która słuzy do płacenia rachunków :E  ?? Masakra jakaś  , stąd czuję że to smierdzi  na dalej niż 100 km . xD 

Ja to bym na to nie poszedł  :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prosze nie karac banem ani mnie ani ninji (incoi)
wyjasnie na koniec po raz kolejny.

Inco wchodzisz -podajesz dane wyraiaja karte - wychodzisz.

NIE POKAZUJESZ ZADNEGO DOKUMENTU.

marcin bachor
cwiartki 3/4 (kto oglada seriale wie ocb)
pesel

przeszlo.
(prosze nie usuwac posta)
moje 2 posty chyba sa ukryte.
Dalej nie wiem co o tym myslec
Nadal wiekszosc opcji mi nie dziala.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nowe informacje: Firefox nie dogadał się z firmą (liderem na rynku), oferującą nam certyfikaty i są w trakcie rozmów, aby to naprawić. Niestety może to potrwać tygodnie, a nawet miesiące wg supportu certyfikatów. Także jak na razie, jesteśmy wręcz zmuszeni nie korzystać z Firefoxa. Nie da się tego naprawić/wyłączyć - jeszcze nie znaleziono na to obejścia, może powstanie. Możemy oczywiście po prostu zmienić firmę, oferującą certyfikaty, ale wbrew pozorom jest to bardzo kosztowne. Jeżeli jakaś z pozostałych przeglądarek będzie się zachowywała tak samo, wtedy nie będziemy mieli wyjścia. Co nie zmienia faktu, że muszą się z tym pośpieszyć, ponieważ nie można wejść na żadną ze stron z naszym rodzajem certyfikatu.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko Google chrome albo opera względnie duck :D

Mozilla strasznie się obija z postępem w aspekcie wykorzystania potencjału jaki posiadali na samym początku, a mianowicie pozycji dosyć mocnej jak na taką wyszukiwarkę, jednak teraz traci tam nie wiadomo co i kto chce ;)

Choć mówimy tylko o naszym krajowym rynku ;) tutaj prym wiedzie Google :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam korzystanie z Opery wersja 42.0 Wszystko ładnie działa dopalamy i nie tylko. Nie ma z nią problemów. Przeglądarka szybka. Ma wbudowane w sobie blokowanie reklam, akcelerator pobierania i zwiększanie wielkości stron- mam ustawione  na 150%, tryb prywatny. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Opera mi wolniej chodzi od Google na urządzeniu mobilnym :)

a te reklamy, to nie wiem po co blokować by ktoś nie zarobił na tym że czytamy ?:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to czemu mi na  tymn zasranym firefoxie działa ?? powinienem sie martwic że cos jest nie tak czy co , bo teraz sie korbie ze to aż podejrzane jest

12 godzin temu, luks1985 napisał:

Prosze nie karac banem ani mnie ani ninji (incoi)

:lol: a za co miałbym nib y dostać tego bana :E

Ale z góry dziek  ża to że jesteś   za mną :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@inco21 Alienosław pisał o tym - może nie robiłeś upgrade i dlatego śmiga?

A tak to tylko Chrome ;) Operę niestety w pewnym momencie skiepścili (wersje po 12.18), teraz niby robią forka jako Vivaldi, ale póki nie będzie obsługiwał kont Google to nie przesiądę sie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz pewnie starszą wersje Firefoxa. Na najnowszej nie działa 
Reklamy reklamami, ale często ich jest tak dużo, że jest to zdecydowanie irytujące.
Jak w telewizji rozumiem jest film musi być reklama, ale na Polsacie to już przesada. 
Rozumiem puścić dwie reklamy po 5 minut na film 1.5h
ale na takim filmie 1.5h jest aż 30 minut reklam. 
Jak w internecie rozumiem  reklamy ale one są obecnie zbyt nachalne jak  wchodzisz na jakiś portal
i wywala Ci na cały ekran reklamę jakieś np sieci komórkowej . 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Racja panowie , własnie zaktualizowałem  mabox linux  wraz z oprogramowaniem  .I już nie nawiązuje  bezpiecznego  połączenia .

Zostałą mi tylko opera , na chrominium  też mam lipe :/  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Plan jest prosty, macie coś na forum z certyfikatami, dlatego taki błąd wyskakuje,...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz