Jump to content

Welcome to Dopalamy.com!

You are currently viewing the forum as a guest, you do not have access to the full forum manual and a lot of material that can only be viewed by the registered new forum. Create an account and use a powerful knowledge source! By registering an account, you have a no-logs policy. We do not store private user data.

See what you gain by staying on our forum:

• The ability to send private messages to other users
  • Participate in the full RC chat news
  • Access to partner subforum, contests, free samples

Don't wait, Sign Up today!

Runner

Uwaga TVN - Kto handluje dopalaczami

Czy audycja wplynie pozytywnie na wizerunek dopalaczy?  

30 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Siema, pewnie większość z Was już obejrzała tę audycję, a kto jeszcze nie obejrzał pewnie to sprawdzi :)

http://uwaga.onet.pl/37046,wideo,198005,kto_handluje_dopalaczami_2,kto_handluje_dopalaczami,reportaz.html

Jest już komentarz na portalu http://dopalamy.com/story/uwaga-tvn-reportaze-kto-stoi-za-dopalaczami-komentarz

Jakie macie odczucia po tym co mogliście zobaczyć i usłyszeć?

Mnie niewątpliwie zapadł w głowie fragment : " co Pan myśli na temat ludzi, którzy stoją u Pana pod sklepami? - Mister King of dopalacze odpowiedział " że są debilami "

Potraktował swoich klientów całkiem brzydko jak to mama kiedyś mówiła - nieładnie tak nu nu...

Osobiście akurat do jego sklepów nie uczęszczam gdyż mi nie po drodze. Po tym stwierdzeniu natomiast nie chcę czuć się debilem i po drodze mi tam raczej już nie będzie.

Moim zdaniem koleś dorobił się dobrej kasy ( czego szczerze gratuluję ) i chyba przestał przywiązywać do tego wagę czy ten biznes dalej się utrzyma.

Ma kapitał, może inwestować teraz w różne rzeczy, które mu przyniosą mniejsze lub większe pieniądze.

W skrócie w moim odczuciu dał taki wywiad jakby chciał wejść między stado wściekłych wilków.

Jak to bolek określił samobój - dokładnie tak to bym nazwał.

To, że pokazał produkcję również uważam za niedopuszczalne w świecie gdzie typowy Polak tylko czeka na możliwość szybkiego dorobku. Teraz producenci-amatorzy, którzy sądzą, że to wszystko jest banalnie proste będą wytwarzać swoje "oryginalne" produkty przeze mnie nazywane po prostu mózgojebanmi. Byle kopało,tanio i dużo - motto takich ludzi, nie zważywszy na skutki swojej profesji.

Kiepsko to wszystko wyszło, a sądziłem, że człowiek, który to tworzy będzie próbował uświadomić społeczeństwu w jakiś sposób plusy tego biznesu i otworzy szerzej oczy szarej masie.

Myliłem się... On jeszcze ich utwierdził w przekonaniu, że to zło wcielone no i użytkownikami tego typu produktów są sami debile.

A Wy jakie macie na ten temat odczucia?

Chyba każdy się czuje jak Ty. Jego sieć nie dość, że nie ma w asortymencie niczego ciekawego, to jeszcze w ten sposób podchodzi do klientów? Ta sieć w ogóle się wybija (sprzedaż nasion konpi!), angażują się w mase eventów... Po tym co usłyszałem, zapomnę o tej sieci na jakiś czas ;)

Po wczorajszej "uwadze" zastanawiam się czy ten koleś w ogóle ma mózg. Sam sobie grób kopie, ale skoro już tak się dorobił to nie ma nic do stracenia. Jedno jest pewne nigdy w żadnym smartszopie już nic nigdy nie kupie.

Ludzie, ludzie nie przesadzajcie, zachowujecie się jakby facet wam pocisnął na matkę. Raz, że mogło to być tak zmontowane i teraz ludzie z Uwagi zacieszają mordy, że udało się klientów zniechęcić, a dwa że jeśli dobrze słyszałem został on zapytany: "co pan sądzi o dzieciach które biorą dopalacze" i odpowiedział to co większość z was na forum, gdy widzi dzieciaka pytającego o środki przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Luzik ;)

Małolatom w dopkach nie sprzedają ( przynajmniej się nie spotkałem bo na pewno są wyjątki). A w smarcie nie raz i nie dwa widziałem jak 14 lat łepek z koko wychodzi ze sklepu :/

Szybko zarobić i zniknąć taką ma politykę.

Małolatom w dopkach nie sprzedają. A w smarcie nie raz i nie dwa widziałem jak 14 lat łepek z koko wychodzi ze sklepu :/

Szybko zarobić i zniknąć taką ma politykę.

U mnie tak samo.

Guest jwh081

Koleś- dno.

I nic więcej w tym temacie. Wiem tylko, że na pewno się doigra i już taki pewny nie będzie :]

Szkodliwy jest TVN i szkodliwy jest taki urzędas jak ten za proporczykiem Łodzi. Oni chcą zbawiać świat, zapisując w dziennikach ustaw zakazy - to zakazano, tamto zakazano, owamto zakazano, to i to nakazano. No oczywiście rodzi to konsekwencje, bowiem praca takiego urzędasa była by śmiechu warta, więc żeby była pełna powaga to za nabitą fifkę maryśką można powędrować za kratki.

Fakt faktem jest jakimś rodzajem głupoty wypróbowywanie na sobie specyfików (niektórych) oferowanych w sklepach z dopalaczami. Ja konkretnie przychodzę po syntetyczną marihuanę, bo mi takie cwaniaki pod krawatem zabraniają stosować naturalnej. Jest ona lekiem na 30 chorób i mni zapobiega zachorowaniom na raka. No ale tu liczy się forsa którą dysponują firmy farmaceutyczne, zysk urzędasów i różnych ITI TVNów dostających moją forsę od zaprzyjaźnionych urzędasów. Cwaniaki potrzebują takich tematów jako tematów zastępczych.

Wiecie jak to jest, my się na ten program nie nabierzemy, ale on jest adresowany do tzw przeciętnego człowieka którym jest stara baba z papilotami na głowie po menopauzie. A taki dziennikarz? Zobaczcie - on ma z góry ustaloną tezę, którą udowadnia w swoim programie. A istotą dziennikarstwa jest bezstronność, to widz powinien wyrobić sobie opinie, a nie w sugestywny sposób być naprowadzany, na "jedynie słuszną linię". No dobrze, ale kto mu ustala, temu dziennikarzynie, że np marihuana jest bee, Lepper jest bee, Komourski jest okiej? Zastanawialiście się kiedyś? Dlaczego wszyscy oni gadają jednym głosem? BTW ja głosuję na wolnościowca JKM, który domaga się legalizacji narkotyków. Zlikwidować heroinizm i kokainizm najłatwiej legalizując te narkotyki i wydając uzależnionym (i tylko im) za gratis, tj za cenę wyprodukowania industrialnego. Pokazała to praktyka w Niemczech czy Holandii. Temat rzeka, ale a'propos urzędasów pod krawatami, mamy ich 4x więcej niż było tego tatałajstwa za PRLu, a pracownik najemny w Polsce oddaje 80% swoich dochodów w podatkach, głownie na utrzymanie tej bandy darmozjadów! To dlatego podatki mogą tylko stale rosnąć (podobnie jak zatrudnienie w urzędach z klucza rodzinnego i koleżeńskiego). Oni nas mają za idiotów, ci pseudo dziennikarze z jednej i zamordyści urzędasy z drugiej strony.

A teraz nieco prawdy o marihuanie i typkach wsadzających za nią ludzi do więzień:

Reportaż tendencyjny nie zbyt obiektywny, standardowo na jedno kopyto(wiadomo jakie). Właścicielowi smarta powiem żeby nareszcie zadbał o jakość swoich produktów i nie robil z ludzi idiotów. Najbardziej w tych wszystkich przesadzonych i bardzo przerysowanych reportażach tvn i polsatu irytuje mnie ta pseudo chęć do ratowania świata albo teksty w stylu o moralnych wyrzutach sumienia...jakich kurwa wyzutow sumienia jak decydujemy się na handel dopalaczami to chyba oczywistym jest, ze nie sprzedajemy marchwi. To tak jakbym miał mieć wyzuty bo ktoś się zapił na śmierć wóda z mojego sklepu. Wiadomo umiar jest konieczny, użalanie się prowadzącej to już w ogolę żenada i kino,tvn nie robi takich reportaży bo im na na nas zależy liczy się tylko oglądalność. A na koniec taka mała dygresja : Dlaczego nikt nie potrafi skutecznie ukrócić handlu dopalaczami? bo nikt nie chce tego ukrócać.

Mocarny_knur i Starykoń mają rację, jakkolwiek ekscentryczne są ich nicki. No i to by było na tyle w tym temacie.

Co do właściciela Smarta to powstrzymam się od wypowiedzi, bo to mogły być różne motywy - od tego, że jest kretynem, przez złe zacytowanie aż po chęć integracji z obrońcami krzyża, gdyż jego klienci i tak nie zrezygnują z jego towaru.

Wyluzujcie.

Ok. TVN to durna stacja !! robia wielkie hallo i zeby sobie podbic ogladalność a jaki macie odczucia odnoścnie produkcji dopalaczy . jak ja to zobaczyłem to mnie troszke zszokowało w jakim oni sposob to robia ! :galy:

A co ty myslisz w jaki sposob chodowana, produkowana, przechowywana jest marihuana która sie tak zachwycasz? nie w tym rzecz jak to robia, bo są zawsze zachowane te same proporcje, czuwaja nad tym chemicy, ktorzy znaja sie na rzeczy.

Prawda jest taka ze dopalacze to legalne narkotyki, a narkotyki to było, jest i będzie zło. A to że wszystko jest dla ludzi raz na jakis czas przecietny kowalski nie zrozumie i mam szczerze na to wyjebane.

Mnie niewątpliwie zapadł w głowie fragment : " co Pan myśli na temat ludzi, którzy stoją u Pana pod sklepami? - Mister King of dopalacze odpowiedział " że są debilami "

Jest to fake.

Już tłumaczę dlaczego - brak reakcji "pani redaktor" na nazwanie debilami swoich klientów + bardziej wiarygodny dowód:

http://uwaga.onet.pl/37046,wideo,197993,kto_handluje_dopalaczami_1,kto_handluje_dopalaczami,reportaz.html

5 minuta 26 sekunda filmu, właściciel smartów pokazuje magazyn

STENOGRAM:

Pani Redaktor: dwudziestotrzy latek nad którym nie mogą w naszym kraju zapanować żadni urzędnicy, no właściwie nikt.

Szopmaster: Bo są debilami.

Obojętnie czy gość jest głupi czy nie,

na jego miejscu wytoczyłbym proces TVN'owi, bo to co zrobili montażyści tego artykułu jest po prostu karygodne.

Dziennikarze i montażysci maja to do siebie ,ze chca pokazac to co chca pokazać....

Przykład:

ok 4 lata temu w warszawie na spot w nocy gdzie sie ze znajomymi spotykalismy pogadac i czasem poscigac [spalarnia] podjechała ekipa z TVP.

I chodzą i pytają ale ludzie niechętni. W koncu dorwali kolege mojego.

Panowie - on ze 2-30min tej suce nawijał o modyfikacjach jakie robił itp itd. Czemu ludzie tu wpadają itp.

Wycieli z tego do reportażu ok 15sek.

Ona coś sie go pyta po co te przeróbki mechaniczne. On jej mówi tam i mówi i dodaje "Często jeżdze do niemiec i jechać ponad 200km/h po ulicy to niezapomniane uczucie mijać te wolne auta na autostradzie na legalu" a ta kurwa cipa niedorobiona wycięła z tego zdania: "jechać ponad 200km/h po ulicy to niezapomniane uczucie "

Więc nie wątpie ,ze montaż tutaj też miał wielką role.

Rzeczywiscie z tymi dziennikarzami nie jest najlepiej.

Nie wiem czy slyszeliscie o smiertelnym wypadku w lodzi niecale 2 miesiace temu. W srodkach masowego razenia bylo info, ze podczas nielegalnego wyscigu doszlo do wypadku. Prawda jest taka, ze owszem w tamtym miejscu odbywaly sie wyscigi, o ktorych niekoniecznie wladze miasta zostaly poinformowane, ale do samego wypadku doszlo juz po calej imprezie. Chlopaki wracali do domu i na skrzyzowaniu przyj...ala w nich bodajze sierra - miala czerwone... Ale o tym to juz sie nie mowi. Zalezy im na napietnowaniu zabawy w wyscigi samochodowe...

Trochę niedokładnie zapadł Ci w głowie ten fragment. Pytanie brzmiało: "Co pan sobie wtedy myśli, jak pan widzi pod sklepem te dzieciaki?" No cóż, dzieciaki zażywające dopalacze - jak nie nazwać ich debilami? Ogólnie materiał jest tak zmontowany, że faktycznie ciężko wyłapać o co na prawdę pyta pani redaktor.

Fajnie, że pojawiły się też głosy sceptycznie podchodzące do tego materiału. Oglądałem go kilka razy i muszę przyznać, że można więcej takich "smaczków" znaleźć - ostatnia scena i pani redaktor pytająca się "pacjenta" co brał (swoją drogą produkt nie ze smartszopu). Potem pytanie: pił pan alkohol? I szczera odpowiedź - nie. Dlaczego nie zapytała się lekarza, który robił i miał wgląd w wyniki toksykologii? Czy nie byłby bardziej wiarygodny?

Tak, czy inaczej - koleś nabił sobie taką kasę, że nie musi już uważać na to, co mówi. Wystarczy, że jego prawnicy to robią. Jeśli nawet straci ten biznes, to przecież otwiera inne, nie związane z tą tematyką, więc jego dopalacze upadną, a on - może nawet tego nie odczuje.

Tak, czy inaczej - koleś nabił sobie taką kasę, że nie musi już uważać na to, co mówi. Wystarczy, że jego prawnicy to robią. Jeśli nawet straci ten biznes, to przecież otwiera inne, niezwiązane z tą tematyką, więc jego dopalacze upadną, a on - może nawet tego nie odczuje.

Niech ten reportaż będzie przestrogą dla wszystkich.

Media nie są twoim przyjacielem.

Reportaż na temat dopalaczy trwał kwadrans. To jest mało czasu, z czego sam wywiad zajął parę minut.

Wywiad sporządzony z Bratkiem trwał o wiele dłużej niż cały odcinek uwagi - w ponad godzinie materiału wiele było wartościowych informacji i rzeczowych wyjaśnień - tego jestem pewien. Ale nie po to przyjechała ekipa uwagi, żeby nadawać ludzką twarz biznesowi smartszopów. Kręcili wywiad z nadzieją na uchwycenie tylko tych pikantnych kontrowersji które prowokują społeczne oburzenie i podnoszą oglądalność.

Bratko popełnił sporo błędów i dał się wmanewrować tak, żeby obsmarować gównem własny biznes i własnych klientów. Z tego co wiem smartszop zdał sobie sprawę ze swojego błędu podjął odpowiednie kroki, żeby zapobiec podobnym PRowym kataklizmom w przyszłości.

Sam natomiast jutro odezwę się do chłopaków z Krakowa i zapytam, czy nie mogliby przesłać wywiadu w całości. Podejrzewam że problemem może być udostępnienie wizerunku Bratka, ale jakoś sobie poradzimy.

No , właściciel szopa trochę ma nasrane w bani... mówić i klientach , że są debilami to raczej kiepska reklama..

A co do tego że w szopach sprzedają nieletnim bym nie wyciągał pochopnych wniosków.. ostatnio wszedłem do nowo otwartego

szopa a koleś jak tylko drzwi otworzyłem (nie zdążyłem nawet wejść) a on już do mnie "18 lat jest? dowodzik"

a i tutaj duży plus bo co do sprzedaży dopalaczy małolatom jestem przeciwny. Jak dla mnie dopalacze są dla ludzi a jak ktoś chapie 5 opakowań żabek i chce mieć po tym dobrze to pozdrawiam :)

Szkoda, ze to kolejny wywiad, ktory przedstawia dopalacze tylko z tej zlej strony.

PS. U mnie roznie to bywa z tym dowodem. Niejednokrotnie widzialem jak w smartszopie lub w dopalaczach zaopatruja sie 13-14 latki :)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Tags

Dopalamy.com

dopalacze sklepy, opinie o sklepach z dopalaczami, sklepy z dopalaczami, dopalacze sklepy internetowe, dopalacze sklep internetowy, dopalacze sklep, gdzie kupić dopalacze, research chemicals, research chemicals shop, research chemicals opinions, research chemicals reviews, buy research chemicals, buy research chemicals online, kopen research chemicals, winkel research chemicals, Meningen research chemicals, beoordelingen research chemicals, kaufen research chemicals, Geschäft research chemicals, Meinungen research chemicals, Bewertungen research chemicals, comprar research chemicals, tienda research chemicals, comentarios research chemicals, opiniones research chemicals, 3-CMC, 4-CMC, 4-CEC, 3-CEC, 4-MMC, 4-EMC, 4-MEC, 3-MMC, 3-MEC, alfa-PVP, alpha-PVP, α-PVP, HEX-EN, NEH, MDPHP, HEP, NEP, MDPEP, alfa-pihp, alpha-pihp, alfa-php, alpha-php, a-PVT, pentedron,

Main

helpful links

Chatbox Clubs Calendar Ranking

Important Links

Most Important Links

News Chat unban Rank Advertisement Hall of Fame

Staff Team

List With Staff Members

• Create New...