Bobik.

Ograniczenia dla pseudocwaniaków i "martwych dusz"

16 postów w tym temacie

Zwracam się z propozycją do Władz forum o pewne zmiany w regulaminie, które w jakiś sposób pomogły by wyeliminować z forum użytkowników nie wnoszących żadnych merytorycznych treści, a pojawiających się w momentach gdzie " kręci się jakaś afera" żeby tylko doładować do pieca. Uważam że drastycznie obniża to jakość tego forum. Proponował bym punkt regulaminu, który nakazywał by nowo zarejestrowanym napisanie chociaż 3,4 posty w miesiącu MERYTORYCZNEJ TREŚCI w określonych tematach. Ograniczyło by to znacznie liczbę różnej maści "czajników" ,pasożytów i poprawiło jakość forum. Druga sprawa, to znaczne ograniczenia dla użytkowników nie zarejestrowanych (gości) prócz tego, że nie mają możliwości pisania w większości tematów, to zablokował bym dostęp do czytania wybranych tematów. Czyli krótko: chcesz korzystać z forum to zarejestruj swoje konto i udzielaj się chociażby sporadycznie w wybranych tematach. Uwaźam że zdecydowanie podniosła by się jakość i skutecznie odsiała osoby bardziej szkodzące niż pożyteczne. Dzisiaj nerwy poniosły mnie czytając arogancki-chamski wpis w temacie wilka, który przytaczam niżej.

Tego rodzaju wpisy psują atmosferę i skutecznie odbierają "zapał pisania" (jak to określił pasożyt w przytoczonym wpisie) osobom, które mogłyby wnieść naprawdę wiele dobrego do forumowej społeczności.

Dziękuję AMEN.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@aGlassOfMilk, niby tak. Ale czy widzisz sens dyskusji z głupcem? Bo ja żadnego, ryzyko jest takie ze sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem. Więc mój wniosek jest oczywisty ze lepiej zawęzić grono i liczyć na jakość, nie ilość. Co do "martwych dusz" użytkowników zarejestrowanych od dłuższego czasu z żadną czy z marną zawartością, a logujących się systematycznie. Jak sama nazwa wskazuje, FORUM to portal o charakterze DYSKUSYJNYM więc jak miałaby odbywać się ta dyskusja gdyby nikt nie chciał mówić, tylko wszyscy chcieli słuchać? Czerpać całymi garściami to OK, ale dac odrobinę od siebie, to BE. Porównam to z sytuacją, powiedzmy jesteś zatrudniony w dużej firmie na stanowisku dwuosobowym, a zapierdalasz sam za dwóch. Osobę która miała Ci pomagać widzisz jedynie w dniu wypłaty i bierze jednakowe pieniądze co Ty i jednocześnie jest na tyle bezczelna że z uśmiechem mówi Ci w oczy, że nie ma zapału do pracy, a Ty i tak odjebiesz za niego. No kurwa, od takich standardów to ja się stanowczo odcinam. Regulamin forum DYSKUSYJNEGO powinien motywować użytkowników do udzielania się i merytorycznych wpisów, wtedy zostaliby Ci, którym zależy na wysokim poziomie, a nie bylejakości. Pasożytów i nabijaczy bezsensownych postów, którzy produkują syf. szybko by to zniechęciło

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A kto ma oceniać "metoryczność"? Byłby straszny sitstorm. Nowi userzy i tak muszą czekać na akceptacje postów, więc nie puszczamy wszystkiego. Co do tego żeby bez logowania nie było widać treści, ok. Kwestię martwych dusz też nie za bardzo da się rozwiązać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zablokowanie dostępu do treści forum dla nie zarejestrowanych, to już byłaby ogromna zmiana na plus, Myślę że większość solidnych userów myśli podobnie, a dla tych którzy z góry zakładają nic nie wnosić od siebie już będzie jakimś tam utrudnieniem (nie każdy chce zakładać konto na forum o tak specyficzniej/kontrowersyjnej tematyce) ponadto zauważcie, że rzadko które już forum w internecie jest aż tak otwarte dla gości. Zazwyczaj każdy chroni swoją zawartość i strona dla gościa wyświetla jedynie logo forum,  okno rejestracji/logowania i ewentualnie bannery reklamowe. Sprawa martwych dusz moim zdaniem jest równie istotna i wcale nie taka trudna do rozwiązania. Podam na przykładzie, kiedy miałem problem z laptopem i nie potrafiłem go sam rozwiązać, google naprowadziło mnie na forum, które wymagało rejestracji konta aby zobaczyć treść. Konto migiem założyłem, problem rozwiązałem i o sprawie zapomniałem. Kika razy się tam logowałem jeszcze w celu przeglądnięcia kilku tematów, ale z tego co pamiętam to treści żadnej po sobie nie zostawiłem. Nie małe było moje zdziwienie gdy po pewnym czasie zalogować się nie udawało, a na maila dostałem informacje, że konto zostało zablokowane/zawieszone z powodu zbyt małej czy nie wystarczającej aktywności użytkownika, W celu odblokowania prosimy o kontakt z Administratorem pod @. Więc co, można ? Można. Teraz najważniejsze. Zwróćcie uwagę ilu użytkowników na forum jest zarejestrowanych, a ile tak naprawdę pisze wartościowe tematy i trzyma to forum na jakimś poziomie.  23960 ...tyle zarejestrowanych użytkowników pokazują statystyki forum, a tak naprawdę, to ciągnie to 60, może w porywach 70osób, które są poszkodowane przez pasożytujących chociaż dlatego że każdemu należy się 1MB na dodawane załączniki. Trzecia sprawa to ta nieszczęsna jakość pisanej treści, tu faktycznie nie mam pomysłu na obiektywną ocenę czy dany post jest wartościowy i na ile, prócz przyznawania reputacji przez innych użytkowników jak jest do tej pory. Ale dwa pierwsze tematy są możliwe do rozwiązania i dla poprawy funkcjonowania i jakości forum dosyć ważne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
18 godzin temu, aGlassOfMilk napisał:

To forum wolnych ludzi, głupcy również się do nich zaliczają.

Dobrze pisze polać mu :piwko:

Bez tych głupich czasami na forum byłoby za nudno.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jako małopostowiec moje zdanie się nie liczy .....ale jedna uwaga , strasznie niepodoba mi sie że niezarejestrowani userzy mają wgląd do mojego profilu.

Opcja przeglądania profil userów powinna być only dla zarejestrowanych Szurów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
23 godzin temu, HipnoSzczur napisał:

Jako małopostowiec moje zdanie się nie liczy .....ale jedna uwaga , strasznie niepodoba mi sie że niezarejestrowani userzy mają wgląd do mojego profilu.

Opcja przeglądania profil userów powinna być only dla zarejestrowanych Szurów.

Popieram, to jest bardzo dobry pomysł!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie ciekawym zjawiskiem jest to, że jak pojawia się jakaś "afera" czy jak się pojawia jakiś nowy dostawca to nagle dziwnym trafem konta nieużywane przez pół roku stają się aktywne. I albo bronią sklepu albo po nim plują.

Albo ktoś tu ma sporo klonów albo ktoś komuś udostępnia hasła nieużywanych kont :)

Nikogo nie oskarżam. Nic nie sugeruje. Piszę, że to tylko moje odczucie i obserwacja :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@D3M0N.RC Czasami wyjątkowo spamujące konta sprawdzane są czy piszą z tego samego IP, jeżeli ktoś używa TOR/proxy to nic nie możemy zrobić, a sprawdzić IP 24045 kont też nie jest łatwo ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Są do tego fajne skrypty pod IPS.

W wolnym czasie lookne na dysk i poszukam czegoś co moglo by wam znacznie ułatwić przesiewanie klonów czy spamu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sam mam dni ze jestem prawie non stop i czytam na bierząco wszystko co wydaje sie ciekawe( bo niestety w niektóre tematy nawet szkoda wchodzić), a bywają okresy ze przez kilka dni nie wejdę ani razu bo nie ma czasu a jak sie znajdzie to brakuje juz chęci ze zmęczenia. Duzo osób pewnie po rozstaniu sie z rc zrezygnowało lub mocno zminimalizowano swoją aktywność na forum, ale pamietajmy tez ze sa rożne prace i okresy w życiu ze nie mozna byc codziennie na forum. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Bobik. czyli wg.ciebie taki uzytkownik jak ja ktory "nie wnosi nic od siebie"ma sile dodawac jakies sensowne posty iles tam razy w miesiacu? Zalozylem tu konto po to aby moc sie dowiedziec czegos wiecej o danej substancji ewentualnie cos podpytac i poczytac co inni sadza o danym produkcie i do kogo sie udac po zakupy. Czasem jestem tak zapracowany, ze nie ma czasu na siedzenie i sledzenia tu wszystkiego. Druga sprawa to im mniej tu siedze tym lepiej dla mnie, po prostu jestem podatny na nie ktore specyfiki i konczy sie to zakupami. Walcze ze soba dzien w dzien zeby tego nie robic ale i tak po ok.miesiacu nadchodzi kryzys i w koncu pekam. Cos zlego w takim uzytkowniku jak ja?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@michu!, skoro mnie wywołałeś do tablicy, to szybciorem udzielam odpowiedzi. Zacznę od tego że jak widać temat założony był ponad pół roku temu w czasie jakiejś afery, którą głównie nakręcili "uśpieni“ czyli zarejestrowani od dłuższego czasu, ale niemal bez zawartości na forum, dając pożywkę "jednopostowcom" rejestrującym się nie rzadko tylko po to aby wziąść udział w pyskówce i podtrzymać gównoburze. Poziom dyskusji na forum zaczął drastycznie spadać, więc w tym temacie próbowałem wrzucić kilka rozwiązań, które bardzo dobrze sprawdzają się na innych forach, jak na przykład ukrycie części zawartości forum dla gości, czy pozbycie się "martwych dusz" czyli jak już wyjaśniłem kont wiszących bez zawartości czyli pasożytów i czajników, oraz tych na które nikt się nie logował od rejestracji chociaż często upłynął rok i więcej, powód "brak aktywności" z resztą pisałem o tym dość szczegółowo. Oczywiście moje poglądy w tej kwestii się nie zmieniły i dalej są takie same. Jednak nie do końca rozumiem dlaczego pytasz czy sugerujesz mi że to się tyczy Ciebie??  Z tego co widzę, jesteś na forum blisko rok, masz ponad 200 postów napisanych w odpowiednich tematach bez zbędnego cwaniactwa, awanturnictwa czy pieniactwa. Czyli jesteś jak najbardziej aktywnym użytkownikiem wnoszącym swoją osobom coś w życie forum. Że podpytasz??  Chwała Ci za to, wszak to forum dyskusyjne i ktoś pytać musi aby odpowiedzieć ktoś mógł. Chodzi mi również o to że większej uwadze i dyscyplinie przez strażników forum powinny być poddawane jednostki, jak chyba każdemu znany cats, czy nie dawny Venoom92 ( jakoś tak), które są aktywne, lecz od początku nie potrafią zachować ogólnie przyjętych zasad panujących wśród społeczności tworzącej forum. Kolejną zmorą za co powinny sypać się bezlitośnie warny są trutnie, które w dziale  sklepu, pod kilkoma rzetelnymi opiniami dotyczącymi np. 3cmc walą wpis z pytaniem:

"Ktoś wie jak teraz ich 3cmc ??"

Mam nadzieję @michu!  że teraz jasno rozumiesz moje intencje i inni, którzy wątpili w ich sens, lub nie słusznie brali to do siebie.

Pozdro!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A multikonta lub tzw. naganiacze czemu nie są banowani? :)

Jeśli ktoś ma 1000 postów zdobytych w miesiąc, udziela się tylko w jednym dziale (konkretnego sklepu) to jaki pożytek z takiego użytkownika...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz