Zarchiwizowany

Ten temat jest zarchiwizowany. Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

EmaJuŻbEzBana

IMPERIUM CORAZ POTĘŻNIEJSZE. DOPALACZE W CAŁEJ POLSCE

1 post w tym temacie

Biznes, którego głównym kołem napędowym są dopalacze, rozwija się w zastraszającym tempie.

Dopalacze pojawiły się na polskim rynku stosunkowo niedawno. Jednak to wystarczyło, by te nielegalne mieszanki chemiczne zawładnęły nie tylko całym czarnym rynkiem, ale również umysłami często młodych ludzi, szukających nowych przeżyć i doznań.

Imperium zła w chwilowym osłabieniu

Na portalach informacyjnych pojawiła się wiadomość o skutecznie przeprowadzonej akcji policji. Andrzej Browarek - członek zespołu prasowego Komendy Głównej Policji - oświadczył, iż ta rozbiła gang, który rozprowadzał dopalacze i środki odurzające na terenie całej Polski. Złapano między innymi "mózg" całej paczki. 42-latek został schwytany w czasie przeprowadzania transakcji. W jego samochodzie znaleziono ponad 1000 gramów dopalaczy i ponad 200 000 złotych. Niebiescy funkcjonariusze postawili już zarzuty 18 członkom gangu. Grozi im od ośmiu do piętnastu lat pozbawienia wolności.

W piątek (29.01.2016 r.) władze w Gdańsku przechwyciły ponad 13 kg środków podobnego działania, które miały trafić do kupca. Cała akcja opisana poniżej została przeprowadzona pod pieczą Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu i Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Przy rozszyfrowywaniu działań grupy przestępczej pracowało ponad dwustu funkcjonariuszy polskiej Policji. Wspólnie przy tej sprawie pracowały następujące jednostki: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, Komendanci Śląsko-Małopolskiego OSG oraz przedstawiciele Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. 

http://pl.blastingnews.com/spoleczenstwo/2016/01/imperium-coraz-potezniejsze-dopalacze-w-calej-polsce-00760457.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach