Skocz do zawartości
Synchro

Rakotwórcze kannabinoidy - seria MN, 1-naftyloamina

Polecane posty

Witajcie!

Nie pisaliśmy o tym, a chyba warto uprzedzić, by każdy miał tego świadomość. Kannabinoidy z serii MN mogą być rakotwórcze.

Skąd ten pomysł?

Tutaj MN-24, klasyczny przykład tej rodziny kannabinoidów:

;NNEI_structure.png.541d33c6363b63ceeb2c1

A tutaj 1-NaftyloAmina, substancja rakotwórcza wedle klasyfikacji OSHA:

120px-1-Naphthylamine.png.5d696e0c27abed

Z analogii do zbadanego metabolizmu innych kannabinoidów wiele osób wnioskuje, że 1-naftyloamina będzie metabolitem serii MN (i innych kannabinoidów posiadające w swym szkielecie "dwa sześciokąty z NH") i ja też tak uważam.

Źródło informacji o kancerogenności substancji: https://en.wikipedia.org/wiki/1-Naphthylamine zaś źródłem źródła jest amerykańska OSHA (Occupational Safety and Health Administration) która wymienia substancję w liście rakotwórczych). [1]

Zgodnie z badaniami nie jest jeszcze tak źle. W jednym [2] z badań na psach, 2-naftyloamina okazała się być co najmniej 200 razy bardziej karcerogenna o 1-naftyloaminy. W innym badaniu nie wykazano rakotwórczości przy dawce 15mg/kg masy ciała psa podawanej 5 razy w tygodniu przez blisko 9 lat. [3]

[1]https://www.osha.gov/pls/oshaweb/owadisp.show_document?p_table=STANDARDS&p_id=10007

[2] - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7326199

[3]http://cancerres.aacrjournals.org/content/40/10/3537.full.pdf

Tak więc, ten tego.. Patrzcie co jaracie ;) Niby na raka przypisują konopie, ale jeszcze nie u nas...

NIE POLECAM.

Moje obawy i przeczucia niestety się sprawdzają, potwierdzają to badania myślę, że może się to tyczyć wszystkich kannabinoidów.

Przekonamy się za kilka lat co te związki potrafią zrobić z naszymi organizmami, onkologia i wysypy nowotworów, obym się mylił.

Gość nabijajwiadro

Akurat i tak kanna z serii MN za dużo nie ma, po drugie są słabe i mało kto je stosuje. Swoją drogą straszna posucha w świecie kannabinoidów.

@bNq Mylisz się, nie siedzi;)

@Seds, ja jestem względnie spokojny jeśli chodzi o nowotwory. Bardziej boję się starości i funkcjonowania swojego mózgu wtedy, koledzy Parkinson i Alzheimer tylko czekają by się ujawnić... ;)

Edit: męczyło mnie to. Boję się nowotworów, jednak wynikających ze stosowanych podkładów. W wypadku wszystkich palonych narkotyków jest też ryzyko uszkodzenia pęcherzyków płucnych oraz doprowadzenia do zwłóknienia płuc.

Gość zawiodlemsie

Narkoman paranoik, że umrze na raka, Synchro jak ja Cie kocham :hahaha: Zjazd na 30 lecie dopalamy :E http://www.cda.pl/video/10085614

Od okolic początku grudnia jade na NM-2201, jutro mam  badanka zobaczymy czy są odstępstwa od normy :E

282oT.jpg

Co do płuc... Synchro waporyznacja... I to nie z dzidy a profesjonalny sprzet, lub gotowanie... Trzeba zmienić sposób podania lub wypracować nowy. Podejmujemy się? :E Spirometrię zrób jak Cię to martwi.

Spirometria za mną, wyniki idealne. Bardziej chodzi o produkty termicznego rozkładu kannabinoidów, które zwyczajnie mogą "zalepić" płuca, nie wspominając o chemicznym ich podrażnieniu/uszkodzeniu. 

Co do zażywania: jak dotrze mi paczka z kolejnymi kannabinoidami to chyba faktycznie rozpocznę badania nad podaniem oralnym. Rozważam też e-papierosa lub waporyzator do zielska, ale nie jestem przekonany do takiej formy podania. Spalić się bez klikania zapalniczką? To czym ja się będę bawił, przyciskiem? Jeszcze go uszkodzę.. ;)

Gość zawiodlemsie

Taaa.... Tylko wiemy w jakiej temperaturze uwalnia się THC z zielska bez samego spalania, a syntetyki? Może ciasta ale od ilu mg na ciastko strzelać... Ja bym pogotował, ale mam tylko kucharkę :E

Także jestem zainteresowany podaniem oralnym kanna gdzieś kiedyś słyszałem że po podaniu oralnym wysiada wątroba lub nerki, no albo to i to ;-e Właściwie jeśli substancja rakotwórcza jest rakotwórcza sama w sobie to czy podanie do płuc zwiększa ryzyko wystąpienia jakichkolwiek objawów niż dajmy na to oczywiście w przenośni w czopkach? xD To by było rozwiązanie haha! 

O 17.07.2016o01:54, Konopik napisał:

Właściwie jeśli substancja rakotwórcza jest rakotwórcza sama w sobie to czy podanie do płuc zwiększa ryzyko wystąpienia jakichkolwiek objawów niż dajmy na to oczywiście w przenośni w czopkach? xD

Tak, dlatego, że większość z nas nie waporyzuje, a przynajmniej częściowo spala zażywane kannabinoidy, innymi słowy: rozkłada je termicznie oraz zmienia w inne substancje. A te mogą być bardziej szkodliwe. Tak dla jasności.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• REKLAMA