Skocz do zawartości
PartyBoi

Koleżanka, leki, słaba głowa i 4cmc

Polecane posty

Koleżanka wypiła kieliszek wody z 50mg 4cmc, ale mówiła że nic generalnie nie czuje, po 15 minutach zjadła bombkę na oko 150mg. Po kilku minutach mówiła że jej nogi drętwieją, potem że ręce, że jej serce bije, kilka minut później zero kontaktu, jak się do niej coś mówi to nie reaguje, jak nią ruszać to coś tam mruczy, położyłem ją na łóżku, jedyne co powiedziała to że jej zimno, zero ruchu i reakcji, co jakiś czas przyspiesza jej puls i oddech, teraz niby się uspokoiło i wygląda jakby spała. Generalnie ma słabą głowę, do tego cały organizm na lekach, nawet nie wiem jakich, wiem że ma cukrzycę na pewno, nie zdziwiłbym się gdyby brała do tego jakieś leki typu SSRI.  Czekać aż się odwarzywi czy gdzieś dzwonić.

Jak nie wiesz co robic a nie masz jak dostac specjalistycznej rady (:) od pro cpunow - no offense), najlepsza opcja to karetka. Z tym, ze w razie wezwania policji mozesz miec jakies konswekwencje za czyny typu sprzedaż, udzielanie osobie trzeciej środków niebezbiecznych wedle wiadomej ustawy (nie nielegalnych, ale mogacych zagrozic zyciu i zdrowiu).Jesli sie myle poprawcie mnie. 

Wg mnie ponad wlasny (bezpieczny ) tylek w takiej sytuacji trzeba przedlozyc zycie (zagrożone) drugiej osoby. W razie konsekwencji prawnych, organ prawny (sąd) bardzo prawdopodobnie weźmie to pod uwagę (jesteś ćpunem z głową na karku i kierujesz się podstawowymi zasadami moralnymi). Ofc o pierwszej pomocy w razie czego nie muszę chyba pisać, musisz jej udzielić i to juź jest twòj prawny obowiązek.

!!!!!Ja bym primo jak stan jest stabilny opatulił ją w koce żeby ogrzać organizm i zapobiec ewentualnej hipotermii. Secundo, w razie dużych obaw i niepewności wezwał karetkę. Myślę, że imo zawsze jeśli coś nie iszie jak ma iść, a nie znamy wzorców reakcji danej osoby powinniśmy jednak wezwać pomoc. Wiadomo są osoby, które świadomie biorą pod uwagę (albo i nie ) to, że mogą przesadzić i ratują się benzodiazepinami, ale nie każdy jest na tyle doświadczony, i nie każdy ma to pod ręką. Z tym, że wracajac, karatka moze prowadzic do problemow natury prawnej chociaz osobiscie nie mialem stycznosci z taka sytuacja i nie wiem czy jest na to procedura, czy moze to zalezy od dobrej woli ekipy karetki jak pokieruja sprawa. W Polsce mozna byc pod wplywem, ale nie mozna udzielac, sprzedawac, a tu zachodzi taka obawa + dowody moga swiadczyc przeciwko. Z mojej strony jest to tylko teoretyczne, prawne gdybanie, czy ktos rzeczywiscie pociagnie to tak daleko trzeba by spytac o opinie osob, ktore podobne sytuacje przezyly.

Jesli to troll to bardzo głupi chyba nie trzeba uzasadniać.

A co do niekťórych postów wyżej, każdemu nieważne czy znalazł się w takiej sytuacji ze swojej/czyjejś winy (głupoty, nieostrożności) należy dać radę, wskazówkę, udzielić pomocy. Tak nawet przez neta. Sorry, ziomki, ale już niedługo internet będzie w dużym stopniu objęty przepisami prawnymi, właśnie jeśli chodzi np. o udzielenie pomocy (brak jest karalny, nawet jak nie jest sie pewnym swoich umiejetnosci, nalezy probowac, do przyjazdu karetki, nawet jesli pogorszysz sytuacje nic ci nie grozi, ew. trauma, opierdol od ratowników).

Hehe, sorry za wall of text, ale mam fazę na pisanie. Jak coś źle prawię poprawiać odrazu, człowiek nie encyklopedia.

PS Spotkałem się z opiniami, że niektórzy wieloletni narkomani/badacze, którzy nie tylko ćpają, a też próbują zrozumieć wpływ używek i konsekwencje ich stosowania na ludzki organizm z średnią wiedzą medyczną (internet/samouki) są w stanie lepiej pomóc ofuerze niż niejeden zespół karetki i w sumie nyślę, że mógłbym się z tym zgodzić.

PS2 Przez takie właśnie akcje i nieodpowiedzialność zdelegalizowano mnóstwo świetnych, potencjalnie (Jak cos robisz z glowa i myslisz o konsekwencjach, wszystko jest bezpiecznem. Nie biore pod uwage błędów ludzkich, typu pomylenie samarek itd. Trzeba być ostrożnym.) bezpiecznych substancji. Smutne.

Laska wstała, trzy godziny tylko pomrukiwała, nic jej się nie stało.

2 godziny temu, Venoom92 napisał:

A Jak tam FB i SSY ? nagle okej? xDD

Nw dzień dzisiejszy najazdu nie miałem, dam znać jak coś się zmieni

Dokładnie sypiesz malolatom i bez wprawy laskom bezmyślnie rzeczy które nie są zabawkami,oj powiem ci...

Jestes łeb i nieodpowiedzialny debil!:) 

opuść forum bo jeszcze tu przypalu na robisz. 

aha dodam jeszcze ze to niebywale tchorzostwo i skorwysynstwo faszerowane twoim tematem, kogoś a potem uciec bo zrobiłeś komuś krzywdę, żebyś tak po maczanie się pokaral i niech cię zostawią w pi*du! 

15 godzin temu, PartyBoi napisał:

Laska wstała, trzy godziny tylko pomrukiwała, nic jej się nie stało.

TU MASZ QRWA WZOR -->    Kol   eż  an kal ekis ła bag ło wai 4STUPIDcmc

Sam napisales KOL i KAL od tego mogles zaczac nie ma co sie bac sanitariuszy chyba ze nocna straz az ;) Myslisz ze zasluzyles ? 
....Kiedy to bylo - teraz aktual ?! To masz gest do prezentow, mogles jej poscic film ZEJSCIE !! inni pisza to w temacie innaczej tu chyba ?!

Latałem koło tej koleżanki dobre kilka godzin, nic się jej nie stało, powiedziała że doznała paraliżu, miała również urwany film, generalnie nic się jej nie stało, jest cała i zdrowa, jedyne co to ją moralniak złapał XDD

Dnia 8.01.2017 o 04:56, PartyBoi napisał:

Latałem koło tej koleżanki dobre kilka godzin, nic się jej nie stało, powiedziała że doznała paraliżu, miała również urwany film, generalnie nic się jej nie stało, jest cała i zdrowa, jedyne co to ją moralniak złapał XDD

To pociesz ją tym TEMATEM ;)
Więc uważaj max takie sytuacje wykluczaj i nigdy WIĘcej NAJlepieJBo nigdy nie wiesz czy jej nie uszkodziłeś wewnętrznie CZEgoś CZE-GO NIE WIDAĆ, brak tlenu doSTARczania do mózgu i brak oddychania prowadzi do poważnych powiKŁAń.
PoZaTYM WIEsz JAK jest za NIEumyślne MOrDE2.... !

przegląd300719.png

624cc2f3f311510e1f3cbc8279d15ab0.jpg

pobrane - 2020-03-17T031121.828.jpg

dla-niej-wszystko-pdf.jpg

Edytowano przez Galaxy7

Dnia 23.12.2016 o 11:19, PartyBoi napisał:

aska wstała, 3go dzi ny ty lkopomrukiwa ła, nic jej się ni estał o.

57272293d4344c1803b4bf1117fd47be--rooster-teeth-kids-news.jpg

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się